knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
PUBG Mobile En İyi Taarruz Tüfekleri ve Detaylı Özellikleri
Bu Haberi 3187 Kişi Okudu

PUBG Mobile En İyi Taarruz Tüfekleri ve Detaylı Özellikleri

Pek çok insan tarafından ilgi gören Pubg, sahip olduğu özellikler ile ön plana çıkmakta olup Pubg mobile taarruz tüfeği kapsamında pek çok kimse, oyunu profesyonel bir şekilde oynama şansı elde etmektedir. Brendan Greene tarafından tasarlanan Pubg, önceleri yalnızca bilgisayar üzerinden oynanabiliyor idi. Fakat şu anda özellikle akıllı telefonlar aracılığı ile pek çok insan, Pubg oynamakta ve oyunda çok daha profesyonel bir şekilde bulunabilmek adına çeşitli konularda araştırma yapmaktadır.

 

Diğer oyuncuların saf dışı bırakılarak hayatta kalmanın amaçlandığı oyunda her bir oyuncu, farklı materyaller aracılığı ile kendini korumaya çalışmaktadır. Bu materyallerden biri de taarruz tüfeğidir. Peki ama Pubg mobile taarruz tüfeği nedir ve oyundaki taarruz tüfeklerinin özellikleri nelerdir?

 

Pubg Mobile Taarruz Tüfeği Nedir?

İlk çıktığı andan itibaren, sahip olduğu oyun yapısı ve özellikleri ile insanların dikkatini çekmeyi başaran Pubg, oyuncuların hayatta kalmasının amaçlandığı bir oyun olarak bilinmektedir. Oyuncular, yaklaşık 100 kadar rotanın belirlenmiş olduğu bir uçak içerisinde oyuna başlayarak paraşütleri ile ya da doğrudan uçaktan atlayarak adaya iniş yaparak hayatta kalmaya çalışmaktadır.


Oyun dahilinde oyuncuların, kendilerini koruyabilmeleri adına çeşitli ekipmanlardan faydalanması kritik bir öneme sahiptir. Pubg mobile taarruz tüfekleri, hayatta kalmaya çalışan oyunculara yardım eden en önemli ekipmanlardan biridir. Peki ama taarruz tüfekleri tam olarak nedir ve bu tüfeklerin görevleri nelerdir?

 

Çok oyunculu bir video oyunu olarak bilinmekte olan Pubg, farklı özelliklere sahip taarruz tüfeklerini oyunculara sunmakta olup bu tüfeklerin her biri, diğer oyuncuların olası saldırılarına yönelik çok önemli koruyuculardan biridir. Oyun dahilinde oldukça nitelikli cephanelik bulunmakta olup taarruz tüfekleri de cephanelik dahilinde bulunan en önemli ekipmanlardan biridir. Pubg mobile en iyi taarruz tüfeği kapsamında pek çok tüfek bulunmakta olup bu tüfeklerin her birinin farklı özellikleri ve avantajları bulunmaktadır.

 

pubg mobile taarruz

 

Pubg Mobile Taarruz Tüfeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Pubg mobile taarruz tüfeklerinin özellikleri, bu tüfeklerin saldırı anında oyuncunun avantaj kazanmasını mümkün kılmaktadır. Tüfeklerin özellikleri, türlere göre değişiklik göstermekte olup en iyi tüfeğin elde edilmesi, düşman ile savaşılabilmesi adına oldukça önemlidir. Peki ön plana çıkan ve yapısı ile göz dolduran taarruz tüfekleri nelerdir ve bu tüfeklerin özellikleri hakkında neler söylenebilir?

