knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Valorant Crosshair Ayarları Nasıl Olmalı? En İyi Ayarlar
Bu Haberi 10102 Kişi Okudu

Valorant Crosshair Ayarları Nasıl Olmalı? En İyi Ayarlar

Milyonlarca insan tarafından beğenilerek oynanan, bu nedenle oyun dünyasında ayrıcalıklı bir konuma sahip olan oyunlardan biri olan Valorant, birinci şahıs taktiksel nişancı oyunlarından biri olarak bilinmektedir. Oyun ile ilgili bilinmesi gereken pek çok nokta bulunmakta olup bunlardan biri de Valorant Crosshair ayarları 2021 şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

 

Birinci şahıs nişancı oyunu olarak tanımlanabilen Valorant dahilinde, dünyada yer alan farklı ülke ve kültürlere göre tasarlanmış karakterler bulunmakta olup bu durum, oyunun eğlenceli bir şekilde oynanmasını olanaklı hale getirmektedir. Rekabete dayalı bir oyun olan Valorant bünyesinde yer alan Valorant Crosshair ayarlama işlemlerinin yapılması, oyunun çok daha efektif bir şekilde oynanmasını olanaklı hale getirmektedir. Peki Crosshair tam olarak nedir ve Crosshair ayarlarının yapılabilmesi için hangi hususlara dikkat edilmesi gerekir?


Valorant VP Satın Al

 

Valorant Crosshair Nedir?

Valorant adlı oyunun, sorunsuz bir şekilde oynanabilmesi adına birçok hususun bilinmesi gerekmekte olup bu hususlardan biri de Crosshair olarak karşımıza çıkmaktadır. Valorant Crosshair settings hakkında bilgi sahibi olmadan önce Crosshair’in ne olduğunun anlaşılması gerekmekte olup bu durum, oyunda aktif bir şekilde yer almak isteyen kişiler için oldukça önemlidir.

 

Birçok FPS oyununda olduğu gibi Valorant’ta da nişangâhın kişiselleştirilebilmesi mümkündür. Bunun için çeşitli ayarlar üzerinden değişiklikler yapılmalı ve ayarlar istenilen dizeye getirilmelidir. Nişangahın kişiselleştirilebilmesi adına farklı seçenekler, oyun kapsamında yer almaktadır. Valorant Crosshair ayarları kapsamında yer alan ayarların büyük bir kısmı, oyuncuların oldukça avantajlı bir şekilde oyun oynayabilmesini olanaklı hale getirmektedir.

 

Crosshair dahilinde, varsayılan ve profesyonel ayarlar yapılabilmekte olup bu sayede oyuncular, oyunu çok daha etkili bir şekilde oynama şansı elde etmektedir. Peki ama Crosshair neden önemlidir ve ilgili ayarların yapılması gerekli midir?

 

valorant crosshair

 

 

Valorant Crosshair Neden Önemli?

Oyunu kapsamlı bir şekilde öğrenmek isteyen pek çok oyuncu, Valorant Crosshair neden önemli sorusuna detaylı bir cevap aramaktadır. Nişan almak, oyunda başarılı bir şekilde ilerleyebilmek adına gerekli hususlardan biridir. Nişan alabilmek için de nişangah bulunması gerekmekte olup bu husus, bir hayli önemlidir.

 

Nişangah ayarları, çeşitli işlem basamakları üzerinden gerçekleştirildiği için oyuncuların, nişangah ayarlarını bilmesi kritik öneme sahiptir. Valorant Crosshair ayarları 2021 nasıl ve hangi yöntemler dahilinde yapılmalı ve ayarlar dahilinde hangi hususlara özellikle dikkat edilmelidir?

 

Nişangahın, oyuncunun silah tutuş ayarı ve ekranda kaplayacağı alana göre nişangahını ayarlaması gerekmektedir. Nişangah çok küçük ayarlanırsa eğer oyuncu, hedefine yönelik iyi bir atış yapamaz. Bu durumun tersinin de söz konusu olduğunu ifade etmek mümkündür. Nişangahın çok büyük olması durumunda da oyuncu, hedefini net bir şekilde göremez. Bu hususlar nedeniyle oyuncuların, Valorant Crosshair settings işlemlerini, belirlenmiş işlem basamakları aracılığı ile gerçekleştirmesi bir hayli önemlidir.


