knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
PUBG Mobile Özellikleri, PC ve Telefon Gereksinimleri Neler?
Bu Haberi 2677 Kişi Okudu

PUBG Mobile Özellikleri, PC ve Telefon Gereksinimleri Neler?

Tüm zamanların en iyi Battle Royale oyunları arasında ilk sırada yer alan PUBG Mobile, günümüzde mobil cihazlardan oynandığı gibi bilgisayarlar üzerinden de yüksek oyuncu kitlesine hitap etmeye başlamıştır. Dünya genelinde 100 milyonu aşkın oyuncuya ev sahipliği yapan PUBG Mobile; sıra dışı grafikleri, yüksek hassasiyetli oyun deneyimi, stratejik arka planı, geniş katılımcı ağı ve sunmuş olduğu efektif özelliklerle en çok tercih edilen video oyunlar arasına girmiştir. Oyunun sunmuş olduğu tüm bu sıra dışı deneyimleri bizzat hissetmek isteyen oyuncuların ise PUBG Mobile özellikleri hakkında bilgi sahibi olması ve oyunun talep ettiği sistem gereksinimlerini cihazlarının karşılandığından emin olması gerekir.

 

PUBG Mobile Kaç GB Yer Kaplar? 

PUBG Mobile deneyimini yaşamak isteyenler tarafından en çok merak edilen konuların başında PUBG Mobile kaç GB yer kaplar? Sorusu gelir. Telefon, tablet ya da bilgisayarlardan oynanabilen PUBG Mobile’ın sistem gereksinimleri arasında depolama ve bellek talepleri oyunun sunmuş olduğu eşsiz grafikler ve görsel deneyimler düşünüldüğünde son derece düşük seviyededir. 

 

PUBG Mobile kaç GB yer kaplar sorusunun cevabını merak edenler için oyunun kaynak paketleriyle birlikte toplamda 3 GB kadar yer kapladığı belirtilmelidir. Bununla birlikte oyunun herhangi bir kasma, donma ya da ısınma sorunu olmadan oynanması için tavsiye edilen boş depolama alnının 8 GB olmalıdır. 8 GB boş depolama alanı oyunun profesyonel bir şekilde oynanmasına destek olduğu için depolama alanının niteliği çok önemlidir. 

 

 

PUBG Mobile Oynamak İçin Bilgisayar Özellikleri 

Piyasaya sunulduğu ilk dönemde sadece bir mobil oyun olarak yayınlanan ve sadece mobil cihazlara uyumlu olan PUBG Mobile, günümüzde mobil cihazlarda olduğu kadar bilgisayarlardan da oynanmaktadır. Emulatör adı verilen programlarla bilgisayara uyumlu hale getirilen PUBG Mobile oynamak için bilgisayar özellikleri, yani sistem gereksinimleri oyunun talep ettiği ölçüde cihazlar tarafından karşılanmalıdır.

 

Belirtilmiş olduğu gibi mobil uyumlu olarak geliştirilen PUBG Mobile’ın talep ettiği sistem gereksinimleri bilgisayarlar tarafından kolaylıkla karşılanabilir. Son derece basit sayılabilecek dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlardan bile kolaylıkla oynanabilen PUBG Mobile, bilgisayarlar için kolay karşılanabilecek sistem gereksinimleri talep etmektedir. PUBG Mobile oynamak için bilgisayar özellikleri arasında Windows 7 ve üzeri sürüme sahip olmak neredeyse yeterlidir. 

 

PUBG Mobile Emulator Özelikleri

Oyuncularla buluştuğu ilk andan itibaren dünya çapında son derece yüksek düzeyde ilgi gören PUBG Mobile, bilineceği üzere ilk olarak sadece mobil cihazların kullanımına sunulmuştur. Oyuncuların geniş bir ekranda oyuna katılım sağlayabilmeleri adına emülatör olarak adlandırılan programları kullanması oldukça önemlidir. PUBG Mobile emulator özellikleri yani oyuna bilgisayar aracılığıyla katılım sağlanabilmesi için bilgisayarların sağlaması gereken minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir:

 

 • Minimum İşletim Sistemi: Windows 7 ve üzeri işletim sistemleri
 • Depolama Alanı: 3 GB 
 • Minimum Bellek: 8 GB
 • Ekran Kartı: Minimum AMD Radeon R5 240 veya alternatif olarak NVDİA GeForce GT 730 
 • Minimum İşlemci: AMD A8 -7650K veya İntel Core I3 

 

PUBG Mobile oynamak için bilgisayar özellikleri arasında yer alan bu minimum değerlerin karşılanması halinde herhangi bir kasma, donma veya ısınma sorunu olmadan oyunun oynanması mümkündür.

