knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Yeni Başlayanlar İçin Fetih: Altın Çağ Rehberi
Bu Haberi 598 Kişi Okudu

Yeni Başlayanlar İçin Fetih: Altın Çağ Rehberi

Son zamanlarda mobil oyun sektörünün gelişmesi ile birlikte pek çok kayda değer yapımda da artışlar görülüyor. Bunlardan biri de Fetih: Altın Çağ. Birçoğumuz mobil oyun olan Fetih Altın Çağ'ı duymuşuzdur. Peki, Fetih Altın Çağ nasıl bir oyun? Fetih Altın Çağ nasıl oynanır?  Bu yazımızda oyuna yeni başlayanlar veya başlamayı düşünenler için bir rehber hazırladık. Detaylar haberimizin devamında...


Fetih Altın Çağ Dinar GameSatış'ta! En uygun fiyatlarla Fetih Altın Çağ Dinar satın almak için görsele tıklayın.


Fetih Altın Çağ Dinar Satın Al


Fetih: Altın Çağ


Bir süredir piyasada olan ve oldukça fazla oyuncu kitlesine sahip olan Fetih Altın Çağ, kendi şehrinizi yönetebildiğiniz, şehrinizi geliştirdikçe kendi ordunuzu kurup savaşlara götürebildiğiniz bir oyun. Güçlü kahramanlar da fahil pek çok güçlü oyuncu unsuru barındıran Fetih Altın Çağ bir mobil strateji oyunudur. Oyunda şehriniz diğer oyuncuların kaleleriyle çevrili bir haritaya yerleştiriliyor ve krallıklar arasında yağma süreci başlıyor. Siz de bu süreçte isyanları bastırmak için savaşa başlıyor, loncalara katılıyor ya da şehirleri ele geçiriyorsunuz. Fetih Altın Çağ'da güçlü bir devlet olarak kalmanız ve güçlü bir devlet kurabilmeniz için birkaç püf nokta mevcuttur. Bu püf noktalara uyduğunuz takdirde oyunun işleyişine dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. Fetih Altın Çağ bir strateji oyunu olduğundan dolayı önemli olan ne zaman atağa geçeceğinizi yani rakiplere saldıracağınızı bilmeniz ve ne zaman geri çekilmeniz gerektiğini bilmeniz çok önemlidir. Oyunu mobilden oynayabileceğiniz gibi aynı zamanda BlueStacks üzerinden de oynayabilir ve ekran, klavye, mouse yönetimi ile daha rahat bir oyun keyfi elde edebilirsiniz. Peki, Fetih Altın Çağ nasıl oynanır? İşte detaylar...


Fetih Altın Çağ


Fetih Altın Çağ Nasıl Oynanır?


Oyuna başlayanların ya da başlamak isteyenlerin en çok merak ettiği sorular "Fetih Altın Çağ nasıl oynanır?" "Fetih Altın Çağ nasıl bir oyun?" oluyor. Fetih Altın Çağ nasıl oynanır birkaç adımda anlattık:


İlk Olarak Maden ve Çiftlik İnşaatına Odaklanın


Fetih Altın Çağ oyununda dört temel kaynak bulunuyor. Bu kaynaklar ahşap, toprak, taş ve altın olarak geçiyor. Ahşap, yeni binaların düzleştirilmesi ve inşası için kullanılır ve her zaman bol miktarda olma eğilimindedir, ancak yeterli miktarda yiyecek ve taşa sahip olmak bazı durumlarda zahmetli olabilir. Bu durum taş kaynağı için de geçerlidir çünkü binalarınızı hızlı bir şekilde yükseltmek ve yüksek şehir seviyelerine hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, çok fazla taşa sahip olmanız gerekmektedir. Oyuna ilk başladığınız andan itibaren odağınızın büyük çoğunluğunun mayın inşa etmeye harcamalısınız. Maksimum seviyede mayın inşa ederek oyunun size verdiği seviyeleri atlayın. Daha sonra bina seviyelerine geçin. Bina seviyeleri şehrinizin seviyesine bağlı olarak çalışır, şehrinizin seviyesi yükseldikçe mayınları da geliştirin. Sonuçta bir şehir yönetiyorsunuz ve emrinizde olan insanlar var, dolayısıyla gıda kaynağı taş ve ahşaptan daha önemlidir. Bu nedenle oyunun başlarından itibaren maksimum seviyede çiftlik sahibi olmaya çalışın.


Yeni Asker Almak Yerine 6. Seviyeye Ulaşın


Fetih Altın Çağ oyununda dört farklı asker türü mevcuttur bu da dört farklı ana bina demektir. Piyade, okçu, süvari ve destek (trebuchets) taburu alabilirsiniz. Bu asker sınıflarından bazılarını binalarınız 6. seviyeye ulaştığında işe alın. 


