knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Valorant Hile Koruması Güncelleniyor!
Bu Haberi 1265 Kişi Okudu

Valorant Hile Koruması Güncelleniyor!

Valorant’ta hileciler yeniden çoğalmış durumda ve Valorant ekibi bunun için tekrardan harekete geçti. Valorant ekibi ve ekipte yer alan Matt “K3o” Paoletti konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Valorant ekibi, 2. bölüm raporunda Bussing, yani yetenekli oyuncuların, düşük dereceli hesaplar açıp başka bir oyuncunun sıralamada yükselmesine yardım ettiği şişirme eylemine 90 gün ceza verdik” demişti. Valorant hile koruması ekibinde yer alan Matt “K3o” Paoletti ise gelecek olan 3. Bölüm hile koruma yenilikleri hakkında bilgi verdi: “Valorant 3. Bölüme yönelik en büyük hedeflerimiz arasında espor rekabeti ve hilelere karşı verdiğimiz mücadele hakkında birkaç adım ötede olmak vardı.” açıklamasında bulundu.


Valorant Hile Koruması 2. Bölüm Kısa Raporu


Uzun vadeli hile kullanmak yeni güncellemeler ile neredeyse imkansız bir hal almış durumda. Bu yüzden Valorant hile kullanıcıları, Valorant işleyişine zarar verecek yeni yollar arıyor. Hilecilerin yanı sıra bir de hesap paylaşımı giderek artmış durumda. Riot Games ekibi, bu durumlara karşı sürekli bir savaş halinde. Riot Games, 2. Bölüm’de bu konular üzerine yoğunlaşmıştı.


Valorant Hile Koruması: 2021 Sonbahar Güncellemesi


Valorant hile koruma güncellemesi 3.Bölüm ile gelecek güncellemeler ise şu şekilde olacak;


Espor (Valorant Champions Tour)


Valorant Champions Tour, rekabetin en fazla olduğu espor arenası olarak bilinmektedir. Riot Games ekibi, VCT (Valorant Champions Tour) hakkında birkaç iyi haber geleceğini duyurdu. Reykjavik ve Berlin‘de düzenlenen ilk büyük uluslararası LAN etkinliklerinden sonra çevrimiçi olan etkinliklerde de görüldü ki rekabet hat safhada. Bu yüzden Riot, ön elemelerden başlayan güvenlikli ve korumalı bir rekabet ortamı oluşturmak istiyor. 


Rekabet Bütünlüğü


Riot ekibi, hile kullanımı ile ilgili çok sayıda çözüm bulmaya çalışıyor. Yaptıkları düzenlemelerin ardından hile yüzünden yapılan raporlama sayılarının gitgide düştüğü gözlemlendi. Buna rağmen Riot Games, hileye karşı son derece hassas ve ciddiyet ile yaklaşıyor. Valorant‘ın yükselişi hile kullanan ve hile pazarı için bir ortam oluşturdu. Fakat Riot, her seferinde oluşan hile ve hile pazarını ortadan kaldırdı. Bazı bölgelerdeki rapor miktarlarında ciddi artışlar göze çarptı. Fakat bu artış, inceleme ve araştırma ile ortadan kaldırıldı. Vanguard‘a yapılan birkaç güncellemenin ardından, bu ani artışların önüne geçildi ve rekabet bütünlüğü uluslararası düzeyde korundu.


Günümüzde Hilenin Durumu


Hileyi önlemek amacıyla yazılan ne bir program ne de bir yazılım şuan için mevcut durumda. Valorant hile ile mücadele her an devam etmekte. Bu durumu Riot Games şöyle özet geçti;


“Donanım hilelerinde bir artış var. Bu tür hileler, harici bir donanım aracılığıyla çalışıyor ve bizim koyduğumuz koruma ve tespit sistemlerine yakalanmayacak şekilde tasarlanıyor. Hile geliştiricileri, ayrıca makine öğrenimi algoritması gibi ilginç fikirlerle de geliyor. Ekibimiz hilecilerden birkaç adım önde olmayı başardı. Geniş bir hile sağlayıcı ve hile uygulama yelpazesini düzenli olarak uzaklaştırıyoruz. Hile geliştiricilerinin iddialarının aksine “yapay zekâ” ibaresi bir hileyi tespit edilemez kılmıyor. Onun dışında bilindik nişan alma botları haricinde oyun motoruyla veya oyun içerikleriyle oynayan benzersiz hile türleriyle de mücadele halindeyiz.” 


