knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Cs:Go Harita Kodları ve Radar Kodları Rehberi
Bu Haberi 11753 Kişi Okudu

Cs:Go Harita Kodları ve Radar Kodları Rehberi

Counter-Strike: Global Offensive, 2012 yılında çıkışını yaptığından beri güncel tutulan, bol oyuncusu olan popülerliğini hiç yitirmemiş bir FPS oyunudur. Counter-Strike serisinin son oyunu olan CS:GO, Valve tarafından sürekli getirilen güncellemeler, yeni oyun modları ve operasyonlar, canlı espor arenası gibi unsurlarıyla oyuncuları kendilerine bağlıyor.


Valorant gibi dişli bir rakiple karşı karşıya kalsa da popülerliğini kaybetmeyen CS:GO’nun oyuncuları da hâlâ oyun deneyimlerini daha kaliteli kılabilecek kodlar arıyorlar. CS:GO’daki harita kodları veya radar kodları da bunların arasında. Bu kodlar sayesinde haritanızı büyütebiliyor, haritadaki alanı daha iyi kullanabiliyor, oyunu çok daha rahat bir biçimde takip edebiliyorsunuz. Özellikle stratejik açıdan çok işinize yarayacak olan bu CS:GO radar ayarlarını gelin hep birlikte tek tek inceleyelim.


Cs Go Skin Satın Al


Cs:Go Harita Kodları


Cs:go haritalar, pek çok insanın oyunu çok daha eğlenceli bir şekilde oynamasını olanaklı hale getirmektedir. Cs Go için en önemli hususlardan biri olan haritalar, çeşitli kodlarla iyileştirilebilmektedir. Bu nedenle harita kodlarının oyuncular tarafından ilgi çektiğini ve Cs go harita kodları hususunda detaylı araştırma yapıldığını söylemek olanaklıdır. Oyuncuların haritaları çok daha efektif bir şekilde kullanmasını olanaklı hale getiren harita ve radar kodları nelerdir?


Bilindiği üzere oyunda yer alan haritalar özelleştirilebilmekte ve oyuncuların kolaylıkla kullanabilecekleri bir seviyeye getirebilmektedir. Bu nedenle Cs go harita kodları 2021 konusunun gündemde yer aldığını ve pek çok oyuncu tarafından ilgileri üzerine çektiğini ifade etmek olanaklıdır. Bilindiği üzere haritalar, oyunun sol üst kısmında yer almakta ve oyuncuların faydalandıkları çok önemli bir öge olarak bilinmektedir. Haritaların kullanışlı olması için çeşitli kodlar bulunmakta olup bu kodlar genel olarak Cs go harita kodları olarak ifade edilmekte ve oyuncular tarafından araştırılmaktadır. Oyunun varsayılan ayarları, oyuncuların mükemmel bir oyun deneyimi yaşamasını engellemekte olup bu durum, harita ayarlarında değişiklikler yapılmasını zorunlu kılmaktadır.


Oyunda kullanılacak en iyi harita kodlarını, genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır.


 

cl_radar_square_with_scoreboard 1  

cl_radar__rotate 1

 

Bu komutta bulunan 1 değerini, 0 şeklinde değiştirirseniz eğer harita, oyuncunun yere dönmeyi bırakır.

cl_radar_icon_scale_min 1

 

Haritanın daha rahat bir şekilde kullanılmasını olanaklı hale getiren bu komut, diğerleri kadar çok da önemli değildir. 

cl_hud_radar_scale 1.15

 

Bu değer büyütüldüğünde bomba, takım arkadaşlarının yerlerinin çok daha net bir şekilde görülmesini olanaklı hale getirmektedir. 

cl_radar_scale 0.3

 

Haritanın daha büyük bir kısmının görülebilmesi için normalde 0.7 olan değer 0.3’e getirilebilir.

cl_radar_always_centered 0

 

Haritanın oyuncuyu merkezlemekten çıkarılmasını sağlayan bu komut, daha büyük bir alanın görülmesini olanaklı hale getirmektedir. 