Şehrinizi Yükseltin


Şehir seviyeniz yeni binalar demektir. Tüm inşaatların seviyeleri ayrıdır ve her yeni şehir seviyesi diğer tüm inşaatlar için seviye sınırını artırır. Gereksiz yapıların yerine öncelikle gerekli yapıları inşa edir. Mevcut olan binalarınızı yükseltmeyi unutmayın ve bir sonraki şehir seviyesini kilidini açtığınız anda etkinleştirmek için yeterli kaynak binasına sahip olduğunuzdan emin olun.


Her Sınıftan İki Güçlü Kahraman Belirleyin


Yukarıda belirttiğimiz dört farklı asker sınıfı olduğu gibi, dçrt farklı kahraman sınıfı da bulunmaktadır. Bunlar piyade, okçu, süvari  ve destek birlikleridir. Oyunda farklı tek kişilik görevler mevcut ve bunlar için farklı asker türleri isteniyor. Dolayısıyla her sınıfran en az iki veya  üç güçlü kahraman edinmeniz gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra kahramanların deneyim kazanmasına özen gösterin.


Fetih Altın Çağ


Fetih Altın Çağ İndir


Buraya kadar her şey tamam! Peki, Fetih Altın Çağ nasıl indirilir?


Fetih Altın Çağ indirme ve oynama için aşağıdaki adımları izleyin:

 

 • BlueStacks'i PC'nize İndirin ve Yükleyin
 • Play Store'a erişmek için Google girişi yapın ya da daha sonraya bırakın.
 • Sağ üst köşeye Fetih: Altın Çağ yazarak oyunu aratın.
 • Fetih: Altın Çağ uygulamasını arama sonuçlarından indirmek için tıklayın.
 • (Eğer Adım 2'yi atladıysanız) Fetih: Altın Çağ uygulamasını yüklemek için Google'a giriş yapın.
 • Oynatmaya başlatmak için ekrandaki Fetih: Altın Çağ ikonuna tıklayın.


Fetih Altın Çağ PC'de Nasıl Oynanır?


Fetih Altın Çağ'ı bilgisayar üzerinde de oynayabilirsiniz. Eğer oyunu oynarken telefonunuz çok fazla ısınıyor ve kasıyorsa Fetih Altın Çağ pc üzerinden de oynanabilir. Fetih Altın Çağ'ı bilgisayardan oynamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 

 • Android Emülatörü: BlueStacks'ı indirin.
 • BlueStacks’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra sol üst köşede ki arama butonundan oyunu arayarak veya yazılımın içinde bulunan PlayStore üzerinden Fetih: Altın Çağ'ı bularak oyunu yükleyebilirsiniz.
 • Oyun ilk açıldığında klavyedeki tüşların oyunu nasıl yönlendirdiğini göreceksiniz. Dilerseniz bu noktada ayar değişikliği yapabilirsiniz. 
 • Oyuna girdikten sonra bölge seçin.
 • Daha sonra ikinci bir oyun yükleme ekranı ile karşılaşacaksınız. "Download" seçeneğine tıklayın.
 • “Download Play Mini Game” seçeneğini işaretledikten sonra “Confirm” seçerek oyunu indirebilirsiniz.


BlueStacks ile Fetih Altın Çağ Bilgisayardan Nasıl Oynanır?


Fetih Altın Çağ bilgisayardan oynamak için öncelikle ücretsiz bir şekilde BlueStacks’i indirmeniz gerekiyor. Ardından programın kurulumunu yaparak ve içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store‘a giriş yapmalısınız. Son olarak oyunu aratın ve indirmeye başlayın. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum otomatik olarak uygulama tarafından yapılacak. Daha sonra sıfırdan bir hesapla bilgisayardan oynamaya başlayabilirsiniz.


Fetih Altın Çağ "Fetih Parası" Nedir?


Fetih Parası, Fetih Altın Çağ oyunundaki para sistemidir. Fetih Parası, oyundaki özel bir para birimidir. Fetih Parası, Fetih Butiği’nden birkaç eşya satın almaya yarıyor. Bu butik ise kentteki pazar yerinde yer alıyor. Bu parayı elde edebilmeniz için gerçek bir paraya ihtiyacınız yoktur. Fetih Parası, oyun içerisindeki etkinliklere katılarak ya da günlük görevleri tamamlayarak kazanılabilir. 


Fetih Altın Çağ Dinar Nasıl Alınır?


Fetih Altın Çağ Dinar, GameSatış üzerinden satın alınabilir. Tarayıcınız üzerinden gamesatis.com adresine girerek ihtiyacınız olan Fetih Altın Çağ Dinar ürününü seçerek çeşitli ödeme yöntemleri ve güvenli teslimat seçeneği ile Fetih Altın Çağ Dinar satın alabilirsiniz. Fetih Altın Çağ Dinar ürünleri şu şekildedir:

 


Fetih Altın Çağ Yeni Hesap Açma


Mevcutta bir Fetih Altın Çağ hesabınız varsa ve Fetih Altın Çağ yeni hesap açma nasıl yapılır merak ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.


