knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
League of Legends VFŞL Kış Mevsimi 6. Hafta Sonuçları
Bu Haberi 991 Kişi Okudu

League of Legends VFŞL Kış Mevsimi 6. Hafta Sonuçları

League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 6. Haftası dün itibari ile sonuçlandı. Aurora takımının yeni transferi Black ile vadiye inip zorlu rakiplerine karşı playoffa çıkma mücadelesini sürdürdü.

 

 

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün Sonuçları 7 Mart

 

- Galakticos | 0 - 1 |  Dark Passage
- 5 Ronin | 0 - 1 | İstanbul Wildcats
- Beşiktaş | 0 - 1 | SuperMassive    
- Team Aurora | 1 - 0 | Royal Youth

 


GAL vs DP: Oyunun başından sonuna kadar, ardı arkası kesilmeyen savaşların aktif olarak görüldüğü oyunda Dark Passage ekibi ilk olarak Dağ Ejderinin ruhunu alarak rakibi Galakticos ekibine üstünlük sağladı. Baron etrafında dönen savaşlar sonucunda ilk baronuda almayı başaran Dark Passage ekibi, istikrarsız savaşlar yaparak oyunu kaybetmeye yaklaştı fakat uyumları ve kaliteleri zorda olsa 63. Dakikada oyunu kazanmayı bildi. Heyecanın hat safhalarda olduğu oyun, seyir zevki ile izleyicilerine ders niteliğindeydi.

 

5R vs IWC: Geçtiğimiz haftalarda koç ve destek değişikliğine giden 5 Ronin ekibi koç olarak ILI, destek olarakda Korpse ile anlaşmıştı. Kazananın son sıradan çıkıp playofflara katılma ümidini arttırmak için önemi yüksek olan maçta, İstanbul WildCats ekibi oyunun başından sonuna kadar ağırlığını koyduğu maçı Saldırı gücü taşıyıcısı Kaori'nin efsanevi Zırh Deşme buildi ile oynadığı Varus ile zorlanmadan 19-3'lük bir skor ile kazanmayı bildi.

 

BJK vs SUP: SuperMassive ekibinin Japone transferinden sonra kaybetmeden istikrarlı bir kazanma serisine geçtiğimiz haftalarda şahit olmuştuk. Gün geçtikçe uyumu ve sinerjisi artan ekip SuperMassive Beşiktaş karşısında zorlu bir mücadeleye çıktı. Beşiktaşın genç oyuncusu Kireas yaptığı seçim Pantheon ile erken oyunu domine etmeyi planladı ve hedefine erken oyunda ulaştı. Erken oyunda 3 bine kadar çıkan farkın sonunda güçlenen SuperMassive ekibi ejder etrafında yaptığı savaşlarda altın farkını azaltıp öne geçmeyide başardı. Jarvan Rumble ikilisinin efsane kombolarına alan hasarları ile eklenen Diana ve Aphelios ikilisi inanılmaz sinerji gösterdi. Dakika 29'da rakibinin beklemediği bir şekilde baronu katleden SUP ekibi aldığı üstünlükle 34. Dakikada 19-16 Kazanmayı bildi.


AUR vs RYL: Aurora ekibi sürpriz olarak gerçekleştirdiği Black transferi ile güçlenme konusunda başarılı bir hamle yaptı. Black geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden E-spor hayatına kısa bir ara vereceğini bu zaman içerisinde de askerliğini tamamlayacağını belirtmişti. Fakat buna bir çözüm getirmekte yardımcı olan Aurora ekibi ile anlaşma sağlayıp motive bir şekilde oyununa devam etti. Royale Youth karşısında zorlu bir maça çıkan Aurora ekibi oyuna Sevi9 oyuncusunun Lee sin performansı ile geride başladı. Erken oyuna aktif başlayan Royale Youth ekipi Aurora ekibine karşı uzun oyunda ayakta kalamayıp, Madly'nin meşhur Fiorası ile yaptığı ekstra güç ile Dakika 31'de 19-10 kazanmayı bildi.

