knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
PUBG Mobile En İyi PC ve Mobil İçin Hassasiyet Ayarları
Bu Haberi 15402 Kişi Okudu

PUBG Mobile En İyi PC ve Mobil İçin Hassasiyet Ayarları

PUBG Mobile, bilineceği üzere son dönemde dünya çapında en çok tercih edilen mobil oyun olma özelliğine sahiptir. Oyun için aksiyon deneyiminin son derece yüksek olması ve oyunun eşsiz bir grafik performansı vadediyor olması PUBG Mobile’ın bu denli rağbet gösterilen mobil bir oyun olmasının en temel sebebi olarak gösterilebilir. Oyunda uzmanlaşmak ve yüksek düzeyde tecrübe sahibi olmak başarıyla ulaşmak için oldukça belirleyici olmakla birlikte PUBG Mobile hassasiyet ayarları da en az tecrübe ve deneyim kadar kritik bir önem içermektedir.


Pubg Uc Satın Al

 

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Nedir, Ne İşe Yarar? 

 

PUBG Mobil hassasiyet ayarları oyuncuların oyun içi deneyimi en efektif şekilde yaşayabilmesi ve oyunun sunduğu tüm imkanlardan en keyifli şekilde faydalanabilmesi adına tamamen oyuncuya özel olarak kişiselleştirilebilen ayarları kapsamaktadır.


Söz konusu ayarlar her bir oyuncu için özel ve özgün bir biçimde kişiselleştirilebildiği gibi oyun başlangıcında PUBG mobile en iyi  hassasiyet ayarları oyun tarafından yapılır. Bu ayarlar kişiselleştirilmediği için her oyuncu için uygunluk taşımayabilir.

 

PUBG Mobile hassasiyet ayarları kapsamında oyuncuların kişiselleştirebileceği ayarlar genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir: 

 

 • Kamera ayarları
 • Jiroskop ayarları 
 • Nişan ayarları 
 • Dürbün ayarları 
 • ADS ayarları 
 • Parmak ayarları 

 

Tüm bu seçenekler aracılığıyla her oyuncunun pubg mobile telefon hassasiyet ayarları kapsamında kendileri için en uygun kişiselleştirilmiş ayara ulaşması oyun içi deneyimi arttırması mümkündür. 

 

Oyun için deneyim kadar PUBG Mobile hassasiyet ayarları oyunda başarıya ulaşmak ve çok daha üst sıralara hızla çıkabilmek için de son derece kritik bir önem içerir. Oyunu en efektif şekilde kontrol edebilen her oyuncunun başarıya ulaşma olasılığı tahmin edileceği üzere çok daha yüksek olacaktır.

 

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Nasıl Yapılır?

 

Oyunu ilk kez deneyimleyecek olanlar için PUBG Mobile hassasiyet ayarları oldukça önemli olduğu gibi oyunda devamlılığı bulunanlar için de söz konusu ayarlarda bir standardizasyon sahibi olmak bazı durumlarda büyük zorluklar içerebilmektedir.

 

Bu kapsamda pek çok oyuncu açısında PUBG Mobil hassasiyet ayarları nasıl yapılır? Sorusu oyunda çok sık merak edilen durumların başında gelmektedir. PUBG Mobile, hemen her oyuncu açısından son derece önemli olan her türlü ayarı kişiselleştirebilme olanağını oyunculara geniş kapsamlı olarak sunar.

 

Dolayısıyla oyun içi deneyimi arttırmak, kontrol olanağını geliştirmek ya da oyuna çok daha efektif bir biçimde hakim olmak için PUBG Mobile hassasiyet ayarları her oyuncu için özel ve özgün olarak kişiselleştirilebilmektedir.

