knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PİNKSTYX PİNKSTYX @editor
Valorant Tüm Karakterleri, Özellikleri ve Yetenek Setleri
Bu Haberi 2364 Kişi Okudu

Valorant Tüm Karakterleri, Özellikleri ve Yetenek Setleri

Riot Games 202 yılında çıkmış ve ilk günden bu yana oyuncuları etkisi altına almayı başarmıştı. farklı bir yapısının olması karakterlerin farklı özelliklere ve güçlere sahip olması kesinlikle oyunu değişik kılıyor. Valorant karakterleri farklı yeteneklerle bizleri selamlıyor.

 

FPS oyuncuları da hızlı bir şekilde oyuna geçiş yaparak oyunun daha popüler olmasını sağladı. Gerçek anlamda rekabetçi ruhu ortaya koydular. Bildiğiniz gibi oyunda farklı karakterler var ve karakterlerin tamamının farklı özellikleri bulunuyor. Şimdi sizlerle birlikte bu karakterlerin neler olduğuna bir göz atalım.


Valorant Vp Satın Al


Valorant Tüm Karakterler

 

 • Astra
 • Brimstone
 • Jett
 • Phoenix
 • Sage
 • Sova
 • Breach
 • Cypher
 • Omen
 • Raze
 • Reyna
 • Viper
 • Killjoy
 • Skye
 • Yoru 
 • Astra

 

Başlangıç Karakterleri

 

Valorant’a eğer yeni başladıysanız doğal olarak çok fazla Valorant ajanlar olmayacak. yeni başlayan oyunculara 5 adet karakter sunulmaktadır. bu karakterleri sizlere anlatmaya başlayalım.

 

brimstone
 

Brimstone

Brimstone karakteri kesinlikle oyuna yeni başladıysanız ilk tercihleriniz olması gereken bir ajandır. bunun nedeni de sizlere hemen söyleyelim. hem kolay kullanılabiliyor olması hem de etkili bir karakter olması kesinlikle oyuna ısınmanızı sağlayacaktır. Duman bulutları sayesinde takımınızı avantaj sağlayabilir ve rakibin hareket alanlarında da kısıtlayabilirsiniz. Ayrıca ultisininde son derece güçlü olduğunu söylemekte yarar var düşmanlara lazerle yüksek miktarlarda hasar verebiliyor.

 

 

 

jett
 

Jett

Oyundaki en hareketli karakterlerden bir tanesi Jett ancak uzmanlık gerektirdiğini söylemekte yarar var. oyun içerisindeki kabiliyetleriniz ne kadar etkili kullandığınızda belirleyecektir.

 

Bu nedenle kesinlikle bu karakterin almadan önce 2 kere düşünmeniz gerekiyor. düşmanın rakibi görüşünü engelleyen duman bulutları 4,5 saniye kalabiliyor ve istediğiniz şekilde bu duman bulutlarına yön verebiliyorsunuz. bu ikisinin de çok etkili olduğunu söyleyebilirim. Rakibe atacağınız bıçaklarla hızlı bir şekilde onları yenebilirsiniz.

 

 

 

phoenix

 

Phoenix

Phoenix karakteri kesinlikle oynaması en etkili ve güzel karakterlerden bir tanesi. Düellocu rolündeki bu karakter ateşten duvar özellikleri ile rakibin görüşün engelleyebiliyor. Ayrıca rakibi atacak flaşlar ile de onların kör olmasını sağlıyor ve kesinlikle takımını avantaj sağlıyor. Ultisinin de klon bir yaratması ile ve adeta 2 kişilik bir oyun ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

sage

 

Sage

Sage karakteri kesinlikle oyundaki en etkili karakterlerden bir tanesi yerküresinin olması ve takım arkadaşlarına can verebiliyor olması kesinlikle bu karakteri özel kılıyor. Ayrıca ölen arkadaşını geri kaldırmak için kullanabiliyor. Ultisi kesinlikle bu karakteri oyun içerisinde vazgeçilmez kılıyor.