Valorant VP Saın Al

 

 

Valorant Crosshair Seçenekleri

Valorant Crosshair konusunda farklı seçenekler bulunmakta olup küçük nişangahların revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Bir oyuncunun amacı, mümkün olduğu kadar ekranın ortasına bakmaktadır. Bu nedenle çok küçük olmamak kaydıyla nişangahın küçük bir boyuta ulaşacak şekilde ayarlanması gerekmektedir. Bu kapsamında Valorant Crosshair seçenekleri genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

Ateşleme Hatası: Ateş edildiğinde oyuncunun isabetsizliği profesyonel bir şekilde hesaplanır ve nişangah otomatik bir şekilde büyür. Ayar açık olduğu durumda oyuncular herhangi bir şekilde ateşleme yapmasa da nişangahın aralığı genişletilir. Bu nedenle oyuncular arasında “Ateşleme Hatası”nın yaygın olmadığını belirtmek olanaklıdır.

 

Merkez Nokta: Ekranın ortasında bir nokta oluşmasını olanaklı hale getiren “Merkez Nokta”, diğer ayarların kapatılması durumunda nişangahın bir nokta şekline bürünmesini sağlar.

İç Çizgiler: Nişangahın içerisinde çizgilerin oluşmasını mümkün kılan İç Çizgiler, oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilen bir sistemdir. Diğer ayarların kapatılması durumunda oldukça başarılı bir şekilde İç Çizgileri kullanmak olanaklıdır.

Dış Çizgiler: Çoğunlukla tercih edilmeyen bu sistem, diğer çizgilerden bağımsızdır ve iç çizgiden uzak bir kısımda belirmektedir.

Hareket Hatası: Hareket ederken oyuncunun isabetsizliği sistem tarafında hesaplanmakta ve bu sayede nişangah büyümektedir. Oyuncular arasında yaygın bir şekilde kullanılmadığını belirtmek gerekmektedir.

 

Yukarıdaki gibi sıralanabilen sistemlerin her biri, Valorant Crosshair seçenekleri kapsamında yer almaktadır.

 

valorant nişangah

 

 

Valorant Crosshair Ayarları Nasıl ve Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Crosshair ayarlarının nasıl yapılması gerektiği, pek çok oyuncunun kafasını meşgul eden hususlardan biridir. Çünkü Crosshair ayarları düzgün yapılmazsa, oyuncular oldukça fazla zorlanmakta ve rakipleri ile efektif bir şekilde mücadele edememektedir. Bu nedenle birçok insan, ayarlar konusunda derinlemesine bir şekilde bilgi sahibi olmak için çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Peki ama Valorant Crosshair ayarlama nasıl ve ne şekilde yapılmaktadır?

 

Crosshair ayarları konusunda bilgi vermeden önce temelde iki farklı ayarlama seçeneği olduğunu belirtmek gerekir. Bu seçeneklerin her biri, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmekte olup bu ayarlar, oyuncular için oldukça önemlidir:

 

  • Profesyonel oyuncuların kullandıkları Crosshair ayarları
  • Varsayılan Crosshair ayarları

 

Profesyonel ayarlar, oyuncuların rakipleri ile etkili ve oldukça başarılı bir şekilde mücadele etmesini olanaklı hale getirmekte olup bu ayarlar kritik öneme sahiptir. Bunun yanı sıra varsayılan ayarların kullanılabildiğini belirtmek mümkündür. 


Valorant VP Satın Al

 

 

Varsayılan Crosshair Ayarları

 

Valorant başlatıldıktan sonra varsayılan Crosshair ayarları oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Bu ayarlar, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

 

GENEL

 

 

 

Ana Çizgi

 

Açık

 

Nişangah Rengi

 

Beyaz

 

Merkez Nokta

 

Kapalı

 

Ana Çizgi Saydamlığı Ayarı

 

0.5

 

Merkez Nokta Saydamlığı Ayarı

 

1

 

Ana Çizgi Kalınlığı Ayarı

 

1

 

İzlenen Oyuncunun Nişangahını Gösterme

 

Açık

 

Merkez Nokta Kalınlığı

 

2

 

Atış Hatasında Nişangahı Soldurma

 

Açık


Varsayılan ayarlar kapsamında Valorant Crosshair settings yukarıdaki gibi gerçekleştirilmektedir.

 

 

İç Çizgiler

 

 

 

İç Çizgi Uzunluğu

 

6

 

İç Çizgi Saydamlığı

 

0.8

 

Ateşleme Hatası Ayarı

 

Kapalı

 

Hareket Hatası Ayarı

 

Kapalı

 

İç Çizgi Uzaklığı Ayarı

 

3

 

İç Çizgi Kalınlığı

 

2


Yukarıdaki ayarlar, İç Çizgileri kapsamakta ve oyuncular tarafından yukarıdaki gibi uygulanmalıdır.

