knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
Cs:Go Nişangah Ayarları Nasıl Yapılır? En İyi Ayarlar!
Bu Haberi 3078 Kişi Okudu

Cs:Go Nişangah Ayarları Nasıl Yapılır? En İyi Ayarlar!

Cs Go, rekabetin en yoğun olduğu oyunlardan biri olarak bilindiği için cs:go profesyonel oyuncular crosshair, pek çok oyuncunun ilgisini çeken hususlardan birisidir ve oyuncular bu konuda detaylı bir şekilde araştırma yapma ihtiyacı içerisinde olmaktadır. Crosshair temelde “nişangah” şeklinde adlandırılmakta ve bu durum, oyuncuların nişangahı iyileştirme çalışmalarında bulunmasını olanaklı hale getirmektedir.


Oyunda aktif bir şekilde bulunmak, rakipleriyle mücadele etmek ve oyunda kendini kanıtlamak isteyen oyuncular, nişangaha oldukça fazla önem vermektedir. Nişangah nedir sorusu bu anlamda oldukça önemli sorulardan biri olarak ön plana çıkmakta ve oyuncular tarafından yoğun araştırmaların yapılmasına neden olmaktadır. Cs:go nişangah ayarları kapsamında ilk önce nişangahın ne olduğunun anlaşılması bir hayli önemlidir. Peki ama nedir nişangah ve nişangah ayarlarını neden değiştirmek gerekir?


Cs Go Nişangah Nedir?


Oyuncuların nereye ateş edeceklerini göstermekte olan hedef, temelde nişangah olarak adlandırılır. Oyuncu, nişangah sayesinde hedefini istediği bölgeye doğrultmakta ve bu sayede hedefini sorunsuz bir şekilde vurma şansı elde etmektedir. Bu nedenle cs go nişangah ayarlarının bir hayli önemli olduğunu ve pek çok insan tarafından bu ayarların değiştirildiğinin ifade edilmesi mümkündür. Oyuncular cs:go profesyonel oyuncular crosshair ayarları üzerinden nişangah ayarlarını mükemmel seviyeye getirmeyi ve performanslarını yükseltmeyi istemektedir.


Nişangah ayarlarının değiştirilmesi noktasında hem oyun içi ayarlar etkilidir hem de konsol ayarları üzerinden istenilen değişimler sağlanabilir. Peki ama nişangah ayarlarının değiştirilmesinin nedenleri nelerdir? Bu ayarların değiştirilmesi oyunculara ne gibi katkılar sunar?


Cs Go Nişangahı Değiştirme Nedenleri


Muhtemelen pek çok oyuncu, cs go nişangah ayarlama konusunda oldukça hassas davranmakta ve neden bu ayarların değiştirilmesi gerektiğini merak etmektedir. Cs go gibi rekabetin yüksek olduğu, rakiplerin etkisiz kılınmaya çalışıldığı oyunlarda, nişangah oldukça önemlidir. Çünkü hedefi net bir şekilde görerek hedefi vurmak, profesyonel nişangahlar sayesinde gerçekleştirilebilir.


Hedefin bulanık görüldüğü bir durumda oyuncunun hedefini tutturması mümkün değildir. Bu nedenle oyunda başarılı bir seviyeye ulaşmak isteyen oyuncuların mutlaka en iyi nişangah ayarlarını yapması ve profesyonel nişangah üzerinden rakiplerini etkisiz hale getirmesi gerekir. Peki ama cs go en iyi nişangah kapsamında hangi ayarlar yapılabilir? Bu ayarlarla ilgili oyuncuların bilmesi gereken kurallar nelerdir?


Cs Go Nişangah Ayarları Nasıl Yapılır?


Nişangah ayarlarının yapılması noktasında iki farklı seçenek bulunmakta olup bunlardan biri oyun üzerinden çeşitli ayarların gerçekleştirilmesi, bir diğeri de kodlar aracılığıyla ayarların yapılması. Oyuncular en iyi nişangah ayarlarına ulaşabilmek için deneme-yanılma yöntemlerini uygulayabilir ve kendileri için en iyi ayarları bulabilir. Bununla birlikte profesyonel oyuncular, cs go crosshair ayarları 2021 kapsamında nişangah ayarlarını gerçekleştirerek oyunda ayrıcalıklı bir konum elde etme şansına ulaşmaktadır. İşte profesyonel oyuncuların nişangah ayarları!