 

 

 

sova

 

Sova

Sova attığı oklarla tam anlamıyla avcı rolünde olan Sova oklarıyla ve baykuş dronuyla takımına yön verebiliyor. İstediğiniz zaman ufak bir gezintiye çıkabilir ve düşmanı iğneleriniz ile işaretlemeniz mümkün olacaktır. yeteneğinin de Avcı'nın hiddeti olduğunu söyleyelim. rakibe verdiği hasar ile birlikte özellikle atak ederken işleri çok fazla kolaylaştırıyor.

 


Kilitli Karakterler

Oyuna yeni başlayanlara 5 adet yeni karakter verildiğini söylemiştik. ancak bunların dışında da çok sayıda karakter var. bu karakterleri açabilmek için ya para vererek açmak zorundayız ya da oyun içerisinde dağıtılan puanları toplayarak bu karakterlere erişmek zorundayız. Şimdi de ciddi olan karakterlere göz atalım. 

 

 

breach


Valorant Hesap Satışı

 

Breach

Bu karakterin ana hedefi düşmanları sersemletip onları belirli bir süre olsa da etkisiz hale getirmektir. göz kamaştırması ve artçı sarsıntı gibi etki alanları son derece yüksek şekilde düşmana hasar verebilir. fay hattı yeteneği ile kesinlikle oyunu açmak için önemli bir etkendir. ultisinin ise zelzele olduğunu ve belirli bir alanda deprem etkisi yarattığını söyleyelim.

 

 

 

cypher

 

Cypher

Cypher kesinlikle düşmanın nerede olduğunu tespit etmek için en etkili karakterlerden bir tanesi. kamerayla bölgeyi izleyebiliyor olması kesinlikle düşmanı anlık olarak ortaya çıkarıyor. Ayrıca siber kafes yeteneklerine de çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

omen


Omen

Karşı takım da bir Omen varsa her zaman tereddütte olmanız gerekiyor. Çünkü ultisi ile nereye ışınlanacağı ve nereden çıkacağı belli olmuyor. duvarlardan geçen paronaya etkisi ile birlikte kör olma ihtimaliniz de çok yüksek. Ayrıca sürekli olarak atabildiği karanlık örtü de sizleri savunmada karmaşık bir durum içerisine sokabilir. Omen nereden çıkacağı ve nereye ışınlanacağı gerçekten de bilinmiyor.
 

 raze

 

Raze

Oyunun çıktığı günden bu yana en fazla konuşulan karakterlerin başında Raze geliyor. bombalarının çok güçlü olması ve karışıklık yaratıyor olması kesinlikle oyuncuları ikilemde bırakıyordu.

 

Raze diğer karakterlere özellikle fark yaratan kısmı tamamen hasar vermeye yönelik bir yapısının olması. patlayıcı çantası düşmana hasar verebiliyor ayrıca kendisini yukarıya çıkarmak ve rakipler yukarıdan gözlemek için de işe yarıyor. renk tesirli bombası kesinlikle düşmana her defasında hasar verebiliyor. ultisinin ise kesinlikle nefes kesen roketatar olduğunu söyleyelim. en kolay ve kısa yoldan rakibi öldürmek isteyenlere yönelik bir karakter olduğunu söyleyebiliriz. 

 

 

 

reyna

 

Reyna

Reyna tam anlamıyla gerçek bir ruh emici öldürmüş olduğu düşmanlarından can çekebiliyor ve en önemlisi ise azlet özelliği ile birlikte anlık da olsa ortadan yok olabiliyor.

 

Görüşü engellemek amaçlı kem göz yeteneğini de çok işe yaradığını söyleyebiliriz.  Ultisinin her açıdan ona güç verdiğini söylemekte yarar var hem daha hızlı ateş etme şarjör değiştirme gibi yetenekler elde ederken düşman öldürdükçe yeteneğinin süresi yenileniyor.

 

 

 

viper

 

Viper

Zehirle beslenen bir karakter düşünün fırlatmış olduğu asit havuzu düşmana hasar vererek kimyasal bir alan oluşturabiliyor. zehir bulutu ve zehir perdesi ve kesinlikle görüş engellediği gibi hem de alan kontrolünü Viper karakterinde olmasını sağlıyor. ultisi ise kesinlikle tam bir can alıcı kimyasal bulut havuzu sayesinde düşman o alandan uzaklaşmak zorunda kalıyor.

