knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Valorant 4.01 Yama Notları Yayınlandı
Bu Haberi 591 Kişi Okudu

Valorant 4.01 Yama Notları Yayınlandı

Valorant 4.01 yama notları yayınlandı. Oyun içi dengelemeler ile birlikte Valorant 4.01 yaması ile dikkat çeken yeniliklerden biri çok aşamalı doğrulama karşımıza çıkıyor. Riot Games’in çok aşamalı doğrulama özelliği ile hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Ayrıca Valorant 4.01 yaması ile Ares güçlendirildi. Valorant Ares nerf getirilen silahlardan oldu.


Valorant VP Satın Al


Valorant 4.01 Yama Notu Sosyal Güncellemeler


Engellenmiş Kelimeler Listesi Ayarlara Eklendi


Valorant Engellenmiş Kelimeler listesi, ayarlar sekmesinden ulaşabileceğiniz ve oyunda görmekten hoşlanmadığınız kelimeleri/sözleri yazabileceğiniz yeni bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bazı oyuncuların kullandığı kötü içerikleri, görmek istemediğiniz kelimeleri Ayarlar sekmesinden yazıp, bildirebileceğiniz bir sistem mevcut. 


Valorant 4.01 Silah Güncellemeleri


ARES/Nerf


Valorant 4.01 Yaması'nda yapılan değişiklikler ile Ares'i gözle görülür bir şekilde güçlendirilmişti. Fakat yapılan bu genel düzenlemeler silahı kontrol edilmesi çok kolay bir hale getirdi ve döner şarjörün hazırlanmasıyla ilgili değişiklikler silahı özgün kılan bazı özellikleri devre dışı bıraktı. Valorant Ares üzerindeki düzenlemeler ile  silahı kullanmayı biraz zorlaştırmayı ve geri tepmeyle saçılma durumlarını daha bariz kılarak silahın karakterini geri getirmesini planlıyor.


Valorant Ares

 

 • Bedeli arttı: 1550 >>> 1600
 • Dikey geri tepme arttı.
 • Mermi saçılma oranı 10 mermiden sonra 0,8 >>> 0,7 ve 13 mermiden sonra 1,0 >>> 0,7 olacak şekilde değiştirildi.
 • Çömelerek, saçılma ve geri tepme oranından sağlanan fayda azaldı: %40 >>> %25


Valorant 4.01 Yama Yakın Dövüş


Yakın dövüş silahıyla (bıçak) hedef almak çok zor olduğu için sürekli kullanmak pek mümkün olmuyordu. Bu yüzden, sağ ve sol tıkla yapılan yakın dövüş saldırıları daha tutarlı bir hale getirildi.

 

 • Sağ tıkla yapılan saldırıların isabet alanı artık 1,5 kat daha fazla. Sol tıkla yapılan saldırıların isabet alanı artık sağ tıka göre daha büyük ve biraz daha uzun bir menzile sahip.
 • Bıçak saldırılarının merkezine daha yakın olan hedefler ilk önce isabet alacak. Böylece, hâlâ isabetli saldırılar yapabilirsiniz.
 • Bonus: Artık bıçaklarla duvarlara saldırdığınızda duvarda anında bıçak izleri göreceksiniz (bu istemci tarafında hesaplanıyor).


Riot Games Çok Aşamalı Doğrulama Sistemi


Çift Aşamalı Doğrulama, bir kişinin hesabına ancak iki tür kimlik doğrulama sunduktan sonra erişime izin veren elektronik bir güvenlik önlemidir. Riot, çok faktörlü kimlik doğrulamayı (MFA) resmi olarak başlattı. Yeni Çift Aşamalı Doğrulama sistemi ile yalnızca yeni veya doğrulanmamış bir cihazdan oturum açarken bir kod girmenizin istendiği eski özellikten farklı olarak, artık daha fazla güvenlik için her oturum açma oturumu için bir kod isteyebilirsiniz. Çok Aşamalı Doğrulama, Riot'u resmi giriş portalı olarak kullanan oyuncular tarafından ve Riot oyun istemcileri, Riot İstemcisi, Riot Mobile ve RiotGames.com platformlarını kullanan oyuncular tarafından kullanılabilir.


Riot Games Çok Aşamalı Doğrulama


Valorant yeni ajan Neon ve Valorant 4.01 yama notu yeniliklerini oyunda görmek için hemen uygun fiyatlarla VP satın al!


Valorant Vp Satın Al

Valorant 4.01 Yama Notları Yayınlandı Sıkça Sorulan Sorular

Valorant 4.01 yama notları ne zaman?

Valorant 4.01 yama notları, 19/01/22 tarihi itibariyle oyunda.

Valorant 4.01 yama notları neler?

Valorant 4.01 yama notları ile birlikte;

 • Ares'e nerf geldi.
 • Engellenmiş Kelimeler Listesi oyuna eklendi.
 • Çok Aşamalı Doğrulama sistemi aktif edildi.
 • Sağ ve sol tıkla yapılan yakın dövüş saldırıları daha tutarlı bir hale getirildi.