 

 

Dış Çizgiler

 

 

 

Ateşleme Hatası

 

Açık

 

Hareket Hatası

 

Açık

 

Dış Çizgi Uzaklığı

 

10

 

Dış Çizgi Kalınlığı

 

2

 

Dış Çizgi Uzunluğu

 

2

 

Dış Çizgi Saydamlığı

 

0.35

 

Dış Çizgi ayarları, yukarıdaki adımlara uygun bir şekilde yapıldığında oyuncular, çok daha profesyonel bir şekilde oyun içerisinde bulunma şansı elde etmektedir.

 


 

Küçük Crosshair 

 

Varsayılan Valorant Crosshair ayarı kapsamında bulunan küçük Croshair ayarları, genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 

 

GENEL

 

 

 

İzlenen Oyuncunun Nişangahını Gösterme

 

Açık

 

Atış Hatasında Nişangahın Soldurulması Ayarı

 

Kapalı

 

Merkez Nokta Kalınlığının Ayarı

 

1

 

Merkez Nokta Saydamlığının Ayarı

 

0

 

Merkez Nokta Ayarının Ayarı

 

Kapalı

 

Ana Çizgi Kalınlığının Ayarı

 

1

 

Ana Çizgi Saydamlığının Ayarı

 

1

 

Ana Çizginin Ayarı

 

Kapalı

 

Nişangah Rengi

 

Camgöbeği

 

 

İÇ ÇİZGİLER

 

 

 

İç Çizgi Kalınlığı Ayarı

 

2

 

İç Çizgi Uzunluğu Ayarı

 

6

 

İç Çizgi Saydamlığı

 

1

 

Ateşleme Hatası Ayarı

 

Kapalı

 

İç Çizgi Uzaklığı

 

3

 

Hareket Hatası

 

Kapalı

 

 

DIŞ ÇİZGİLER

 

 

 

Hareket Hatası

 

Kapalı

 

Dış Çizgi Uzaklığı

 

0

 

Dış Çizgi Saydamlığı

 

0

 

Ateşleme Hatası ayarı

 

Kapalı

 

Dış Çizgi Kalınlığı

 

0

 

Dış Çizgi Uzunluğu

 

0

 

Yukarıdaki gibi sıralanabilen ayarların tamamı, Valorant Crosshair ayarı bünyesinde yer alan Küçük Crosshair ayarları olarak bilinmektedir.

 

 

valorant crosshair

 


 

Nokta Crosshair

 

Varsayılan Crosshair ayarlarından bir diğeri de Valorant Crosshair nokta olarak bilinmekte olup bu seçeneğin ayarları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

 

GENEL

 

 

 

Merkez Nokta Kalınlığı

 

4

 

Atış Hatasında Nişangahın Soldurulması Ayarı

 

Kapalı

 

Nişangah Rengi

 

Yeşil

 

Ana Çizgi Kalınlığı Ayarı

 

1

 

Ana Çizgi Saydamlığı

 

1

 

İzlenen Oyuncunun Nişangahını Gösterme Seçeneği

 

Açık

 

Merkez Nokta Saydamlığı

 

1

 

Merkez Nokta

 

Açık

 

Ana Çizgi

 

Açık

 

 

 

DIŞ ÇİZGİLER

 

 

 

Dış Çizgi Uzunluğu

 

0

 

Dış Çizgi Saydamlığı

 

0

 

Ateşleme Hatası

 

Kapalı

 

Dış Çizgi Kalınlığı

 

0

 

Hareket Hatası

 

Kapalı

 

Dış Çizgi Uzaklığı

 

0

 

 

 

İÇ ÇİZGİLER

 

 

 

İç Çizgi Uzunluğu

 

0

 

İç Çizgi Saydamlığı

 

0

 

Hareket Hatası

 

Kapalı

 

Ateşleme Hatası

 

Kapalı

 

İç Çizgi Uzaklığı

 

0

 

İç Çizgi Kalınlığı

 

0
 

 

Yukarıdaki gibi sıralanabilen her bir ayar, Crosshair ayarları olarak bilinmekte ve oyuncuların profesyonel bir şekilde oyun içerisinde bulunmasını olanaklı hale getirmektedir.


Valorant Vp Satın Al


 

Profesyonel Oyuncular için Crosshair Ayarları

Profesyonel oyuncular için, çeşitli Crosshair ayarları bulunmakta olup bu ayarların belirlenen adımlar şeklinde yapılması gerekmektedir.

 

Shroud Chrosshair Ayarları

Oyun kapsamında Shroud Valorant Crosshair ayarı bulunmakta ve bu ayarların yapılması, oyuncuların profesyonel bir şekilde oyunda bulunmasını olanaklı hale getirmektedir.