 

PUBG Mobile hassasiyet ayarları nasıl yapılır? Merak edenler için birkaç adımdan oluşan kişiselleştirilebilir ayarlara ulaşabilmesi için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 

 • Öncelikli olarak mobil cihazlara yüklü olan PUBG Mobile oyunu açılmalıdır.
 • Oyunun açılmasının ardından oldukça komplike bir arayüz ortaya çıkacaktır.
 • Burada açılan sayfada sağ üst bölümde yer alan “Çark” simgesi şeklinde olan “Ayarlar” bölümü açılmalıdır.
 • Ekranın sağ bölümünde yukarıdan aşağıya doğru sıralanan listede “Hassasiyet” sekmesine tıklanmalıdır. 
 • Açılan sayfada üst bölümde yer alan “Düşük”, “Orta”, “Yüksek” ve “Özelleştir” seçenekleri kullanılarak hassasiyet ayarlarının kişiselleştirilmesi mümkündür.

 

Görüleceği üzere PUBG Mobile hassasiyet ayarları telefon ve akıllı cihazlar için son derece kolay bir şekilde ulaşılabilir ayarlardan oluşmaktadır. 

 

Bu noktada oyuncular için en temel problem ise kendisine en uygun ayarı bulmak ya da test ederek keşfetmektir. Her bir oyuncunun PUBG Mobile de hassasiyet ayarları arasında kendisi için en uygun olan erişim sağlamak için söz konusu ayarları kısmen test aşamasından geçirerek uygunluğunu denetlemesi gerekir. 

 

Buna karşın genel ve ortalama ayarlar her bir oyuncunun, oyuna en efektif şekilde katılım göstererek güçlü bir oyun için deneyim yaşaması adına genel anlamda kişiselleştirilmiş ayarları kapsar. Dolayısıyla PUBG Mobile hassasiyet ayarları nasıl olmalı? Merak edenler için oyuna başlangıç aşamasında standardize edilmiş en iyi ayarları kullanmak yeterli olacaktır. 

 

pubg mobile ayarlari

 

PUBG Mobile En Etkili Hassasiyet Ayarı Nasıl Belirlenir?

 

PUBG Mobile en iyi hassasiyet ayarları belirtilmiş olduğu gibi büyük oranda oyuncular arasında farklılıklar gösterebilir. Dolayısıyla her bir oyuncu için özgün ve özel bir ayara sahip olmak tamamen oyuncunun oyunu nasıl oynadığı ve nasıl bir oyun için deneyim talep ettiği ile doğrudan ilişkilidir. 

 

Yani en genel anlamıyla oyunda başarılı olmak ve oyunun her anına en kreatif şekilde hakim olabilmek için en iyi PUBG Mobile hassasiyet ayarları oyuncuların kendileri ile uyumlu olma potansiyeline sahip olan ayarlardır. 


Pubg Uc Satın Al

 


PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

 

Hassasiyet ayarlarını kişiselleştiren ve yeni kişiselleştirilmiş ayarlarından memnun olmayan oyuncuların eski ayarlara geri dönüş yapabilmesi de mümkündür. Son derece basit birkaç adımdan olan PUBG Mobile hassasiyet ayarları sıfırlama işlemlerinin tamamlanmasının ardından eski ve orijinal ayarlara dönüş yapılabilir.


 

PUBG hassasiyet ayarları nasıl sıfırlanır? Merak edenler için takip edilmesi gereken yol haritası şu şekildedir:

 

 • Mobil cihazlar aracılığıyla yüklü olan PUBG Mobile oyunu açılmalıdır.
 • Oyunun çalıştırılması ile birlikte arayüz açılacaktır. 
 • Arayüzün sağ üst bölümünde yer alan “Ayarlar” sekmesine giriş yapılmalıdır. 
 • Söz konusu sekmenin açılmasıyla birlikte ekranın sağ bölümünde listelenen ayarlar seçenekleri arasından “Hassasiyet” kategorisi tercih edilmelidir. 
 • Açılan sayfada üç farklı alternatif orijinal ayarı görülecektir. 
 • Oyunun hassasiyet ayarlarını sıfırlamak isteyen oyuncuların “Düşük”, “Orta” ve “Yüksek” seçenekleri arasından herhangi birini tercih etmesi mümkündür. 

 

Görüleceği üzere PUBG Mobile hassasiyet ayarları sıfırlama işlemleri kapsamında oyun 3 farklı orijinal hassasiyet alternatifi sunmaktadır. Bu noktada oyuna yeni başlayanların “Orta” kategorisinde bulunan gelişmiş ayarları tercih etmesi tavsiye edilir. En doğru ayarlarınsa tamamen her oyuncu için kişiselleştirilmiş özgün ayarlar olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. 

