knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
Turkcell NVIDIA GeForce NOW Sunucularını Türkiye’ye Getiriyor
Bu Haberi 1768 Kişi Okudu

Turkcell NVIDIA GeForce NOW Sunucularını Türkiye’ye Getiriyor

Turkcell Türkiye’deki oyunseverleri mest edecek bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliği kapsamında Turkcell GeForce NOW sunucularını Türkiye’ye getirdiğini duyurdu. Sistem ülkemizde Turkcell Game+ adıyla hizmet verecek. Şu anda sadece ön kayıt yapılabiliyor ve ön kayıtta sıra sistemi olduğu için bir an önce kayıt yapılması gerekiyor. 

 

 

GeForce NOW Nedir

GeForce NOW, NVIDIA'nın bulut tabanlı oyun akış hizmetidir ve doğrudan buluttan dizüstü bilgisayarına, masaüstüne, Mac'ine, SHIELD TV'ne veya Android cihazına gerçek zamanlı oyun sunar. Mağaza hesaplarına bağlanarak ve kendi oyun kitaplığını yayınla veya en sevdiğin ücretsiz oyunları oyna. Desteklenen oyunlar için bulut kayıtlarıyla, nerede olursan ol, oyununa kaldığın yerden, desteklenen herhangi bir cihazdan devam edebilirsin.


Eğer güçlü donanımlara büyük meblağlarda yatırımlar yapmak istemiyorsan bu sistem tam sana göre.  Bundan sonra en yeni oyunları oyunseverler yüksek çözünürlükte oynayabilecek ve donanımı nispeten zayıf olan kullanıcılar güncel oyun deneyimini en iyi biçimde kullanacaklar. 

 

 

GeForce NOW Türkiye

Ülkemizde “Turkcell Game+” ismiyle hizmet verecek servis temelde GeForce NOW ile aynı işi yapacak ve bulut tabanlı oyun akış hizmeti sağlayacak. Turkcell Game+, temelde GeForce NOW üzerinde çalışacak fakat Turkcell ve Nvidia işbirliği ile ülkemize özel sunucular kullanılarak oyun akış hizmeti sunulacak. 

GeForce NOW hizmetini ülkemizde kullanan oyunseverler Almanya ya da Avrupa’nın farklı bölgelerindeki sunuculardan hizmet alıyorlardı. Tabi bu sistemin dezavantajları mevcuttu: bekleme süresinin hizmeti direkt olarak alan ülkelere oranla daha fazla olması bu sistemin geçerliliğini sekteye uğratan başlıcan etkendi. Oyun esnasında gecikmelerin yalanması da oyundan alınan keyfi haliyle önemli ölçüde düşürmekteydi. Turkcell ve GeForce NOW işbirliği ise bunların önüne geçmek açısından önemli bir adım. Şu anda ülkemizde direkt olarak hizmet vermese de GeForce NOW servisine abone olan kullanıcılar bu sunucunun sağladığı özelliklerden faydalanabilecek. 

 

 


Turkcell Game+ Nasıl Çalışıyor

Öncelikle sistemin şu anda ülkemizde herkese açık bir biçimde kullanıma sunulmadığının bilgisini verelim. 

Ülkemizde bu sistemi ilk deneyimleyenlerden biri olmak istersen ön kayıt süreci ile alakalı olarak bilgi edinebilirsin. Ön kayıt için herhangi bir ücret ödenmiyor. Ön kayıt yaptıran kullanıcılar, sisteme sınırlı kapasite ile start verildiğinde erişimden faydalanabilecekler. Ayrıca ön kayıt sisteminde bekleme sırası gibi bir gerçek mevcut o yüzden hızlı davranan kullanıcılar bu deneyime daha ön sıralarda başlayabilecekler. 

 

 


Turkcell Game+ Ne Zaman Açılacak

Ön kayıt yaptıran kullanıcıların erken erişimden faydalanacağı bilgisine sahibiz fakat sistemin tam kapasiteyle çalışmaya ne zaman başlayacağı şu an hepimiz için merak konusu. 

 

 


Turkcell Game+ Oyunlar

Bu oyunlar yapılan abonelik ödemesi karşılığında kullanıcıya sunulmuyor öncelikle bunun bilgisini vermekte fayda var. Oyunları önce satın almış olmak gerekiyor. 

Sistemde yer alan bazı oyunları aşağıda veriyoruz. Tam oyun listesine ilerleyerek ayrıntılı bilgi alabilirsin. 

* 7 Days to Die
* Amnesia: Rebirth
* Among Us
* Assassin’s Creed Valhalla
* Bright Memory
* Bus Simulator 18
* Cities: Skylines
* Cyberpunk 2077
* DayZ
* Europa Universilas IV
* Farming Simulator 19
* Far Cry 5
* Goat Simulator
* Hearts of Iron IV
* Immortals Fenyx Rising
* Marvel’s Avengers
* Metro: 2033
* Mount & Blade II: Bannerlord
* MudRunner
* No Man’s Sky
* PAYDAY 2
* Rocket League
* Sniper Elite 4
* Tom Clancy’s Ghost Recon
* Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
* The Witcher III: Wild Hunt
* Watch Dogs Legion
* Wolfeinstein

 


Turkcell Game+ Destekleyen Cihazlar

* Windows
* Chromebook 
* macOS
* Android
* iOS

 

GeForce NOW'da da oyun içi alışverişlerinde 1 numara: GameSatış