knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
PUBG Mobile PC Nasıl İndirilir? Bilgisayarda Nasıl Oynanır?
Bu Haberi 4209 Kişi Okudu

PUBG Mobile PC Nasıl İndirilir? Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Tüm zamanların en başarılı ve en iyi özellikli Battle Royale oyunlarından bir tanesi olan PUBG Mobile, mobil cihazlarda piyasa sunulduğu ilk günden itibaren oldukça fazla beğeni toplayan oyunlardan biri olmuştur. Oyunu daha geniş ekranda deneyimleyerek özgürce oynamak ve oyunun her detayına derinlik şekilde hakimiyet kurarak oynamak isteyenler için PC alternatifleri bulunmaktadır. Bilineceği üzere mobil uyumlu olarak üretilen oyunların bilgisayarlardan oynanabilmesi için emulatörlerin kullanılması gerekir. Bu kapsamda PUBG Mobile pc de oynama seçeneğinin kullanılabilmesi için öncelikli olarak bilgisayarlara emulatör yüklenmelidir. Emulatör kullanılarak herhangi bir sorun yaşanmadan PUBG Mobile deneyimini daha geniş bir ekran üzerinde hissetmek ve yüksek düzeyde keyifle oyuna katılım sağlamak son derece kolaydır.


Pubg Uc Satın Al

 

PUBG Mobile’ı Pc’de Oynamak 

PUBG Mobile’ı pc de oynamak isteyenlerin daha önce de belirtilmiş olduğu gibi emulatör indirmesi gerekmekte olup bu uygulama, oyunun profesyonel ve sorunsuz bir şekilde oynanmasını olanaklı hale getirmektedir. Emulatörler genel anlamıyla mobil cihazlara uyumlu olması amacıyla dizayn edilen mobil oyunların bilgisayarlarda aynı işlevle çalıştırılabilmesini sağlayan değişim yazılımlardır. Söz konusu programlar kullanılarak PUBG Mobile da dahil olmak üzere hemen her mobil uyumlu oyunun bilgisayardan oynanabilmesi mümkündür. 

 

Dolayısıyla video oyunlarla ilk kez bilgisayarda tanışan ve dolayısıyla bu tarz oyunları bilgisayar üzerinden oynamış olanlar ya da mobil oyunları daha geniş ekranda, daha güçlü hakimiyet sağlayan kontrol becerileriyle oynamak isteyenler için Pubg Mobile’ı pc de oynamak adına sadece emulatör indirilmeli ve birkaç aşamadan oluşan kurulum süreci tamamlanmalıdır. 

 

Günümüzde emulatör olarak bilinen ve mobil uyumlu oyunları bilgisayarlardan oynamak için kullanılan bazı programlar diğerlerine göre daha ön plana çıkmıştır ev pek çok oyun sever tarafından tercih edilir. PUBG Mobile’ı pc de oynamak için emulatör alternatiflerine geçmeden önce sistem gereksinimlerinin en efektif şekilde analiz edilmesi ve oyuna katılım sağlamak amacıyla kullanılacak bilgisayarın sistem gereksinimlerini karşılandığından emin olunması gerekir.      

 

 

PUBG Mobile Pc Sistem Gereksinimleri 

Mobil cihazlarda PUBG Mobile deneyimini en üst düzeyde hissedebilmek ve oyunu herhangi bir sorun yaşamadan yüksek kavrama kabiliyetiyle oynamak için hatırı sayılır sistem gereksinimlerinin mobil cihazlar tarafından karşılanması gerekir. PUBG Mobile Pc sistem gereksinimleri için ise tahmin edildiği ya da mobil cihazlar olduğu gibi yüksek düzeyde gereksinimlere ihtiyaç duyulmaz.

 

Bu kapsamda PUBG Mobile PC boyutu da dahil olmak üzere hemen her türden sistem gereksinimini pek çok bilgisayarın karşılayabileceği belirtilmelidir. Özellikle günümüzde üretilen bilgisayarların son derece gelişmiş donanım araçları ve sistemlerle bezenmiş olması PUBG Mobile’yı bilgisayardan oynamak isteyenler için kreatif seçenekler vadeder.

 

Daha geniş ekranda yüksek düzeyde kontrol hakimiyetiyle oyuna katılım göstermek isteyenler için PUBG Mobile Pc sistem gereksinimleri şu şekilde sıralanabilir:

 

 • Depolama Alanı: 1 GB 
 • Bellek Gereksinimi: Minimum 3 GB 
 • Ekran Kartı Gereksinimleri ve Alternatifler: NVDİA Ekran Kartı GeForce 9600 GT veya 8600 / AMD Readon 2600 veya 3600 
 • İşlemci Gereksinimi: Minimum 1.8 GHz İntel ya da AMD çift çekirdekli işlemci 
 • İşletim Sistemini Gereksinimi: Windows-7 ve üzeri

 

Tüm bu gerekliliklerin karşılanması halinde PUBG Mobile sistem gereksinimleri karşılanacağı gibi oyuna herhangi bir sorun yaşamadan katılım sağlamak ve kasma ya da donma sorunu olmadan geniş ekrandan eşsiz bir Battlegrounds deneyimi yaşamak mümkün olacaktır.

