knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
PUBG Mobile’da Sizi Birinci Yapacak En İyi Tüm Taktikler
Bu Haberi 1764 Kişi Okudu

PUBG Mobile’da Sizi Birinci Yapacak En İyi Tüm Taktikler

Dünya genelinde tüm zamanların en çok tercih edilen Battle Royale tarzı mobil oyunların başında gelen PUBG Mobile, oyuncular için zorlu çekişmelerin bulunduğu efsanevi savaşlara ev sahipliği yapmaktadır. Güçlü mücadelelerinin derinlemesine hissedildiği oyunda hayatta kalmak ve başarıya ulaşmak her zaman her oyuncu için mümkün olamayabilir. Bu kapsamda PUBG Mobile taktikleri 2021, oyunda başarıya ulaşmak isteyen her oyuncu için önemli püf noktalar ve başarının anahtarı sayılabilecek kilit durumlar sunar. Güçlü ve çekişmeli savaşlarda rakiplerin bir adıma önüne geçilmesini sağlayacak olan PUBG Mobile tavsiyeleri ile her oyuncunun rakiplerine karşı üstün gelmesi mümkündür. 


PUBG Mobile Taktikleri 2021

PUBG Mobile taktikleri 2021 yılında da oyunda gerçekleşen son güncellemelere uygun tavsiyeleri kapsamaktadır. Her geçen gün oyuncu sayısının daha da arttığı PUBG Mobile’de doğru ve etkili bir stratejiden geçen yol tüm taktiklere hakim olmak ve bütün alanlarda en yüksek kabiliyetle oyunun içerisinde canlı kalmak üzerinedir. Dinamik tavsiyeler ile eşsiz bir oyun deneyimi yaşanmasının yanı sıra oyunda başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyulan her şeye kolaylıkla erişilebilir. İşte PUBG Mobile tavsiyeleri kapsamında her oyuncunun başarıya ulaşmak ve rakipleri alt etmek için adım adım bilmesi gerekenler;

 

 

PUBG Mobile Kill Alma Taktikleri 

Oyun içi deneyimi yüksek düzeyde yaşayanlar için PUBG Mobile kill alma taktikleri büyük oranda hislerle ilgilidir. Özellikle yakın bölgelerde yaşanan çatışmaların seslerine hakim olmak ve ses kasmak olarak tabir edilen rakiplerin ses hareketliliğinden ne yaptığını anlamak, tüm savaş oyunlarında en geçerli kill alma taktiğidir. Rakiplere görünmeden sessizce ne yaptıklarını kontrol edebilme olanağı sağlayan bu taktikle Military Base de ya da okul içerisinde tüm rakipleri alt etmek mümkündür.


PUBG Mobile kill alma taktikleri kapsamında bir diğer önemli mesele de pek çok oyuncunun yaşadığı cesaret eksikliğidir. Çoğunlukla oyuncular rakiplerini gördüklerinde kendilerinin de görünür olduğunu düşünerek saklanma eğilimine girer. Bazı durumlarda işe yarar bir taktik gibi görünüyor olsa da özellikle bire bir mücadelelerde rakiplerden çekinerek saklanmak doğru bir tercih değildir. Dolayısıyla yüksek kill almak isteyenler için görülen rakip kesinlikle olduğu yer anında öldürülmelidir. 

 

PUBG Mobile Aim Taktikleri

PUBG Mobile’de oyuncuların başlangıç aşamasında en zorlandıkları durumların başında nişan alma ya da aim olarak bilinen hedefleri doğru şekilde vurma sorunu gelir. Her ne kadar hareket halinde hedefi vurmak başlangıç aşamasında çok zor görünmüyor gibi olsa da oyuna başladıktan hemen sonra pek çok oyuncunun başarıya ulaşamadığı temel nokta doğru hedef alma olur. Bu kapsamda PUBG Mobile aim taktikleri oyuncuların kendilerini geliştirmeleri üzerine inşa edilmelidir.

 

pubg mobile aim

 

Oyun için deneyimi daha yüksek düzeyde yaşamak ve attığını vurmak isteyenler için PUBG Mobile aim taktikleri kapsamında sıklıkla antrenman yapılması tavsiye edilir. Temel anlamda refleks becerilerini geliştirmeye yönelik olan bu antrenmanların kapsamı; eğlence parklarının ziyaret edilmesi, rakiplerin daima kafa bölgesine nişan alınması, bomba gibi daha ağır mühimmatların tercih edilmesi ve sürekli deneyimlemek gelmektedir. Daha çok oynamak ve deneyimi arttırmak daima daha çok tecrübe sağlayacaktır.

 

PUBG Mobile Ambar Taktikleri

Bilineceği üzere Ambar modu PUBG Mobile’a en son eklenen sıra dışı modlar arasındadır. Pek çok oyuncu açısından bu mod da oyun oynamak zorlayıcı olsa da yine bazı oyuncular açısından ambar eşsiz bir deneyim vadetmektedir. Söz konusu modu daha iyi oynayabilmek ve başarıya ulaşmak için ekstra stratejilere ise ambar modunda yer yoktur. En iyi PUBG Mobile ambar taktikleri tamamen hedefe kanalize olmak ve başarıya ulaşmak için tüm rakipleri öldürmek üzerinedir.

