knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Yeni FPS Oyunu THE FINALS Oynanış Rehberi
Bu Haberi 976 Kişi Okudu

Yeni FPS Oyunu THE FINALS Oynanış Rehberi

Embark Studios’un geliştirdiği FPS oyunu THE FINALS, parkur tarzı engelleri aşarak yıkılabilir bir arenada takımların mücadele ettiği bir konsepte sahip. The Hunger Games ve Gladiator’den esinlenilen THE FINALS, bir sanal dövüş oyunu programında yarışan insanların etrafında dönüyor.

 

Ucuz Steam Oyunu Satın Al


Geçtiğimiz haftalarda THE FINAL PLAYTEST adlı betasını yayınlayan oyun, son 12 günde 267,874 beta katılımcısı ile rekor kırdı.


Son derece gelişmiş dinamikleriyle dikkat çeken oyun, ayrıca A.I. voice teknolojisiyle seslendirilen karakterleriyle de öne çıkıyor. Peki, şimdiden hayran kitlesi oluşturan THE FINALS nasıl oynanır? İşte detaylar:


THE FINALS Nasıl Oynanır?


THE FINALS, televizyonda yayınlanan sanal bir dövüş oyunu programını temel alır. Oyuncular, holografik kalabalıklar ve sunucu yorumları eşliğinde, takımlar halinde yarışır.


Oyun Modları ve Amaçları


THE FINALS oyununda halihazırda 2 mod vardır. Bu modlardan ilki cash terminallerini ele geçirmeye çalıştığınız moddur. İkincisi ise oyuncuların birbirini vurarak elde ettiği ve en çok cash taşıyanın kazandığı bir moddur.

 

  • Ana Mod (Cashout): Oyuncular, üç kişilik takımlar oluşturarak kasaları açıp, "para çekme" konumuna taşıyarak hedefleri tamamlar.
  • Oyunun Amacı: En fazla parayı toplayarak (mağlup edilen düşmanlardan düşen madeni paralar) ve puanlar, elemeler, asistler, ölümler, canlandırmalar ve hedefleri tamamlayarak turun galibi olmak.


Oynanış Dinamikleri


Arenada karakter seçimi oyun tarzınıza göre belirlemeniz gereken en önemli etkendir. Eğer mekaniklerine alışamadığınız bir karakter seçerseniz muhtemelen oyunu kaybedersiniz.


Karakter Seçimi ve Sınıflar 

 

  • Hafif Ölçek: Hızlı ve küçük, hafif makineli tüfekler ve görünmezlik yetenekleri.
  • Orta Ölçek: İyileştirici ışın, saldırı tüfekleri ve pompalı tüfeklere erişim.
  • Ağır Ölçek: Tank vuruşları, hafif makineli tüfekler ve C4 teçhizatı.


Silah ve Ekipman Seçenekleri 


Silahlar ve ekipmanlar sınıfa özel değil, kişisel tercihlere göre seçilebilir. Örneğin, Ağır yapılar balyoz, Hafif ölçekli karakterler bıçak kullanabilir.


Oyun Mekanikleri


Oyun, oyuncunun hareketliliğini ve stratejik seçimlerini artıran serbest değişkenlere sahiptir.  Ayrıca oyuncular, araziyi değiştirebilir ve geçici yapılar inşa edebilir.
 


THE FINALS Taktikler ve İpuçları


THE FINALS oyununda uygulanabileceğiniz birçok taktik ve strateji vardır. Ancak bu taktiklerin başarılı olması için takımınızl birlikte hareket etmelisiniz. Zira düşman takımlar takım oyunu çeviriyorsa tek başına mücadele etmeniz kolay olmayacaktır.


Takım Oyunu ve Strateji 


Takım üyeleri arasında uyum ve rollerin etkin paylaşımı son derece önemlidir. Takım oyunu oynayarak düşman takımların zayıf noktalarını hedef alarak etkili stratejiler geliştirmelisiniz.


Çevresel Faktörler


Arazinin yüksek derecede değiştirilebilir olması, yaratıcı ve sürpriz saldırı fırsatları sunar. Hava koşulları ve saat gibi çevresel faktörleri stratejinize dahil ederek bölgenizi savunun.


Oyuncu Gelişimi ve İlerleme

 

  • Karakter Gelişimi: Oyuncular, maçlar arasında karakterlerini geliştirebilir ve farklı ekipmanlar ve yetenekler seçebilir.
  • Oyun İçi Para Kazanma: Oyuncular, düşmanları ortadan kaldırarak, hedefleri tamamlayarak ve diğer savaş manevralarını yaparak oyun içi para kazanır.


Son olarak; Her maçın sonunda, oyunculara ve takımlarına performanslarına dair detaylı bir geri bildirim sunulur. Bu metrikleri ilerlemenizi takip etmek ve stratejinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz.

 


THE FINALS Çıkış Tarihi Ne Zaman?


THE FINALS adlı FPS oyununun çıkış tarihi konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak, oyunun geliştiricisi Embark Studios'un resmi Discord sunucusunun Sıkça Sorulan Sorular bölümünde, 2023 yılı içinde oyunun piyasaya sürülmesinin hedeflendiği ifade edilmiş.


Bu bilgiyi destekleyen bir diğer gelişme, oyunun açık betasının 5 Kasım 2023 tarihinde sona ermesi ve topluluktan aldığı olumlu geri dönüşler. Yılın sonuna sadece bir ay kala, THE FINALS'ın aralık ayında, özellikle tatil döneminde piyasaya sürülmesi ihtimali yüksek görünüyor.


 Bu strateji, oyunun yayınlanması için ideal bir zaman dilimi olabilir, zira tatil sezonu oyun satışlarının arttığı bir dönemdir.


The Finals Oyun Fragmanı


Benzersiz oyun tarzıyla dikkat çeken THE FINALS için beta aşamasında 2 fragman yayınlandı. Bu fragmanlardan ilki oyunun tanıtım fragmanı iken ikincisi yüksek oktanlı dinamiklere sahip oynanışı gösteren The Finals oynanış videosunu içeriyor.