 

pubg mobile pc

 

 

PUBG Mobile PC Nasıl İndirilir?

PUBG Mobile’ı mobil cihazlardan ilk kez deneyimleyenler ya da dilden dile yayılan oyunun ismini duyarak bilgisayardan savaş arenalarına katılım sağlamak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında PUBG Mobile pc nasıl indirilir? Sorusu gelmektedir. Son derece basit birkaç adımdan oluşan indirme ve kurulum sürecinin tamamlanmasının ardından oyuna katılım sağlamak yeterli olacaktır.

 

Belirtilmiş olduğu gibi PUBG Mobile pc nasıl indirilir? Sorusunun ilk aşamasını emulatör adı verilen programlar oluşturmaktadır. Söz konusu programlar mobil cihazlara uyumlu olan oyunların bilgisayarda rahatlıkla oynanabilmesini sağlayan uyumluluk dönüşüm programlarıdır. Öncelikli olarak bu programların indirilmesi ve sonrasında kurulum aşamasına geçilmesi gerekir. 


Pubg Uc Satın Al

 

 

PUBG Mobile Pc De Oynama 

PUBG Mobile PC de oynama seçeneği ile oyunu bilgisayar üzerinden deneyimlemenin sağlayacağı pek çok geniş avantaj bulunur. Aynı zamanda oyuna bilgisayardan katılım sağlayacak olan oyuncuların bilmesi gereken bazı durumlar da bulunmaktadır ve en yüksek düzeyde eğlenceyi derinlikli olarak yaşayabilmek adına her aşamaya yeteri kadar özen gösterilmelidir.

 

Geniş ekranda, daha kolay kontrollerle eşsiz bir Battlegronds deneyimi yaşamak isteyenler için PUBG Mobile PC de oynama deneyiminin sunacağı avantajlar şu şekilde olacaktır: 

 

 • Daha geniş ekranda derinlikli ve etkileyici bir oyuna katılım hissi
 • Klavye ve mause aracılığıyla daha konforlu hakimiyet 
 • Hızlı etkileşim ve güçlü refleks özellikleri 
 • Yüksek düzeyde hassasiyet
 • Hedeflenenlere daha kolay ulaşma 

 

Gibi durumlar PUBG Mobile PC de oynama deneyimine başlanması halinde elde edilecek avantajlardan sadece bazılarıdır. Burada oyunu bilgisayardan oynayan oyuncuların sadece bilgisayardan katılım sağlayan diğer oyuncularla aynı rekabet içerisinde olacağı da belirtilmelidir.

 

Yani en genel anlamıyla PUBG Mobile PC de oynama seçeneği tercih edilecekse çetin savaşların yer aldığı haritalarda bulunan diğer oyuncular yine oyuna bilgisayar aracılığıyla katılım sağlayan oyuncular olacaktır. Bilgisayardan oyuna katılanlar ve mobil cihazlardan PUBG Mobile oynayanların serverlarının farklı olduğu belirtilmelidir. 

 

 

PUBG Mobile Emulator

Belirtilmiş olduğu gibi PUBG Mobile de dahil olmak üzere tüm mobil uyumlu olarak geliştirilen oyunların bilgisayarlardan oynanabilmesi için emulatör kullanılmalıdır. Bu kapsamda PUBG Mobile emulator tercihinde bulunurken iki önemli alternatifin seçenekler arasında yer aldığı bilinmektedir. Günümüzde oyunu bilgisayardan deneyimleyen hemen her oyuncunun kullandığı bu iki önemli alternatif emulatör programını şu şekilde sıralamak mümkündür: 

 

 • Bluestacks 
 • Gameloop

 

Yüksek düzeyde güvenlik ve kullanım kolaylığı vadeden bu iki emulatör, PUBG Mobile’ı pc de oynamak isteyenler için son derece geniş yelpazeli alternatifler sunar. Oyun içi ayarların dışında söz konusu emulatörler kullanılarak oyuncuların oyun içi deneyimi revize etmeleri ya da oyunla ilgili diğer ayarlara ulaşmaları da mümkündür.

 

pubg mobile bluestacks

 

Pubg Mobile Bluestacks

 

PUBG Mobile Bluestacks aracılığıyla bilgisayarına indirmek isteyenlerin takip etmesi gereken yol haritası şu şekildedir: 

 

 • Öncelikli olarak Bluestacks resmi web adresi üzerinden program indirilmelidir.
 • Bir sonraki aşamada “PUBG apk.” Dosyası program üzerinde bulunmalı ve indirme işlemine hemen geçilmelidir. 
 • İndirme işleminin tamamlanmasının ardından Bluestack programı açılmalı ve “Uygulamalarım” bölümüne geçil yapılmalıdır. 
 • Açılan sayfada “Uygulama Yükle” ya da “İnstall Apk” bölümü bulunarak açılmalıdır.
 • Söz konusu aşama tamamlandıktan sonra indirme süreci de sonuçlanmış olacaktır. 
 • Bir sonraki aşama geçildiğinde ise Bluestacks programı üzerinden PUBG Mobile oyunu açılarak gerekli bilgiler girilip oyuna katılım sağlanabilir. 