 

 

 

killjoy

 

Killjoy

Killjoy karakteri kesinlikle Alman dahisi olarak öne çıkıyor. alarm botu ve karakteri ile birlikte kesinlikle düşmana korku salıyor. ulti yeteneği ise tecrit olduğunu söyleyebilirim. düşmanın hareket kabiliyetini kısıtladığı gibi o alan içerisinde kalırlarsa da kesinlikle 8 saniye boyunca alı koyuyor.

 

 

 

skye

 

Skye

Avustralya'dan gelen Skye kesinlikle takımlar için büyük bir yardımcı diyebiliriz. beraberinde getirmiş olduğu vahşi yaratıkları kesinlikle rakibin yerini ortaya çıkartabiliyor. Kurt yeteneği sayesinde yaklaşmakta olan düşmanları görebiliyor ve kısırlı sürelerde onları kör edebiliyor.

 

 

 

yoru

 

Yoru 

Yoru uzmanlık alanlarından bir tanesi de düşmanlarını farklı şekillerde kandırabiliyor olması bir boyut parçacığını koparır ve kör noktaya doğru gönderir. düşmanlarına flaş etkisiyle kör edebilir ve bu sayede kör noktaya hızlı bir şekilde ışınlanabilir. Ulti yeteneği boyutlara geçiş esnasında kullanılabilir belirli süre boyunca hem görünmez olur hem de hiçbir etkiden hasar almaz.

 

 

 

astra

 

Astra

Valorant yeni karakter Astra cosmo etkisini kullanarak kesinlikle savaş meydanlarında rakiplerine korku salmaktadır. Nova darbesi sayesinde kesinlikle düşmanlarını sersemletebilir. Yıldız bulutları ile de engellenen küreler oluşturmaktadır. çekim alanı ise düşmanları İçine çeker ve belirli süre boyunca onları alıkoyar. Ultisi ise kozmik ayrımı olduğunu söyleyelim ve her iki noktada kurşunları engelleyen sesi bastıran bir duvar oluşturur.


Valorant Vp Satın Al

Valorant Tüm Karakterleri, Özellikleri ve Yetenek Setleri Sıkça Sorulan Sorular

Valorant karakter nasıl açılır?

Valorant karakteri, XP kazanılarak açılır. Oyunu oynadıkça her oyun sonunda belli bir XP kazanıyorsunuz. Bu kazandığınız XP'ler ile kontrat kazanarak, dilediğiniz karakteri açabilirsiniz. Oyuna giriş yaptığınızda, solda yer alan aşamalarda her 5. aşama sonrasında yeni bir karakter açmaya hak kazanırsınız. Bu aşamaları tamamlayarak tüm karakterleri tek tek açabilirsiniz. Valorant karakter nasıl açılır sorusu kısaca bu şekilde yanıtlanabilir.

Valorant kaç karakter var?

Valorant’ta Mayıs 2021 tarihi itibariyle toplam 15 karakter bulunmaktadır. Valorant'ta oynanabilir karakterler, ajan olarak bilinmektedir. Her ajanın farklı sınıfı ve yetenekleri bulunmaktadır. Valorant kaç karakter var sorusunun yanıtı şu şekilde listeleyebiliriz;

 

 • Astra
 • Brimstone
 • Jett
 • Phoenix
 • Sage
 • Sova
 • Breach
 • Cypher
 • Omen
 • Raze
 • Reyna
 • Viper
 • Killjoy
 • Skye
 • Yoru

Valorant başlangıç karakterleri nelerdir?

Valorant başlangıç karakterleri Jett, Phoenix, Sage, Sova ve Brimstone’dur. Oyunu oynadıkça kazandığınız XP ile diğer karakterleri açabilir ya da en ucuz fiyatlara GameSatış üzerinden VP satın alarak radyant puanı alarak karakterleri kısa yoldan açma yolunu tercih edebilirsiniz. Valorant başlangıç karakterleri her oyuncu için aynı olup, diğer karakterler kilitli olarak yer almaktadır.