knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Valorant Fps Arttırma Nasıl Yapılır? Tüm Çözüm Yöntemleri
Bu Haberi 2838 Kişi Okudu

Valorant Fps Arttırma Nasıl Yapılır? Tüm Çözüm Yöntemleri

Oyuncuların neredeyse büyük kısmı düşük FPS sorunları nedeniyle problemler yaşayabiliyor. Bu yazımızda Valorant FPS arttırma ve Valorant kasma sorunu gibi oyuncuların oyuna çıktığı ilk günden bu yana uğraştı bazı sorunlara çözümler bulacağız.

 Valorant çok yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymadan oyun oynamanızı sağlasa da, yine de bazı yazılımsal değişiklikler yaparak ve oyun içi ayarları dengeleyerek Valorant üzerinden daha fazla FPS alabilirsiniz. Valorant fps ayarları ve yapılan bazı yanlışlar nedeniyle oyuncular sistemlerine oranla daha düşük FPS alabiliyor. Valorant fps sorunu ve çok daha fazlasını alt başlıklarda görebilirsiniz.


Valorant Vp


Valorant FPS Sorunları ve Basit Çözümler

 

Valorant kasma sorunu neden oluyor? Diye düşünen arkadaşlar öncelikle bu sorunun genel olarak donanımsal yetersizlik olduğunu söyleyebiliriz. Bir oyun için donanım yeterli olsa bile bazen FPS sorunu yaşanabilir.

Arka planda ek programların çalışıyor olması ya da yazılımsal olarak bazı hataları olduğuna işaret ediyor. Bunun için yapılması gerekenler son derece basittir. Bilgisayar performans ayarlarını yani ekran kartı sürücü ayarlarını doğru şekilde ayarlamak ve Valorant oyuna göre düzenlemek sorunu kısmen de olsa çözecektir.

 

 

 

 

Valorant FPS Yükseltme Yöntemleri

Valorant’ı yüksek FPS ile oynamak istiyorsanız kesinlikle grafik ayarlarınızı düşürerek buna başlamalısınız. En temelden başlayarak anlatalım. İster manuel isterseniz otomatik olarak ayarlarınızı hangi noktada olduğunu kontrol edin.

Bunu yapmak için mini menüde ayarlar kısmına giriş yapın. Video sekmesine tıklıyoruz ve burada grafik seçenekleri yer alıyor. Grafik ve seçenekleri kısmında tüm ayarları düşük olarak ayarlıyoruz. Böylelikle FPS eski halinden bir tık daha yukarıya çıkıyor.


Arkaplan Uygulamalarını Kapatma – Bilgisayarı Optimize Etme

İyi bir sisteme sahip değilseniz bilgisayarınız oyun oynarken yorulabilir. Bu nedenle arka planda çalışan tüm uygulamaları optimize edin. 

Görev yöneticisini açın çalışan hizmetlerde işinize yaramayan ne var tamamen temizleyin. Bu durum bilgisayarınıza biraz daha nefes aldıracak ve var olan FPS değerinizin artmasına neden olacaktır. Ayrıca güvenilir temizlik uygulamaları indirerek de optimizasyon işlemini otomatik olarak da gerçekleştirebilirsiniz.


Valorant Hesap Satışı

 

Bilgisayarınızı Performans İçin Ayarlamak

Bilgisayarınızın gücünün nereye odaklandığı son derece önemli. FPS değerlerinizi arttırmak için bilgisayarınızın performansını sadece oyuna odaklamanız gerekiyor.

 • Bunun için bilgisayara sağ tıklayıp “özellikler” diyoruz. 
 • Sol tarafta gelişmiş sistem ayarları sekmesine basın.
 • Oraya girdikten sonra gelişmişe tıklayın ve performans sekmesinde altındaki ayarlar kısmına gidin.
 • Önünüze çıkan seçeneklerden “en iyi performans için ayarlayın” seçiyoruz ve ardından üstteki gelişmiş sekmesine basıyoruz. 

Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınız hem yüksek performansta çalışmaya başlayacak. Hem de Valorant oyununda daha fazla FPS alacaksınız. 