 

 


Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün Sonuçları 8 Mart

 

 

- Fenerbahçe Espor | 1 - 0 | Team Aurora
- Dark Passage | 0 - 1 | SuperMassive
- Galakticos | 1 - 0 | 5 Ronin
- Beşiktaş | 1 - 0 | Royal Youth

 


FB vs AUR: Sürpriz bir seçim yasaklama ekranına şahit olduğumuz maçta Aurora, Fenerbahçe karşısında değişik bir plan yaptı. Aurora ekibinin Saldırı Gücü Taşıyıcısı Black, Kalista alarak Üst Koridorda Hirit'in karşısında oynadı. Erken oyunda Hirit'e Kalista ile sürpriz üstünlük sağlayan Black erken oyunda takımını öne geçirdi. Erken oyunu ezip geçen Aurora ekibi bu üstünlüğünü ejderlere yansıtamayınca Fenerbahçe ekibi Ejder Ruhunu aldı ve galibiyet yolunda büyük önem oynadı. Ardından Kalista'nın geç oyunda gücünün düşmesi ve Holyphoenix'in Miss Fortune şampiyonu ile sahneye çıkması Fenerbahçe ekibine maçı kazandırdı. 18-11 skor ile biten maçta Blue istikrarlı oyunu ile MVP olmayı başardı.

 

DP vs SUP: Haftanın beklenen maçı olan aynı zamanda kazananın birincilik yarışında öne geçeceği maçta SuperMassive ekibinin agresif seçimleri Jayce ve Diana ile muhteşem uyum sağladı. Maçı beklenenin aksine aşırı basit bir şekilde kazanan SUP ekibi 21-1 skor ile rakibini ezip geçti. Maç fazlaları ile 8-3 skorları ile DP ve SUP ekipleri 2.liğe beraber oturdu. 

 

GAL vs 5R: Erken oyunda kıyasıya mucadelenin hüküm sürdüğü maçta eşitlik devam etti. Dakikalar ilerledikçe öne geçen Galakticos orta koridoru xKenzuke elinde olan Diana şampiyonu ile attığı 4 kişilik ulti maçı tamamen farklı bir seviyeye taşıdı. Kenzuke oynadığı ekstra oyunlar ile savaşlarda takımını öne geçirdi ve hiç ölmeden 11/0/5 skoru 16 KDA'sı ile kazandı ve izleyiciler tarafından MVP seçildi.

 

BJK vs RYL: Royal Youth ekibinin kan kaybı devam ediyor. Akademi ekibine ek üst koridor FabFabulous ile maçlara çıkan ekip tecrübe eksikliği ve uyumsuzluk sorunları ile karşı karşıya. Bunun karşısında Beşiktaş ekibi gün geçtikçe kendini geliştirmeye ve takım oyunlarındaki sorunlarını çözmeye devam ediyor. RYL karşısında erken oyundan itibaren zorlanmadan kazanan Beşiktaş ekibi zor bir haftayı 1-1 bitirerek playoff yolunda iyi bir işe imza attı.

 


League of Legends VFŞL Kış Mevsimi 7. Hafta Fikstürü

 

 

VFŞL Kış Mevsimi 7 Hafta 1. Gün // 14 Mart Cumartesi


14:00 // Royal Youth - İstanbul WildCats
15:00 // Dark Passage - 5 Ronin
16:00 // SuperMassive - Team Aurora
17:00 // Fenerbahçe Espor - Galakticos

 

VFŞL Kış Mevsimi 7 Hafta 2. Gün // 15 Mart Pazar

14:00 // SuperMassive - 5 Ronin
15:00 // Fenerbahçe Espor - Royal Youth
16:00 // İstanbul WildCats - Team Aurora
17:00 // Dark Passage - Beşiktaş

 

Her hafta heyecanla süren LoL VFŞL 2020 Kış Mevsimi sonuçları için takipte kalın!