knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
VALORANT 5.06 Yama Notları - Pearl Haritası Değişti
Bu Haberi 371 Kişi Okudu

VALORANT 5.06 Yama Notları - Pearl Haritası Değişti

Valorant 5.06 yama notları yayınlandı! Bir önceki yamada Valorant Champions turnuvası bulunduğu için ufak güncellemeler yapılmıştı. Bu yamada oyuncuların sualtı haritası Pearl hakkındaki geri dönüşleri göz önünde bulundurularak haritada güncellemeler yapıldı. Valorant, Pearl haritasının temelinden memnun olsa da düzeltilmesi gereken ufak noktalarda değişiklikler yaptı.


Valorant 5.06 yamasında ayrıca Stinger’da bir güncelleme mevcut. Stinger’ın temel ve alternatif atışlarında değişikliğe gidildi. İşte Valorant 5.06 yama notları detayları…


Valorant Hesap Satışı


Valorant 5.06 Yaması’nda Öne Çıkanlar


Valorant 5.06 yama notları kapsamında Stinger ve Pearl haritasında değişiklik ve düzenlemeye gidildi. Stinger’da temel ve alternatif atışlarda değişiklikler yapıldı. Valorant’ın yeni sualtı haritası Pearl ise karmaşıklığı azaltmak ve hareket etmeyi kolaylaştırmak için güncellendi.


Valorant 5.06 Yama Notu Detayları


Valorant 5.06 Yama Notları - Silah Güncellemeleri


STINGER

 

  • Temel Atış hata payında değişiklik yapıldı: 7 mermiden sonra 1,6 hata payı >>> 6 mermiden sonra 1,3 hata payı
  • Stinger için hedefimiz hem kontrol edilebilir olması hem de kısa menzillerde gerektiği kadar ölümcül olabilmesi. Ancak şu anki haliyle yakın çatışmalarda bile kontrol edilmesi zor bir silah. Maksimum dağılımın azaltılması, geri tepmeye alıştıktan sonra Stinger'ın uygun menzillerde daha güvenilir bir silah olmasını sağlayacaktır.
  • Alternatif Atış ilk mermi hata payı azaldı: 0,5 >>> 0,35
  • Daha yüksek isabetlilik sağlaması beklenen bir seçenek olduğu düşünüldüğünde, özellikle Seri Atış modunu kullanmak isteyebileceğiniz menzillerde ilk merminin istenilenden çok daha isabetsiz olduğu hissediliyordu.


Valorant 5.06 Yama Notları - Harita Güncellemeleri


PEARL

 

Hem saldıranlar hem de savunanlar için karmaşıklığı azaltmak ve hareket etmeyi kolaylaştırmak adına Pearl'deki bazı bölgelerde değişiklikler yapıldı. B Ana - B Ana bölgesinin sol tarafında bulunan bel hizasındaki duvarın uzunluğu arkasında tamamen saklanılmasını engelleyecek şekilde azaltıldı.


Öncesi


Valorant Pearl


Sonrası


Valorant Pearl


Orta Dükkânlar - Orta Dükkânlar'daki bu alanı temizlemek istenilenden daha zor. Buradaki platformu duvar boyunca uzatarak hem saldıran takımın bölgeyi tutma gücünü kısmen koruyor hem de buradan saldırmayı kolaylaştırıldı.


Öncesi


Valorant Pearl


Sonrası


Valorant Pearl Haritası


Orta Dükkânlar'dan Orta Meydan'a - Orta Dükkânlar'dan ortaya doğru giderken bu noktanın temizlenmesinin zor olduğu düşünüldüğü için köşelerden biri kaldırıldı.


Öncesi


Valorant Pearl Map


Sonrası


Valorant Pearl


Orta Üst - Mevcut durumda bu bölgede saldıran taraf avantajlı konumda. Buradaki duvar kaldırılarak savunanları farklı noktaları kontrol etmek zorunda kalmaktan kurtarıldı. Bu değişiklik ortada savunanların işini biraz daha kolaylaştıracaktır.


