knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
CSGO Güven Faktörü Yükseltme Rehberi
Bu Haberi 5722 Kişi Okudu

CSGO Güven Faktörü Yükseltme Rehberi

CS: GO, dünya çapında devasa bir oyuncu topluluğuna hitap etmektedir. Dünyanın farklı bölgelerinde yoğun bir katılımcı ağına sahip olan CS: GO’nun tüm oyuncuların eşit ve adil bir oyun içi deneyim yaşadığından emin olmak adına başvurduğu çeşitli yöntemler bulunur. 


CS GO Güven Faktörü de bu kapsamda değerlendirilmeye uygunluk taşıyan, bir çeşit oyuncu etkileşimini belirleme aracıdır. Güven Faktörünün temel işlevi birbirine yakın oyun tecrübesi ve/veya yeteneğine sahip olan oyuncuların bir araya gelebilmeleri için sağlanmasıdır. Böylelikle her oyuncu kendi standartlarına uygun rakipler ya da takım arkadaşlarıyla eşleşir ve adil bir oyun deneyimi herkes için sağlanır. CS:GO  güven faktörü ölçümü kapsamında ise oyunun geliştirici firması Valve tarafından detaylı bir açıklama yapılmamıştır.


Her ne kadar Güven Faktörünün nasıl işlediği, hangi faktörlerin doğrudan etkide bulunduğu konusunda Valve tarafından kesin açıklamalar belirlenmemiş olsa da Güven Faktörünü etkileyen durumların sınırları genel hatlarıyla çizilmiştir.Bilineceği üzere CS:GO , Güven Faktörü sisteminden önce “Seçkin Eşleştirme” sistemini kullanmaktaydı ve bu sisteme göre oyunda cep telefonu bilgisi yer alan oyuncular birbirleriyle eşleşerek oyuna katılım sağlamaktaydılar. CS: GO Güven Faktörü hakkındaki tüm merak edilenleri ve detayları sizlerle paylaşıyoruz. 


CS GO Güven Faktörü Nedir? 


CS GO Güven Faktörü, oyuncuların CS: GO ekosistemi içerisinde sınıflandırılması amacıyla inşa edilmiş bir çeşit etkileşim aracıdır. Tamamen yapay zeka ile çalışan bu etkileşim aracı, tecrübe ve oyun deneyimi eşit düzeyde olan oyuncuların aynı savaş alanlarında bir araya gelebilmelerini hedeflemektedir. Dolayısıyla Güven Faktörünün en temel işlevi bütün oyuncuların kendi standartlarında rakiplerle ya da takım arkadaşlarıyla eşsiz bir CS: GO deneyimini hissetmesinin sağlanmasıdır. 


CSGO Güven Faktörü Yüksek Hesap Satın Al


CS GO Güven Faktörü Nelerden Etkilenir? 


Hemen her CS: GO oyuncusu için CS:GO  güven faktörü yükseltme 2021 kapsamında güven faktörünün nasıl artırılacağı merak konusudur. Üstelik oyuncuların güven faktörü oranına ulaşamıyor olması ve kendi güven faktörünün hangi seviyelerde olduğuna dair bilgi edinemiyor olması, söz konusu oranın artırılması konusunda önemli bir gizem oluşturmaktadır. Valve tarafından Güven Faktörünün tanıtımında paylaşılan bilgiler incelenecek olursa CS:GO  güven faktörü yükseltme 2021 kapsamında güven faktörünü doğrudan etkileyen belli başlı unsurlara dikkat edilmesinin yeterli olacağı görülecektir. Güven Faktörünü etkileyen söz konusu hususları genel hatlarıyla; 

 

  • Oyun İçi Deneyimler
  • Steam Deneyimi 


Şeklinde iki farklı alanda kateGOrize etmek mümkündür. Anlaşılacağı üzere CS:GO  oyuncularının Güven Faktörü seviyelerini arttırmak adına oyunda elde ettikleri başarılara ve oyun dışı etkileşimde gösterdikleri tüm tutumlara dikkat etmeleri gerekir. 


