Türk Geliştiricilerden VR Müjdesi: "Jack Walker: Ethereal"

Türk Geliştiricilerden VR Müjdesi: "Jack Walker: Ethereal"

Türk oyun geliştiriciler bu defa yepyeni bir deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. ROG Studios, VR oyun dünyasına Jack Walker: Ethereal ile sapasağlam bir giriş yapacak. 

 

 

VR Teknolojisinin Multiplayer Fantastik Dünyası


VR teknolojisi kullanarak üretim gerçekleştiren Türkiye'nin sayılı şirketlerinden ROG Studios, kullanıcılarını sanal gerçekliğin fantastik boyutuna taşımayı amaçlıyor. Jack Walker - Ethereal isimli VR tabanlı oyun, kullanıcıların en fazla talep ettiği özelliği ön plana çıkartıyor: uçmak!

 

Aynı bilgisayar üzerinden iki farklı kişinin iki farklı karakteri kontrol edebileceği oyun bir Sci-Fi Action RPG oyunu. Bir oyuncu VR'dayken diğer oyuncu oyuna klavye ve mouse ile katılabiliyor ve tadına doyulmaz oyun deneyimi işte burada başlıyor. 

 

Oyundaki karakterlerin ilki VR'da yer alan Jack Walker. Jack Walker, intergalaktik bir kelle avcısı rolünde. Klavyedeki oyuncunun ismi ise Frosty. Farklı özelliklere sahip olan karakterlerin ortak noktalarıysa uçabilmeleri. 

 

 

Kanatlarınız ROG Studios'tan!


Uçma özelliğini Türkiye'de oyun teknolojisiyle buluşturan ROG Studios, daha önce VR teknolojisini deneyimlememiş kullanıcılara bu oyunu önermiyor çünkü oyun oldukça farklı mekaniklere sahip ve bu özellikler motion sickness (halk arasında "araç tutması" denen; vapur, otomobil, uçak gibi araçlarda ortaya çıkan baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, terleme gibi durumlara sebep olan hareket hastalığı) yaratabilir. 

 

Oyun Untity adlı oyun motorunda geliştiriliyor. Tamamlandığında Oculus Rift ve HTC Vive VR gözlüklerine uyumlu olacak. Güçlü bir PC ve Oculus Quest sahipleri de kablo yardımıyla oynayabilecekler. Oyun ilerleyen zamanlarda Valve Index için de uyumlu hale gelecek. 

 

 

Nereden, Nasıl ve Ne Zaman Temin edilebilir?


Oyun, Ağustos 2020'de Steam içerisindenki SteamVR platformu üzerinden 20 TL gibi bir ücrete satın alınabilecek. 

 

Dilediğin Steam oyununa en ucuz, en hızlı ve en güvenilir şekilde gamesatis.com'la ulaş!


PC Oyun Haberleri
Assassin's Creed Valhalla - Oynanış Videosu
<< Önceki Haber

Assassin's Creed Valhalla - Oynanış Videosu

Assassin's Creed Valhalla lansmanını Ubisoft dijital konseransı Ubisoft Forward'ta yaptı. Oyunla ilgili detay ve yenilikleri haberimizde derledik. Assassin's Creed Valhalla: Bir Viking Teması İngiliz topraklarına girip orayı fethetmeye çalışan ana karakterimiz Eivor ile bu oyunda bir kabile liderini canlandırıyor. Kabile lideri olduğumuz için beslememiz gereken insanlar var. Yeni oyun eski Assa

15 Temmuz 2020, 17:45
PC Oyun Haberleri
Metin2 Yeni Server Bagjanamu Açıldı!
Sonraki Haber >>

Metin2 Yeni Server Bagjanamu Açıldı!

2005 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş, halen popülerliğini koruyan MMORPG oyunu Metin2 oyuncuları için sevindiren bir haber geldi. Metin2 yeni sunucu ve beraberinde gelecek bir çok etkinliği de Metin2 Forum üzerinden paylaştı. Metin2’ye gelecek yeni server Bagjanamu, 17 Temmuz tarihinde açıldı. Metin2 Bagjanamu sunucusu içerisinde Dünya Patronu Etkinliği’nin de olduğu süper savaşların gerçekleşe

20 Temmuz 2020, 11:18
Arama sonuçları