Cs Go Nişangah Ayarları


Nişangahın efektif bir hal almasını mümkün kılan pek çok crasshair ayarı bulunmakta olup bu ayarları genel olarak aşağıdaki tablodan öğrenmek mümkün:


 

Keskin Nişancı Nişangahı Dürbün açık olmasına rağmen hedef belirlemede sorun yaşıyorsanız eğer keskin nişancı nişangahının genişliğini arttırabilir, bu sayede yaşadığınız sorunu çözümleyebilirsiniz. Cs go crosshair ayarları kapsamında keskin nişancı nişangah ayarının bir hayli önemli olduğunu ifade etmek olanaklıdır. 4K çözünürlük kullanan oyuncular için bu ayar ön planda bulunmaktadır.
T-Nişangah Nişangahın üst çizgisini kaldırmaya yarayan bu ayarı kullanabilirsiniz. Çok büyük bir fark oluşturmasa da bu ayarı kullanmanız olanaklıdır.
Nokta “İnce” nişangahlı bir nokta kullanmak, görüşünüzün açık olmasını olanaklı kıldığı için bu ayarı kullanabilirsiniz. Bu nedenle nokta ayarı çok kalın yapmadan ayarlamaları gerçekleştirebilirsiniz.
Alfa Nişangahınızın görünürlüğünü değiştirmek için bu ayardan yararlanabilirsiniz. Azami değerde tutmak (255), görüş açısının profesyonel hale gelmesini olanaklı hale getirir.
Dış Çizgi Nişangah dış çizgilerinizi değiştirerek nişangahınızın görünürlüğünü çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Profesyonel oyuncuların bir kısmı, dış çizgi ayarlarını gerçekleştirerek oyunda çok daha profesyonel bir şekilde bulunma şansı elde etmektedir.
Boşluk Nişangah çizgileri arasında boşlukların çok fazla olmaması, uzun mesafeli atışlarda sorun yaşanmamasını mümkün hale getirir. Cs go en iyi nişangah için “boşluk” ayarlarını gerçekleştirebilir, bu sayede muhteşem bir nişangaha ulaşabilirsiniz. 
Boyut & Kalınlık Görüntü çözünürlüğünüz üzerinden boyut & kalınlık ayarlarını yapabilirsiniz. Bu noktada bilinmesi gereken husus şudur: Nişangah görünür olmalı fakat nişangahın çok büyük olması çeşitli sıkıntıların meydana gelmesine neden olur. 
Tarz

Nişangah bağlamında altı farklı “tarz” ayarı bulunmakta olup bunları genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • 0: Varsayılan Dinamik: Ateş ederken ya da hareket ederken yayılmakta ve sınırlı kişiselleştirme alanına sahip bulunmaktadır.
 • 1: Varsayılan Statik: Statik ve sınırlı kişiselleştirme seçeneği olarak bilinir.
 • 2: Klasik Dinamik: Ateş ederken ya da hareket ederken yayılır ve bölünür.
 • 3: Klasik Dinamik: Hareket esnasında ya da ateş ederken yayılır.
 • 4: Klasik Statik: Statik ayarı.
 • 5: Klasik Hibrit: Ateş ederken yayılma özelliğine sahiptir.

 


Yukarıdaki tabloda detaylı bir şekilde verilen ayarlar, nişangahın profesyonel bir seviyeye ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle oyuncuların kendilerine uygun ayarları bularak nişangahlarını en iyi seviyeye ulaştırması ve ardından oyunda efektif bir şekilde yer alması oldukça önemlidir.


Cs Go Nişangah Kodları 


Nişangah ayarlarını yapmak konusunda bir diğer yöntem de CS GO nişangah kodu olarak bilinmekte olup bu kodlar pek çok oyuncu tarafından tercih edilmekte ve bu kodlarla birlikte nişangah, mükemmel bir seviyeye ulaşma şansı elde etmektedir. Oyun içi nişangah ayarlarında yapılan tablonun bir benzeri bu başlık altında da yapılabilir. O halde nişangahını konsol kodları ile ayarlamak isteyen kişiler aşağıdaki gibi sıralanabilen kodları tercih edebilir:


 

