Epic Games 2018 Yılını Kazançlı Geçirdi

Epic Games 2018 Yılını Kazançlı Geçirdi

Yaz mevsiminde her ay 300 ile 400 milyon arası kazandığı tahmin edilen dev oyun firması Epic Games 2018 yılını tahmin edilenden daha karlı geçirdiği düşünülüyor. Bir kaynaktan elde edinilen bilgiye göre; Fortnite, Fortnite Battle Royale, Paragon oyunları bünyesinde barındıran başarılı oyun firması 2018 yılında elde ettiği kar ile birçok dev oyun firmasını geride bıraktı. 3 milyar dolar kar elde etiği düşünülen Epic Games'in bu başarısının büyük payını Fortnite'ın mikro alışveriş sistemi olduğu düşünülüyor. Oyunu ücretli ve ücretsiz oynanayabilir olmasının yanı sıra oyun içinde sunduğu kozmetik ürünler bu karda büyük pay sahibi.

 

Fortnite gelirinden başka Unreal Engine oyun motorundan da gelir elde eden firmanın bu karı yapmasından şüphe duyulmuyor.

 

Epic Games'in kar oranlarında geride bıraktığı diğer firmalarsa Activision-Blizzard ve Electronic Arts gibi başarılı firmalar. 

 

Activision-Blizzard 5,1 milyar dolar gelir elde ettiğini ve 3,8 gider yaptığını duyururken Electronic Arts 3,8 milyar dolar gelir, 2,5 milyar dolar gider yaptığını belirtti.


PC Oyun Haberleri
Blizzard, Overwatch Oyuncularına Yeni Yıl Ganimeti Dağıtıyor!
<< Önceki Haber

Blizzard, Overwatch Oyuncularına Yeni Yıl Ganimeti Dağıtıyor!

Blizzard 2 Ocak'tan önce Overwatch'a girecek tüm oyunculara ücretsiz hediyeler dağıtıyor. Günümüzün en sevilen oyunlarından biri olan Overwatch'ta yeni yıla özel bir etkinlik başladı. Etkinlik için yapmanız gereken tek şey oyuna giriş yapmak. Sonrasında hesabınıza gelecek olan beş adet ganimet sandığı ile birbirinden güzel hediyelerin sahibi olacaksınız. Winter Wonderland ganimet sandıkları

31 Aralık 2018, 14:16
PC Oyun Haberleri
TG Satın Alın, %20 Bonus Kazanın!
Sonraki Haber >>

TG Satın Alın, %20 Bonus Kazanın!

Point Blank’te 31 Aralık - 6 Ocak tarihleri ve arasında satın aldığınız tüm TG’nin %20’si kadar hediye kazanıyorsunuz. Yeni Yıl Festivali adı altında devam eden etkinliklerin yanında %20 Bonus TG etkinliği de oyuncular için duyuruldu. Belirtilen etkinlik tarih aralığında alım yaptığınız TG’nin miktarının ve seferinin önemi olmaksızın tüm TG alımlarınızın üstüne %20 Bonus TG eklenecek. Etkinlik bit

01 Ocak 2019, 10:46
Arama sonuçları