knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Steam Rekora Doymuyor!
Bu Haberi 1739 Kişi Okudu

Steam Rekora Doymuyor!

Steam platformu, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bu senenin ilk rekorunu yılbaşının hemen ardında kıran Steam, 2 Ocak 2021 tarihinde 25.4 milyon kullanıcıya eş zamanlı olarak ev sahipliği yaparak kendi rekorunu egale etmişti. 

Pandemi ve devamında gelen sokağa çıkma yasaklarına eklenen oyun indirimleri dünya çapında insanları hiç yapmadıkları kadar oyun alışverişi yapmaya teşvik etti. Hal böyle olunca dünyanın en ünlü oyun platformu Valve da her geçen gün rekor hanesini yenilemeye başladı. 

 


Steam Yeni Rekor Şubat Ayında Geldi

Ocak rekorunu aradan geçen sadece 1 aylık süreçte yeniden kıran Steam tamı tamına 26.401.443 oyuncuya aynı anda ev sahipliği yaptı. 

Bu sayının eş zamanlı oyuncu demek olmadığını da eklemekte fayda var zira Steam platformunda o anda aktif olan oyuncuların sayısı anlamına geliyor. Açıklamayı yapan Valve, açıklamanın yapıldığı süreçte Steam oyunlarını aynı anda oynayan kişi sayısının 7.3 milyon kişi olduğunun altını çizdi. Geçtiğimiz Mart ayında yani pandemi ilanının ilk ayında bu sayı 8.1 milyon kişiydi. Bu rekor halen egale edilemedi. 

 


Rekor Esnasında Oynanan Oyunlar Neler?

Bu esnada en fazla oyuncuya ev sahipliği yapan oyunlar ise şöyle: 

- Counter - Strike: Global Offensive (CS:GO)
- Dota 2
- PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)
- Apex Legends 
- Tale of Immortal

 


2018’de İlk Rekor Açıklanmıştı

Steam ilk rekorunu 18.5 milyon eş zamanlı kullanıcıyla 2018’de kırmıştı. Bu sayıya ulaşmak 2 sene sürmüştü. 2020’de pandemi nedeniyle kelimenin tam manasıyla şaha kalkan Steam’e 2021 de uğur getirdi. 

 


11 Şubat tarihinde başlayacak olan Steam Çin Yeni Yılı İndirimleri’nde gönlünce alışveriş yapabilmek için hemen en ucuz Steam Cüzdan Kodu satın al!