knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Pubg Mobile vs Pubg New State
Bu Haberi 1228 Kişi Okudu

Pubg Mobile vs Pubg New State

11 Kasım’da oyuncuların beğenisine sunulan Pubg New State oyununu Pubg Mobile ile karşılaştırdık. Pubg New State için beklentiler oldukça yüksekti fakat birçok oyuncu New State’in Pubg Mobile’dan farkı olmadığını öne sürüyor. Benzerlik içerdiği kadar farklılıkları da bulunan iki yapım oynamaya ve karşılaştırmaya değer nitelikte.


Troi vs Erangel


Pubg Mobile’da farklı boyutlarda ve temalarda birbirinden farklı 5 harita bulmakta. New State’de ise bu sayı şimdilik 2. Ayrıca oyunda yer alan 2 haritadan biri de Pubg Mobile’dan bildiğimiz Erangel haritası. Ancak Pubg New State’de Erangel haritası farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor.  Pubg New State 2051 yılında geçmesinden dolayı Erangel şehri fütüristik bir şekilde oyunda yer alıyor. Pubg New State Erangel kıyamet sonrası bir atmosferi andırıyor ve karanlık bir gelecek yapısı var.


Troi haritasında oyuncular birçok farklı manzara, gelişmiş araçlar ve kıyamet sonrası bir geleceğe dair birçok elementle karşılaşıyorlar. Ayrıca New State Troi haritasında oyuncuların kullanabileceği anında hızlanan elektrikli araçlar ve oyunun en büyük özelliklerinden biri olan dronelar bulunuyor. Pubg Mobile’da ise Erangel, Sanhok, Vikendi, Karakin ve Miramar olmak üzere birbirinden farklı 5 farklı harita bulunmakta.


Pubg New State vs Pubg Mobile


Grafikler


Pubg New State, yeni nesil teknolojilerle geliştirilen bir oyun olduğundan dolayı Pubg Mobile’a göre daha iyi grafiklere sahip. Krafton’un Pubg New State’de kullandığı en yeni ve önemli teknoloji ise küresel aydınlatma teknolojisi.


Pubg New State vs Pubg Mobile


Araçlar ve ekipmanlar


Pubg New State’de en çabuk fark edilen ve göze çarpan gelişmelerden biri de oyunun haritalarında bulunan araçlar. Fütüristik şehirlerde elektrikli arabalar bulunuyor. Loot esnasında araç bataryalarını toplarsanız aracınızın pil seviyesi düştüğünde kullanabilirsiniz.


Pubg New State’de silahlarda çok fazla bir gelişme olmamış. Pubg Mobile’daki silahların aynılarını kullanabilirsiniz.


Pubg New State vs Pubg Mobile


Hangisini oynamalıyım?


New State, yeni battle royale oyunu olmasına rağmen Pubg Mobile etkisini hiç yitirmeyecek gibi görünüyor. Pubg Mobile hala tercih edilebilir bir seçenek olarak kalmaya devam edebilir. Farklı zamanlarda geçtiği için iki oyunun kendine özel mekanikleri, özellikleri ve mekanları bulunuyor. Bu sebeple bizce iki oyun da eskimeyecek, her iki oyun da güncelleme almaya devam edecek.


 

Pubg New State vs Pubg Mobile

Pubg Mobile vs Pubg New State Sıkça Sorulan Sorular

Pubg New State, Pubg Mobile'dan daha mı iyi?

Pubg New State'deki grafikler, Pubg Mobile'da gördüğümüzden kesinlikle daha iyi. Krafton tarafından, oyunculara gerçek bir yeni nesil mobil oyunu deneyimleyebilmeleri için çok ihtiyaç duyulan görsel iyileştirme sağlayacak küresel aydınlatma teknolojisi kullanıldı.

Pubg New State ve Pubg Mobile arasındaki fark nedir?

Temel oynanış, Pubg hayranlarına çok tanıdık gelse de, yeni bir harita, grafik geliştirmeler ve yeni mekanikler, New State'in deneyimini öncekinden yeterince farklı kılıyor. Önemli bir fark, New State'in, oyunun ilk yinelemesinin arkasındaki orijinal ekip ve onlar tarafından geliştirilecek ilk mobil oyun olan Pubg Studios tarafından geliştirilmiş olmasıdır. Pubg New State'in 2051 karanlık gelecekte geçmesi de en büyük farklar arasında yer alıyor.