knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Riot Games Aktif Olmayan Hesapları Siliyor - İşte Detaylar
Bu Haberi 605 Kişi Okudu

Riot Games Aktif Olmayan Hesapları Siliyor - İşte Detaylar

Dün itibariyle Riot Games, oyuncuları direkt olarak ilgilendiren bir duyuruda bulundu. Riot Games son dönemlerde büyük önem verdiği güvenlik ve gizlilik önlemlerini artırmaya devam ediyor. Riot Games, uzun süredir üzerinde çalıştığı İki Aşamalı Doğrulama özelliğinin ardından oyuncuların hesaplarını direkt olarak etkileyecek bir yönteme başvuracak. Artık Valorant’ta uzun zamandır aktif olmayan bazı hesaplar silinecek. Peki Riot hangi aktif olmayan hesapları silecek, Riot hesabım silinmeden önce bildirim gelecek mi, Riot hesabımın silinmesini nasıl engelleyebilirim? İşte tüm bildiklerimiz…


Valorant VP ve Valorant Hesap Satışı GameSatış’ta!


Valorant Hesap Satışı


Aktif Olmayan Riot Hesapları Silinecek


Bazen oyuncular belirli dönemlerde oyunlara ara verebiliyor. Bazı oyuncular oyuna geri dönüş yaparken, bazı oyuncular ise bir daha oyuna giriş yapmıyorlar. Riot ise bu konu ile ilgili yeni bir çalışmaya başlıyor. Bilindiği üzere Riot, oynuculara daha bir deneyim sunmak için verilere oldukça önem gösteriyor. Riot artık oyuncu verilerini yalnızca gerekli olduğu sürece tutacak. Özetle, Riot bir süredir oyunda aktif olmayan ve oyun içinde faaliyet göstermemiş (oyun içi alışveriş yapmamış, pek fazla oyun oynamamış, çok içerik açmamış vb.) hesapları kaldıracak. Riot konu ile ilgili ayrıca şöyle bir açıklamada bulundu;


“Oyuncuların kararlarına ve gizliliklerine verilerini silerek saygı göstermek istiyoruz. Bununla beraber bu oyuncuların hazır olduklarında yeni bir Riot Hesabı açarak geri dönmelerini de daima arzu ediyoruz.”


Valorant Aktif Olmayan Hesaplar Siliniyor


Riot  “Aktif Olmayan Hesaplar” Derken Neyi Kastediyor?


Riot aktif olmayan hesapların tüm verilerini silecek. Peki, Riot aktif olmayan hesap derken neyi kastediyor?


Hiçbir Riot oyununa, uygulamasına veya internet sitesine en az az üç yıldır giriş yapmamış Riot Hesapları, aktif olmayan hesaplar olarak adlandırılıyor. Yani uzun süredir oyun oynamamış veya istemciye giriş yapmamış olsanız bile riotgames.com, support.riotgames.com, leagueoflegends.com, lolespor.com, valorantesports.com gibi herhangi bir internet sitemizde oturum açmanız durumunda hesabınız aktif sayılacak.


Hangi Aktif Olmayan Hesaplar Silinecek?


Riot Games hangi hesapların silineceğine dair tabii ki derin bir çalışma gerçekleştiriyor. Riot bu konuda ölçülü bir politika izlediğini açıkladı. Aktif olmadığından dolayı silinebilecek Riot Games hesaplarının aşağıda belirtmiş olduğumuz kriterlerin hepsine uygun olması gerekiyor:

 

  • Aktif olmayan hesap olarak tanımlanmalı (yukarıdaki tanımı inceleyebilirsiniz).
  • Hesap açıldığından beri oyun içi alışveriş birimi alınmamış olmalı.
  • Hesap açıldığından beri oyun içi alışveriş birimi edinilmemiş olmalı.
  • Hesapta 20 saatten az oynanmış olmalı.
  • Hesapta nadir sınırlı süreli oyun içeriklerinden hiçbiri olmamalı.


Riot Games hesaplarınızın silinebilir olması için yukarıda belirtmiş olduğumuz maddelerin hepsinin geçerli olması gerekiyor. Riot Games aktif olmayan hesapları silme konusunda epey seçici kriterler belirlemiş diyebiliriz çünkü bu kriterler oyun içindeki çoğu oyuncuyu etkilemiyor. Yani Valorant’ın hesabınızı silmesi için, hesabınızın tamamen pasif ve hiç işlem görmemiş olması gerekiyor. Ayrıca Riot Games, aktif olmayan hesapların silinmesi konusunda sürekli takip halinde olacağını da belirtti.


Riot Games Hesabım Silinmeden Önce Bildirim Gelecek Mi?


Evet, hesabınız silinmeden önce size bir e-posta gönderecek. Ayrıca support.riotgames.com haricindeki hiçbir internet sitesine, oyununa veya uygulamaya giriş yapamayacaksınız.


Riot Ggames Hesabımın Silinmesini Nasıl Engelleyebilirim?


Riot Games'in aktif olmayan hesapları silmeye yönelik bir politikası olacak ve bunu önümüzdeki birkaç ay içinde yürürlüğe sokacak. Riot hesabınızın silineceğine dair bir e-posta alırsanız Oyuncu Destek sayfasını ziyaret ederek hesabınıza giriş yapabilir ve talimatları takip ederek Riot hesap silme sürecini iptal edebilirsiniz.


Sizin de bu şekilde Valorant veya League of Legends hesaplarınız varsa çok yakında hesabınızın silinmesine tanık olabilirsiniz, bizden söylemesi!


Riot Games Aktif Olmayan Hesapları Siliyor” yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için buraya tıklayarak bizi takip edin.


Valorant Vp Satın Al

Riot Games Aktif Olmayan Hesapları Siliyor - İşte Detaylar Sıkça Sorulan Sorular

Riot Games Aktif Olmayan Hesapları Silecek Mi?

Bilindiği üzere Riot Games, oynuculara daha bir deneyim sunmak için verilere oldukça önem gösteriyor. Riot artık oyuncu verilerini yalnızca gerekli olduğu sürece tutacak. Özetle, Riot Games bir süredir oyunda aktif olmayan ve oyun içinde faaliyet göstermemiş (oyun içi alışveriş yapmamış, pek fazla oyun oynamamış, çok içerik açmamış vb.) hesapları kaldıracak. Özetle Riot Games aktif olmayan hesapları silecek.

Riot Games Hangi Aktif Olmayan Hesaplar Silinecek?

Riot Games hangi hesapların silineceğine dair tabii ki derin bir çalışma gerçekleştiriyor. Riot Games bu konuda ölçülü bir politika izlediğini açıkladı. Aktif olmadığından dolayı silinebilecek Riot hesaplarının aşağıda belirtmiş olduğumuz kriterlerin hepsine uygun olması gerekiyor:
  • Aktif olmayan hesap olarak tanımlanmalı (yukarıdaki tanımı inceleyebilirsiniz).
  • Hesap açıldığından beri oyun içi alışveriş birimi alınmamış olmalı.
  • Hesap açıldığından beri oyun içi alışveriş birimi edinilmemiş olmalı.
  • Hesapta 20 saatten az oynanmış olmalı.
  • Hesapta nadir sınırlı süreli oyun içeriklerinden hiçbiri olmamalı.

Riot Hesabım Silinmeden Önce Bildirim Gelecek Mi?

Evet, Riot hesabınız silinmeden önce size bir e-posta gönderecek. Ayrıca support.riotgames.com haricindeki hiçbir internet sitesine, oyununa veya uygulamaya giriş yapamayacaksınız.