knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
World Of Warcraft: Shadowlands İnceleme
Bu Haberi 2075 Kişi Okudu

World Of Warcraft: Shadowlands İnceleme

16 yılı geride bırakan mazisiyle dünyanın en fazla oyuncuya sahip MMORPG oyunu World of Warcraft: Shadowlands genişleme paketiyle en fazla ön sipariş alan genişleme paketi unvanını da beraberinde getirdi. 

Azeroth’un diğer tarfına yolculuk edeceğimiz Shadowlands, oyunun 8. genişleme paketi. 


Shadowlands Anlamı

Shadowlands, Türkçe’de kullandığımız “öbür taraf”, “tahtalı köy” gibi anlamlara geliyor yani burada ölülerle birlikteyiz. Burası daha önce ayak basmadığımız bir diyar.

 


Shadowlands Başlıca Yenilikler

Blizzard, müşteri deneyimlerini engin bilgi ve deneyimleriyle birleştirerek ortaya harikalar çıkartan ve efsaneler yaratan bir firma. 

Shadowlands’te de firma geleneği devam ettiriyor: İsteğe göre karakter takviyesi, yenilenerek güncellenen seviye atlama mekaniği ve başlangıç adası olarak yeni Sürgün Adası öne çıkan yeniliklerden.

 


Shadowlands Neler İçeriyor

Oyuncular olarak daha evvel ayak basmadığımız noktada olacağız. Burada sahip olduğumuz olanağımızsa karakterimize farklı bir biçim kazandırabilmek. Seçtiğimiz Ahit’in tüm yönlerini en ince detayına kadar araştırabilir veya Lanetliler Kulesi’nde bize ait efsaveni eşyalarımızı yaratabiliriz.

Shadowlands’in dört erk sahibi Ahit’inden bir tanesiyle kaderimizin yönünü farklı tarafa çevirecek bir anlaşmaya imza atarak Maw’ın biçare derinliklerinde egemenlik kurmuş zalim Jailer’in adamlarıyla yüzleşmekte kullanılacak "diğer dünya" güçlerimizi belirleyebiliriz. 

 


Yeni Oyuncular Shadowlans’ten Başlayabilir

WoW, eskiden oyunu oynayan ama uzun zamandır oyuna girmeyen oyuncuları yeniden oyuna taşıyabilmek için kolaylıklar sağlamıştı. Shadowlands öyle güvenilen bir genişleme paketi ki herkes gücünü burada açığa çıkarabilsin diye oyuna yeni katılacak oyuncular düşünülerek bazı güncellemeler yapılmasına karar verildi. 

Yeni oyuncular Sürgün Adası’ndan başladıklarında Azeroth’ta gücüne güç katarak ilerleyen bir kahraman olmanın ne anlama geldiğini yaşayarak deneyimleyebilsinler ve hissedebilsinler diye burada kahraman olmanın anlamını anlatan, karar kıldıkları sınıfın yeteneklerini tane tane tarif eden görevlere ek olarak grup bazlı ilerlemenin temellerini ve incelkilerini kavrayabilecekleri iki bosstan oluşan mini bir zindana sahip yepyeni başlangıç serüvenini keşfedebilecekler. 

 


Covenant Sistemi

“Öbür taraf”ta, burayı yani Shadowlands'i yöneten temel dört Ahit (Covenant) bulunuyor. Bir de Arbiter var: Covenant’lara gidecek olanları belirliyor. Bu varlık oldukça gizemli ve kadim.

Normalde faniler günü gelip de ölümü tattıklarında Arbiter tarafından yargılanırlar ve ruhları yeterince temizse Bastion’da bulunan Kyrian’a, ömürlerini savaşarak geçirmişlerse Maldraxxus’taki Necrolords’a, hayatlarını doğaya adamışlarsa Ardenweald’taki Night Fae’ye ve eğer önceki hayatlarında bir günahkarlarsa bunun kefareti için Revendreth’teki Venthyr’e gönderilirler. Ancak Arbiter artık sessizliğe bürünmüştür ve ruhları yargılamadan direkt olarak Venthyr’deki Maw adlı cehenneme gönderir. 

Bizim bu noktada üstümüze düşense Convenantlarda baş gösteren belirsizliğin sebeplerini öğrenmek onları yeniden düzene koymak. 

Her Convenant’ta biri tüm sınıflarda geçerli olmak üzere iki yeni özellik karşımıza çıkıyor: 

Tilkiye dönüşmek: Night Fae’yi seçiyor ve Soulshape özelliğini kullanıyoruz ve kısa mesafeleri tilki şeklinde zıplayarak kat edebiliyoruz. 

Uşağa sahip olmak: Kyrian’ı seçiyor ve yeteneklerimizi değiştirmemizi sağlayan iksirleri bize getiren bir uşağa sahip olabiliyoruz. 


Bu özellikler WoW tarihinde dev bir reform niteliğinde!

 

 

Torghast Sistemi

Sonsuz bir kule ve her katta katledilen canavarlardan alacağımız birbirinden farklı özellikler!

Oyunun alternatifleriyle yaptığımız build, buradaki başarımızı belirleyen unsur. 

Efsanevi Eşya Sistemi’nin oyundaki yerini yeniden aldığını da sözlerimize ekleyelim. Zaten Toghast Sistemi bunun kilit noktalarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. 

Torghast sistemi; haftalık (sınırlı) ve pet, binek, transmog gibi ödüllere ev sahipliği yapan sınırsız moduyla göz dolduruyor.

 

GameSatış güvencesiyle en ucuz World of Warcaft: Shadowlands satın al ve diğer tarafta gücü doruklarında hisset!