knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
2021 League of Legends Dünya Şampiyonası Başladı!
Bu Haberi 418 Kişi Okudu

2021 League of Legends Dünya Şampiyonası Başladı!

2021 League of Legends Dünya Şampiyonası başladı! İzlanda'daki Laugardalshöll kapalı spor arenasının A Salonu'nda gerçekleşecek şampiyona 5 Ekim günü başladı. Dünyanın en prestijli espor etkinliği hakkında merak ettiklerinizi sitemizden öğrenebilirsiniz.


League of Legends evreninde her yıl düzenli olarak organize edilen Dünya Şampiyonası, bu yıl da her yıl olduğu gibi heyecanla beklendi. Dünyanın her yerinden bir çok önemli takımın mücadele edeceği organizasyonda, ülkemizi bu yıl Galatasaray Espor temsil edecek. Galatasaray Espor’un da yer aldığı Worlds 2021, bu yıl İzlanda'da düzenlenleniyor. Turnuva 5 Ekim 2021 ve 6 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.


LoL Dünya Şampiyonası Nedir?


League of Legends Dünya Şampiyonası dünyanın en iyi takımlarını her yıl Sihirdar Kupası ve Dünya Şampiyonluğu için mücadele etmek üzere karşı karşıya getiren uluslararası bir turnuva olarak geçmekte. Şu anda 800'den fazla profesyonel oyuncu, 100'ün üstünde profesyonel League of Legends Espor takımında yer alıyor ve bu takımlar, turnuvaya katılım hakkı kazanmak için yıl boyunca dünyanın dört bir yanındaki 12 ligde mücadele ediyor. Etkinlik her yıl farklı bir bölgede gerçekleşiyor ve takımlar bu yıl İzlanda'da turnuva gerçekleştiriyor.


LoL Dünya Şampiyonası Ne Zaman Gerçekleşecek?


Lol Dünya Şampiyonası ne zaman başlayacak en çok merak edilen sorulardan biri. Dünya Şampiyonası 5 Ekim'deki ön eleme aşamasıyla birlikte başladı ve 6 Kasım'daki finalle sona erecek.


Format Özeti


2021 Lol Dünya Şampiyonası format özeti üç aşamadan oluşmakta:

Ön eleme aşaması, grup aşaması ve son olarak da eleme aşaması (çeyrek finaller, yarı finaller ve final). Aşağıda aşamaların ayrıntılı bilgilerini bulabilirsiniz.

 


 


LoL Dünya Şampiyonası’nda Hangi Takımlar Yarışıyor?


Bu yıl LoL Dünya Şampiyonası’nda hangi takımlar yarışıyor bakacak olursak;ÇİN - LPL

 1. Sıra: EDward Gaming (EDG)
 2. Sıra: FunPlus Phoenix (FPX)
 3. Sıra: Royal Never Give Up (RNG)
 4. Sıra: LNG Esports (LNG)
   

 

KORE - LCK

 1. Sıra: DWG KIA (DK)
 2. Sıra: Gen. G (GEN)
 3. Sıra: T1 (T1)
 4. Sıra: Hanwha Life Esports (HLE)
   

 

AVRUPA - LEC

 

 1. Sıra: MAD Lions (MAD)
 2. Sıra: Fnatic (FNC)
 3. Sıra: Rogue (RGE)
   


KUZEY AMERİKA - LCS
 

 1. Sıra: 100 Thieves (100)
 2. Sıra: Team Liquid (TL)
 3. Sıra: Cloud9 (C9)
   


GÜNEYDOĞU ASYA - PCS
 

 1. Sıra: PSG.Talon Esports (PSG)
 2. Sıra: Mega Bank Beyond Gaming (BYG)
   


TÜRKİYE - ŞL


Galatasaray Espor (GS)
 


BREZİLYA - CBLOL


RED Canids Kalunga (RED)
 


BAĞIMSIZ DEVLETLER TOPLULUĞU - LCL


Unicorns of Love (UOL)
 


JAPONYA - LJL


DetonatioN FocusMe (DFM)
 


LATİN AMERİKA - LLA


INFINITY (INF)
 


OKYANUSYA - LCO


PEACE (PCE)
 


2021 League of Legends Şampiyonası’nda Neler Değişti?


Format


Pandemi nedeniyle seyahat kısıtlamaları devam eden Vietnam (VCS) takımları bu yıl maalesef İzlanda'da yarışmayacak. 
 