 

 

pubg mobile telefon ozellikleri

 

 

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Telefon

Başlangıç aşamasında sadece akıllı mobil cihazlar için üretilen PUBG Mobile, bu özeliği nedeniyle büyük oranda mobil cihazlar için uyumluluk taşımaktadır. Buna karşın PUBG Mobile sistem gereksinimleri telefon ve akıllı cihazların tamamında arzu edildiği ölçüde çalışmaz. iOS işletim sistemine sahip olan hemen her telefonda herhangi bir sorun yaşamadan çalışabilen PUBG Mobile, özellikle üretim çeşitliliğinin fazla olduğu Android telefonlarda her zaman talep edildiği ölçüde çalışmayabilir.

 

Çoğunlukla donma, kasma ve ısınma gibi sorunların ön planda olduğu bazı Android cihazlarda PUBG Mobile’ın hiç çalışmaması ya da istenilen seviyede çalışmıyor olmasının en temel sebebi cihazların oyunun talep ettiği sistem gereksinimlerini karşılayamıyor olmasıdır. Bu bağlamda PUBG Mobile sistem gereksinimleri telefon için oyun tarafından talep edilen sistem gereksinimlerinin karşılanması zorunludur. Her bir işletim sistemi için farklı sistem gereksinimleri talep eden PUBG Mobile’ın her cihazdan sorunsuz şekilde oynanabileceğini söylemek doğru olmayacaktır. 

 

 

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Android 

Android işletim sistemine sahip olan mobil cihazlar farklı markalardan farklı özelliklerle üretilmektedir. Bu kapsamda iOS yazılımlı cihazların aksine Android işletim sistemine sahip olan tüm cihazlarla PUBG Mobile deneyimini yüksek düzeyde yaşamak ve herhangi bir donma ya da kasma sorunu olmadan oyunu oynayabilmek her zaman mümkün değildir. PUBG Mobile sistem gereksinimleri Andorid işletim sistemine sahip olan cihazlar için şu şekilde sıralanabilir: 

 

 • RAM: Minimum 2 GB Ram
 • İşletim Sistemi: Minimum Android 5.1.1. ve üzeri sürüme sahip olan tüm sistemler 
 • Depolama Alanı: 3 GB 

 

Yukarıdaki gibi sıralanabilen sistem gereksinimlerinin sağlanması sonrasında her Android cihaz üzerinden oyuna profesyonel bir şekilde katılım sağlanabilir. Bununla birlikte bellek alanını olabildiğince boş olması oyun içi deneyimin yüksek düzeyde yaşanması adına son derece verimli avantajlar sağlayacaktır.

 

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri iOS 

PUBG Mobile deneyimini iOS işletim sistemi mobil cihazlarda yaşamak isteyenler için Apple marka cihazların büyük oranda oyun gereksinimlerini karşıladığı belirtilmelidir. Dolayısıyla iOS işletim sistemine sahip olan pek çok cihaz aracılığıyla PUBG Mobile deneyiminin kolaylıkla yaşanması mümkündür. PUBG Mobile sistem gereksinimleri iOS işletim sistemi cihazlar için şu şekildedir: 

 

 • Minimum 6. Jenerasyon iPad Touch 
 • Minimim 5. Jenerasyon Klasik iPad 
 • iPad Pro tüm modeller 
 • iPhone 5S ve sonrasında çıkarılan tüm modeller 
 • iPad Air tüm modelleri 

 

Görüleceği üzere PUBG Mobile sistem gereksinimleri iOS işletim sistemine sahip olan hemen her cihazda kolaylıkla karşılanmaktadır.

PUBG Mobile Özellikleri, PC ve Telefon Gereksinimleri Neler? Sıkça Sorulan Sorular

PUBG Mobile kaç GB ram ister?

Pubg Mobile telefonda 2 GB RAM’e ihtiyaç duyarken, PC için 3 GB RAM olarak belirtilmiştir. PUBG Mobile kaç GB ram ister? 2 GB RAM ile PUBG Mobile oynanır mı? 4 GB RAM PUBG Mobile kaldırır mı? sorularına kısaca bu şekilde yanıt verebiliriz. Minimum RAM olarak Android telefonlarda 2 GB, PC’de oynayabilmeniz için ise 3 GB yeterli olacaktır.

PUBG mobil kaç gb?

Pubg Mobile, telefonlarda 3 GB depolama alanına ihtiyaç duyarken, PC için de aynı oran verilmiştir. Kasma, donma gibi sorunlar yaşamamanız için ise mobil telefonlarda önerilen depolama alanının 8 GB olduğu da belirtilmiştir. PUBG mobil kaç gb? sorusuna kısaca bu şekilde yanıt verebiliriz.