 

Yukarıdaki gibi sıralanabilen kodlar, CS:GO profesyonel oyuncu kodları şeklinde bilinir ve haritanın özelleştirilmesini mümkün kılar. 


Cs Go Radar Kodları


CS GO radar gözükmüyor sorusu, pek çok insanın oyunda efektif bir şekilde bulunmasını engellemekte olup radar kodları ile bu sorunlar çözümlenebilmektedir. Bu kodların her biri, haritanın kişiselleştirilmesini ve haritanın arzu edildiği şekilde kullanılmasını olanaklı hale getirmektedir. 


Cs Go Varsayılan Radar Ayarları


Varsayılan kodlar, değişim sonrasında haritanın performansını beğenmeyen oyuncuların, haritayı eski haline döndürmesi olarak bilinmektedir. Bu nedenle Cs Go varsayılan radar ayarları bir hayli önemlidir ve oyuncuların işine yaramaktadır. Aşağıdaki gibi sıralanabilen kodlar sayesinde harita ayarlarını eski haline döndürmek olanaklıdır:

 

 • cl_radar_square_with_scoreboard 1
 • cl_radar_rotate 1
 • cl_radar_icon_scale_min 0.6
 • cl_hud_radar_scale 1
 • cl_radar_scale 0.7
 • cl_radar_always_centered 1 

 

cl_radar_icon_scale_min 0.6


Cs Go Radar Ayarları


cl_hud_radar_scale 1
 

Cs Go Radar Ayarları Scale


cl_radar_scale 0.7
 

Cs Go Radar Ayarları Scale0.7


cl_radar_always_centered 1
 

Cs Go Radar Ayarları Centered1


Yukarıdaki gibi sıralanabilen ayarlar, Cs Go varsayılan radar ayarları olarak bilinmekte olup oyuncuların ayarları, kısa sürede eski haline döndürmesini mümkün kılmaktadır. 


CS GO Radar Gözükmüyor


Bazı durumlarda oyuncular, radar gözükmemesi gibi sorunla karşılaşmaktadır. Bu durum CS GO radar gözükmüyor şeklinde bilinmekte olup oyuncuların zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Böyle bir sorunla karşılaşan oyuncular, genel olarak aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini deneyebilir:

 

 • Çözünürlüğü değiştirip geri alın.
 • Oyunun görüntü ayarlarını varsayılan değerlere getirin.
 • Oyunun ayarlarını varsayılan değerlere getirin.
 • Konsol kısmına cl_drawradar 1 yazın ve işlemlerinizi onaylayın.
   

Yukarıdaki yöntemler denenerek radar gözükmeme sorunu giderilebilmektedir. Radar gözükmeme sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız eğer bu yöntemlerden herhangi birini uygulayabilirsiniz. Fakat bilinmesi gereken husus şudur ki bu yöntemler, öneri şeklinde sunulmakta olup sorunun giderilememesi durumunda oyuncuların profesyonel bir destek alması gerekir. 


Cs Go Skin Satın Al

Cs:Go Harita Kodları ve Radar Kodları Rehberi Sıkça Sorulan Sorular

CS:GO Radar Gözükmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bazı durumlarda oyuncular, radar gözükmemesi gibi sorunla karşılaşmaktadır. Bu durum CS GO radar gözükmüyor şeklinde bilinmekte olup oyuncuların zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Böyle bir sorunla karşılaşan oyuncular, genel olarak aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini deneyebilir:

 

 • Çözünürlüğü değiştirip geri alın.
 • Oyunun görüntü ayarlarını varsayılan değerlere getirin.
 • Oyunun ayarlarını varsayılan değerlere getirin.
 • Konsol kısmına cl_drawradar 1 yazın ve işlemlerinizi onaylayın.