knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Pubg Mobile Yeni ve Teknolojik Erangel Haritası
Bu Haberi 1789 Kişi Okudu

Pubg Mobile Yeni ve Teknolojik Erangel Haritası

Son dönemlerde tartışmasız en çok sevilen oyun olan Pubg Mobile’ın yapımcısı Tencent’ten güzel haberler var! Bizler için oyunu sürekli olarak geliştirdiklerini ve optimize ettiklerini zaten biliyoruz. Ancak yeni sezonla birlikte gelen Pubg Mobile Ignition 1.5 diye bilinen bu devasa güncelleme ile firma tüm oyuncuları Pubg Mobile’e yeniden aşık etmek istiyor gibi görünüyor.


PUBG MOBILE 1.5: ATEŞLEME 9 Temmuz saat 16:00’da resmen yayına alındı ve tüm kanallardan duyuruldu.


Pek çok değişiklik yaşanan bu pubg mobile güncellemesi beraberinde çok fazla yeni özellik getirdi ve şüphesiz ki bunlardan en önemlisi bildiğimiz Erangel haritasının değişmesi oldu.


Erangel haritasının güncellenmesi ile birlikte oyuncuları yepyeni bir deneyim bekliyor. Bu moda EvoGround üzerinden erişebilirsiniz.


Not: Bu modda kademe puanı kazanabilir veya kaybedebilirsiniz.


Hikayeye göre teknoloji ve enerji şirketi DynaHex, Erangel’de teknolojik değişiklikler uygulayıp deneysel bir üs olarak kullanmak istiyor. 


DynaHex, Erangel’de altı alanı askeri savunma, enerji kullanımı, ulaşım ve lojistik ve son teknoloji bilimsel araştırmalara dayalı olarak dönüştürdü.


Erangel Bölgelerinde Yapılan Değişiklikler


Bölgede yapılan hummalı çalışmanın ardından pubg mobile erangel haritasının bazı bölgelerinde hem isim hemde işlev değişiklikleri gerçekleştirildi. Bu heyecan verici değişikliklerin yeni strateji ve deneyimlere sebep olacağı ortada.


Transit Center (önceki Pochinki)


Yeni Erangel haritasının bu bölgesinde yapılan teknolojik değişiklik sayesinde artık adanın bir aktarma merkezi var. Hiper hatlar arası yapılacak yolculukların yepyeni bir deneyim sunacağı ortada. Hiper hatlardaki bir otobüs hareket halindeyken içeriden dışarıya veya dışarıdan içeriye ateş edebilirsiniz. Tavsiyemiz civardan bir otobüs geçerken mutlaka dikkatli olun.


Port of Georgopol (önceki Georgopol)


Yepyeni merkezi komuta merkezi ile gücünü teknolojiden alan lojistik ambarın hizmete girmesiyle, Georgopol'un bir lojistik limanı olarak avantajları daha da artacak ve verimli ve gelişmiş bir lojistik limanı ortaya çıkacaktır.


Tech Center (önceki the School)


Akademik araştırma ve son teknolojilerin gösterileceği bu bölge taktiksel savaşlar yapabileceğin çok çeşitli yollar ve yapılardan oluşuyor.


Security Center (önceki the Military Base)


Askeri Üs, tüm adanın güvenliğini izlemekten ve silahlı destek sağlamaktan sorumludur. Ada genelindeki izleme ve hızlı tepki tesislerinin tamamı buradadır.


Logistics Agency (önceki Yasnaya Polyana)


Lojistik Ajansı Yasnaya Polyana'da bulunur ve oyuncular Erangel'e girdikten sonra, malzemeler için önemli bir dağıtım merkezi olacaktır. Limandan nakledilen malzemeler burada sınıflandırılır, güvenlik kontrolünden geçer ve bilimsel ve teknolojik yöntemlerle Erangel'in çeşitli bölgelerine dağıtılır.


