knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Türk Geliştiricilerden VR Müjdesi:
Bu Haberi 1374 Kişi Okudu

Türk Geliştiricilerden VR Müjdesi: "Jack Walker: Ethereal"

Türk oyun geliştiriciler bu defa yepyeni bir deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. ROG Studios, VR oyun dünyasına Jack Walker: Ethereal ile sapasağlam bir giriş yapacak. 

 

 

VR Teknolojisinin Multiplayer Fantastik Dünyası


VR teknolojisi kullanarak üretim gerçekleştiren Türkiye'nin sayılı şirketlerinden ROG Studios, kullanıcılarını sanal gerçekliğin fantastik boyutuna taşımayı amaçlıyor. Jack Walker - Ethereal isimli VR tabanlı oyun, kullanıcıların en fazla talep ettiği özelliği ön plana çıkartıyor: uçmak!

 

Aynı bilgisayar üzerinden iki farklı kişinin iki farklı karakteri kontrol edebileceği oyun bir Sci-Fi Action RPG oyunu. Bir oyuncu VR'dayken diğer oyuncu oyuna klavye ve mouse ile katılabiliyor ve tadına doyulmaz oyun deneyimi işte burada başlıyor. 

 

Oyundaki karakterlerin ilki VR'da yer alan Jack Walker. Jack Walker, intergalaktik bir kelle avcısı rolünde. Klavyedeki oyuncunun ismi ise Frosty. Farklı özelliklere sahip olan karakterlerin ortak noktalarıysa uçabilmeleri. 

 

 

Kanatlarınız ROG Studios'tan!


Uçma özelliğini Türkiye'de oyun teknolojisiyle buluşturan ROG Studios, daha önce VR teknolojisini deneyimlememiş kullanıcılara bu oyunu önermiyor çünkü oyun oldukça farklı mekaniklere sahip ve bu özellikler motion sickness (halk arasında "araç tutması" denen; vapur, otomobil, uçak gibi araçlarda ortaya çıkan baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, terleme gibi durumlara sebep olan hareket hastalığı) yaratabilir. 

 

Oyun Untity adlı oyun motorunda geliştiriliyor. Tamamlandığında Oculus Rift ve HTC Vive VR gözlüklerine uyumlu olacak. Güçlü bir PC ve Oculus Quest sahipleri de kablo yardımıyla oynayabilecekler. Oyun ilerleyen zamanlarda Valve Index için de uyumlu hale gelecek. 

 

 

Nereden, Nasıl ve Ne Zaman Temin edilebilir?


Oyun, Ağustos 2020'de Steam içerisindenki SteamVR platformu üzerinden 20 TL gibi bir ücrete satın alınabilecek. 

 

Dilediğin Steam oyununa en ucuz, en hızlı ve en güvenilir şekilde gamesatis.com'la ulaş!