 

 

 

GENEL

 

 

 

Ana Çizgi Saydamlığı

 

1

 

Nişangah Rengi

 

Camgöbeği

 

İzlenen Oyuncunun Nişangahını Gösterme

 

Açık

 

Ana Çizgi Kalınlığı

 

1

 

Ana Çizgi

 

Açık

 

Atış Hatasında Nişangahı Soldurma

 

Kapalı

 

Merkez Nokta

 

Kapalı

 

Merkez Nokta Saydamlığı

 

0

 

Merkez Nokta Kalınlığı

 

1

 

 

 

DIŞ ÇİZGİLER

 

 

 

Dış Çizgi Kalınlığı

 

0

 

Dış Çizgi Uzunluğu

 

0

 

Dış Çizgi Saydamlığı

 

0

 

Dış Çizgi Uzaklığı

 

0

 

Ateşleme Hatası

 

Kapalı

 

Hareket Hatası

 

Kapalı

 

 

 

İÇ ÇİZGİLER

 

 

 

İç Çizgi Uzaklığı

 

6

 

İç Çizgi Saydamlığı

 

1

 

İç Çizgi Uzunluğu

 

10

 

İç Çizgi Kalınlığı

 

4

 

Hareket Hatası

 

Kapalı

 

Ateşleme Hatası

 

Kapalı
 
 


Oyuncuların, profesyonel bir şekilde Valorant oynayabilmesi için yukarıdaki gibi sıralanabilen Valorant Crosshair settings işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapması gerekmektedir. 

 

 

Mithrain Crosshair Ayarları

Profesyonel Valorant Crosshair ayarlarından biri olan Mithrain Crosshair ayarlarının aşağıdaki gibi sıralanması olanaklıdır:

 

 

GENEL

 

 

 

Ana Çizgi

 

Kapalı

 

Nişangah Rengi

 

Kırmızı

 

Merkez Nokta Saydamlığı

 

1

 

Ana Çizgi Kalınlığı

 

1

 

İzlenen Oyuncunun Nişangahını Gösterme

 

Açık

 

Merkez Nokta Kalınlığı

 

2

 

Ana Çizgi Saydamlığı

 

1

 

Merkez Nokta

 

Kapalı

 

Atış Hatasında Nişangahı Soldurma

 

Kapalı

 

 

 

DIŞ ÇİZGİLER

 

 

 

Ateşleme Hatası

 

Kapalı

 

Dış Çizgi Saydamlığı

 

0

 

Dış Çizgi Kalınlığı

 

0

 

Hareket Hatası

 

Kapalı

 

Dış Çizgi Uzaklığı

 

0

 

Dış Çizgi Uzunluğu

 

0

 

 

 

İÇ ÇİZGİLER

 

 

 

İç Çizgi Saydamlığı

 

1

 

İç Çizgi Uzunluğu

 

6

 

İç Çizgi Uzaklığı

 

3

 

Hareket Hatası

 

4

 

Hareket Hatası

 

Kapalı

 

İç Çizgi Kalınlığı

 

2

 

Oyuncuların, nişangahlarını profesyonel bir şekilde kullanabilmeleri için Valorant Crosshair settings işlemlerini, yukarıdaki gibi sıralanabilen adımlar dahilinde yapmaları kritik öneme sahiptir. Düşman ile başarılı bir şekilde savaşabilmek ve oyunda ön plana çıkabilmek adına nişangah ayarlarının yapılması gerekmekte olup birçok oyuncu, bu ayarlar dahilinde nişangahlarını ayarlamaktadır. Oyun kapsamında yer alan varsayılan ayarların değiştirilmesi, oyuncuların avantajlı bir şekilde oyunda bulunmalarını olanaklı hale getirmektedir.


Valorant Hesap Satışı

Valorant Crosshair Ayarları Nasıl Olmalı? En İyi Ayarlar Sıkça Sorulan Sorular

Valorant nokta crosshair nasıl yapılır?

Valorant Crosshair nokta yapmak için gerekli adımları size anlatalım.

 

  • Öncelikle oyuna giriyoruz.
  • Oyun içerisinde ESC tuşuna basıp, ayarlara gidiyoruz.
  • Ayarlar kısmında, “Nişangâh” kısmına giriyoruz.
  • Bu sekmede yer alan “Merkez Nokta” seçeneğini “Açık” yapıyoruz.
  • Merkez Nokta Saydamlığını “1” olarak ayarlıyoruz.
  • Merkez Nokta Kalınlığı kısmını dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
  • Ana Çizgi, İç Çizgi ve Dış Çizgi saydamlığını “0” yapıyoruz.


Valorant nokta crosshair nasıl yapılır sorusunu sizler için kısaca yanıtlamış olduk.