Oyuna Doğru Ekran Kartıyla Girmek

Valorant her ne kadar işlemci ve Ram tabanlı bir oyun olsa da her oyun için ekran kartı önemli bir yer teşkil eder. Sisteminize oranla istediğiniz FPS değerine ulaşamıyorsanız oyuna giriş yapmadan önce Valorant’a sağ tıklayın “Run with graphics processor” veya “Seçilen grafik işlemciyle çalıştır” seçeneğine gelin. 

Burada yüksek performanslı ekran kartımız ve sıradan ekran kartımız bizlere gelecek. Eğer yüksek performanslı yani ana ekran kartınız burada seçili değilse bunu seçerek FPS değerlerimizi yükseltebiliriz. 


Sürücülerinizi Kontrol Etme

Özellikle kullanmış olduğunuz ekran kartının sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  NVIDIA GeForce ise GeForce Experience uygulamasından kontrol sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca ekran kartınız AMD Radeon kullanıyorsanız da Radeon Ayarları’na girerek sürücünüzün ne zaman güncellendiğine de bakabiliyorsunuz. Sürücünüzün güncel olması istediğiniz her oyunda daha akıcı bir şekilde oyun oynamanızı sağlayacaktır.


Valorant Uyumluluk Ayarı

 • Öncelikle masaüstündeki Valorant ikonuna sağ tıklayarak oyunun bulunduğu dosyaya gidin. 
 • Riot Games\ VALORANT \live\Shooter Game\Binaries\Win64 şeklinde bir uzantı ile hızlı bir şekilde de gidebilirsiniz. 
 • Bu penceredeki uyumluluk sekmesine tıklıyoruz.
 • Daha sonrasında kendi işletim sisteminizi seçebiliriz aşağıda yer alan “Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak” kısmını açıyor ve tamam diyoruz.

 

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

Eğer sisteminiz Valorant’ ve diğer oyunları açarken zorlanıyorsa oyunlara giriş yaparken arka planda çalışan uygulamaların tamamını kapatırsanız daha iyi bir oyun performansı elde edersiniz. 

 • Görev yöneticisine Giriş yapın ve işinize yaramayacak olan tüm uygulamaları kapatın. 
 • Başlangıç sekmesine geçiş yapın. Bu sekmede bilgisayarınız açılır açılmaz otomatik olarak başlatılan diğer uygulamaları görebilirsiniz. 
 • Bu uygulamalar arasında gereksiz olduğunu düşündüğünüz tüm uygulamaları devre dışı bırakın. 
 • Bunları yaptıktan sonra sadece Valorant ya da diğer oyunlar için değil de bilgisayar performansınızı da hızlı bir şekilde arttıracaksınız.


Valorant Vp Satın Al

Valorant Fps Arttırma Nasıl Yapılır? Tüm Çözüm Yöntemleri Sıkça Sorulan Sorular

Valorant FPS nasıl açılır?

Oyuncuların sıklıkla merak ederek Valorant fps göstergesi nasıl açılır? sorusunun yanıtı için adım adım sizlere anlatalım.

 • Öncelikle Valorant’a girin.
 • Oyun içerisinde ayarlar kısmına girin.
 • Ayarlar kısmında yer alan “Video” sekmesine tıklayın.
 • Video kısmında yer alan 'Nitelikler' kısmına tıklayın.
 • FPS değerini açmak için İstemci FPS kısmını “Sadece Metin” olarak seçerek tamamlayın.

Valorant fps nasıl açılır sorusunu kısaca sizler için cevapladık.
 

Valorant FPS kaç olmalı?

Valorant’ta rahat bir oyun deneyimi için almanız gereken en düşük FPS oranı 30 olmalıdır.  Bilgisayarın performansına göre değişiklik gösterebilecek FPS oranı belli yöntemlerle arttırılabilir. İyi bir oyun deneyimi isteyen kullanıcılar için ise önerilen FPS değeri minimum 60 olmalıdır. Valorant FPS kaç olmalı sorusunu kısaca bu şekilde yanıtlayabiliriz.