 

Pubg Mobiledeki Taarruz Tüfekleri 

Pubg mobile dahilinde birçok farklı ve nitelikli tüfek bulunmakta olup Pubg mobile taarruz silah başlığı altında aşağıdaki gibi bir sıralama yapılabilmektedir:

 

 • M416
 • AUG A3
 • AKM
 • Scar-L
 • Groza
 • M16A4

 

Yukarıdaki gibi sıralanması mümkün olan tüfeklerin her biri, sahip olduğu özellikler dahilinde ön plana çıkmakta ve düşmanın alt edilebilmesi noktasında oyuncuya pek çok avantaj sağlamaktadır. Peki ama Pubg mobilde bulunan taarruz tüfeklerinin özellikleri ve oyuncuya sağladığı avantajlar nelerdir? Taarruz tüfeklerinin hangileri, “en iyi tüfek” kapsamında yer almaktadır?
 

AUG A3

Pubg mobilde bulunan taarruz tüfeklerinden biri olan AUG A3 yalnızca sandıklarda bulunmaktadır. Taarruz tüfeği Pubg kapsamında yer alan AUG A3 özelliklerini genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 

 • Sahip olduğu fonksiyonlar, standart bir tüfek izlenimi vermektedir. Bu nedenden ötürü pek çok insan AUG A3 kullanmakta ve düşmanlarını bu tüfek yardımıyla alt etmektedir.
 • Tüfeğin sahip olduğu ateş hızı ortalama bir seviyededir. Bu özelliğinden ötürü mermiyi isabet ettirmek bir hayli kolaydır.
 • Bütün eklentileri destekleyen tüfeğin bu özelliği, avantajlı bir yapıya ulaşmasını ve birçok insan tarafından kullanılmasını olanaklı hale getirmektedir.
 • Tüfek uzun ve kısa mesafede oldukça esnek bir yapıya sahiptir.
 • Tüfek sadece düşen sandıklardan çıkmakta olup oyuncular, tüfeğe ancak bu yolla ulaşabilmektedir.

 

pubg mobile aug a3

 

Yukarıdaki gibi sıralanabilen özellikler, AUG A3 olarak adlandırılan taarruz tüfeğinin pek çok insan tarafından tercih edilmesini mümkün kılmaktadır. 

 

M416

M416, Pubg mobilde bulunan taarruz tüfeklerinden bir diğeridir ve sahip olduğu özellikler ile ön planda yer almaktadır. Geri tepmesi düşük olan bu tüfek, Pubg en iyi taarruz tüfeği kategorisine dahil edilebilen ekipmanlardan biridir. Yüksek bir hasar gücünü bünyesinde barındıran tüfek, mermileri hızlı ateşlemekte ve düşman ile savaşma konusunda oyunculara destek olmaktadır.

 

pubg mobile M416

 

Tüfeğin tek atış ve otomatik atış olmak üzere iki farklı modu bulunmakta olup bu modlardan herhangi biri kullanılabilmektedir. Gerek yakın gerek uzak mesafeli atışlarda profesyonel bir şekilde kullanılabilen M416, sahip olduğu özellikler ile avantajlı bir konumda bulunmaktadır. Eklentiler olmadan oldukça zayıf çalışan tüfek, her ne kadar bu özelliğinden ötürü dezavantajlı gibi görünse de aslında pek çok oyuncu tarafından kullanılmaktadır. 

 

AKM

Güçlü silahlardan biri olan AKM, birçok oyuncunun arayıp da bulamadığı türden özelliklere sahiptir. Bünyesinde yer alan özelliklerden ötürü taarruz tüfeği Pugb mobile kategorisindeki en iyilerden biri olarak düşünülebilecek tüfek, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen niteliklere sahiptir:

 

 • En güçlü ekipmanlardan biridir ve hayatta kalmak isteyen oyunculara destek olmaktadır.
 • Tüfek kapsamında 7.62 mm çapa sahip mermiler kullanılmaktadır.
 • Uzun mesafeli avantajlarda, oyuncuların beklentilerini karşılama konusunda oldukça yetersizdir.
 • Oyuncunun kullandığı zırh fark etmeksizin bu tüfek, bünyesinde bulunan mermiler ile oyuncuları 5 atışta öldürebilmektedir.

 

pubg mobile akm

 

Yukarıdaki özellikler ile birlikte AKM, birçok oyuncu tarafından tercih edilen ve ön planda yer alan taarruz tüfeklerinden biri olarak bilinmektedir.

