knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Pubg Mobile Kasma Sorunu %100 Nasıl Çözülür? Detaylı Anlatım
Bu Haberi 24436 Kişi Okudu

Pubg Mobile Kasma Sorunu %100 Nasıl Çözülür? Detaylı Anlatım

Pubg, birçok insanın severek oynadığı ve aksiyon dolu oyunlardan bir tanesi olarak oyun dünyasında yerini almaktadır. Hem telefon hem de bilgisayarda oynanabilen oyun için pubg mobile kasma sorunu pc gündemde bulunmakta olup birçok oyuncu, bu konuda neler yapabileceklerini merak etmektedir. Bilgisayar ve akıllı telefonlar için zorlayıcı sistem gereksinimlerine sahip olan Pubg, özellikle mobil cihazlarda kasma sorunlarını beraberinde getirmekte ve bu durum, oyunun keyifli bir şekilde oynanmasını engellemektedir. Peki ama Pubg mobile kasma sorunu çözümü nedir ve sorunun çözülmesi adına hangi adımların atılması gerekmektedir?

 

Pubg Mobile Kasma Sorunu Nedir?

Pek çok insanın akıllı telefonlar aracılığı ile oynadığı Pubg, sistem gereksinimlerinin zorlayıcı olmasından ötürü kasma sorunlarına neden olabilmektedir. Bu durum, oyunun istenildiği gibi oynanmasını engellemekte ve oyuncuların çeşitli zorluklar yaşamasına sebebiyet vermektedir. Peki ama Pubg mobile kasma sorunu çözümü için yapılması gerekenler nelerdir?

 

 

Pubg Mobile Kasma Sorunu

Pubg mobilde bulunan kasma sorunları için alternatif yöntemler bulunmakta olup bu yöntemler dahilinde oyunun hızı ve oynanış biçiminde bir rahatlama meydana gelebilmektedir. Oyunu konforlu bir cihaz üzerinden oynamak ve kasma sorunlarını çözmek isteyen kişilerin çözüm için belirlenen adımları tek tek uygulaması gerekmektedir. 


Pubg UC Satın Al


 

Pubg Mobile Kasma Sorunu Nasıl Azaltılır?

Akıllı telefonlar aracılığı ile oynanmaya müsait olan Pubg kasma sorunlarının çözümü noktasında farklı yöntemler bulunmakta olup bu yöntemler genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 

 • Cihazdaki RAM’in rahatlatmayı deneyin ve oyunu bu işlem sonrasında açın.
 • Cihazınızın depolama alanı dolmuş olabilir, bu nedenle depolama alanında yer alan gereksiz dosyaları silin.
 • Grafik ayarlarında değişiklik yaparak “orta” ya da “düşük” şeklinde grafik düzenlemesi yapın.
 • Cihazınızın çözünürlüğünde değişiklikler yaparak oyunu açın.

 

Yukarıdaki gibi sıralanması mümkün olan yöntemler, “Pubg mobile kasmaya başladı!” diyen oyunculara sunulan alternatif çözüm önerileri olarak ön plana çıkmaktadır. Peki bu çözüm önerilerinin uygulanma biçimleri nasıldır ve oyuncuların hangi çözüm için nasıl bir yol izlemesi gerekir?


Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü

Mobile cihazlarda bulunan Pubg oyununu kasma sorunlarının çözümü adına daha önce de belirtmiş olduğumuz çözüm önerileri bulunmakta olup bu öneriler, rahat ve konforlu bir oyun deneyimi yaşamak isteyen oyunculara sunulmaktadır. Farklı yöntemler dahilinde hem pc hem de mobile cihazlarda yer alan kasma sorunları, uygun ve basit adımlar dahilinde çözümlenebilmektedir. Peki pubg mobile kasma sorunu telefon noktasında ön plana çıkan adımlar ve bu adımların uygulanış biçimleri nelerdir?

 

 

pubg mobile kasma mobil

 

Cihazınızın RAM’ini Rahatlatmayı Deneyin

Mobile cihazlarda Pubg kasma sorunun çözümlenebilmesi için ön plana çıkan yöntemlerden ilki, cihazın RAM’inin rahatlatılması olarak bilinmektedir. Pubg mobile kasma sorunu çözümü android kapsamında yer alan bu çözüm önerisi dahilinde çeşitli adımların atılması gerekmektedir.