Oyun İçi Deneyimler 


CS:GO  güven faktörü ölçümü için  en belirleyici unsur oyuncunun oyun içinde yaşadığı deneyimdir. Burada AFK kalmaktan oyunla ilgili bağlantı sorunlarına, başarılı bir oyun deneyimi yaşamaktan sahip olunan rütbeye kadar pek çok belirleyici dinamik bulunur. Dolayısıyla Güven Faktörünü artırmak isteyen oyuncular öncelikli olarak oyun içi deneyimlerine yeteri kadar özen göstermelidir. 


Sıklıkla Raporlanmak ya da Rapor Vermek 


Oyunda sıklıkla diğer oyuncuları raporlamak ya da düzenli olarak rapor alıyor olmak, CS: GO Güven Faktörü kapsamında son derece belirleyicidir. Dolayısıyla Güven Faktörü oranını yükseltmek isteyen oyuncuların raporlama faaliyetlerine yeteri kadar dikkat etmesi ve topluluk kurallarına uygun davranışlar sergilemesi gerekir. 


Maç Başarısı 


CS: GO Güven Faktörü oranını belirleyen bir diğer önemli durum da oyuncunun elde ettiği maç başarısıdır. Maç başarısı yüksek olan oyuncular, yeni mücadelelerde kendileriyle eş değer standartlara sahip olan diğer oyuncularla eşleşirken, görece daha tecrübesiz olan oyuncular ise maçlara aynı ortam üzerinden katılım sağlamaktadır. 


İletişim 


Güven Faktörü, oyuncuların sadece oyun içerisinde elde ettikleri başarılar üzerine inşa edilmemiştir. Güven Faktörünün bir diğer önemli işlevi de oyuncunun topluluk kurallarına uygun şekilde sistem içerisinde yer aldığından emin olunmasıdır. Bu bağlamda Güven Faktörünü yükseltmek isteyen oyuncuların diğer oyuncularla iletişim kurarken, topluluk kurallarını gözetmeleri gerekir. 


Rütbeler 


Rütbeler, büyük oranda oyuncuların sahip olduğu oyun içi deneyimi ifade eder. Oyuncunun ne kadar süre maçlara katılım sağladığından CS:GO  platformuyla paylaştığı bilgilere kadar oldukça geniş yelpazeli faktörler oyunda elde edilecek rütbeleri belirler. Aynı zamanda Rütbeler, CS GO Güven Faktörü oranı kapsamında da oldukça belirleyicidir. Rütbe seviyesi yüksek olan oyuncular, daha yüksek Güven Faktörü oranına sahip olacaktır.  


Steam Deneyimi 


CS:GO  güven faktörü ölçümü kapsamında oyuncuların oyun içi deneyimleri kadar Steam Deneyimleri de büyük önem arz eder. Steam topluluğu içerisinde daha efektif bir konuma sahip olan oyuncuların daha yüksek Güven Faktörüne sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bu noktada Steam üzerinde sahip olunan oyunlardan platform içerisinde oyuncunun bulunduğu konuma kadar pek çok belirleyici unsur bulunmaktadır. Dolayısıyla Güven Faktörü oranını yükseltmek isteyen oyuncular Steam tarafından belirlenen topluluk kurallarına uygun davranış ve tutumlar gerçekleştirmesi gerekir. 


Steam Seviyesi 


Steam platformunda oyuncunun sahip olduğu seviye, CS GO güven faktörü oranın belirlenmesi kapsamında oldukça önem arz eder. Oyuncunun Steam Seviyesi ise bilineceği üzere Steam platformu üzerinden yapılan işlemler ya da katılım gösterilen oyunlara göre belirlenmektedir. 


Steam’de Sahip Olunan Oyunlar 


Steam kütüphanesinde oyuncunun daha fazla oyuna sahip olması Güven Faktörünü etkileyen unsurlardan biridir. Söz konusu oyunların sadece Valve tarafından geliştirilen oyunlar olması gerekmez. Hemen her türden oyun satın almış olmak ve geniş kapsamlı bir Steam kütüphanesine sahip olmak CS GO güven faktörü oranını artması adına önemli düzeyde bir etki sağlayacaktır. 


