knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
Valorant Güncel Özellikleri, Minimum Sistem Gereksinimleri
Bu Haberi 1350 Kişi Okudu

Valorant Güncel Özellikleri, Minimum Sistem Gereksinimleri

Riot Games’in 2020 yılının son çeyreğinde oyunculara sunduğu Valorant, beklenilen ilgiyi son derece kısa bir süre içerisinde karşıladı. Eşsiz bir oyun içi deneyim ve yüksek düzeyli grafikler vadeden Valorant oyun özellikleri bakımından son derece gelişmiş seçenekler sunuyor olsa da sistem gereksinimleri açısından da son derece düşük gereksinimler talep etmektedir. Dolayısıyla Valorant deneyimini yaşamak isteyen hemen her oyuncunun kolaylıkla oyuna katılım sağlayabilmesi mümkündür. Daha yüksek düzeyde deneyimi derinlikli olarak yaşamak ve oyun içinde özgürce hareket olanağı elde etmek isteyenler içinse Valorant oynamak için bilgisayar özellikleri 144 FPS’ye kadar çıkabilmektedir. 144 FPS grafik deneyimi talep edenlerin bilgisayarları da yine görece oldukça basit sistem gereksinimlerini karşılamaları beklenir.

 

Valorant Sistem Gereksinimleri 

Çoğu oyuncu tarafından CS GO’ya benzerliği nedeniyle eleştiriliyor olsa da Valorant özellikle FPS deneyimi vadetme konusunda muadili olan oyun grubuna yeni bir soluk kazandırmıştır. Riot Games uzmanlarının uzun süre üzerinde çalışarak geliştirdiği Valorant sistem gereksinimleri de oyunun vadettiği yüksek FPS deneyiminin aksine düşük sistemli bilgisayarlarda bile oynanabilmeye uygunluk taşımaktadır. Oyuna sorunsuz bir şekilde katılım sağlamak için karşılanması gereken minimum sistem gereksinimleri son derece düşük olduğu gibi yüksek FPS deneyimi talep edenler için de durum farklı değildir.

 

Muadili olan ve tüm dünyada en çok ilgi gören oyunlar arasında yer alan CS GO’ya nazaran çok daha dinamik bir oyun içi deneyim vadeden Valorant, özenle geliştirilmiş bir oyun izlenimini piyasaya sürüldüğü ilk an itibariyle oyuncularda yaşatmıştır. Bu kapsamda her oyuncunun rahatlıkla oyuna katılım sağlayabilmesi adına Valorant oynamak için bilgisayar özellikleri olabildiğince minimal tutulmuştur.

 

valorant sistem gereksinimleri

 

Valorant Minimum Sistem Gereksinimleri


Valorant bilgisayar özellikleri ve sistem gereksinimleri bakımından oldukça düşük gereksinimler talep eden oyunlardan biri olarak bilinmektedir. Hemen her masaüstü ve dizüstü bilgisayar aracılığıyla oyuna katılım sağlamak mümkündür. Riot Games’in oyun stratejisi gereğince her bilgisayarın kolaylıkla karşılayabileceği sistem gereksinimlerine sahip olan Valorant oynamak için bilgisayar özellikleri minimum şu şekilde olmalıdır:  

 

 • İşletim Sistemi Gereksinimi: Windows 7 64 bit 
 • Ekran Kartı: Intel HD 4000 
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 
 • Bellek: 4 GB 


Valorant 60 FPS İçin Sistem Gereksinimleri 

 

Eşsiz bir Valorant deneyimini güçlü ve etkileyici grafikleri kolay kabiliyet, yüksek düzeyde hassasiyet ve herhangi bir sorun olmadan yaşamak isteyenler için Valorant oynamak için bilgisayar özellikleri arasında yer alan ortalama FPS deneyimli özellikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

 • Minimum İşletim Sistemi: Windows 7 ve üzeri tüm sürümler 
 • Minimum Ekran Kartı: NVDIA GeForce GT 730 
 • Minimum İşlemci Gereksinimi: Intel i3-4150 
 • Minimum Bellek Gereksinimi: 4 GB 

 

Valortn 144 FPS ile Yüksek Grafik Deneyimi İçin Önerilen Sistem Gereksinimleri

 

Riot Games’in son dönemde yayınladığı oyunlar içerisinde dünya çapında en yüksek gören Valorant’ı en yüksek grafikler ve FPS ile oynamak isteyenlerin özellikle ekran kartı gereksinimi konusunda yüksek verimli NVDIA ekran kartına sahip olması gerekmektedir. Burada bir diğer önemli belirleyici de sahip olunan ekranın yüksek FPS için uyumlu olmasıdır. Bu kapsamda en yüksek düzeyde oyun içi deneyim yaşamak isteyenlere Valorant oynamak için bilgisayar özellikleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

 • Minimum İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 7 ve üzeri tüm sürümler
 • Minimum Ekran Kartı: NVDIA GeForce GTX 1050 Ti
 • Minimum İşlemci Gereksinimi: Intel Core i5-4460 3,2 GHz 
 • Minimum Bellek Gerekliliği: 4 GB 
 • Minimum 144 FPS için uygunluk taşıyan monitör gereksinimi 

Valorant Güncel Özellikleri, Minimum Sistem Gereksinimleri Sıkça Sorulan Sorular

Valorant kaç gb ram?

Valorant, minimum ve önerilen olarak 4 GB RAM gereksinimi duyar. Hemen hemen her bilgisayarla uyumlu çalışmayı hedefleyen FPS oyunu Valorant için kullanıcıların sıklıkla araştırmasını yaptığı, Valorant kaç gb ram sorusunun yanıtı olarak, minimum ve önerilen sistem gereksinimlerinde 4 GB RAM olarak belirtilmiştir.

Valorant kaç GB yer kaplıyor?

Valorant, minimum 9 GB depolama alanına ihtiyaç duyar. Sevilen FPS oyunu Valorant’ı indirmeniz için gerekli olan boş alanın 9 GB olması gerekmektedir. Merak edilen Valorant kaç GB yer kaplıyor sorusunu sizler için kısaca bu şekilde yanıtlamış olduk. 2021 Mayıs tarihi için geçerli olan depolama alanı,daha sonrasında gelecek güncelleme ve yenilikler ile daha fazla olma ihtimalini taşıyor.