Valorant Hile Koruması 3. ve 4. Bölüm Kısa Raporu


Valorant ekibi, Valorant hile koruması 3. Kısım ve 4. Bölüm hakkında da açıklamalarda bulundu;


”Hilecileri ekosistemin dışında kalıcı olarak tutmak için Vanguard’ı mümkün olan en iyi haline getirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu çalışmalara, bütün siber güvenlik alanındaki en yeni gelişmelerden faydalanmak ve işletim sistemlerinde hilecileri daha iyi tanımlamamızı ve hilecileri önlememizi sağlayan güvenlik güncellemeleri yapmak da dahil olacak".


Valorant Hile Raporlamaları En Düşük Seviyede


Valorant’ta hileciler var ve her zaman var olmaya devam edecekler. Ancak, hile kullanımı en az seviyede tutmak ve uzun vadede devam eden hileleri minimum seviyede tutmak için çok fazla mesai harcıyor. Yaptıkları güncellemeler ile hilecilerin bir adım önünde bulunuyorlar. Şunu unutmayın ki yapacağınız her doğru raporlama bu hile ile olan mücadelede Riot, ekibine ve siz oyunseverle yardımcı olacaktır. Daha keyifli bir Valorant için hileleri rapor etmekte fayda var…


Riot Games, yeni gelecek olan güncellemeler ile birlikte Vanguard sistemini daha da geliştirmeyi planlamakta. Riot Games’in ana hedefi üçüncü parti yazılımlar olsa da hesap paylaşımı yapanlarla da mücadele edecek gibi görünüyor.


Valorant VP Satın Al

Valorant Hile Koruması Güncelleniyor! Sıkça Sorulan Sorular

Valorant Hile Koruması Nedir?

Valorant'ın oyun deneyimini, hilecilere karşı nasıl koruyabileceklerini içeren bir sistemdir. Buna, derinlemesine savunma yaklaşımı deniyor. Valorant oyunu her geçen gün hile geçirmez hale getirmekte. (Savaş Sisi, sunucu yetkili hareket netcode'u vb). Ayrıca hile geliştirme masraflarını olabildiğince kısıtlayıcı hale getiriyor. (Vanguard ve diğer kurcalama karşıtı önlemler). Vanguard hile tespiti, donanım uzaklaştırmaları, oyuncu raporları, veri analizi ve yapay zekâ araştırmalarıyla hilecileri tespit eden, oyundan uzaklaştıran ve oyundan çıkartan bir sistemdir.

Valorant Hile Koruma Sistemi Nasıl Kapatılır?

Valorant hile koruma sistemi nasıl kapatılır ile ilgili aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;
 

  • Valorant kapalıyken Vanguard hile sistemini kapatmak için sağ altta bulunan yukarı ok işaretine tıklayarak gizli simgeleri açın.
  • O kısımda Valorant Vanguard logosunu göreceksiniz, logo hoparlör simgesi gibi simgelerin hemen yanında da olabilir. Logoya sağ tıklayarak ve ardından ‘Exit Vanguard’ a basarak sistemi devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Vanguard’ı oyuna yeniden girene kadar bilgisayarınızdan kaldırmak istiyorsanız ise yine aynı logoya sağ tıklayarak ‘More’ üzerine gelin ve ‘Uninstall Vanguard’ seçeneğine tıklayın.
  • Ayrıca bu logoyu gizli simgeler kısmında gizlemek için ise ‘Hide Tray’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.