knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
En İyi 5 Valorant Aim Geliştirme Programları - 2023 Güncel Liste
Bu Haberi 3346 Kişi Okudu

En İyi 5 Valorant Aim Geliştirme Programları - 2023 Güncel Liste

Riot Games tarafından geliştirilen ve alışılmış FPS oyunlarının aksine ajanların sahip olduğu yetenekler sayesinde gelen oyun çeşitliliğiyle kısa sürede oldukça popüler bir oyun haline gelen Valorant, çıkış yaptığı 2 Haziran 2020 tarihinden beri gelişmeye, oyunculara sunduğu çeşitliliği artırmaya devam ediyor. Dolayısıyla, farklı stratejilere ve gelişmelere ayak uydurabilen oyuncular diğer oyunculara kıyasla bir adım öne geçiyor.

 


Valorant Hesap Satışı

 

Elbette, Valorant rekabetçi bir FPS (birinci şahıs nişancı) oyunu olduğundan, oyunun temelini rakiplere düzgünce nişan almak ve en etkili şekilde rakipleri öldürmek oluşturuyor. Dolayısıyla, daha iyi bir Valorant oyuncusu olmanın en önemli gerekliliklerinden birisi valorant aim geliştirme yollarını bilmek ve bol bol pratik yapmaktır. Öyle ki, profesyonel Valorant oyuncuları zamanlarının büyük bir çoğunluğunu valorant aim geliştirme antrenmanı yaparak geçiriyor.

 

Oyuncular için özel olarak tasarlanmış programlar oyuncuların pratikleri için özel olarak geliştiriliyor. Bu programların amacı rekabetçi bir FPS oyunu oynarken oyuncunun karşılaşabileceği durumların bir simülasyonunu oluşturarak oyuncuların gerçek bir dereceli maç esnasında karşılaşabilecekleri zorluklara hazır olmasını ve bu zorlukların üstesinden gelecek çözümler üretebilmelerini sağlamaktır.

 

Bunun yanı sıra oyun içi silah görünümleriyle oyun deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarmanız mümkündür. Oyun içi silah görünümlerini satın alabilmek için valorant vp'ye ihtiyacınız olacaktır. GameSatış oyun içi içerik satış platformuyla birlikte valorant vp'lere ucuz ve güvenilir bir şekilde ulaşmak artık çok kolay. Bütçene göre siparişini oluştur ve valorant silah görünümü çılgınlığına dahil ol.

 

Valorant Aim Geliştirme Programları

 

Bu listemizde valorant aim nasıl geliştirilir merak eden oyuncular için profesyonel oyuncuların da antrenman programlarında sıklıkla kullandığı valorant aim geliştirme programlarını sizler için sıralıyoruz!

 

1- Aim Lab

 

 

Valorant aim geliştirme uygulaması denildiğinde akla gelen ilk program şüphesiz Aim Lab! Aim Lab, Riot Games ile resmi bir partner anlaşması içerisinde olduğundan, Aim Lab kullanarak Valorant haritalarını simüle edebilir, direkt olarak rekabetçi maçlarda oynadığınız haritalarda pratik yapabilirsiniz.

 

Ayrıca, Aim Lab sayesinde gerçek bir maç sırasında karşılaşabileceğiniz senaryolar oluşturabilir veya sizin için oluşturulmuş senaryolar arasından birini deneyebilir, bu senaryolar üzerine ustalaşarak valorant aim kasabilirsiniz. Aim Lab oyunculara pratik yapabilecekleri 12 bin farklı senaryo sunmaktadır. Elbette Aim Lab’in olumlu özellikleri yalnızca bu senaryolarla sınırlı değildir.

 

Öyle ki, Aim Lab oyunculara yüzlerce hatta binlerce farklı oyun içi durumu simüle etmekle kalmıyor, ayrıca oldukça kullanışlı olan arayüzüyle, oyunculara valorant aim çalışma esnasında elde ettikleri istatistikleri gözlemleme ve karşılaştırma imkânı da sağlıyor. Böylelikle ‘‘insanın en büyük rakibi kendisidir’’ felsefesiyle hareket edebilir, kendinizi istatistiklerinizi karşılaştırarak geliştirebilirsiniz. Tabii, yalnızca kendinizle değil, yapımcıların sürekli güncellemelerle geliştirdiği yapay zekalara karşı da rekabet edebilirsiniz.

 

Son olarak, oyuncu ekipmanı geliştiren bazı ünlü firmaların ekipmanlarını Aim Lab üzerinden deneyerek geliştirdiğini ve Aim Lab’in tamamen ücretsiz bir şekilde indirilebilen bir uygulama olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

 

2- KovaaK

 

 

Bir diğer popüler valorant aim geliştirme programı ise KovaaK. Her ne kadar KovaaK, Aim Lab gibi spesifik oyun firmalarıyla yapılmış bir partnerliğe sahip olmasa da NVIDIA ile olan partner anlaşması ve  bazı özellikleriyle Aim Lab’e kıyasla daha başarılı bir deneyim sunuyor. 

 

Örneğin, Aim Lab ile kıyaslandığında KovaaK oyunculara yaklaşık 3.000 senaryo daha fazla sunmasıyla göze çarpıyor. Ayrıca, KovaaK’ın oldukça hızlı akan ve her an tetikte olmayı gerektiren bir oynanış sunan FPS oyunları için daha çeşitli ve etkili senaryolar sunduğu söylenebilir. Ancak, KovaaK’ın arayüzü Aim Lab’in sunduğu kullanıcı dostu arayüz kadar iyi değil.

