knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Valorant Etiket ve Nick Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Bu Haberi 1582 Kişi Okudu

Valorant Etiket ve Nick Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Riot tarafından oluşturulan ilk FPS oyunu olan Valorant; piyasaya sürüldüğü günden bu yana yoğun olarak ilgi görmeye devam eden bir uygulama. Taktiksel bir oyun olmasıyla dikkat çeken ve çok oyunculu olduğu için çevrimiçi etkileşimi yüksek olan oyun; farklı strateji oyunlarıyla sık sık benzetilse de; kendine has içerikleriyle bu çok sevilen bir oyun olmayı sürdürüyor.

 

Yüksek bir ilgiyle takip edilen oyun; bazı ayrıntılar açısından da merak konusu oluyor. Bunlardan birisi olan Valorant isim değiştirme konusunda, işlem yapmak için birkaç temel adım bulunuyor. 2020 itibariye kapalı beta halinden çıkarıldıktan sonra tüm oyuncularla buluşan oyun dahilinde isim değiştirme ayrıntılarına bakacağız.

 

Haritalar, ajanlar ve devamlı yapılan güncellemeler ile gündem olan oyun; isim değişikliği konusunda da önemli bazı ayrıntılar içeriyor. Valorant oyununda isim değişikliğine giderken dikkat edilecek en önemli nokta; Valorant oyununda değil, oyuna bağlı olan Riot hesabına ait isim değişikliği yapmaktır. Bundan dolayı Riot hesabındaki tüm oyun adları bu şekilde değişecektir.

 

 

Valorant İsim Değiştirme Adımları

Valorant isim değiştirme adımları temelde aşağıdaki şekilde yapılmaktadır:

 

 • İlk olarak Riot Games’a ait hesap sayfasına gidilir. 
 • Daha sonra hesaba giriş yapılması gerekir. 
 • Hesaba giriş yapılır; sol bolümde yer alan ‘RİOT ID’ kısmına tıklanır. 
 • Ardından bölümde bulunan ismin sağ tarafında , düzenleme işaretine tıklanır. 
 • Alt bölümde yeni hesap ismi ve etiket yazılarak, ‘gönder’ işareti seçilir.
 • Bu adımlardan sonra işlem tamamlanır ve Riot ID ile etiket değişmiş olur. Dolayısıyla Valorant oyununa ait isim güncellemesi de yapılmış olur.

 

Yukarıda sayılan adımlar tamamlandıktan sonra, kısa bir zaman içinde yeni isimle oyunlarda etkin olunmaya başlanır. Valorant isim değiştirme, isim seçme özgürlüğü vermekte ve bu nedenle oldukça faydalı bir özellik olarak bilinmekte. Riot bünyesinde isim değişikliğine gitmek; diğer oyunlarda da isim değiştirmek anlamına geldiği için, tüm oyunlarda kullanmaya uygun bir tabir olmasına özen gösterilmeli. Riot hesabı dahilinde isim güncellemesi yapmak ve etiket değiştirme aşamalarına dair ayrıntılar da oldukça basit şekilde işliyor. 

 

valorant etiket riot id

 

 

Riot Hesabına Ait İsim Güncellemesi

Riot hesabına ait isim değiştirme işleminin ardından; hesabınıza bağlı olan tüm oyunlarda da isim değişikliği gerçekleşir. Aynı zamanda 30 gün aralıklarla isim güncellemesi yapmak ve etiket değişikliğine gitmek mümkün. 

 

Valorant Yeni İsim Önerileri

Çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen ve oyun meraklılarına yönelik bir uygulama olarak öne çıkan Valorant bünyesinde alınabilecek birbirinden dikkat çekici ve oyuna yaraşır isimler var. Değiştirmek istenilen isim yerine yenisini bulmak noktasında tereddüt yaşayanlar için de; internette çok sayıda etkili isim örneği mevcut.

 

Valorant’ta İsim Değiştirme Ayrıntıları

Valorant oyun dahilinde görünen isim, aynı zamanda Riot hesabı adı olduğu için işlemler doğrudan bu alan üzerinden gerçekleştiriliyor. Riot hesap ayarlarından isim değişikliğine gidilerek, Valorant bünyesinde işlem yapmadan doğrudan yeni ad almak mümkün.

 

Riot hesabındaki isim güncellemesiyle beraber; bu hesap altında bulunan tüm isimler, belirlenen yeni adla kullanılıyor. Yani tekil olarak doğrudan oyun bünyesinde, Valorant nick ve etiket değiştirme işlemi söz konusu olmamakta; Riot hesabı altında genel bir ad değişikliğine gitmek mümkün olmaktadır. 

 

 

Valorant Oyunu Hakkında

Riot Games’in tüm oyuncular için ücretsiz olarak piyasaya sürdüğü Valorant oyunu; ilk başlandığı günden bu yana büyük ilgi gören bir oyun olmayı sürdürüyor. Çok oyunculu ve birinci kişi nişancı video oyunu olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve yoğun bir kullanıcı kitlesini kendine çeken oyun; Riot Games tarafından; bu tarzda geliştirilen ilk oyun olarak bilinen Valorant; ilk defa 2019 ekiminde, Project A Kod ismiyle sunuldu. 