 

Akıllı telefonların arka planlarında uygulamaların çalışıyor olması, sistemin RAM’ini tüketmekte olup bu durum, çeşitli uygulamaların çok daha yavaş bir şekilde çalışmasına neden olmaktadır. Eğer Pubg oynarken mobil cihazınızda kasmalar meydana geliyorsa öncelikle cihazınızın RAM’ini boşaltacak uygulamalar indirebilir ve bu uygulamalar dahilinde RAM’i rahatlatmayı deneyebilirsiniz.


Mobil cihazınızda ön yüklü uygulama olarak gelen RAM rahatlatma uygulaması mevcut ise ekstra bir uygulama yüklemeden işlemlerinizi profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilir ve Pubg mobile kasma sorunu dahilinde cihazı hızlandırabilirsiniz. 


Pubg Uc Satın Al

 

Cihazınızın Depolama Alanında Temizlik Yapın


Cihazın depolama alanının dolu olması, cihazda bulunan her bir uygulamanın çok daha yavaş bir şekilde çalışmasına neden olur. Bu durum, özellikle Pubg gibi oyunlarda çeşitli sorunlar meydana getirmekte ve oyunun istenilen hızda ve konforda oynanmasını engellemektedir. 

 

Cihazınızda var olan dosyalardan gereksiz olanları silebilir ve bu sayede Pubg mobile kasma sorunu telefon bağlamında donma problemlerini çözümleyebilirsiniz. Bilindiği üzere Pubg mobile, yaklaşık olarak 1,5 gb boş alan gereksinime ihtiyaç duymaktadır. Sistem gereksiniminin yerine getirilmemesi, oyuncuların sorun yaşamasına neden olduğu için cihazın depolama alanında ne kadarlık boş alan olduğunun belirlenmesi bir hayli önemlidir.

 

 

Grafik Ayarlarını “Orta” ya da “Düşük” Olarak Değiştirin

 

Pubg kasma sorunlarının çözümü noktasında bir diğer önemli adım ise grafik ayarlarının değiştirilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Depolama alanının rahatlatılmasına rağmen oyunun kasma sorunlarını çözümlenemiyorsa eğer oyunun “Ayarlar” kısmında yer alan “Orta” veya “Düşük” grafik ayarlarını tercih ederek sorunsuz bir şekilde Pubg oynayabilirsiniz.

 


Birçoklarının deneyimlediği gibi Pubg’de yer alan görsel grafik detayları, piyasada bulunan pek çok akıllı telefon için oldukça zorlayıcıdır. Bu nedenle görsel kaliteden taviz verilerek Pubg mobile kasma sorunu çözümlenebilmekte ve çok daha keyifli bir şekilde Pubg oynanabilmektedir. 

 

 

Cihazınızın Çözünürlüğünü Değiştirmeyi Deneyin

 

Bazı akıllı telefonlarda çözünürlük değiştirme seçeneği bulunmakta olup bu seçenekler aracılığı ile ekran çözünürlüğü düşürülebilmektedir. Akıllı telefonunuzdaki “Ayarlar” kısmına giriş yapabilir ve “Ekran” alt menüsü dahilinde bulunan “Ekran Çözünürlüğü”nü seçerek çözünürlük ayarlarında değişiklikler yapabilirsiniz. Pubg mobile kasma sorunu telefon 2021 kapsamında oldukça etkili çözüm yöntemlerinden biri olan cihazdaki çözünürlük ayarlarını değiştirme, pek çok oyuncu tarafından tercih edilmekte ve bu sayede oyundaki donma sorunları giderilebilmektedir.


Pubg Uc Satın Al

 

Pubg Kasma Sorunu Pc Çözümü

 

Bilindiği üzere Pubg hem bilgisayar hem de mobil cihazlarda oynanabilen ve oldukça profesyonel bir içeriğe sahip oyunlardan biridir. Her ne kadar mobil cihazlarda kasma sorunları meydana gelebiliyor olsa da bu durum bilgisayarlarda da oluşabilmekte ve oyuncuların zor durumda kalmasına neden olabilmektedir. Pek çok insan, Pubg mobile kasma sorunu pc üzerinden detaylı bir şekilde araştırma yaparak oyundaki kasma sorunlarını çözümlemeye çalışmaktadır.