 

Dolayısıyla, Kovaak, Aim Lab kadar etkili bir valo aim geliştirme deneyimi sunmasa da farklılık arayan, senaryo çeşitliliğinin olabildiğince fazla olmasını isteyen veya hızlı akan bir oynanış için pratik yapmak isteyen oyuncular için oldukça güzel ancak ucuz da olsa ücretli bir alternatiftir.

 

Durum böyle olsa da Valorant için Aim Lab’in daha doğru bir tercih olduğunu, Apex Legends, Rainbow Six Siege gibi FPS oyunları için KovaaK’ın daha doğru bir tercih olduğunu söylemek yanlış olmaz.

 

3- 3D Aim Training

 

 

Steel Series tarafından geliştirilen ve oyunculara ücretsiz olarak sunulan 3D Aim Training valorant aim nasıl geliştirilir sorusuna oldukça güzel bir alternatif sunuyor. 3D Aim Training özellikle Steel Series marka bir oyuncu mouse’u kullanıyorsanız  mutlaka göz atmanız gereken bir uygulama.

 

Diğer uygulamalarda olduğu gibi, 3D Aim Training de oyuncuları olabildiğince farklı senaryolarla strese sokarak rekabetçi bir Valorant maçı sırasında karşılaşabilecekleri zorluklara karşı hazırlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, 3D Aim Training sayesinde mouse hassasiyeti ve dpi gibi önemli ayarları düzenleyebilir, kendinize en uygun ayarı bulabilirsiniz.

 

3D Aim Training de listedeki diğer programlarda olduğu gibi bekleme süresi olmadan tek bir tuşla dilediğiniz silahı alma kolaylığı ve ölürseniz hızlıca tekrardan doğma şansı tanıdığından vakit kaybetmeden Valorant aiminizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Ancak, 3D Aim Training’in oyunculara sunduğu senaryo çeşitliliğinin ne Aim Lab ne de KovaaK kadar fazla olmadığını hatırlamakta yarar var.

 

4- Aimbeast

 

 

Valorant gibi rekabetçi FPS oyunlarında daha iyi bir aime sahip olabilmek için oyuncuların sıklıkla kullandığı bir diğer program ise Aimbeast. Aimbeast, diğer programlara kıyasla daha düşük grafiklerle oyunculara sunuluyor. Dolayısıyla, eğer bilgisayarınızın özellikleri diğer aim geliştirme programlarını düzgün çalıştıramıyorsa şansınızı Aimbeast ile de deneyebilirsiniz.

 

Ancak, Aimbeast’in çeşitliliği diğer programlara kıyasla daha az olduğu ve oyunculara çok fazla senaryo sunamadığı için geride kaldığı söylenebilir. Ayrıca, Aimbeast’in listedeki en pahalı program olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

 

Yine de, Aimbeast’in kendi haritalarını oluşturmakta oyunculara sunduğu özgürlük büyük bir artı olarak göze çarpıyor. Buna ek olarak, Aimbeast Valorant’ın rank sistemine oldukça benzer bir seviye belirleme sistemi bulunduğundan kendi Valorant rank seviyenizi Aimbeast ile ölçebilir, rankınızı geliştirmek için pratik yapabilirsiniz.

 

Özetle, Aimbeast fiyatı, grafikleri ve çeşitli olmadığı için diğer programlardan geride kalsa da düşük sistemli oyuncular ve kendi haritalarını yaratmayı seven oyuncular için güzel özellikler barındırdığından güzel bir valorant aim geliştirme programı alternatifi olarak listemizde yer alıyor.

 

5- Valorant Poligon

 

 

Listemizde son olarak bilgisayarlarına ekstra herhangi bir program indirmeden nasıl valorant aim geliştirilir merak eden oyuncular için Valorant Poligon’u açıklıyoruz. Valorant poligon, oyunun içerisinden kolaylıkla ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz bir antrenman modudur.

 

Valorant Poligon kullanarak dilediğiniz haritalarda, ister atak tarafı olarak isterseniz de defans tarafı olarak pratik yapabilir, farklı zorluk seviyelerinden birini seçerek yeteneklerinizin sınırını zorlayabilirsiniz.

 

Ancak, Valorant Poligon diğer programlara kıyasla oldukça basit kaldığından Valorant Poligon kullanarak pratik yapmak bir süre sonra sıkılmanıza sebep olabilir. Yine de bilgisayarlarına ekstra bir program yüklemek istemeyen oyuncular için Valorant Poligon şüphesiz en iyi valorant aim geliştirme uygulaması olarak görünmektedir.

 

En İyi 5 Valorant Aim Geliştirme Programları - 2023 Güncel Liste Sıkça Sorulan Sorular

Valorant Aim Nasıl Geliştirilir?

Valorant’da daha iyi bir aim sahibi olmak için bolca pratik yapmak ve oyun esnasında karşılaşabileceğiniz farklı senaryolara önceden hazırlık yapmanız gerekmektedir.

Valorant En İyi Aim Geliştirme Programları Nelerdir?

Valorant’da en iyi aim geliştirme programları arasında ‘‘Aim Lab’’, ‘‘KovaaK’’, ‘‘3D Aim Training’’, ‘‘Aimbeast’’ ve oyunun içerisinde bulunan ‘‘Valorant Poligon’’ modu bulunmaktadır.