knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Riot Games FPS Oyunu Valorant Duyuruldu!
Bu Haberi 1469 Kişi Okudu

Riot Games FPS Oyunu Valorant Duyuruldu!

Amerikanın dünyaca ünlü oyun firması Riot Games, hali hazırda duyurduğu FPS oyunu Project A üzerinde bir isim değilişikliğine giderek Valorant oyununu tüm dünyaya sundu. Piyasadaki FPS oyun kısırlığını gören ve bunun üzerine çalışmalarını 4 sene önce başlattığını belirten Riot Games ekibi büyük beklentilere karşı oyunun tüm detaylarını açıkladı.

 

Bugun itibari ile FPS oyunu Valorant adı ile açıklayan Riot Games, oyun camiyasında bulunan değerli oyuncuları test sürecinde kullanarak geri dönüşümlerini oyuna uyguladığını ve bizzat oyuncuların istediği şekilde yaratıldığının altını çizdi. Test süresinde oyuncular oyunu oynayıp Twitter ve Instagram hesapları üzerinden oyun hakkında olumlu dönüşler sağladı. Aynı Riot Games Valorant oyununun çıkış tarihini tahmini olarak 2020 yazı gibi yapılacak.

 

Valorant Oynanış Şekli

 

 

Valorant oyunu oyun içerisinde 24 round üzerinden oynanan 5v5 FPS oyunudur. Bir tarafın defans bir tarafın ise atack rolünü üstlendiği haritalarda, atak yapan takım 3 farklı bomba noktasına (örneğin A,B,C) ''Spike Icon'' adının verildiği bombayı kurmaya çalışır. Defans takımıda bu bomba noktalarını korumaya önem vermektedir. Atak ya da defans takımı karşısındaki 5 kişiyi öldürdüğünde ya da atak takımı bombayı kurup patlamasını sağlarsa roundu kazanmayı başarır. Ayrıca her ajanın kendine has 3 yeteneği ve 1 ulti yeteneği vardır. Bunlarıda kullanmak oldukça önemlidir. Şuan için açıklanan karakter sayısı 8'dir. Valorant ajanları ise şunlardır,


Valorant Ajanları

 

Henüz açıklanmış olan ajan sayısı 8'dir. Fakat bu sayı çıkısa kadar artış ve değişiklik gösterebilir. Açıklanan ajan isimleri şu şekildedir.


 

Valorant Sage

Valorant Phoenix

 

-Sage 
-Phoenix
-Omen
-Jett
-Cypher
-Sova
-Viper
-Brimstone


 

Valorant Silahları

 

Güncel olarak açıklanan silah sayısı 17'dir. 6 Farklı türde 17 silah şu şekilde.

 

 

Valorant Silahları

 


-Pistol
-SMGs
-RIFLE
-Shotgun
-Heavy
-Sniper

 

 

Valorant Çıkış Tarihi ve Çıkış Platformu

 

Valorant oyunu Riot Games yapımcılarının Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamar ile 2020 Yaz ayı içerisinde çıkış yapacağını belirtmişler. Bununla birlikte şuan için oyun malesef sadece PC platformu için çıkış yapacak. İlerideki planlarının tüm platformlara çıkış yapması fakat ön sürüm ve çıkış PC için yapılacak.

 

 

Valorant PC sistem gereksinimleri

 

 

Maksimum sistem gereksinimleri - 144 + fps


İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz
Grafik işlemcisi: GTX 1050 Ti

Minimum sistem gereksinimleri - 30 fps


İşlemci: Intel i3-370M
Grafik işlemcisi: Intel HD 3000

 

Önerilen sistem gereksinimleri - 60 fps


İşlemci: Intel i3-4150
Grafik işlemcisi: Geforce GT730