VCS yarışmaya katılamayacağı için, grup aşamasında ve ön eleme aşamasında bu bölge için ayrılan yerler yarışmadan çıkarılmış durumda. Bu sebeple Dünya Şampiyonası standart olan 24 takım yerine 22 takımla gerçekleşecek diyebiliriz. Takım sayısındaki azalma nedeniyle ön eleme aşamasında birkaç format değişikliği yapıldı. Ön eleme aşamasına standart olan 12 takım yerine 10 takımın katılmasına karar verildi.


Kadro Güncellemeleri


2020 Dünya Şampiyonası'ndaki gibi bu yıl da COVID-19'la beraber çıkan yeni zorlukları göz önünde bulundurarak kadro kurallarında da bazı değişikliklere gidildi. Genelde Dünya Şampiyonası'nın kadro kesinleştirme tarihi Eylül ayının başlarında oluyor ve takımlar bu tarihe kadar kadrolarını serbestçe ayarlayabiliyor. Bu yıl ise pandemi nedeniyle getirilen kısıtlamalar süreci zorlaştırdı. Eğer bir takım oyuncularından birinin seyahat etmesiyle alakalı bir sorunla karşılaşırsa, bunu serbest oyuncuları kadrolarına katarak (ya da yedek oyuncularını değiştirerek) çözmeleri büyük olasılıkla mümkün olmayacak. Bu tür sorunları hafifletmek adına kısıtlı bir oyuncu kiralama sistemi getirildi. Takımlar, kendi liglerindeki başka bir takımın oyuncularını eğer bu oyuncular vize almış ama Dünya Şampiyonası'na katılamamışsa ödünç alabilecek. Tüm kiralama taleplerinin turnuva yetkilileri tarafından onaylanması gerekiyor. Bu program takımların kadrolarını güçlendirebilmesi için stratejik bir araç olarak tasarlanmadı. Taleplerin onaylanabilmesi için sorunların tamamen takım ve oyuncuların kontrolü dışında olması zorunlu.


Buradan birinci çıkan takım, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonu olacak!

2021 League of Legends Dünya Şampiyonası Başladı! Sıkça Sorulan Sorular

Lol Dünya Şampiyonası Nedir?

League of Legends Dünya Şampiyonası dünyanın en iyi takımlarını her yıl Sihirdar Kupası ve Dünya Şampiyonluğu için mücadele etmek üzere karşı karşıya getiren uluslararası bir turnuva olarak geçmekte. Şu anda 800'den fazla profesyonel oyuncu, 100'ün üstünde profesyonel League of Legends Espor takımında yer alıyor ve bu takımlar, turnuvaya katılım hakkı kazanmak için yıl boyunca dünyanın dört bir yanındaki 12 ligde mücadele ediyor. Etkinlik her yıl farklı bir bölgede gerçekleşiyor ve takımlar bu yıl İzlanda'da turnuva gerçekleştiriyor.

Lol Dünya Şampiyonası ne zaman başlayacak?

Lol Dünya Şampiyonası 5 Ekim 2021 ön eleme aşamasıyla birlikte başladı ve 6 Kasım 2021'de finalle sona erecek.

Lol Worlds 2021 Galatasaray Espor Gruplara Kaldı Mı?

League of Legends Worlds 2021'de temsilcimiz Galatasaray ön eleme maçlarındaki ilk galibiyetlerini aldı. Galatasaray Espor 5 Ekim yapılan maçlarda Beyond Gaming ve Unicorns Of Love takımlarını yenmeyi başardı. Şuanda Galatasaray Espor gruplarda birinci sırada yer almakta. İkinci sırada ise grubun favorisi olarak gösterilen Cloud9 takımı bulunuyor.