knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Taktik Savaşları Mobil Çıkış Tarihi ve Tüm Güncellemeleri
Bu Haberi 2123 Kişi Okudu

Taktik Savaşları Mobil Çıkış Tarihi ve Tüm Güncellemeleri

Riot Games ekibinin ilk göz ağrısı olan oyunu League of Legends oyununa mod olarak eklenen Taktik Savaşları kısa sürede büyük bir kitleye hitap etmeye başlamıştı. Ardından Riot Games 10. senesinde çıkaracağı oyunların yanı sıra Taktik Savaşları (Teamfight Tactics) oyununun mobil versiyonunu çıkaracağını tüm oyun sevelere duyurmuştu. Heyecanla beklenen Taktik Savaşları Mobil versiyonu henüz oyuncularına sunulmasada Riot Games ekibinden gelen haberler üzerinde çalıştıklarını gösteriyor.

 

Taktik Savaşları Mobil Ne Zaman Çıkıyor?

 

Herkesin merakla beklediği çıkış tarihini henüz net bir şekilde veremeyen Riot Games söylediklerini yineleyerek belirlenen ilk grubun Taktik Savaşlarının Mobil versiyonuna Mart ayı içerisinde erişimine açılacak. Unutmadan, Riot Games Mart ayındaki ilk grubun belirlemesini Ön kayıt yaptıran kişiler arasından belirleyecek. Sen de eğer bu ilk grup içerisinde yer almak istiyorsan, yapman gereken Android kullanıcıları için Google Play Store üzerinden ön kayıt yaptırmak. IOS cihazları için ise League of Legends Taktik savaşları sitesi üzerinden ön kayıt yaptırmalısınız.

 

TFT Mobil ve PC Platformu Arasındaki Fark Ne?

 

Taktik Savaşları Mobil oyununa özel bir uygulama çıkarılmasının sebebi Riot Games ekibinin League of Legends oyununun oyun dışı deneyimini mobile cihazlara entegre edemeyeceğini farketmesinin ardından sadece TFT oyununa özel bir uygulama yapmaya karar verdi.

 

Görsel Planlamaları


Ayrıca oyuncuların performans sıkıntısı çekmemesi adına görseller ve ibareler olabildikçe basite indirgendi. Bu çözüm ile daha az sarj harcaması, internet harcaması ve kasma sorunlarını ortadan kaldırmayı planlıyor.

 

Taktik Savaşları Oyun içindeki Eşyalar ve Şampiyon Seçimleri

 

Taktik Savaşları ekran boyutu mobil cihazlarda kısıtlı olduğu için PC platformuna kıyasla daha farklı bir arayüz geliştirildi. Geliştirilen arayüzde şampiyon seçme ekranı PC'deki gibi sürekli önümüzde kalmayaca, eklenen resimlerde de ek olarak görebileceğiniz ibarelerin hala gelişme aşamasında olduğunu unutmayalım, yine de paylaşılan resimde sol üst kısımdaki ibareler üzerinden seçimlere ulaşılabiliyor. 

 

Taktik Savaşları Mobile Oyun Ekranı

 

Sohbet ve Paylaşım 

 

Oyun içerisindeki sohbet nasıl olacak şeklinde sorulara alan Riot Games, bu konuya şu şekilde bir açıklama yaptı. özellikle klavye açık bir şekilde oyunun oynanmayacağını ve bunun gameplaye zarar vereceğini düşünen TFT ekibi oyun içi sohbet kısmını bir süreliğine inaktif edecek. Aktif olarak çalışmalara ve geliştirmelere devam edecek olan Riot Games ekibi bir çözüm üretip bu konu hakkında yenilik getirmeyi planlıyor. 

 

Peki ya bu süre zarfında nasıl iletişim kuracağız? Mobil cihazlardan PC üzerinde kullandığımız gibi ifadeler kullanabilieceğiz ve ayrıca sahip olduğunuz minik efsaneler ile birlikte çığlık atabilecek ve dans ederek eğlenebilir, rakibinizi kışkırtabileceksiniz.

 

Ayrıntılar

 

Market Sistemi Aynı Şekilde Mi Olacak?
 

Riot Games tarafından bu konuya yapılan cevap, Öncelikli çalışılan ana noktalar, oynanış ve görsel önemler üzerinde. Oyununun çıkışından sonra market sistemi tekrar yüklenecek.

 

Taktik Savaşları Mobile Sistem Gereksinimleri Ne Olacak?
 

TFT oyununun ilk olarak açıklanan gereksinimleri şu şekilde olacak; 

- IOS işletim sistemi kullanan cihazlar için iPhone 6S ve üzeri ürünler için çıkarılacaktır.
- Android sistemi kullanan cihazlar için ise OS5+ , 2 GB RAM ve daha fazlasına sahip ürünlerde çalışıyor olacak

 

TFT Mobile Tablette Oynanabilecek mi?
 

İlk çıkış sadece mobil cihazlara çıkış yapacak. Oyun tabi ki tablet içinde çıkarılacak fakat bunun biraz zaman alacağı aşikar.
 


Taktik Savaşlarında dilediğin Minik Efsane'ye erişmek ister misin? En ucuz ve güvenilir League of Legends Riot Points GameSatış adresinde seni bekliyor. Hemen LoL RP satın al tüm minik efsanelere sahip ol!