knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
CS:GO Çalıştırma Seçenekleri (Tüm Ayar Seçenekleri)
Bu Haberi 69220 Kişi Okudu

CS:GO Çalıştırma Seçenekleri (Tüm Ayar Seçenekleri)

Oyun açılmadan önce etkinleştirilmesi istenen kodlar, cs go çalıştırma seçenekleri olarak bilindiği için pek çok oyuncu bu kodlarla alakalı detaylı bir şekilde araştırma yapmakta ve konuyu derinlemesine olarak öğrenmeye çalışmaktadır. Oyuncular çalıştırma ya da başlatma seçeneklerini nasıl ve hangi yöntemler dahilinde ayarlayabileceklerini öğrendikleri zaman, oyunun çok daha efektif bir hal aldığını fark etmektedir.


Yoğun işlemci ve ekran kullanan oyunlardan biri olarak bilinen CS GO, olabilecek her ayarın yapılmasını zorunlu hale getirmektedir. Fps ayarlarının yükseltilmesi de bunlardan birisidir. Oyunun sorunsuz bir şekilde açılarak oyuncuların aktif bir şekilde oyunda bulunmasını sağlayan bu seçenekler, pek çok insan tarafından ilgi görmekte olup çalıştırma seçenekleri kapsamında hangi kodların yazılması gerektiği merak edilmektedir. Peki ama cs:go oyunu başlatma kodu nedir ve bu kodlarla ilgili bilinmesi gerekenler hakkında neler söylenebilir?


Cs Go Çalıştırma Seçenekleri Nasıl Ayarlanır?


Başlatma seçeneklerinin gerçekleştirilebilmesi için çeşitli adımlar üzerinden ayarların yapılması gerekmekte olup bu adımları genel hatlarıyla şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

 

 • İlk olarak oyunu sorunsuz bir şekilde kapatın.
 • Ardından Steam’a giriş yapın ve Steam kütüphanesine gidin. 
 • Kütüphanede Cs: go oyununu bulun.
 • “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” butonuna tıklayın.


Yukarıdaki işlemler, CS:Go başlatma seçenekleri Steam kapsamında izlenmesi gereken adımlar olarak bilinmektedir. Bu adımlar sayesinde başlatma seçenekleri kısmına istenilen kodlar yazılabilir ve başlatma seçenekleri sorunsuz bir şekilde ayarlanabilir.


Cs Go Skin Satın Al


Cs Go Çalıştırma Seçenekleri Kodları


Başlatma seçenekleri ve fps arttırma kapsamında kullanılabilecek kodları aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 

 • -novid: Oyun başlarken çıkmakta olan Valve’nin CS:GO introsu, bu kod ile birlikte kaldırılacaktır.
 • -console: Bu kod ile birlikte oyun açıldığında konsol otomatik bir şekilde açılacaktır. 
 • -high: Oyunu yüksek öncelikli modda başlatacak olan bu kod, düşük donanım özelliklerine sahip cihazlarda daha az gecikme ve daha fazla fps alınmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu nedenle pek çok oyuncu bu kodu kullanmaktadır. 
 • -refresh “değer”, -freq “değer”, -refreshrate “değer”: Üç komut da temelde aynı şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olur. CS GO başlatma seçenekleri 2021 kapsamında yer alan bu kod, monitörün belirli bir hızda çalışmasını mümkün kılmaktadır. Monitörlerinizin maksimum yenileme süresinin 60’dan fazla olmasının mantıklı olduğunu ifade edebiliriz.
 • -full, -fullscreen: Bu kod, oyunun tam ekran modunda çalışmasını olanaklı hale getirir. 
 • -threads “çekirdek sayısı/threads”: Eğer cihazınız 4 ya da daha fazla çekirdeği olan bir işlemciye sahipse eğer, çeşitli eklemeler yapabilirsiniz. Bu kodun cihazın performansını arttıracağını söylemek olanaklıdır.
 • -window, -windowed, -sw, -startwindowed: Dört komut da temelde aynı işlevi görmekte olup bu kodlarla birlikte oyunu pencereli modda çalıştırmaya zorlayabilirsiniz. 
 • -noborder: Window’un, oyun pencereli modda çalışması durumunda pencerenin etrafına koyduğu kenarlık, bu komut ile birlikte kaldırılır. 
 • -w “genişlik” -h “yükseklik”: Belirlenen çözünürlükte oyunu başlatmaya sağlayan bu kod oyuncuların bir kısmı tarafından tercih edilir.
 • -x “yatay konum”, -y “dikey konum”: Eğer oyunu -noborder komutu ile çalıştırırsanız pencereyi hareket ettirmeniz mümkün değildir. Pencere ekranın ortasına sıkışmakta olup bu durum pek çok zorluğu beraberinde getirmektedir. CS GO başlatma seçenekleri 2021 kapsamında yer alan bu kod, pencerenin konumunu ayarlamanıza yardımcı olur.
 • -language english: Cs Go’nun İngilizce dilinde kullanılmasını bu kod mümkün hale getirir.
 • -lv: Bu kod ile birlikte oyunda ölen adamlardan kan gelmez, aynı zamanda modellerin yalnızca ellerini havaya kaldırmasını mümkün kılar.
 • -noforcemspd, -noforcemparms, -noforcemaccel: Oyun bağlamında bir etkisi bulunmayan bu kod oyuncuların birçoğu tarafından tercih edilmemektedir.
 • -nod3d9ex1: Bu kod, daha hızlı bir şekilde ALT+TAB yapmanızı olanaklı hale getirir.
 • -nojoy: Bu kod, genel olarak önerilen kodlardan biri olarak bilinir. Bu kodla joystick desteğini kaldırmış olursunuz.
 • +cl_forcepreload 1: Haritaları önceden yükleyebilir ve fps’yi arttırabilirsiniz. 