Yeni hesap açmak için yapmanız gereken tek şey oyunun önbelleğini silmek. Bunun için telefondan önce Ayarlar ve ardından da Uygulamalar’a girin. Daha sonra oyunu bulun ve içerisine girerek önbelleği temizle seçeneğine tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından oyuna girerek, yeni ve sıfırdan başlayabilirsiniz.


Bu işlem işe yaramaz ise oyunu silip tekrar yükeleyebilirsiniz.


Fetih Altın Çağ En İyi Kahramanlar


Fetih Altın Çağ'da otuz dokuzdan fazla kahraman var ve hala gelmeye devam ediyor. Hangi kahramanların daha güçlü olduğu hakkında fikir sahibi olaibilmeniz için "Derece"lerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Kahraman derecelerini görebilmek için kahramana dokunun. Dereceyi ilgili arayüzde sağ üstte görebilirsiniz. Derecesi yüksek olan kahramanlar yüksek seviyelerde daha güçlüdür.


"Yeni Başlayanlar İçin Fetih: Altın Çağ Rehberi" yazımızın sonuna geldik. Fetih Altın Çağ Dinar Satın Al bağlantısına tıklayarak veya aşağıdaki görsele tıklayarak Fetih Altın Çağ kategorisini ziyaret edebilirsiniz.


Fetih Altın Çağ Dinar Satın Al

Yeni Başlayanlar İçin Fetih: Altın Çağ Rehberi Sıkça Sorulan Sorular

Fetih Altın Çağ nasıl oynanır?

Fetih Altın Çağ oyununda şehriniz diğer oyuncuların kaleleriyle çevrili bir haritaya yerleştiriliyor ve krallıklar arasında yağma süreci başlıyor. Siz de bu süreçte isyanları bastırmak için savaşa başlıyor, loncalara katılıyor ya da şehirleri ele geçiriyorsunuz. Güçlü olmak ve güçlü kalmanız için yapmanız gereken bir kaç adım bulunuyor, bu adımlara uyarak oyuna dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

Fetih Altın Çağ PC'de nasıl oynanır?

 • Android Emülatörü: BlueStacks'ı indirin.
 • BlueStacks’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra sol üst köşede ki arama butonundan oyunu arayarak veya yazılımın içinde bulunan PlayStore üzerinden Fetih: Altın Çağ'ı bularak oyunu yükleyebilirsiniz.
 • Oyun ilk açıldığında klavyedeki tüşların oyunu nasıl yönlendirdiğini göreceksiniz. Dilerseniz bu noktada ayar değişikliği yapabilirsiniz. 
 • Oyuna girdikten sonra bölge seçin.
 • Daha sonra ikinci bir oyun yükleme ekranı ile karşılaşacaksınız. "Download" seçeneğine tıklayın.
 • “Download Play Mini Game” seçeneğini işaretledikten sonra “Confirm” seçerek oyunu indirebilirsiniz.

Fetih Altın Çağ nasıl indirilir?

Fetih Altın Çağ indirme ve oynama için aşağıdaki adımları izleyin:

 • BlueStacks'i PC'nize İndirin ve Yükleyin
 • Play Store'a erişmek için Google girişi yapın ya da daha sonraya bırakın.
 • Sağ üst köşeye Fetih: Altın Çağ yazarak oyunu aratın.
 • Fetih: Altın Çağ uygulamasını arama sonuçlarından indirmek için tıklayın.
 • (Eğer Adım 2'yi atladıysanız) Fetih: Altın Çağ uygulamasını yüklemek için Google'a giriş yapın.
 • Oynatmaya başlatmak için ekrandaki Fetih: Altın Çağ ikonuna tıklayın.

Fetih Altın Çağ "Fetih Parası" nedir?

Fetih ParasıFetih Altın Çağ oyunundaki para sistemidir. Fetih Parası, oyundaki özel bir para birimidir. Fetih Parası, Fetih Butiği’nden birkaç eşya satın almaya yarıyor. Bu butik ise kentteki pazar yerinde yer alıyor. Bu parayı elde edebilmeniz için gerçek bir paraya ihtiyacınız yoktur. Fetih Parası, oyun içerisindeki etkinliklere katılarak ya da günlük görevleri tamamlayarak kazanılabilir. 

Fetih Altın Çağ yeni hesap açma nasıl yapılır?

Yeni hesap açmak için yapmanız gereken tek şey oyunun önbelleğini silmek. Bunun için telefondan önce Ayarlar ve ardından da Uygulamalar’a girin. Daha sonra oyunu bulun ve içerisine girerek önbelleği temizle seçeneğine tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından oyuna girerek, yeni ve sıfırdan başlayabilirsiniz. Bu işlem işe yaramaz ise oyunu silip tekrar yükeleyebilirsiniz.