knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Valorant Fps Arttırma Nasıl Yapılır? En İyi FPS Ayarları
Bu Haberi 3391 Kişi Okudu

Valorant Fps Arttırma Nasıl Yapılır? En İyi FPS Ayarları

Oyuncuların neredeyse büyük kısmı düşük FPS sorunları nedeniyle problemler yaşayabiliyor. Bu yazımızda Valorant FPS arttırma ve Valorant kasma sorunu gibi oyuncuların oyuna çıktığı ilk günden bu yana uğraştı bazı sorunlara çözümler bulacağız.

 

Valorant çok yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymadan oyun oynamanızı sağlasa da, yine de bazı yazılımsal değişiklikler yaparak ve oyun içi ayarları dengeleyerek Valorant üzerinden daha fazla FPS alabilirsiniz. Valorant fps ayarları ve yapılan bazı yanlışlar nedeniyle oyuncular sistemlerine oranla daha düşük FPS alabiliyor. Valorant fps sorunu ve çok daha fazlasını alt başlıklarda görebilirsiniz.
 

Valorant Vp

 

Valorant FPS Sorunları ve Basit Çözümler

 

Valorant kasma sorunu neden oluyor? Diye düşünen arkadaşlar öncelikle bu sorunun genel olarak donanımsal yetersizlik olduğunu söyleyebiliriz. Bir oyun için donanım yeterli olsa bile bazen FPS sorunu yaşanabilir.

 

Arka planda ek programların çalışıyor olması ya da yazılımsal olarak bazı hataları olduğuna işaret ediyor. Bunun için yapılması gerekenler son derece basittir. Bilgisayar performans ayarlarını yani ekran kartı sürücü ayarlarını doğru şekilde ayarlamak ve Valorant oyuna göre düzenlemek sorunu kısmen de olsa çözecektir.

 

 

Valorant FPS Yükseltme Nasıl Yapılır?

 

Valorant’ı yüksek FPS ile oynamak istiyorsanız kesinlikle grafik ayarlarınızı düşürerek buna başlamalısınız. En temelden başlayarak anlatalım. İster manuel isterseniz otomatik olarak ayarlarınızı hangi noktada olduğunu kontrol edin.

 

Bunu yapmak için mini menüde ayarlar kısmına giriş yapın. Video sekmesine tıklıyoruz ve burada grafik seçenekleri yer alıyor. Grafik ve seçenekleri kısmında tüm ayarları düşük olarak ayarlıyoruz. Böylelikle FPS eski halinden bir tık daha yukarıya çıkıyor. Bilgisayarınızın gücünün nereye odaklandığı son derece önemli. FPS değerlerini arttırmak için bilgisayarınızın performansını Valorant için kullanmalısınız. Peki, Valorant FPS performans ayarları nasıl yapılır? İşte detaylar:


Valorant Hesap Satışı

 

Grafik Ayarları

 

Oyun içi ayarları düşürmek, oyunun daha hızlı çalışmasını sağlayabilir. Valorant'ı açın, sağ üst köşedeki çark simgesine tıklayarak "Ayarlar" menüsüne gidin. "Video" sekmesini seçin ve aşağıdaki ayarları uygulayın:

 

  • Ekran Modu: Tam Ekran
  • Çözünürlük: Bilgisayarınızın doğal çözünürlüğünü seçin
  • Limit FPS: Bilgisayarınızın özelliklerine bağlı olarak bu seçenek değişebilir. Daha düşük bir FPS limiti, daha az GPU kullanımına neden olur.
  • Grafik Kalitesi: Bu ayarları düşürmek, performansı artırabilir. Bütün grafik seçeneklerini 'Düşük' veya 'Kapalı' yapabilirsiniz.

 

Bilgisayar Ayarları

 

Bilgisayarınızın performans ayarlarını da düzenleyebilirsiniz. Denetim Masası'ndan "Güç Seçenekleri"ni açın ve "Yüksek Performans"ı seçin. Bu, bilgisayarınızın daha fazla enerji kullanmasına ve bu enerjiyi Valorant'ın daha hızlı çalışmasını sağlamak için kullanmasına olanak sağlar.

 

Gereksiz Uygulamaları Kapatın

 

Valorant oynarken diğer uygulamaları kapatmak, bilgisayarınızın kaynaklarını serbest bırakır ve oyunun daha hızlı çalışmasını sağlar.

 

Güncellemeleri Kontrol Edin

 

Bilgisayarınızdaki sürücülerin ve oyunun kendisinin en son güncellemelerde olmasını sağlayın. Bu genellikle performansı artırır ve çeşitli hataları önler.

 

Bilgisayarınızı Düzenli Olarak Temizleyin

 

Bilgisayarınızı düzenli olarak temizlemek ve eski veya gereksiz dosyaları silmek, bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlar.

 

Her ne kadar bu ayarlar genellikle performansı arttırsa da, her bilgisayarın farklı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, her ayarı deneyin ve bilgisayarınızın hangi ayarlarla en iyi performansı verdiğini görün.

Valorant Fps Arttırma Nasıl Yapılır? En İyi FPS Ayarları Sıkça Sorulan Sorular

Valorant FPS nasıl açılır?

Oyuncuların sıklıkla merak ederek Valorant fps göstergesi nasıl açılır? sorusunun yanıtı için adım adım sizlere anlatalım.

  • Öncelikle Valorant’a girin.
  • Oyun içerisinde ayarlar kısmına girin.
  • Ayarlar kısmında yer alan “Video” sekmesine tıklayın.
  • Video kısmında yer alan 'Nitelikler' kısmına tıklayın.
  • FPS değerini açmak için İstemci FPS kısmını “Sadece Metin” olarak seçerek tamamlayın.

Valorant fps nasıl açılır sorusunu kısaca sizler için cevapladık.
 

Valorant FPS kaç olmalı?

Valorant’ta rahat bir oyun deneyimi için almanız gereken en düşük FPS oranı 30 olmalıdır.  Bilgisayarın performansına göre değişiklik gösterebilecek FPS oranı belli yöntemlerle arttırılabilir. İyi bir oyun deneyimi isteyen kullanıcılar için ise önerilen FPS değeri minimum 60 olmalıdır. Valorant FPS kaç olmalı sorusunu kısaca bu şekilde yanıtlayabiliriz.