Tarz Altı farklı tarz içerisinde yeni oyuncuların dinamik nişangahları tercih etmesi önerilir. Tarz için konsol komutu şöyledir:
cl_crosshairstyle 5

Boyut & Kalınlık

Boyut & kalınlık ayarları, oyuncuların görüntü çözünürlüklerine göre ayarlanmalıdır. Boyut & kalınlık için konsol ayarları:
cl_crosshairsize 2
cl_crosshairthickness 0,5
Boşluk Bir diğer cs go crosshair ayarı “boşluk” olarak adlandırılır. Boşluk için konsol ayarları:
cl_crosshairgap 1

Dış Çizgi

Nişangah dış çizgilerinin açılması için dış çizgi konsol ayarları:
cl_crosshair_outlinethickness 1: Dış çizgi kalınlığı
cl_crosshair_drawoutline 1: Dış çizgileri açma / kapama
Alfa Alfa komut ayarları:
cl_crosshairalpha 255 (nişangah / alfa görünürlük)
cl_crosshairusealpha 1 (özel alfa değerlerini aç / kapa)
Nokta Genel olarak ince nişangahlı nokta önerilir. Nokta komut ayarları:
cl_crosshairdot 1

T-Nişangah

Nişangahın üst çizgisini kaldırmayı mümkün kılan T-nişangah komut ayarları şu şekildedir:
cl_crosshair_t 1 

Keskin Nişancı Nişangahı

Keskin nişancı nişangahını keskinleştirmek, özellikle 4K oyuncuların işlerine yarar. Keskin nişancı nigangahı komut ayarları:
cl_corsshair_sniper_width 2


Yukarıdaki tabloda, CS GO nişangah kodu olarak bilinmekte olup bu kodlar üzerinden nişangah konsol ayarları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu nedenle pek çok oyuncu, konsol kodlarını kullanarak nişangahlarını özelleştirme şansı elde etmekte ve en iyi nişangah ayarlarını kullanmaktadır. 


Cs Go Nişangah Nasıl Denenir?


Yeni oyuncuların bir kısmı, nişangahlarını anında değiştirmeyi bilmedikleri için ilk önce kendileri için en iyi nişangah ayarlarını gerçekleştirmeleri ve bu ayarları daha sonra denemeleri gerekir. Bu nedenle CS:GO crosshair yapma konusunun bir hayli önemli olduğunu ve oyuncuların profesyonel ayarları bulmaları ve kullanmaları gerekmektedir. 


Oyuncular rekabetçi maçlara girmeden önce nişangah ayarlarını gerçekleştirmeleri ve maça çıkmadan bu ayarları denemeleri gerekmekte olup bu durum, oyunda herhangi bir sorun yaşanmasını engellemektedir. Oyuncular, oyunun resmi maç bulma sistemi üzerinden normal oyun modlarından birini seçmeleri ve nişangah ayarlarını test etmeleri gerekir. CS:GO crosshair yapma ile oyuncular nişangah ayarlarını profesyonel bir seviyeye getirebilir, bu sayede rakipleri ile efektif bir şekilde mücadele etme şansına kavuşabilir. 


Bu yöntemler dahilinde oyuncular, nişangah ayarlarını deneyerek rakipleri ile kıyasıya bir şekilde mücadele ederek başarılı sonuçlar alabilmektedir.


Cs Go Skin Satın Al

Cs:Go Nişangah Ayarları Nasıl Yapılır? En İyi Ayarlar! Sıkça Sorulan Sorular

Nişangah Konsol Ayarları Nasıl Olmalıdır?

 • Tarz için konsol komutu: cl_crosshairstyle 5
 • Boyut ve kalınlık için konsol ayarları: cl_crosshairsize 2, cl_crosshairthickness 0,5
 • Boşluk: cl_crosshairgap 1
 • Dış çizgi konsol ayarları: cl_crosshair_outlinethickness 1: Dış çizgi kalınlığı, cl_crosshair_drawoutline 1: Dış çizgileri açma / kapama
 • Alfa komut ayarları: cl_crosshairalpha 255 (nişangah / alfa görünürlük), cl_crosshairusealpha 1 (özel alfa değerlerini aç / kapa)
 • Nokta komut ayarları: cl_crosshairdot 1
 • T-nişangah komut ayarları: cl_crosshair_t 1 
 • Keskin nişancı nigangahı komut ayarları: cl_corsshair_sniper_width 2