Öncesi


Valorant Pearl


Sonrası


Valorant Pearl


A Resim - İki tarafın da A Resim'den verimli bir şekilde geçmekte zorlandığını görüldüğü için bu alanı basitleştirerek kontrol edilmesi gereken yerlerin sayısını azaltıldı.


Öncesi


Valorant Pearl Map


Valorant İnci Harita


Valorant Pearl Harita


Sonrası


Valorant Pearl


Valorant Pearl


Valorant Pearl


B Geçit- B geçitten saldıranlara bu kutu iyi bir siper olsa da savunanlar için tekrar temizlemesi zor bir yer. Saldıran tarafın biraz avantajlı olacağı ancak savunanların da başa çıkabileceği şekilde olması isteniyor. Bu alandaki kutuları sol taraftan sağ tarafa taşıyarak, saldıran oyuncuların göz önünde bulundurması gereken köşelerin sayısını azaltıldı ve B Salon'a bakan sıkıntılı bir açı ortadan kaldırıldı.


Öncesi


Pearl Map


Pearl Harita


Sonrası


Pearl Haritası


Pearl Haritası


A Ana - A Ana bölgesinde bulunan duvardaki girinti kaldırılarak savunanların burada saldırıya geçmesini biraz kolaylaştırıldı.


Öncesi


Valorant Pearl


Sonrası


Pearl Map Change


A Ana'dan A Bölgesi'ne - Bu bölgenin dumanla kapatılması epey zordu. Koridoru biraz daha dar hale getirerek duman atmayı ve savunanların burayı savunmasını kolaylaştırmak hedeflendi. Sağ taraftaki cep de fazla derin olmayacak şekilde küçültüldü.


Öncesi


Valorant Pearl Map


Sonrası


Valorant Pearl Haritası


Valorant 5.06 Yama Notları - Sosyal Güncellemeler

 

  • Oynanışı Bozan Davranış Göstergesi
  • Oyun Sonu Ekranı'nda oynanışı bozan davranışlar sergileyen oyuncuları gösteren bir özellik eklendi.
  • Bu özellik şimdilik Derecesiz, Rekabete Dayalı, Spike'a Hücum ve Kopya modunda bulunuyor. Yakın zamanda diğer oyun modlarına da eklenecek.


Valorant 5.06 Yama Notları - Ajanlar

  • KAY/O'nun SIFIR/Noktası'nın isabet ettiği rakiplerin KAY/O'nun arayüzünde doğru görünmemesine neden olan bir hata giderildi.


Valorant 5.06 yama notu detaylarında öne çıkan güncellemer bu şekilde. Yakın zamanda mağazaya eklenecek olan yeni skin koleksiyonu Valorant ChonoVoid (Zamanın Ötesi) paketi hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki haberimize göz atabilirsiniz.


VALORANT Yeni Skin Koleksiyonu: ChronoVoid (Zamanın Ötesi)
Valorant yeni skin paketi ChronoVoid (Zamanın Ötesi) tanıttı. Valorant yeni set Zamanın Ötesi ne zaman gelecek? Valorant yeni skin koleksiyonu kaç VP? Detaylar haberimizde…


Valorant Hesap Satışı ve Valorant VP için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.


Valorant Vp Satın Al

VALORANT 5.06 Yama Notları - Pearl Haritası Değişti Sıkça Sorulan Sorular

Valorant Yeni Yama Notları Ne Zaman?

Valorant yeni yama notları 5.06, 20 Eylül itibariyle yayınlandı.

Valorant Pearl Haritası Değişti Mi?

Valorant Pearl haritası 5.06 yama notları ile birlikte değiştirildi. Hem saldıranlar hem de savunanlar için karmaşıklığı azaltmak ve hareket etmeyi kolaylaştırmak adına Pearl'deki bazı bölgelerde değişiklikler yapıldı.