knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Steam Hesap Değeri Nasıl Öğrenilir?
Bu Haberi 9740 Kişi Okudu

Steam Hesap Değeri Nasıl Öğrenilir?

"Steam hesabımın değeri ne kadar?" Birçok deneyimli PC oyuncusu için bu, zaman zaman akla gelen bir sorudur. Özellikle Halo, Sea of Thieves ve Grand Theft Auto gibi ünlü oyunları yıllar içerisinde biriktirenler için Steam hesabı, birçok PC oyununun bulunduğu değerli bir sandık haline gelebilir. Kimileri bu Steam hesap değeri öğrenme konusunu sadece meraktan sorgulamak isteyebilir. Bazı oyuncular, yaptıkları harcamaları gözden geçirmek amacıyla hesaplarının maddi karşılığını bilmek isterler. Ancak en yaygın düşünce ise, bu değerli hesabı satıp satamayacaklarıdır.


GameSatış’ta Steam hesabınızı satabilir ya da oyuncu mağazalarında listelenen birbirinden değerli Steam hesaplarını satın alabilirsiniz. Ancak ondan önce Steam hesaplarının değerini öğrenmek, isteyebilirsiniz. Bunun için ne yapmanız gerektiğini bu rehberimizde detaylıca açıkladık.


Genellikle üçüncü taraf web siteleri, bilgilendirici algoritmalar kullanarak Steam oyun kitaplığınızın değerini değerlendirebilir. Tek yapmanız gereken Steam hesabınıza giriş yapmak ya da Steam hesabınızın kullanıcı adını ilgili yere yazarak, uygulamanın Steam hesabınızın değerini ölçmesini sağlamaktır.

 

Ucuz Steam Oyunu Satın Al


 

Steam Hesabım Ne Kadar Ediyor?


Steam hesabınızın değerini öğrenmek, geçmişte çok daha zor bir işlem iken, Valve 2018'de bu ihtiyaca yönelik bir araç sunana kadar, çeşitli üçüncü taraf siteler bu konuda yardımcı oldu. Bu siteler, kütüphanenizdeki oyunların değerini hesaplayarak size bir tahmin sunar.


SteamDB, bu tür sitelerden en bilinenlerinden biridir ve kullanıcıların Steam kütüphanelerindeki oyunların güncel fiyatlarına göre hesaplarının yaklaşık değerini ölçmelerine yardımcı olur.


Steam'in resmi aracı, kullanıcılara harcamalarını detaylı olarak gösterirken; SteamDB, geniş ve kullanıcı dostu bir arayüzle hesabınızdaki oyunların toplam değerini belirlemek için onların piyasa fiyatlarını kullanır. Bu, genellikle koleksiyonunuzu bir bakışta değerlendirmek istediğinizde oldukça yararlıdır.


Ayrıca, SteamDB kullanıcılarına hesapları hakkında daha ayrıntılı istatistikler ve bilgiler sunarak, oyun koleksiyonlarına dair daha derinlemesine bir bakış sunar. İşte SteamDB’nin nasıl kullanılacağı hakkında detaylar:


Steam Profil Ayarlarınızı Kontrol Edin

 • Steam hesabınıza giriş yapın.
 • Profil sayfanıza gidin ve rozetinizin altında bulunan "Profili düzenle" seçeneğini tıklayın.
 • "Gizlilik Ayarlarım" seçeneğine tıklayın.
 • “Profilim” ve “Oyun Ayrıntıları” seçeneklerinin "Herkese Açık" olarak ayarlandığından emin olun.


SteamDB'ye Giriş Yapın

 

 • Tarayıcınızda SteamDB.info adresini ziyaret edin.
 • Sağ üst köşede bulunan “Steam ile Giriş Yap” seçeneğine tıklayın. Yeni bir sayfa açılacaktır.
 • Açılan sayfada "Steam Üzerinden Giriş Yapın" yazılı mavi düğmeye tıklayın. Bu, sizi Steam login sayfasına yönlendirecektir.
 • Steam Kimliğinizi (kullanıcı adınızı) ve şifrenizi girin.


Not: Eğer Steam Guard güvenlik önlemini kullanıyorsanız, size e-posta ile gönderilen özel bir erişim kodunu girmeniz istenecektir.


SteamDB'de Bilgilerinizi İnceleyin

 

 • Giriş yaptıktan sonra, SteamDB size Steam hesabınıza dair pek çok değerli bilgi sunacaktır
 • Sağ üst kısımda, oyun kütüphanenizin toplam değerini iki farklı rakamla görebilirsiniz:
 • "En Yüksek Değer": Oyunlarınızın şu anki piyasa fiyatlarına göre toplam değerini gösterir.
 • "En Düşük Değer": Kütüphanenizdeki oyunların indirimli fiyatlarla en düşük değeri.


Ayrıca, oynadığınız oyunların yüzdesi, hesabınızdaki oyunların ortalama fiyatı ve oyun başına ortalama oynama süreniz gibi ek bilgilere de erişebilirsiniz.


Bu adımları takip ederek SteamDB üzerinden Steam hesabınızın detaylı istatistiklerine ve değerlendirmelerine erişim sağlamış olacaksınız.


SteamDB ile Steam Hesap Değeri Öğrenme


Son olarak Steam Hesap fiyatı değerlerini SteamDB’nin profil sayfasında bulabilirsiniz. Ya da ana sayfada iken Profil kutusuna tıklayıp açılan menüden “Your Calculator” sekmesine tıklayın. Sizi doğrudan Steam hesabınızın değerini öğrenebileceğiniz rapora yönlendirecektir.


Peki bu bilgiler ne işinize yarayacak? Dilerseniz hesabınızı değerinde farklı oyunculara satabilirsiniz. Bunun haricinde oyuncular oyun süresini, harcamaları, deneyim puanlarını ve daha fazlasını bu raporda bulabilir ve kendi hesaplarını diğer oyuncularla kıyaslayabilir.


Ayrıca SteamDB raporunuz etkileyici ise, bunu bazı övünme hakları için kullanabilirsiniz. Ve son olarak SteamDB, zaman, para veya enerji olsun, kaynaklarınızın ne kadarını Steam'de harcadığınızı pratik olarak değerlendirmenize olanak tanır.