 

pubg mobile ambar


PUBG Mobile Kutu Açma Taktikleri

Özellikle son dönemde PUBG Mobile kutu açma taktikleri kapsamında pek çok oyuncunun farklı stratejileri yaydığı görülmektedir ve ne yazık ki çoğu taktiğin yanlış olduğu belirtilmelidir. Kutu açımı tamamen şans ile ilgilidir ve ne tarz bir strateji benimsenirse benimsensin yüzde yüz strateji geliştirildiğini söylemek imkansızdır. Dolayısıyla kutu ya da sandık açma taktiği gibi stratejilerin kesinlikle başarıya ulaştığını söyleyen diğer oyunculara temkinli yaklaşılması bu konuda verilecek en temel tavsiyedir.

 

pubg mobile sandık

 

PUBG Mobile Win Alma Taktikleri

Uçaktan atladıktan sonra başlayan kıyasıya mücadelenin sonucunda galibiyetle ayrılmak şüphesiz son derece ihtişamlı bir durumdur. Hemen her oyuncu açısından PUBG Mobile win alma taktikleri merak konusudur. Bu noktada pek çok bileşenin doğru şekilde ayarlanması oyun sonucunda başarıya götürecek taktikleri kapsıyor olsa da en önemli unsur elde edilen deneyimdir. Dolayısıyla oyuncunun kendine özgü deneyimi oyun sonunda win almak açısından en belirleyici faktördür.


PUBG Mobile Tavsiyeler

PUBG Mobile’de başarıya ulaşmak bazı stratejilerin geliştirilmesinden geçer. Başarılı bir oyuncu olmanın bir diğer belirleyici dinamiği ise oyun ile güçlü bir bağ ilişkisinin kurulmasıdır. Özellikle kontrol ayarlarının doğru ve oyuncuya özgün bir biçimde yapılması hemen her alanda eşsiz bir hareket özgürlüğü sunacağından tüm PUBG Mobile tavsiyeler içerisinde en önemlisi etkili bir kontrol ayarının oyuncuna özel olarak yapılmasıdır. Doğru bir ayar ve yeteri kadar deneyim oyunda başarıya giden yolu aralayacaktır.

 

pubg mobile win


PUBG Mobile tavsiyeler kapsamında her oyuncunun aklından kesinlikle çıkarmaması gereken temel dinamikleri şu şekilde sıralamak mümkündür: 
 

 • Silah Kullanımı: Silahlar arasında geçişlerin son derece hızlı yapılması ve silah geçişlerinde aksaklık yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Ne denli hızlı şekilde silahlar arası geçiş yapılır ya da ne kadar hızlı silah çekilirse, rakiple mücadeleye bir adıma önde başlanacaktır.
   
 • Oyun Stratejisi: PUBG Mobile de başarılı olmak isteyen her oyuncunun kendine özgü ve özel bir strateji geliştirmesi gerekir. Dolayısıyla oyuna başlamadan önce etkili bir strateji belirlenerek oyun deneyimi bu stratejiye uygun olarak sürdürülmelidir. 
   
 • Harita Tespiti ve İncelemesi: PUBG Mobile de başarılı olmak adına henüz oyunun başında haritaya hükmetmek son derece kritik bir önem arz eder. Uçaktan atlanmasıyla birlikte açılan sağ üstte yer alan harita oyunda gerçekleştirilecek tüm işlemlerde referans kaynağı olmalıdır. Haritaya hükmeden oyuncunun kaybetme şansı çok düşük olacaktır. 
   
 • Kontroller ve Kişiselleştirilmiş Kontrol Ayarları: Belki de PUBG Mobile tavsiyeler kapsamında en önemli durum oyuncuya özgün olarak dizayn edilmiş ayarlardır. Özellikle kontrol ayarları başta olmak üzere tüm ayarların, oyuncunun oyun deneyimini en efektif şekilde yaşayabilmesi ve kontrol konusunda yüksek düzeyde hassasiyete sahip olabilmesi adına detaylı şekilde yapılması gerekir. Aksi durumlarda oyuna hükmetmek mümkün olmayacağı gibi başarısızlık da kaçınılmaz olacaktır. 
   
 • Arabalar: Çoğu oyunca oyun içerisinde araç sürmekten kaçınır. Bu durum önemli bir strateji gibi görünüyor olsa da özellikle uzun mesafelerde araçların kesinlikle kullanılması tavsiye edilir. Böylelikle oyun kontrollerine daha aktif olarak katılım sağlanabileceği gibi elde edilecek deneyim yayayken de devam edecektir. Ayrıca araç üzerinde olmak daima önemli avantajlar vadeder.
   

Gibi durumların ve püf noktaların oyuncular tarafından yeteri kadar özenle kullanılması halinde başarılı sonuçların alınması mümkündür. Aynı zamanda PUBG Mobile tavsiyeler ne denli geniş kapsamlı olursa olsun, oyuncunun oyun ile kurduğu hassasiyet ilişkisinin her konuda belirleyici olacağı akıldan çıkarılmamalı ve bu düzlemde başarıya ulaşmak için daima daha fazla deneyim yaşanmalıdır.