 

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarı Önerileri 

 

Her bir oyuncunun kendisi için en doğru ve sağlıklı ayara erişim sağlaması bir miktar zaman almakla birlikte yine de genel ve verimli bir ayarın benimsenmesi oyuna en etkili şekilde uyum sağlamak adına önemli avantajlar vadeder.

 

Dolayısıyla PUBG Mobile hassasiyet ayarları başlangıç aşamasında her oyuncunun en verimli şekilde oyundan faydalanabileceği önerilerle çok daha yüksek bir oyun için deneyimle oyuna katılım sağlayabilme kolaylığı sunmaktadır. 

 

Bilineceği üzere PUBG Mobil başlangıç aşamasında sadece mobil cihazlara uyumlu bir Battle Royale oyunu olarak tasarlanmış olsa da oyunun dünya çapında yoğun bir ilgi görmesiyle birlikte emulatörler aracılığıyla bilgisayarlar üzerinden oynanması da imkanlı hale gelmiştir. 

 

Bu kapsamda PUBG Mobile hassasiyet ayarları telefon ve bilgisayarlar için farklı olarak özgünleştirilmelidir. Bilgisayarlar için yapılan hassasiyet ayarları aynı zamanda emülatörlerde de ayrıca yapılması gerektiği belirtilmelidir. 

 

PUBG Mobile Mobil Cihazlar İçin Hassasiyet Ayarları 

 

PUBG Mobile hassasiyet ayarları cep telefonu için son derece komplike şekilde kişiselleştirilebilir ayarlardan oluşur. İOS ya da Android her akıllı cihaz için kullanılmaya uygunluk taşıyan bu ayalar aracılığıyla oyunda başarıya ulaşmak ve oyundan yüksek düzeyde keyif almak oldukça kolay olacaktır.

 

 

ADS Hassasiyet Ayarları

 

AimDownSight adı verilen ADS iyileştirmeleri PUBG Mobile hassasiyet ayarları arasında en kritik öneme sahip olan ayarlar arasındadır. Bu ayarların en temel işlevi farklı dürbün görünümlerine ya da farklı görüş açılarına erişebilmesini sağlamaktır. Aynı zamanda bu ayarlar oyun içi geri tepmenin de kişiselleştirilebilmesine izin verir. En iyi ADS hassasiyet ayarları: 

 

 • 2x Dürbün: %60
 • 3x Scope: %30
 • 4x Dürbün:%25 
 • 6x Dürbün: %15
 • 8x Dürbün: %10 
 • 1.Şahıs (TPP) Dürbünsüz:%150 
 • 3. Şahıs (FPP) Dürbünsüz: %140 
 • Aim Asist: %70
 • RedDot: %70 
 • Holographic: %70 

 

Şeklindedir ve PUBG Mobil hassasiyet ayarı cep telefonu ve akıllı cihazlar için bu oranlar ile kişiselleştirildiğinde en verimli sonuçların alınması mümkündür. 

 

pubg mobile hassasiyet ayarlari ads

 

Jiroskop Hassasiyet Ayarları 

 

PUBG Mobile hassasiyet ayarları jiroskopsuz olarak uygulanabildiği gibi oyunu jiroskopla oynamak isteyen oyuncuların ise bu ayarlara oldukça önem vermesi gerekir. En iyi ayarlar oyunculara göre özgünlük taşıyor olmakla birlikte genel anlamda kişiselleştirilebilir jiroskop ayarları şu şekildedir:

 • 1.Şahıs Dürbünsüz:%200
 • 3. Şahıs Dürbünsüz: %210 
 • Lazer,Holografik Nişangah ve Nişan Yardımcıları:%290 
 • 2x Dürbün: %210
 • 3x Dürbün, Win94: %210 
 • 4x Dürbün,VSS: %80 
 • 6x Dürbün:%40 
 • 8x Dürbün: %30 

En iyi ve her oyuncu için uygunluk taşıyacak olan PUBG Mobile jiroskop hassasiyet ayarları belirtilmiş oranlarda olduğu gibidir. Söz konusu oranların güncellenerek revize edilmesi mümkündür ve her bir oyuncunun zamanla deneyimlediği hassasiyet ayarları güncellenerek daha uygun bir hale getirilebilir.

