knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Valorant Ücretsiz Olarak Oyunculara Sunuldu!
Bu Haberi 1407 Kişi Okudu

Valorant Ücretsiz Olarak Oyunculara Sunuldu!

Riot Games’in yeni oyunu Valorant bugün ücretsiz olarak çıkışını gerçekleştirdi. MOBA türünün ilk akla gelen oyunu League of Legends ile oyun dünyasında ismini duyurmuş Riot Games, 10. yılında planladıkları tüm projeleri duyurmuş, oyun dünyasında büyük heyecana yol açmıştı. Projeler arasında herkesin merakla beklediği FPS oyunu Valorant bulunuyordu.

Geçtiğimiz aylarda kapalı betası duyurulan Valorant, uzunca bir süre Twitch platformu üzerinden beta key dağıtıyordu. Kapalı betası yakın zamanda sona eren Valorant çıkış tarihi 2 Haziran olarak duyurulmuş ve bugün çıkışını gerçekleştirdi.

 

Valorant nedir?

 

Riot Games’in geliştirdiğini üstlendiği Valorant, bir FPS oyunudur. Oyunda özgün yeteneklere sahip karakterlerle 5v5 takımlar birbirlerine karşı bomba kurma ya da bomba imha etme temasında mücadele ediyoruz.

 

Oyun genel hatları ile CS:GO’ya fazlasıyla benzetildi. Ancak bahsi geçen rakiplerinde en çok sorun olarak dile getirilen hile konusunda oldukça sert bir politika ile önlem alan Riot Games, Teamfight Tactics, League of Legends ve Legends of Runeterra’daki hile engelleme sisteminin geliştirilmiş versiyonunu Valorant’a entegre etti. Hile yapan oyunculara direkt olarak IP ban atıldığı Valorant’ta hilecilere rastlamanız çok zor olacak.

 


Valorant Karakterleri

 

Valorant, içinde hepsinin özgün yeteneklere sahip olduğu bir çok karakter bulundurmakta. Her karakterin yeteneği farklı taktiksel bir oyun tecrübesi sunuyor ve oyunu sizin için canlı tutuyor. Zaman geçtikçe yeni karakterlerin de oyuna ekleneceği söylendi.

 

 

valorant brimstone

 

Brimstone

Brimstone karakteri, daha çok harita kontrolü sağlayabilecek bir karakter olarak tasarlanmış, belli bir alanı ateşe veren bombaya sahip olduğundan çatışma sırasında karşılaşmayı istediği gibi ikiye bölebiliyor. Ayrıca Brimstone rakibinin görüşünü kısıtlayabilecek bir duman bombasına sahip. Bir başka yeteneği ise kendisi ve takım arkadaşlarına saldırı hızı imkanı sunan bir işaret bırakmasına yarıyor. Brimstone ulti yeteneği ile de rakibe hava saldırısı yapıyor.

 

 

valorant jett

 

Jett

Jett’in ilk yeteneği yüksek noktalara ulaşabilmesini sağlayan sıçrama yeteneği. İkinci yeteneği anında yer değiştirebilmesine olanak sağlayan atılma yeteneği. Temel yeteneği sayılabilecek biri de rakiplerinin görüşlerini kısıtlayan sis bulutu oluşturması. Jett ultisi ise rakiplerinize bıçaklar fırlatarak bir vuruşta öldürmenize olanak sağlıyor.

 

 

valorant phoenix

 

Phoenix

Valorant beta süresince Jett karakterinden sonra en popüleri sayılabilecek Phoenix’in ilk yeteneği patlayan bir küre atıyorsunuz ve bu rakipleri kör ediyor. Bir başka yeteneği ise rakiplere hasar görmesine olanak sağlayan bir alev küresi. Diğer yeteneği ile görüş kısıtlayan bir duvar oluşturabiliyor ve içinden geçen rakipleri ise hasar alıyor. Phoenix ultisi ise öldüğünüzde haritada istediğiniz yere ışınlanarak yeniden canlanarak oyuna devam imkanı sunuyor.

 

 

valorant sage

 

Sage

Valorant oyununda iyileştirici karakter olan Sage, takıma avantaj sağlayacak karakterlerden biri. Rakiplerini yavaşlatabilen bir küre fırlatabilen, ikinci yeteneği ile bir takım arkadaşını ya da kendini iyileştiriyor. Bir diğer yeteneği ile duvar örebilen Sage rakiplerin geçmesini engelliyor. Sage ultisi ile ölen herhangi bir takım arkadaşını diriltebiliyor.