 

7 Nisan 2020 tarihinde kapalı beta yayınlandı. Son olarak 23 Mayıs 2020’de oyunun kapalı beta halinin sona erdirileceğini duyuruldu ve 28 Mayıs’ta bu özelliği sona erdi. Oyun ücretsiz biçimde ve herkese açık tam sürüm olarak 2 Haziran’da piyasaya açıldı.  Oyun dahilinde yer alan isim sisteminin işleme prensibi ise; oyunun ilk piyasaya sürüldüğü dönemden farklı olarak işliyor. Bazı durumlarda iki bölüm halinde çalışan ID’ler kullanıcıların kafasını karıştırabiliyor. 

 

Sözü edilen bu iki bölüm, temelde Riot hesabı dahilinde yer alan isim ve etiket değiştirme uygulamaları oluyor. Sistem bünyesinde dikkat çeken ve bilinmesi gereken konulardan bir diğeri de; oyunda arkadaş eklemek için isim ve etiket kısımlarını ayrı ayrı girmek gerektiği oluyor. 

 

Tüm bu noktalara dikkat edildiği takdirde; oyunda çeşitli güncellemeleri yapmak oldukça kolay bir işlem. etiket ve ismi kolayca değiştirmek mümkün olsa da; her güncellemeden sonra 30 günlük bir bekleme süresi konuluyor. Dolayısıyla her ay yeniden isim alınabilir. Sevilen isim ve kullanıcı adlarının uzun yıllar kullanılması da söz konusu olabiliyor. 

 

 

Valorant Etiket Değiştirme Ayrıntıları

Valorant nick değiştirme adıyla da söz edilen isim değişikliği ve etiket güncellemesi işlemleri aslında aynı kanal üzerinden ve oldukça rahat bir biçimde yapılabiliyor. İsim değişikliği kararının ve güncellemesinin ardından; etiket de kolay şekilde dileğe göre bir ad alabiliyor. Bunun için isimden sonra gelen # işareti esas alınıyor.

 

Oyun dahilinde bu işaretten sonra gelen kısım; Valorant etiketi oluyor. Yine Riot hesabındaki ayarlar kısmından girilebilen etiket bölümüne; 5 karakteri aşmayacak şekilde beğenilen harf ya da sayılardan oluşan bir kavram girmek mümkün. 

 

 

Valorant Etiket Değiştirme Faydaları

Valorant etiket ve isim değiştirme kısmı çok fazla sorulan ve ayrıntıları merak edilen bir konu. Bunun en önemli sebeplerinden birisi; ismin ve etiketin kişiye göre belirlenmesi isteği. Aynı zamanda, özel olarak meydana getirilen bir isim ve etiket sayesinde akılda kalıcılık daha fazla olacaktır. 

 

Oyunlarda bir oyuncuyu öne çıkaran özellikler arasında, başarı oranı yer almaktadır. Ancak bu başarıyı akılda kalıcı hale getiren ve tanınır olmasını sağlayan şey; oyuncunun ‘nick’i yani kullanıcı ismidir. Bunun yanı sıra, yeni oyun versiyonlarında sıklıkla yer alan etiket adı da, isim konusu gibi; önemsenen bir diğer unsurdur. Riot etiket değiştirme Valorant oyunu için kolaylıkla yapılabilen bir işlem. 

 

Oyuncunun tüm başarısını yansıtan ve diğer oyuncular tarafından bilinir kılan özellik; isim ve etiketi olduğu için, mümkün olduğu kadar seyrek isim değişikliği tavsiye edilir. Her 1 ay sonunda yeni isim alınabilse de; oyunlar dahilinde, bir isim belirlemek ve emin olduktan sonra değişikliğe gitmemek; oyun başarısı ve tanınırlığı açısından da önemlidir. 

Valorant Etiket ve Nick Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? Sıkça Sorulan Sorular

Valorant etiket nerede?

Valorant etiket, oyuna girdiğinizde sağ tarafta oyun nickinizin üzerine mouse imlecini getirdiğinizde gözükür. Valorant etiket nerede, Valorant etiket nereden bakılır gibi merak edilen soruyu kısaca bu şekilde yanıtlayabiliriz. Riot ID ve etiketi arkadaş eklerken kullanabilirsiniz. Bunun için “#” işaretinden önce olan kısmı “Riot Adı” olarak, sayılardan oluşan kısmı da “Etiket” bölümüne yazarak ekleyebilirsiniz.

Valorant etiket nasıl değiştirilir?

Valorant etiket değiştirme işlemi Riot resmi sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Valorant etiket nasıl değiştirilir adım adım size anlatalım;

 • https://account.riotgames.com/riot-id adresine gidiyoruz.
 • Hesabımıza giriş yapıyoruz.
 • Sol bölümde var olan ‘RİOT ID’ kısmına tıklıyoruz.
 • Açılan sayfada ismin yanında yer alan düzenleme iconuna tıklıyoruz.
 • Alt bölümde yer alan kısımda etiket kısmını güncelleyerek, “Gönder” butonuna tıklıyoruz.

1 ay aralıklarla değiştirebildiğiniz etiket ve RIOT ID bu şekilde güncellenebilir.
 

Valorant etiket nedir?

Valorant etiket, oyunda arkadaş eklemek için kullanabileceğiniz “#” ile başlayan kısımdır. Arkadaşlık isteği gönderebilmeniz için gerekli olan etiketi, oyuna giriş yaptıktan sonra isminizin üzerine gelerek görüntüleyebilirsiniz. Riot ID ve etiket girerek arkadaş ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Valorant etiket nedir sorusunu bu şekilde yanıtlayabiliriz.