 

 

Kamera Hassasiyet Ayarları 

 

Oyun içi deneyimin arttırılması ve oyunu en verimli şekilde oynamak adına kamera ayarları tahmin edileceği üzere son derece büyük önem arz eder. PUBG Mobile kamera hassasiyet ayarları her oyuncu için en genel uygunluk taşıyacak biçimde şu şekilde sıralanabilir: 

 • 2x Dürbün: %70
 • 3x Dürbün: %30
 • 4x Dürbün: %25
 • 6x Dürbün: %20
 • 8x Dürbün:%10
 • Lazer, Holografik Nişangah ve Nişan Yardımcıları: %70
 • 1.Şahıs (FPP)Dürbünsüz: %160
 • 3.Şahıs (TPP) Dürbünsüz:%170

 

Söz konusu ayarlar oyun içi deneyimin güçlendirilmesine yönelik olmakla birlikte her bir oyuncunun yeniden revize edebilmesi için de uygunluk taşımaktadır. 


Pubg Uc Satın Al

 

 

PUBG Mobile PC Ayarları 

 

Belirtilmiş olduğu gibi PUBG Mobile hassasiyet ayarları PC için de uygulanabilmektedir. Özellikle Emulator aracılığıyla oyuna katılım göstermek isteyen oyuncuların oyun içi deneyimi bilgisayar aracılığıyla güçlü ve efektif şekilde hissedebilmek ve oyunda çok daha başarılı bir konuma hızla ulaşabilmek adında kamera ve ateş etme ayarlarını kişiselleştirmesi gerekir.

 

Emulator Ateş Etme Hassasiyet Ayarları 

 

Mobil olarak PUBG deneyimi yaşamanın dışında daha büyük ekranlarda Battle Royale türünde olan bu eşsiz oyunun deneyimlenmesine de izin verilmiştir. Emulator adı verilen aracı programlar yardımıyla mobil uyumlu olan bu PUBG Mobile, PC uyumlu hale getirilebilmektedir. Oyun için deneyimin artması ve diğer bilgisayardan oyuna katılım gösteren oyuncuların önüne geçmek adına kullanılabilecek PUBG Mobile hassasiyet ayarları emulator 2021 kapsamında ateş etme ayarları şu şekildedir:

 

 • 2x Dürbün:%15 
 • 3x Dürbün:%12
 • 4x Dürbün:%10
 • 6x Dürbün: %7
 • 8x Dürbün: %4 
 • 1.Şahıs (FPP) Dürbünsüz: %20
 • 3.Şahıs (TPP) Dürbünsüz: %20
 • Lazer, Holografik Nişangah ve Nişan Yardımcıları: %20

 

Şeklinde olan PC ateş etme hassasiyet ayarlarıyla oyun deneyimini en kreatif şekilde yaşamak ve yüksek düzeyde hassasiyetle oyun kontrollerini en güçlü şekilde yönlendirebilmek olanaklıdır. 

 

pubg mobile hassasiyet ayari pc

 

Emulator Kamera Hassasiyet Ayarları 

 

PUBG Mobile hassasiyet ayarları emulator 2021 için kamera hassasiyet ayarları ise ortalama bir oyuncu için en genel olarak şu şekildedir:

 

 • 2x Dürbün: %14
 • 3x Dürbün:%10
 • 4x Dürbün:%8 
 • 6x Dürbün:%5 
 • 8x Dürbün:%3
 • Lazer, Holografik Nişangah ve Nişan Yardımcıları: %20
 • 1.Şahıs (FPP) Dürbünsüz: %20
 • 3.Şahıs (TPP) Dürbünsüz: %20

 

Bu kamera hassasiyet ayarları da oyuna bilgisayardan katılım göstermek isteyen oyuncular için ortalama hassasiyet ayarlarını içermektedir.


Pubg Uc Satın Al