knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
CS:GO FPS Gösterme - FPS Gösterme Kodu ve FPS Göstergesi
Bu Haberi 1921 Kişi Okudu

CS:GO FPS Gösterme - FPS Gösterme Kodu ve FPS Göstergesi

CS:GO, oyunu özelleştirmeniz ve daha profesyonel bir deneyim kazanmanız için uzun bir kişiselleştirme seçeneği listesi sunmaktadır. Bunun için ise birçok CS:GO konsol komutu bulunmaktadır ve bu komutları işleyen CS:GO kodlarının bir çoğunu sizinle düzenli olarak paylaşmaktayız. Bu yazımızda CS:GO oyuncularının sıklıkla aradığı ve kullandığı kod olan FPS gösterme kodunu sizinle paylaşacağız.


Oyun esnasında ekranın altında kalıcı olarak bulunan FPS göstergesinin nasıl açıldığını ve CS GO FPS gösterme kodunun ne olduğunu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. CS GO FPS’imi nasıl öğrenebilirim? CS:GO FPS kodu nedir? CS:GO FPS gösterme kodu nedir? CS GO FPS göstergesi nasıl açılır? Tüm detaylar haberimizin devamında…


Cs Go Hesap Satışı


FPS Nedir?


FPS, saniyelik görüntü sayısıdır. FPS için görüntü cihazınızın kalitesini ölçmeye yarayan birim de diyebiliriz. Ekrandaki her bir kare sayısını saniye olarak ölçer ve değer gösterir. Peki FPS düşük mü olmalı, yüksek mi? FPS değeriniz ne kadar yüksek ise ekrandaki görüntü de o kadar akıcı ve net olur. Bu oyunu daha akıcı yani keyifli oynamanızı sağlar. Bu sebeple birçok profesyonel e-sporcu için de fps göstergeleri oldukça önemlidir. Peki, cs go fps gösterme kodları neler? İşte ayrıntılar…


Cs Go Fps Gösterme Kodu


CS:GO FPS Gösterme Kodu


CS:GO FPS kodu için konsolu kullanmanız gerekmektedir. CS:GO konsol açmak için oyun içerisindeyken klavyenizde bulunan (`) tuşuna basmanız gerekmektedir. Konsolu daha önce açmadıysanız yine oyun içinden ayarlara gidip “Geliştirici Konsolu Etkinleştir” butonunu işaretlemeniz gerekmektedir. Bu adımları zaten biliyorsanız CS:GO FPS gösterme koduna geçebiliriz.


CS:GO’da kalıcı olarak FPS göstergesinin ekranda yer almasını istiyorsanız ilk olarak oyun içinde herhangi menüdeyken ESC tuşunun altındaki "é" tuşuna basın ve konsolu açın. Açılan konsola “cl_showfps 1” kodunu girerseniz FPS’iniz görünecektir. CS:GO FPS gösterme kodunu kapatmak için ise  “cl_showfps 0” kodunu girmeniz gerekmektedir. CS:GO FPS gösterme kodu nasıl yapılır bir de adım adım anlatalım. CS:GO FPS gösterme kodu adımları:

 

  • ESC tuşunun altındaki "é" tuşuna basın ve konsolu açın
  • Konsola “+graph” veya “cl_showfps 1” yazın. (Eğer “+graph” yazarsanız oyun ile ilgili tüm değerleri görebilirsiniz)
  • Konsola sadece “cl_showfps 1” yazdığınızda CS:GO FPS değerinizi görebilirsiniz. FPS gösterme kodunu kapatmak için bir önceki kodda yer alan 1’a 0 ile değiştirebilirsiniz. ( “-graph” ve “cl_showfps 0”


cS go Fps Gösterme Kodu


CS:GO FPS ve PING Gösterme Kodu


Eğer CS:GO’da hem FPS hem de pinginizi görmek istiyorsanız size önerebileceğimiz alternatif bir kod daha bulunmaktadır. Bu kodu konsola girdiğiniz zaman sadece FPS’iniz değil, hem FPS hem de ping bilgilerinizi görebileceksiniz. 


CS:GO FPS Gösterme - FPS Gösterme Kodu ve FPS Göstergesi” yazımızın sonuna geldik. CS:GO ile ilgili daha fazla haber için buraya, oyun dünyasından daha fazla haber için ise buraya tıklayabilirsiniz.


Cs Go Skin Al Sat

CS:GO FPS Gösterme - FPS Gösterme Kodu ve FPS Göstergesi Sıkça Sorulan Sorular

FPS Nedir?

FPS, saniyelik görüntü sayısıdır. FPS için görüntü cihazınızın kalitesini ölçmeye yarayan birim de diyebiliriz. Ekrandaki her bir kare sayısını saniye olarak ölçer ve değer gösterir.

FPS Düşük Mü Olmalı, Yüksek Mi?

FPS değeriniz ne kadar yüksek ise ekrandaki görüntü de o kadar akıcı ve net olur. Bu oyunu daha akıcı yani keyifli oynamanızı sağlar.

CS:GO FPS Gösterme Kodu Nedir?

  • ESC tuşunun altındaki "é" tuşuna basın ve konsolu açın
  • Konsola “+graph” veya “cl_showfps 1” yazın. (Eğer “+graph” yazarsanız oyun ile ilgili tüm değerleri görebilirsiniz)
  • Konsola sadece “cl_showfps 1” yazdığınızda CS:GO FPS değerinizi görebilirsiniz. FPS gösterme kodunu kapatmak için bir önceki kodda yer alan 1’a 0 ile değiştirebilirsiniz. ( “-graph” ve “cl_showfps 0”)