Yukarıdaki komutların her biri, CS:GO başlangıç kodları olarak bilinmekte ve pek çok oyuncu bu kodların büyük bir kısmını kullanarak oyunda aktif bir şekilde bulunma şansı elde etmektedir. 


Cs Go Bilinmeyen Çalıştırma Seçenekleri


Pek çok başlatma seçeneği biliniyor olsa da bazılarını sadece çok az oyuncu bilmektedir. Bu nedenle bu kodların da bu yazıda bulunması gerektiğine karar verildiği için CS GO bilinmeyen çalıştırma seçenekleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 

 • -limitvsconst: Shader detaylarının işlenmesini bu kod, 256 ile sınırlar.
 • -r_emulate_g: Bu kod bazı oyuncuların fps artışı elde etmesini mümkün kılabilir. Fakat bu konuda kesin bir şekilde söylemenin mümkün olduğunu da belirtelim. 
 • -forcenovsync: Dikey eşitleme senkronizasyonunu açmaya zorlar ve monitörünüzün Hz değeri ile birlikte oyundaki fps değerini eşitler. Bu kodun tavsiye edilmediğini eklemekte fayda bulunmaktadır.
 • +cl_forcepreload 1: Map ve modeller vb. unsurları bu kod, oyun açılmadan yükler. Bu kod ile birlikte fps arttırma şansı bulunur fakat fps artışına yüksek bir katkıda bulunduğunu söylemek olanaklı değildir. 
 • +mat_disable_fancy_blending 1: Oyundaki dokuların işlenmesini kapatan bu kod, daha kötü bir görüntü alınmasına neden olmakla birlikte fps artışını da beraberinde getirecektir.


Bu kodlar, temelde CS GO fps arttırma konusunda oyunculara destekte bulunmakta olup pek çok oyuncu bu kodlardan bazılarını kullanarak oyundaki donma sorunlarını azaltmaktadır. Cs Go En İyi Çalıştırma Seçenekleri


Bazı kodlar, oyunda bulunması gereken kodlar kategorisinde yer aldığı için cs go en iyi başlatma seçenekleri kapsamında bulunan kodları aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 

 • +mat_queue_mode 2 -disable_d3d9ex -r_emulate_g -softparticslesdefaultoff
 • +fps_max 0 -nojoy -high -fullscreen +mat_disable_fancy_blending 1 +cl_forcepreload 1 -limitvsconst -forcenovsync +r_dynamic 0
 • -tickrate 128 +fps_max 0 -novid -nojoy


Yukarıdaki kodlar, oyun kapsamında bulunan en iyi çalıştırma seçenekleri olarak bilinmekte olup bu seçenekler dahilinde oyuncular başlatma ayarlarını gerçekleştirebilir.


Ayrıca FPS nizi arttırmanın verimli yollarını arıyorsanız aşağıdaki yazımız tam size göre.


CSGO Oyun Ayarları Dışında FPS Arttırma Yöntemleri
CSGO oynayanlar için FPS'nin çok önemli bir kavram olduğunu biliyoruz. Bu nedenle sizler için CSGO da bilinmeyen FPS arttırma yöntemlerini listelediğimiz bu yazımızı mutlaka okumalısınız!

CS:GO Çalıştırma Seçenekleri (Tüm Ayar Seçenekleri) Sıkça Sorulan Sorular

CS:GO başlatma seçenekleri nerede?

Aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz: 

 

 1. Steam kütüphanenizi açın. 
 2. Kütüphanenizde bulunan CS:GO simgesine sağ tıklayın. 
 3. “Özellikler” seçeneğine tıklayın. 
 4. Burada yer alan “başlatma seçenekleri” kısmından bu ayara ulaşabilirsiniz. 
 5. Ardından yazımızda bulunan kodları girerek oyunu istediğiniz ayarlar ile başlatabilirsiniz.

CS:GO çalıştırma seçenekleri FPS artırmayı sağlar mı?

CS:GO çalıştırma seçenekleri FPS artırmayı sağlar. CS:GO başlatma kodları düzgün biçimde girildiğinde oyunda FPS artışı sağlayacaktır.