knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
PUBG Mobile Hesabını Güvene Alma Yöntemleri
Bu Haberi 1268 Kişi Okudu

PUBG Mobile Hesabını Güvene Alma Yöntemleri

Pubg Mobile, sahip olduğu oyuncu dostu oynanış ve çeşitli oyun içi içerikler nedeniyle en başarılı mobil oyunlar arasında başı çekmektedir. Oyuncular, PUBG Mobile hesaplarını diledikleri gibi şekillendirebilir, oyun deneyimlerini özgürce geliştirebilirler.

 


Pubg Mobile Uc Satın Al


PUBG Mobile her ne kadar en popüler oyunda olsa ve oyunculara hesaplarını diledikleri gibi şekillendirme imkanı sunsa da bu durum güvenlik konusunda bazı problemlere yol açabilmektedir.


Bu içeriğimizde, PUBG Mobile hesabını güvene alma yöntemleri sayesinde hesabınızı nasıl güvene alabileceğinizi ve böylelikle hesabınızı nasıl koruyabileceğinizi sizlere sunuyoruz!


PUBG Mobile Nasıl Hesabımı Güvene Alabilirim?


PUBG Mobile hesabınıza sizden başka kimsenin girmediğininden emin olmak ve hesabınızın başkası tarafından ele geçirilmesinin önüne geçmek için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır.


Bu yöntemlerin her biri farklı şekilde hesabınızı koruduğu gibi, hesabınıza ne kadar güvene alma yöntemi tanımlarsanız o kadar güvenli bir hesaba sahip olabilirsiniz. Ayrıca, bu yöntemler çalınan PUBG Mobile hesabını kurtarma işlemleri için de oldukça kullanışlıdır.


İşte, hesabınızı güvende tutmak için kullanabileceğiniz çeşitli PUBG Mobile hesabını güvene alma yöntemleri.


PUBG Mobile İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirme


İki faktörlü kimlik doğrulama ya da kısa adıyla 2FA, hesabınıza şifrenize ek olarak bir güvenlik katmanı eklemektedir. Bu yöntem sayesinde, PUBG Mobile hesabınızı iki faktörlü doğrulama uygulamalarından birine tanımlayabilir, bu uygulamaya erişimi olmayan yabancı insanların hesabınıza giriş yapmasının önüne geçebilirsiniz.


PUBG Mobile iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi kullanarak giriş yapmak için şifrenizi girdikten sonra, bir de iki faktörlü doğrulama yönteminizin size sağladığı tek seferlik geçici şifreyi girmenizi isteyecektir. Böylelikle, her girişte farklı bir 2FA şifresi alacağınızdan hesabınızı güvene almış olursunuz.


PUBG Mobile İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?


Peki, hesabınızı korumak için en iyi yöntemlerden biri olan PUBG Mobile iki faktörlü doğrulama nasıl etkinleştirilir? Pubg mobile iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirme işlemi oyun içerisinden kolaylıkla yapılmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek iki aşamalı doğrulamayı açabilirsiniz:

 

  1. Öncelikle hesabınıza giriş yaptıktan sağ alt kısımda bulunan ayarlar menüsüne girin.
  2. Ayarlar kısmına girdikten sonra aşağılarda bulunan Hesap ve Güvenlik kısmından, farklı iki adımlı doğrulama SMS doğrulaması, E-posta doğrulaması ve yedek kodla doğrulama gibi yöntemlerinden birini veya hepsini tek tek seçerek iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz.


​​​SMS doğrulamasını etkinleştirirken girdiğiniz telefon numarasına gelen kod, oyuna giriş yaparken size sorulacaktır. Aynı şekilde, e-posta doğrulamasında da girmiş olduğunuz e-posta adresine bir kod gönderilmektedir.


Yedek kodlar ise siz bu doğrulamayı etkinleştirdiğinizde ekranda çıkmakta ve giriş yaparken her biri yalnızca bir seferliğine kullanılabilecek şekilde hesabınıza tanımlanmaktadır. Dolayısıyla, iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmeden önce kullandığınız yönteme göre önlem almak oldukça önemlidir.


Örneğin, sms doğrulamasını etkinleştiriyorsanız o numaranın elinizde bulunduğundan, e-posta yöntemini kullanıyorsanız girmiş olduğunuz e-posta adresine erişiminizin olduğundan veya yedek kod etkinleştirmesi yöntemini kullanıyorsanız size verilen kodları kaybetmeyeceğiniz bir şekilde kaydettiğinizden emin olmanız gerekmektedir.