Energy Center (önceki Mylta Power)


Tüm Erangel'e enerji sağlayan bu şirket, adadaki tüm askerî ve sivil binalara istikrarlı enerji kaynağı sağlamak amacıyla, konvansiyonel enerji teknolojileri ile en son enerji teknolojilerini bir araya getirmiştir.


Özel Oynanış Mekanikleri


Pubg mobile harita üzerine yerleştirilen çeşitli nesneler oynayış mekaniklerinizi değiştirecek ve oyununuza renk katacak asansörlerle bir yerlere çıkabileceğiniz gibi otomatik kapılar sizin yerinizi belli edebilir veya hareketli platformların üzerinde bir kovalamacanın ortasında kalabilirsiniz.


Adada şehirler arası yolculuk yapılabilmesi için Hiper Hatlar servisi hizmetinize sunulmuştur. Oyuncular bu Hiper Hatlar’ı belirli zamanlarda sabit konumlar arasında hareket etmek için kullanabilir ve daha fazla taktik uygulamak için bu özelliklerden yararlanabilir. 


Bazı kentsel alanların ve üslerin dışında kurulan Hava Taşıyıcısı (Air Conveyor) sizi en az 600 metre yukarıya fırlatacak ve hedeflediğiniz bir yere iniş yapmanıza olanak tanıyacak. Aman dikkat siz havaya uçarken gözü yükseklerde olan herkes sizi görüyor olacak!


Pubg Mobile Yeni Silah ve Eklentileri


ASM Abakan yeni ateşli silah olarak geldi. Bu silah 5.56mm mermi kullanıyor ayrıca üç ateşleme modu var: Tam otomatik, iki vuruşlu patlama ve tek vuruş. Bu silahı diğerlerinden daha özel yapacak olan özellik ise ilk iki atışın son derece hassas olması ve hızlı bir şekilde art arda ateşlenebilmesidir. Kısacası seri ve isabetli atışlar için tercih edilesi bir silah.


Ergonomik Tutamak silah eklentisi ile ateşli silahların verimli kullanılmasına büyük ölçüde katkı sağlayabilir, dikey/yatay geri tepme kontrolünü iyiliştirebilir ve geri tepmeyi hızlandırabilirsiniz.


Namlu Ağzı Geri Tepmesi silah eklentisi ile mermilerin saçılmasını epeyce azaltabilir ve geri tepmeyi kontrol edebilirsiniz.


Tambur Şarjör silah eklentisinin tüm tüfeklere takılıyor olması şüphesiz tüm oyuncuları heyecanlandırmıştır. Tek şarjörün içerisinde daha fazla mermi ile savaşa girmek bazen faydalı olabilir ancak eğer bu şekilde savaşa gireceksiniz şarjörünüz bitmeden savaşın bittiğine emin olun çünkü çok merminin bedeli yeniden doldurma süresinin uzun olmasıdır. 


Pubg 1.5 Güncellemesindeki Yeni Araç ve Gereçler


Araçlar oyun esnasında kurulan strateji ve planlamalara çok etki eden unsurlardan biridir. Böyle devasa bir güncellemenin içinde araç olmazsa olmazdı zaten.
İki kişilik koltuğa sahip olan Anti-Yerçekimi Motosikleti ile tüm haritayı rahatça dolaşabilirsiniz.


Taktik İşaretleme Cihazı ile birlikte takımca oynarken vurulan düşmanların konumunu otomatik olarak işaretler ve tüm takıma durumunu ekranda gösterir. Taktiksel anlamda büyük üstünlük sağlayacak unsurlardan biridir.


Polis Kalkanı varsa eğer üstünde çatışma esnasında düşmandan gelen mermiler ile arana yerleştir bu kalkanı. Gelen tüm mermileri engelleyecek hiç birini geçirmeyecektir. Ancak dikkat etmelisin kalkan her mermide hasar alır ve kırıldıktan sonra artık hiçbir işine yaramaz, o kırılana kadar düşmanlara yok etmen gerek!