knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Steam Kripto Para ve NFT Ticaretini Yasaklıyor!
Bu Haberi 837 Kişi Okudu

Steam Kripto Para ve NFT Ticaretini Yasaklıyor!

2003 yılında kurulan Steam, Windows’taki en büyük dijital oyun platformlarından biridir. Şu anda 125 milyondan fazla aktif kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor ve mağazada 50 binin üzerinde oyuna sahip durumda. İstediğiniz zaman alabileceğiniz binlerce oyuna ev sahipliği yapan Steam, oyun geliştiricilerin büyük ölçüde uyduğu kurallarla bu işi sürdürmeye devam ediyor.


Steam’in şirketi Valve, mağazada oyun yayınlayacak geliştiricilere koyduğu kurallara yeni bir ekleme yaptı. Maddeye göre bundan böyle blok zinciri teknolojisini kullanarak NFT ve kripto para ticaretine izin veren oyunlar platformda paylaşılamayacak. Valve’nin Steam hamlesine cevap veren Epic Games ise blok zinciri temelinde kurulan oyunlara Epic Games Store içerisinde izin vereceklerini duyurdu.


Steam, blok zinciri teknolojisini kullanarak NFT ve kripto para ticaretine izin veren oyunları yasakladı ve bundan sonra bu tarz oyunlar yayınlanmayacak.


14 Ekim’de yaptığı açıklamayla, mağazada satılacak oyunların “blok zincir teknolojisi üzerine inşa edilmiş uygulamalar” ile ilgili açıklamalarla Kripto para tabanlı oyunları kesin olarak mağazasında yasakladı.


Age of Rust resmi twitter hesabından konu ile ilgili paylaşımda bulundu. Age of Rust twitter hesabında “Topluluk: Birkaç dakika önce bize bildirildi Steam. NFT'lerin değeri olduğu için, Age of Rust da dahil olmak üzere *tüm blockchain oyunlarını* platformdan atacak. Perde arkasında iyi bir iletişim kurduk ve Steam ile açık görüşlü olduk.” açıklamasında bulundu.

 

 


Steam kripto para gibi gerçek dünyada para karşılığı olan öğelere izin vermeyeceğini belirtti. Blok zincir oyunların kaldırılmasını herkes için büyük bir gerileme olarak gördüklerini, NFT aynı zamanda kripto para tabanlı oyunların geleceğinin olduğuna inandıklarını ve Steam’in gerçek dünyada değeri olabilecek öğelere izin vermeyerek bakış açılarını belli ettiklerini dile getirdiler. Age of Rust artık başka bir yerde yayınlanacak ve SpacePirate Games, bu kararda Steam ile savaşacağını söylüyor. Daha fazla NFT oluşturmaya ve oyunu geliştirmeye devam edecek.

Steam Kripto Para ve NFT Ticaretini Yasaklıyor! Sıkça Sorulan Sorular

Steam Kripto Para ve NFT Oyunlarını Yasakladı Mı?

Steam, yaptığı açıklamayla, mağazada satılacak oyunların “blok zincir teknolojisi üzerine inşa edilmiş uygulamalar” ile ilgili açıklamalarla kripto para ve Nft tabanlı oyunları kesin olarak mağazasında yasakladı. Steam kripto para gibi gerçek dünyada para karşılığı olan öğelere izin vermeyeceğini belirtti.

NFT Yer Alan Oyunlar Nelerdir?

  • Zoo Crypto – World
  • CryptoZoon
  • Axie Infinity
  • Alien Worlds
  • Upland
  • Sorare
  • Splinterlands
  • My DeFi Pet
  • Sandbox 3D