Güçlü Bir Şifre Oluşturma


Güvenlik önlemlerinin en temel yöntemi olarak oluşturulan şifreler, çoğu oyuncu tarafından göz ardı edilen bir koruma yöntemidir. Çünkü, genelde oyuncular hatırlamakta güçlük çekmeyecekleri şifreler koyarak giriş yapma işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.


Ancak, göz ardı edilen bir faktör olsa da, oluşturduğunuz şifrelerin karmaşık ve kırılması zor bir yapıda olması hesabınızı güvene almak için oldukça önemli bir faktördür. Büyük harf, küçük harf, rakam ve semboller içeren karmaşık şifreler oluşturmak hesap güvenliğinizi artırmaktadır.


PUBG Mobile İndirirken Resmi Kaynakları Kullanın


İnternet üzerinde PUBG Mobile indirmek için oldukça fazla sayıda kaynak bulunmaktadır. Ancak, bu kaynakların çoğunun güvenilirliğini tespit etmek pek kolay bir iş değildir. Aynı zamanda, oyunculara alternatif bir indirme kaynağı olarak sunulan bazı siteler, kötü yazılımlar kullanarak oyuncuların hesaplarını ele geçirmeyi hedeflemektedir.


Bu ve benzeri sebeplerden dolayı, PUBG Mobile indirirken veya yeni gelen bir güncellemeyi yüklerken, mutlaka Google Play Store veya App Store gibi resmi kaynaklar kullandığınızdan emin olun. Böylelikle, hesabınıza izinsiz bir şekilde erişim sağlanmasının önüne geçebilir, aklınızda soru işaretleri bulunmadan hesabınıza giriş yapabilirsiniz.


Üçüncü Taraf Yazılım ve Hile Kullanımından Kaçının


PUBG Mobile rekabet oranı yüksek bir oyun olduğundan bazı oyuncular oyun deneyimlerini artırmak amacıyla veya diledikleri içeriklere kısa yoldan sahip olabilmek için hileler gibi çeşitli üçüncü taraf yazılımlar kullanmayı denemektedir.


Ancak, bu yazılımların ve hilelerin çoğu hesabınızın kalıcı olarak uzaklaştırılmasına sebep olabileceği gibi, aynı zamanda PUBG Mobile hesabınızın da çalınmasına veya cihazınıza çeşitli virüsler bulaşmasına neden olabilmektedir. Dolayısıyla, hile ve üçüncü taraf yazılım indirmemeli ve oyunun size sunduğu içeriklerle hesabınızı geliştirmeyi tercih etmelisiniz.


Yetkilendirilmiş Cihazlarınızı Gözden Geçirin


PUBG Mobile hesabınıza giriş yaparken bir cihazı yetkilendirmek, o cihazda oyuna girerken bir daha şifre sorulmamasını sağlamaktadır. Bu yöntem, her ne kadar oyuna sık sık giriş yaptığınız için mantıklı gibi görünse de bazı riskleri beraberinde getirmektedir. 


Çünkü, cihazınıza virüs ve benzeri kötü yazılımlar bulaştığı takdirde eğer bu cihazda PUBG Mobile hesabınız yetkilendirilmişse hesabınız çalınabilir.


Yine aynı şekilde, yetkilendirdiğiniz fakat artık kullanmadığınız bir cihaz da sizin için bazı güvenlik problemleri oluşturabilir. Bu gibi sebeplerden, PUBG Mobile hesabınız için bir cihazı yetkilendirmeden önce iki kez düşünmekte oldukça fayda bulunmaktadır.


Yetkilendirilmiş cihazlarınıza ana menüden giriş yapılabilen ayarlar sekmesinde bulunan Hesap ve Güvenlik kısmından göz atabilirsiniz.


PUBG Mobile Şifrenizi Kimseyle Paylaşmayın


PUBG Mobile hesabınızın şifresini veya giriş bilgilerini başkalarıyla paylaşmak,hesabınızın kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabilir. Bu durumda, hesabınız çalınabilir ve kontrolünüz dışında kullanılabilir.


Dolayısıyla, hesap şifrenizi özellikle tanımadığınız insanlarla kesinlikle paylaşmamanız gerekmektedir. Hesap şifrenizi sevdiğiniz bir kişiyle paylaşmak istiyorsanız da bu durumun oluşturabileceği risklerin farkında olmalı ve ona göre karar vermelisiniz.


 Pubg Mobile Hesap Satışı