 

Groza

Bir tek sandıkların içerisinden çıkan Groza, nadir ve zor bulunur tüfeklerden biri olma özelliğindedir. Nitelikleri itibarıyla AKM’ye benzerlik gösterse de bazı özellikleri, AKM’den ayrılmasına neden olmaktadır. En yüksek ateş gücünü bünyesinde barındıran tüfek, uzak mesafede kullanım kolaylığına sahip değildir. Taarruz tüfeği Pubg kategorisinde bulunan bu tüfek, uzaktan bir merminin bile isabet ettirilmesini zorlaştıran özelliklere sahiptir.

 

pubg mobile groza

 


M16A4

M16A4, Pubg mobil taarruz tüfeklerinden bir diğeridir ve nitelikleri itibarıyla birçok oyuncu tarafından kullanılmaktadır. Birçok taarruz tüfeğine göre çok daha yaygın bir şekilde bulunmakta ve bu durum, oyuncuların büyük bir çoğunluğunun bu tüfeğe sahip olmasını mümkün hale getirmektedir. M16A4 Pubg mobile taarruz tüfeği görevi kapsamında genel hatlarıyla şu şekilde bir sıralama yapılabilir:

 

pubg mobile m16a4

 

 • Geri tepmesi bir hayli düşük olduğundan dolayı birçok taarruz tüfeğine göre çok daha başarılı sonuçlar verir.
 • Tüfeğin sahip olduğu özellikler sayesinde mermiler çok hızlı bir şekilde gitmektedir.
 • Uzak ya da yakın mesafelerden oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.
 • Tam otomatik ateş modunun bulunmaması, tüfeğin olumsuz özelliklerinden biridir. 
 • Sahip olduğu Burst modu ile üç mermi sıkılabilmekte olup bu durum, yakın mesafeden çatışmaların istenildiği gibi ilerlememesine neden olmaktadır.

 

Bu özellikler ile birlikte M16A4’ün oyunda yaygın bir şekilde kullanıldığını söylemek olanaklıdır. Tüm bu silahların skinleri için indirimli fiyatlara, hemen teslim PUBG Mobile UC satın al ve hemen hesabına yükle!

PUBG Mobile En İyi Taarruz Tüfekleri ve Detaylı Özellikleri Sıkça Sorulan Sorular

Pubg Mobile taarruz tüfeği nedir?

Pubg Mobile Taarruz tüfeği, bir silah türüdür. FPS oyunlarının vazgeçilmez tercihlerinden Assault Rifle yani taarruz tüfeklerinin de bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını sizler için listeledik.

 

 • Groza
 • M416
 • AUG A3
 • Beryl M762
 • AKM


Ortalama hasar veriyor olsa da, kısa ve orta menzilli karşılaşmalarda oyunculara avantaj sağlamaktadır. Pubg mobile taarruz tüfeği nedir sorusunu kısaca bu şekilde açıklamış olduk.

M762 taarruz tüfeği mi?

PUBG Mobile silahı olan M762, otomatik bir tam otomatik taarruz tüfeğidir. SCAR-L ile AKM karışımı izlenimi veren M762, 7.62 mm mermi ile kullanılabilir. Birçok oyuncu tarafından M762, oyunda yer alan silahlar arasında en güvenilir taarruz tüfeklerinden bir tanesi olarak tercih ediliyor. M762 taarruz tüfeği mi sorusu kısaca evet olarak yanıtlanabilir.

Aug taarruz tüfeği mi?

Pubg Mobile AUG silahı, bir taarruz tüfeğidir.  Oyunda yer alan taarruz tüfeklerinin en hızlı mermi atış hızına sahip olan AUG, seri çatışmaların gözdesi haline gelmiştir. AUG taarruz tüfeği dipçik eklentisi beraberinde bütün eklentiler ile geliştirilebilir. 5.56 mm mermi kullanan AUG A3, taarruz tüfekleri arasında yer alan en çok aranan silahlardan birisini haline gelmiştir.