knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
League of Legends VFŞL Kış Mevsimi 5. Hafta Sonuçları
Bu Haberi 1483 Kişi Okudu

League of Legends VFŞL Kış Mevsimi 5. Hafta Sonuçları

League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevisimi 5. Haftası sonuçlandı. SuperMassive ve Fenerbahçe ekiplerinin yeni transferleriyle vadiye indiği haftada zorlu rekabetin ve heyecanın hat safhalara çıktığı VFŞL 5. haftasında güzel bir League of Legends haftasına şahitlik ettik.

 

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün Sonuçları 29 Şubat

 

- Galakticos | 1 - 0 |  Team Aurora
- Beşiktaş | 0 - 1 | 5 Ronin
- Royal Youth | 0 - 1 | Dark Passage    
- Fenerbahçe Espor | 1 - 0 | İstanbul Wildcats

 

 

GAL VS AUR: Günün açılış maçı Galakticos ve Team Aurora arasında gerçekleştirildi. Geçtiğimiz haftaları alt sıralarda tamamlayan Galakticos ekibi haftanın ilk maçının seçim ekranında yamanın en güçlü üst koridoru olan Sett şampiyonunu seçip Luana oyuncusunun ellerine emanet etti. Erken oyunda karşılıklı killerin alınması ile devam eden sessiz mucadeleyi Dakika 21'de Alev Ejderi etrafında yapılan savaş ile canlandırdı. Savaşta Luana'nın Sett ile attığı 3 kişilik ulti takım savaşını kazandırmayı başardı ve Luana Sett ile Dörtte Dört yapmayı başardı. Savaşın ardından baronuda hanelerine ekleyen Galakticos ekibi yakaladıkları kartopu efekti ile oyunu kazanmayı bildi. Luana oynamış olduğu 10/0/0 skoru ile MVP olmayı başardı.

 

BJK VS 5R: Beşiktaş ekibi yapmış olduğu seçim yasaklama ekranında izleyinleri ilginç bir kompozisyon ile şaşırttı, ADC seçimi yapmayan onun yerine alt koridora Taşıyıcı Cho'gat ve destek Senna ile gitmeyi tercih etti. Lane safhasında oldukça eşit geçen oyunda ilk kan 15. dakikada Herald etrafında yapılan fight ile döküldü. Ardından 5Ronin ekibi almış olduğu üstünlük ve uyumları ile birlikte kısır geçen maçta kazanmaya bildiler ve son sıradan çıkmak için çabaladıklarını gösterdiler.

 

DP VS RYL: Royal Youth ekibi Holyphoenix ve Japone ikilisinin takımdan ayrılmasının ardından yeni alt koridor ikilisi Jeyrus ve SIKINTI321 oyuncularını bünyesine katmıştı. İkilinin ilk çıktığı maçta rakibi Absolute'un seçmiş olduğu ilginç Volibear support tercihine karşı oynadı. Dakika 2.35'de ölerek karşı tarafa ilk kanı veren SIKINTI321 kötü bir başlangıç yapıp karşı tarafa üstünlük sağladı. Ardından sistematik bir şekilde oyuna devam eden Dark Passage ekibi yaptıkları tüm savaşlarda daha iyi oynayıp kazanmayı bildi.

 

FB VS IWC: Günün beklenen maçı olan FB IWC karşılaşması, Holyphoenix ve Farfetch ikilisinin FB alt koridoruna transfer olması ve ilk maçı olması nedeniyle büyük heyecan yarattı. Fenerbahçe ekibi maçın başlangıcından itibaren çok daha uyumlu ve kordine bir şekilde devam etti. Özellikle yeni alt koridorunun oyuna katkı sağlaması ile daha verimli oyunlar yapan Fenerbahçe dakika 15'de açmış olduğu 5 Bin altın farkı ile üstünlüğünü korumayı başardı. Özellikle Fenerin orta koridoru Blue yapmış olduğu Ekko seçimi ile ekstra bir performansa imza atması izleyiciler tarafından büyük övgüye neden oldu. Bu üstünlüğe karşı WildCats ekibi dakika 23'de almış olduğu Ninja Baron yaparak oyuna tutunmayı başardı. Fakat Fenerbahçe ekibine Baron güçlendirmesininde etki etmedi ve oyunu 7-19 gibi üstün bir skor ile kazanmayı başardı. Özellikle Holyphoenix ve Farfetch duosunun yüksek kdalarla bitirmesi Fenerbahçe taraftarını güldürdü.

 


Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün Sonuçları 1 Mart

 

- Beşiktaş | 0 - 1 |  Galakticos    
- İstanbul WildCast | 1 - 0 | Dark Passage
- 5 Ronin | 0 - 1 | Fenerbahçe Espor
- SuperMassive | 1 - 0 | Royal Youth

 

 

BJK VS GAL: Her iki takımında güvenli oynaması nedeniyle, kısır geçen maçda erken oyun agresif oyunlar oynanmadı. Dakika 30'a kadar çok fazla savaş olmayan savaşta Beşiktaş 4. ejderi alabilmesi için toplanması sounucunda Ejder etrafında bir savaş gerçekleşti. Güzel bir savaş çıkaran Galakticos ekibi ejderide alıp öne geçme yarışında avantaj sağladı. Ardından baronuda katletmeyi başaran Galakticos ekibi güçlendirme ile oyunu kazanmayı başardı.

 

IWC VS DP: Istanbul WildCast ekibinin erken oyunda agresif bir şekilde başlaması ormancı Ferret erken oyunda skorları toplayıp takımına kaynak sağlamayı başardı. Buna net bir karşılık vermeyi başaramayan Dark Passage ekibi bir süre sonra İstanbul WildCast ekibinin karşısında duramadı ve WildCast ekibi kazanmayı başardı.

 

5R VS FB: Favorinin Fenerbahçe olarak gösterildiği seride erken oyunu pasif oynayan 5 Ronin ekibi Fenerbahçe ekibinin hatalarına cevap vermeye çalışarak zorlu bir maç geçirdi. Dakika 23'e kadar elle tutulabilir bir savaş olmayan seride ilk savaşı 5Ronin ekibi kazandı, ardından barona başlayan 5Ronin ekibi Holyphoenix'in ellerindeki Miss Fornute'u hiç hesaba katmamıştı. Baron pitine ultisinin atan Holyphenix baronu çalmayı başararak ekibine üstünlüğü sağladı. Ardından uyumları ile karşı tarafa zor anlar yaşatan Fenerbahçe ekibi 4. drake için yapılan savaşı kazanarak maçıda kazanmayı bildi.

 

SUP VS RYL: Supermassive'in yeni supportu Japone ilk maçı ve Bolununun imza şampiyonunu Velkoz seçtiği efsanevi maç SuperMassive takımının dakika 15'de 5 Binlik bir üstünlük sağlaması ve bunu azimli bir şekilde devam etmesi durumunda kazanmaları hiç zor olmadı.

 

League of Legends VFŞL Kış Mevsimi 6. Hafta Fikstürü

 

 

VFŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün // 7 Mart Cumartesi


14:00 // Galakticos - Dark Passage
15:00 // 5 Ronin - İstanbul WildCast 
16:00 // Beşiktaş - SuperMassive
17:00 // Team Aurora - Royal Youth

 

VFŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün // 8 Mart Pazar

14:00 // Fenerbahçe Espor - Team Aurora
15:00 // Dark Passage - SuperMassive
16:00 // Galakticos - 5 Ronin
17:00 // Beşiktaş - Royal Youth

Her hafta heyecanla süren LoL VFŞL 2020 Kış Mevsimi sonuçları için takipte kalın!