Steam Üzerinden Alınan Yorumlar 


Dünyanın en gelişmiş oyun platformları arasında yer alan Steam, bilineceği üzere topluluk içerisinde bulunan bütün kullanıcıların etkileşime girebilmelerine de imkan tanımaktadır. Dolayısıyla Steam topluluğunda bir oyuncunun değerlendirilmesi için gerekli her türden etkileşim aracının bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Steam’de oyuncuların diğer kullanıcılar tarafından almış olduğu yorumlar da bu kapsamda Güven Faktörüne doğrudan etkide bulunduğunu söylemek mümkündür. 


CSGO Övgü Boost Yaptır


CS GO Güven Faktörü Bildirimleri 


Bazı oyuncular tarafından maçlar esnasında sıklıkla ortaya çıkan CS GO Güven Faktörü bildirimlerinin nedeni merak edilmektedir. Söz konusu bildirim büyük oranda iki farklı şekilde ortaya çıkmaktadır ve oyuncunun maç içerisinde yer alan diğer oyuncuya oranla daha fazla güven oranı içerdiğini işaret eder. CS:GO ’nun bu tarz bildirimler gönderiyor olmasının en temel sebebi; oyun deneyiminin en yüksek düzeyde güçlü şekilde hissedilmesi ve her oyuncunun adil şartlar altında CS:GO  maçlarına katlımı sağlayabilmesidir. 


Oyuncunun Güven Faktörü Sizinkinden Biraz Daha Düşük 


Bu bildirimin ortaya çıkması, bildirimden anlaşılacağı üzere aynı maçta bulunan diğer bir oyuncunun sizden daha düşük bir Güven Faktörü oranına sahip olmasıdır. Yalnız söz konusu bildirim Güven Faktörü birbirinden çok yüksek oranda farklı olmayan oyuncuların aynı maç arenasında bulunması halinde gönderilir.


Oyuncunun Güven Faktörü Sizinkinden Çok Daha Düşük 


Bu bildirim ise oyun içi deneyimin çok yüksek düzeyde etkilenebilmesi olasılığının CS:GO  Güven Faktörü yazılımı tarafından belirlenmesi halinde oyuncuya gönderilir. Söz konusu bildirim, Güven Faktörü oranı farkının oldukça yüksek olduğu iki oyuncunun aynı maç arenasında bulunması durumlarında, Güven Faktörü daha yüksek olan oyuncuya gönderilmektedir. Bu bildirimin alınması halinde oyuncunun bulunduğu maçtan çıkması tavsiye edilmektedir. 


CS GO Güven Faktörü Nasıl Görünür? 


CS:GO ’nun Güven Faktörü sistemini tanıtmasıyla birlikte oyuncular tarafından en çok merak edilen durumların başında CS:GO  güven faktörü nasıl görülür? Sorusunun cevabı gelmiştir. Güven Faktörü sistemi belirtilmiş olduğu gibi çeşitli dinamikleri gözeterek çalışan özel bir yazılım aracılığıyla CS:GO  ekosistemi içerisinde uygulanmaktadır. Bu sistemin temel prensipleri arasında oyuncuların birbirlerinin ya da kendilerinin Güven Faktörlerini görebilmeleri bulunmaz. 


Dolayısıyla tüm oyuncuların sahip oldukları Güven Faktörü seviyelerini takip edebilmeleri mümkün değildir. Sistem otomatik olarak Güven Faktörü seviyelerini belirler ve buna uygun şekilde oyuncuları eşleştirir. Sonuç olarak CS GO Güven Faktörü sisteminin gelişime açık olduğu belirtilmelidir. Valve tarafından yapılan açıklamaya göre bu sistem, oyuncu geri bildirimlerine ve taleplerine göre revize edilmeye uygunluk taşımaktadır.


Cs Go Skin Satın Al

CSGO Güven Faktörü Yükseltme Rehberi Sıkça Sorulan Sorular

Başkalarını raporlamak güven faktörümü etkiler mi?

CSGO’da neredeyse yaptığınız her eylem güven faktörünüzü etkiler. Diğer oyuncuları raporlamak ise doğru rapor yaptığınız durumda olumlu yönde, hatalı raporlama yapmanız halinde ise olumsuz yönde güven faktörünüzü etkileyecektir.