 


Bilgisayardan Pubg’yi sorunsuz bir şekilde oynamak isteyen kişiler, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen işlem basamakları üzerinden sorunu çözümleyebilmektedir:

 

 • Oyun sistem gereksinimlerini gözden geçirerek cihazın gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını tespit edin.
 • Sistem gereksinimleri var olmasına rağmen cihazda donma yaşanıyorsa eğer cihazda temizlik yapabilirsiniz.
 • Sistem gereksinimleri kıl payı karşılanıyorsa eğer grafik detaylarını gözden geçirerek ilgili ayarlamaları yapabilirsiniz.
 • Soğutma sisteminiz başarılıysa donanımlarınızı overlock yaparak oyunu hızlandırmayı deneyebilirsiniz. 

 

Yukarıdaki gibi sıralanması mümkün olan yöntemlerin her biri, Pubg mobile kasma sorunu pc kapsamında yer almakta ve oyunun bilgisayar üzerinden profesyonel bir şekilde oynanmasını olanaklı hale getirmektedir. 

 


Oyun Sistem Gereksinimlerini Gözden Geçirin

 

Pubg bilgisayar için çeşitli sistem gereksinimleri bulunmakta olup bu gereksinimlerin karşılanmaması, oyunda kasmanın oluşmasına neden olur. Bu nedenle oyun sistem gereksinimlerini gözden geçirerek durum tespiti yapın.

 

 

pubg mobile kasma pc

 

 

Bilgisayarınız Sistem Gereksinimlerine Sahip Olmasına Rağmen Oyun Açılmıyorsa Temizlik Yapın

 

Bilgisayar sistem gereksinimlerini karşılamasına rağmen oyunu açma ve oynatma konusunda çeşitli sorunlar yaşatıyorsa eğer Pubg kasma sorunu pc kapsamında temizlik işlemleri yapabilirsiniz. Bilgisayarınızın fiziksel temizliklerini uygun adımlar dahilinde gerçekleştirebilir ve oyunu bu işlemler sonrasında tekrar açmayı deneyebilirsiniz. 
 

 

Bilgisayarınız Sistem Gereksinimlerini Kıl Payı Karşılıyorsa Grafik Detaylarınızı Gözden Geçirin

 

Bilgisayarınız sistem gereksinimlerini kıl payı karşılıyor olabilir. Böyle bir durumda grafik ayarlarını gözden geçirmeniz gerekebilir. Oyun dahilinde grafik ayarlarından taviz vererek oyunu sorunsuz bir şekilde oynama şansını elde edebilirsiniz. 
 

 

 

Soğutma Sistemlerinin Başarılı ise Donanımlarınızı Overlock Yapın

 

Oldukça fazla kullanım ömrü olan bilgisayar için overlock işlemleri oldukça etkili yöntemlerden biridir. Bilgisayarın potansiyelini çok daha verimli bir şekilde kullanmak isteyen kişiler, bilgisayarı overlock yapmayı deneyebilir. Bu çözüm, Pubg mobile kasma sorunu bilgisayar kapsamında oldukça etkili yöntemlerden biridir. Fakat belirtmek gerekir ki fazla overlock, bilgisayarın donanımlarına çeşitli zararlar verebildiği için bu konuda dikkatli bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir.


Yukarıdaki gibi sıralanabilen başlıklar, Pubg mobile kasma sorunu çözümü kapsamında ön plana çıkmakta ve bilgisayar ya da mobile cihazlarda yaşanan problemlerin profesyonel bir şekilde çözümlenmesini olanaklı hale getirmektedir.


Pubg Uc Satın Al

Pubg Mobile Kasma Sorunu %100 Nasıl Çözülür? Detaylı Anlatım Sıkça Sorulan Sorular

PUBG Mobile kasma nasıl azaltılır?

Pugb Mobile Android telefonu için kasma sorununa çözüm olacak bazı yöntemler şu şekildedir;

 • Telefonun önbelleği temizleyebilirsiniz.
 • Güncel olarak kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakabilir ya da tamamen silebilirsiniz.
 • Güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • İşlemciyi meşgul eden uygulamaları sonlandırarak pilinizi optimize edebilirsiniz.
 • Bildirim ekranını devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Telefonunuzda kullanmadığınız özellikleri kapatabilirsiniz.
 • Tüm bunlar sonrasında hala kasma yapması halinde, telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

PUBG Mobile kasma nasıl azaltılır sorusuna bu şekilde yanıt verebiliriz.