                            

 

pubg mobile gameloop

 

          

Pubg Mobile Pc Gameloop 

 

PUBG Mobile Pc Gameloop aracılığıyla oynamak isteyenlerin ise yapması gerekenler şu şekildedir:

 

 • Yine öncelikli olarak Gameloop’un resmi web adresi üzerinden emülatör programı indirilmelidir.
 • Programın indirilmesinin hemen ardından açılması PUBG Mobile bulunmalıdır. 
 • Oyunun alt bölümünde yer alan sarı butona tıklanarak indirme işleminin ilk aşaması tamamlanır. 
 • Bir sonraki aşamaya geçildiğinde indirilen dosyanın bilgisayarda çalıştırılması gerekir. 
 • Dosyanın çalıştırılmasının ardından bilgisayar uyumlu hale gelen PUBg Mobile oynanmaya hazırdır. 
 • Yine gerekli bilgilerin girişi yapılarak oyuna katılım sağlanabilir. 

 

 

PUBG Mobile Pc Ayarları 2021

PUBG Mobile’ı bilgisayardan oynayan ya da oynamak isteyen oyuncular açısından bir diğer önemli sorun da PUBG Mobile pc ayarları 2021 sorunudur. Her bir oyuncu için özel ve özgün olarak dizayn edilmesi gereken hassasiyet ayarlarından genel grafik ayarlarına kadar tüm ayarların emülatör aracılığıyla yapılabileceği belirtilmelidir.

 

Son olarak belirtilen PUBG Mobile emulatör alternatiflerini yeterli bulmayanlar için oyunun geliştiricisi olan Tencent Game tarafından sunulan resmi bir emülatörün olduğu da belirtilmelidir. Görece oyuncular tarafından daha az tercih edilen bu programın ismi Gaming Buddy’dir. Özellikle yüksek düzeyde FPS deneyimi vadediyor olması ve Ultra HD, Full HD ve HD seçeneklerini de oyunculara sunuyor olması söz konusu emülatörün tercih edilmesinin en temel nedenleri olarak gösterilebilir. 


Pubg Uc Satın Al​​​​​​​

PUBG Mobile PC Nasıl İndirilir? Bilgisayarda Nasıl Oynanır? Sıkça Sorulan Sorular

Pubg Mobile PC kaç GB?

Pubg Mobile, PC’de 2 GB depolama alanına ihtiyaç duyar. Pubg Mobile PC kaç GB sorusu, bilgisayarda oynamak isteyen oyuncuların sıklıkla merak ettiği bir sorudur. Bunun yanında Pubg Mobile PC’de 3 GB RAM gereklidir. Hemen hemen her bilgisayarda oynanabilir Pubg Mobile için minimum sistem gereksinimleri bu şekildedir.

Pubg Mobile PC güncelleme nasıl yapılır?

Pubg Mobile PC güncellemesi, kullandığınız emulatorde oyuna girmek istediğiniz noktada sizlere eğer bir güncelleme var ise güncelleme onayı sunacaktır. Onay vermeniz halinde var olan güncellemeyi kısa sürede yükledikten sonra güncel hali ile oyunu oynayabileceksiniz. Pubg Mobile PC güncelleme nasıl yapılır sorusunu sizlere bu şekilde yanıtlayabiliriz.

Pubg Mobile PC hangi emulator?

Pubg Mobile PC emulatorleri arasından en çok tercih edilen Gameloop’tur. Bir çok emulator seçeneği bulunsa da sıklıkla tercih edilen Gameloop dışında, Tencent’in kendi geliştirdiği Pubg Mobile emulator de tercih edilenler arasındadır. Pubg Mobile PC hangi emulator sorusu kişinin tercihine bağlı olarak değişkenlik gösterse de, en çok kullanılan emulatorleri size yanıtlamış olduk.

Pubg Mobile PC hangi tuşlarla oynanır?

Pubg Mobile PC’de, yön tuşları olarak W, A, S ve D tuşları ile oynanır. Oyunda hızınızı artırmak için Shift ve ileri geri tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Zıplama için Space, eğilmek için C ve sürünme için Z tuşları kullanılabilir. Başlangıç için bu tuşlar kullanılabilir. Ayarlar kısmından dilediğiniz tuşları ayarlamanız da mümkündür. Pubg Mobile PC hangi tuşlarla oynanır sorusunun yanıtını kısaca bu şekilde verebiliriz.