 

valorant omen

 

Omen

Brimstone’da olduğu gibi Omen’de haritada kontrolü eline alabilecek bir karakter olarak tasarlanmış. Omen’in sahip olduğu ilk yetenek rakibinin menzilini kısıtlayabilen gölge atışı yapabiliyor. İkinci yeteneği ile gölge küresi fırlatıp menzil kısıtlayabiliyor. Bir diğer yeteneği ile Jett karakterinde olduğu gibi atılmasına olanak sağlıyor. Omen ultisi ile haritada istediği yere ışınlanabiliyor.

 

 

valorant breach

 

Breach

Breach, ilk yeteneğiyle duvarların içinden geçebilen ve yavaşça aktif olan şok dalgası gönderebiliyor ve isabet eden rakiplere büyük ölçüde hasar veriyor. İkinci yeteneği ise ilk yeteneğinde olduğu gibi duvardan geçebilen ancak ilk yeteneğinden farklı olarak hızlı olarak etki eden şok dalgası gönderebiliyorsunuz bu ise yalnızca rakipleri kör ediyor. Üçüncü yetenek ile rakipleri sersemleten bir şok dalgası atabiliyorsunuz. Breach ultisi ile herkesi yere düşüren bir deprem oluşturabiliyorsunuz.


 

valorant raze

 

Raze

Valorant dövüşçü karakterlerinden biri olan Raze, ilk yeteneği ile patlayıp rakiplere hasar verebilen tekerlekli drone gönderiyor. İkinci yeteneği ile rakiplere el bombası atıyor. Diğer yeteneği ise zemin üzerine yapışan patlayıcı göndermenizi sağlıyor. Raze ultisi ise rakiplere yüksek hasar verebilen roket atışı gerçekleştirebiliyorsunuz.
 

 

valorant cyper

 

Cypher

Cypher’ın ilk yeteneği, rakiplerin yavaşlatabilen ve görüş alanını kısıtlayan siber kafes atmasına olanak sağlıyor. Diğer yeteneği ile bulunmadığınız noktalara görüş imkanı sunan bir kamera yerleştirebiliyor. Üçüncü yeteneği ile rakipleri oldukları yere sabitleyen ve hasar veren bubi tuzakları kurabiliyor. Cypher ultisi ise bir rakip öldüğü zaman diğer rakiplerinin ölüm anında nerede bulunduğunu ortaya çıkarıyor.

 

 

valorant sova

 

Sova

Sova karakteri, ilk yeteneği ile rakiplerine hasar verebilen şok oku fırlatıyor.  Diğer yeteneği ise fırlattığı okun rakibinin yerini gösteriyor. Üçüncü yeteneği ile bir drone yardımı ile rakiplerini yukarıdan izleyebiliyor. Sova ultisi ise duvarların içinden geçebilen hasar veren ok fırlatmasını sağlıyor.

 

valorant viper

 

Viper

Viper sahip olduğu ilk yetenek ile yere dağılabilen zehir tüpü atabiliyor. İkinci yeteneği ise raunt bitimine kadar kalan gaz bulutu oluşturuyor ve içine giren herkesin görüş açısını kısıtlıyor. Üçüncü yeteneği ile bir hat boyunca oluşabilen gaz duvarı. Viper ultisi ile etrafına patlayabilen gaz bulutları dağıtabiliyor.

 

 

valorant reyna

 

Reyna

Düellocu karakter olarak oyuna yeni eklenen Reyna, Meksikali bir karakter. Reyna'nın ilk yeteneği öldürdüğü rakiplerin arkalarında bıraktırdığı Ruh Küreleri ile canını yenileyebiliyor. İkinci yeteneği ise ruh kürelerinin Reyna’yı kısa süreliğine görünmez yapabiliyor. Üçüncü yeteneği ise attığı ruh küresi ile rakiplerinin görüşlerini kısıtlamasına olanak sağlıyor. Reyna ultisi ile hızlı moda geçerek her öldürdüğü rakipte süreyi yeniler.


 

Valorant Sistem Gereksinimleri

 

Minimum:

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 730 / AMD Radeon R5 240 / Intel HD Graphics 3000
RAM: 4 GB
Depolama alanı: 8 GB
İşlemci: Intel Core i3-4150 / AMD A8-7650K
DirectX: Sürüm 11
İşletim sistemi: Windows 7,8, 10 64-bit

Önerilen:

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon R9 380
RAM: 4 GB
Depolama alanı: 8 GB
İşlemci: Intel Core i5-4460 / AMD Ryzen 3 1200
DirectX: Sürüm 11
İşletim sistemi: Windows 7,8, 10 64-bit