knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
League of Legends Genel Sohbeti Devre Dışı Bırakıyor!
Bu Haberi 518 Kişi Okudu

League of Legends Genel Sohbeti Devre Dışı Bırakıyor!

Riot Games yeni bir açıklamada bulundu. League of Legends genel sohbet devre dışı bırakılıyor. Yaptığı açıklamada LoL'de genel sohbetteki kötü tavır ve davranışları engellemek adına tüm maçlarda bu özelliğin kapatılacağını duyurdu.


Riot Games'in League of Legends oyun direktörü Andrei van Doorn'un Twitter'dan yaptığı açıklamaya göre LoL maçlarında son zamanlarda çok büyük bir problem haline gelen oyuncuların birbirlerine karşı genel sohbetteki kötü tavrı sebebi ile bu özelliğin devre dışı kalmasına karar verildi. Bu güncellemeden sonra oyuncuların yorumlarına göre genel sohbeti tekrar aktif etmeyi düşünebilecekleri de belirtildi. 


Genel sohbet takımlar arasında eğlenceli sosyal etkileşimler olsa da şu an olumsuz etkileşimler olumlu etkileşimlerden daha fazla. Bu değişikliğin etkileri küfür/hakaret ve ceza sayıları üzerinden incelenecek ve doğrudan oyunculardan alınan geri bildirimlerle ve anketlerle yeniden yorumlanacak. Devre dışı bırakılan tek özellik genel sohbet olacak. Oyundaki rakipleriniz hala  ifadelerinizi ve şampiyon ustalığı ifadelerinizi sessize alınmadıysa duyabilecek ve görebilecek, tabii arka arkaya sıraladığınız CTRL+1/2/3/4 komutlarını da. Oyun sonu ekranındaki sohbet iki takım arasında olmaya devam edecek. Takım arkadaşları takım sohbetinde birbirleriyle plan yapmaya devam edebilecek. 


Lol Rp Satın Al


League of Legends yayınladığı açıklamada şunlara yer verdi:
 

"2021'de davranış sistemleri konusundaki odağımızın çoğu AFK kalma ve bilerek besleme gibi oynanış tabanlı davranışlarda olsa da bu yıl küfür ve hakaretin de giderek büyüyen bir sorun haline geldiği yönünde geri bildirimlerinizi duyduk. Bu sorunu çözmek için LoL ve Riot seviyesinde kademeli değişiklikler üzerinde çalışıyoruz. Yakında göreceğiniz bir direkt değişiklik Lol 11.21 Yaması'nda; eşleştirmeli sıralarda genel sohbeti devre dışı bırakıyoruz.
 

Genel sohbet takımlar arasında eğlenceli sosyal etkileşimler ve tatlı atışmalara sahne olabilse de şu an olumsuz etkileşimler olumlu etkileşimlerden daha fazla. Bu değişikliğin etkilerini küfür/hakaret ve ceza sayıları üzerinden inceleyeceğiz ve doğrudan sizden alınan geri bildirimlerle ve anketlerle yorumlayacağız.
 

Devre dışı bırakılan tek özellik genel sohbet olacak. Rakipleriniz hâlâ ifadelerinizi ve şampiyon ustalığı ifadelerinizi duyabilecek ve görebilecek (sessize alınmadıysa), tabii arka arkaya sıraladığınız CTRL+1/2/3/4 komutlarını da. Oyun sonu ekranındaki sohbet iki takım arasında olmaya devam edecek. Takım arkadaşları takım sohbetinde birbirleriyle plan yapmaya devam edebilecek.
 

Bu son maddeden bahsetmişken, küfür ve hakaretlerin takım sohbetinde de boy gösterdiğinin farkındayız ve genel sohbeti devre dışı bırakmanın bu sözlü sataşmaların tamamen önüne geçmeyeceğini biliyoruz. Ama takım sohbeti takımların kendi içinde uyumlu çalışmasında önemli bir yere sahip, dolayısıyla sağlayabileceği değer de çok daha fazla; bazı olumsuz deneyimlere sahne olabilse de...
 

Koridorunuzdaki rakibin kostümünü övmek ya da onu Baron çukurunda dans partisine davet etmek isteyenleriniz için kötü bir değişiklik olduğunun farkındayız. Ama genel sohbetin oyunlarınızda sebep olduğu olumsuz durumları engellemek ve azaltmak için bunun değecek bir eylem olduğuna inanıyoruz." şeklinde belirtti.
 


Yeni gelişmeler ve League of Legends güncellemeleri oldukça sizleri haberdar edeceğiz, takipte kalın...

League of Legends Genel Sohbeti Devre Dışı Bırakıyor! Sıkça Sorulan Sorular

Lol Genel Sohbeti Devre Dışı Bırakıyor Mu?

Riot Games yeni bir açıklamada bulundu. League of Legends genel sohbet devre dışı bırakılıyor. Yaptığı açıklamada LoL'de genel sohbetteki kötü tavır ve davranışları engellemek adına tüm maçlarda bu özelliğin kapatılacağını duyurdu. Riot Games'in League of Legends oyun direktörü Andrei van Doorn'un Twitter'dan yaptığı açıklamaya göre LoL maçlarında son zamanlarda çok büyük bir problem haline gelen oyuncuların birbirlerine karşı genel sohbetteki kötü tavrı sebebi ile bu özelliğin devre dışı kalmasına karar verildi. Bu güncellemeden sonra oyuncuların yorumlarına göre genel sohbeti tekrar aktif etmeyi düşünebilecekleri de belirtildi. Lol 11.21 Yaması'nda; eşleştirmeli sıralarda genel sohbeti devre dışı bırakacak.