knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Valorant First Strike ile Espora Giriş Yapıyor
Bu Haberi 1421 Kişi Okudu

Valorant First Strike ile Espora Giriş Yapıyor

League of Legends ile oyun dünyasında yıllardır devamlı yükselen bir ivme kaydeden Riot Games, 2020 Haziran ayında Valorant ile karşımıza çıktı. Valorant multiplayer odaklı bir FPS oyunu. İlk etapta türünün öncülerinden CSGO ve Overwatch'a benzetilen Valorant, oynanış mekaniği ve kendine has muhteşem grafikleriyle oyncuların dikkatini çekmeyi başardı. Oyunun tutkunlarını şimdi yepyeni bir macera bekliyor: Valorant First Strike! Detayları haberimizde derledik; keyifli okumalar! 

 

 

Turnuva Hakkındaki Detaylar

Valorant, First Strike (İlk Saldırı) turnuvasıyla espora dahil oluyor! 2 Haziran 2020'de resmi olarak yayınlanan Valorant, oyunculardan tam not alan oyunlar arasında. Zaten Riot Games imzasıyla çıkan bir oyunun en iyiler arasında yer alacağı aşikardı.


Son derece rekabetçi bir oyun olan Valorant her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Bu geliştirmelerin şu anki son basamağı espora giriş olarak tanımlanabilir. Bizzat Riot Games merkezli düzenlenen ilk turnuva olan First Strike'ta oyuncular birbirleriyle kıyasıya mücadele ederken kendilerini dünya çapında gösterme olanağı da bulacaklar.

Burada mücadele edecek oyuncuların bir an önce kendilerini geliştirmeye başlamalarını öğütlüyor Riot Games çünkü bölgelere özel elemeler Ekim ayının ikinci yarısında başlayacak. Bu bölgeler Türkiye, Kuzey Amerika, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Asya, Okyanusya, Brezilya ve Orta Doğu. Finalse 3-6 Aralık tarihleri arasında oynanacak. 


First Strike'ı oluştururken küçük veya büyük yüzlerce turnuvanın organizatör ve katılımcılarından bilgi alan Riot Games kullanıcı deneyimlerini üst düzeyde önemsiyor. Valorant Hile Koruma Ekibi ise tüm organizasyonda tam kapasite çalışıyor ve çalışmaya devam edecek. 


Oyunun geliştiricileri "Valorant'ı ömür boyunca algınızı ve dikkatinizi çekecek bir sonraki büyük espor olacak şekilde inşa etmek amacındayız" diyerek oldukça iddialı söylemlerle karşımıza çıkıyorlar ve yine söylediklerine göre "First Strike sadece bir başlangıç!"

 

 

Turnuvaya Kimler Katılabilir?


Yukarıda saydığımız bölgeler içinde ikamet eden, ölümsüzlük 1 kademesine ulaşmış, on altı yaşından büyük tüm profesyonel ve profesyonel olma yolunda ilerleyen oyuncular turnuvaya başvuruda bulunabilir. Katılacak herkese başarılar dileriz! 

 

 


GameSatış güvencesiyle en ucuz VPoints satın al, daima oyunda kal! 

 

Bizi Instagram üzerinden takip ederek oyun dünyasının yeniliklerinden haberdar olabilirsin!