knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
Apex Legends Taktikleri ve En İyi Loot Noktaları
Bu Haberi 491 Kişi Okudu

Apex Legends Taktikleri ve En İyi Loot Noktaları

2019 yılında piyasaya sürülen ve battle royale oyunları arasında listenin başlarında yer alıyor. Apex Legends Steam üzerinde de en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Apex Legends taktikleri ve Apex Legends en iyi loot noktaları haberin devamında…


Apex Legends Coins Satın Al


Apex Legends Taktikleri


Apex Legends oynarken özellikle dikkat etmeniz gereken 7 taktik;


1- İniş yapacağınız bölgeye doğru karar verin:


Apex Legends evreninde iniş yaptığınız bölge, oyununuzun işleyişine yön verir. Eğer çok fazla oyuncu ile aynı yere iniyorsanız loot yapabilmek çin rakiplerinizi alt etmeniz gerekir. Oyunun sonuna kalan takımlardan biri olmak istiyorsanız daha sakin bölgelere iniş yapıp sakin bir şekilde loot yapmanız gerekir.


2- Agresif oynayın:


Battle royale oyunlarının genel taktiği agresif oynamak diyebiliriz. Bir savaşa girdiğinizde düşmanınızın iki seçeneği kaçmak veya savaşmaya devam etmek. Düşmanınız kaçma taktiğini uygularsa onu kovalamayı deneyebilir veya gitmesine izin verebilirsiniz. Düşman savaşma seçeneğini uygularsa agresif bir şekilde karşılık vermeniz gerekmektedir.  Savaş durumunda kaçarsanız veya saklanırsanız düşmanınız büyük ihtimalle daha iyi bir pozisyona geçip sizi etkisiz hale getirecektir.


3- Sağlığınız azaldıysa ölmemeye çalışın:


Apex Legends oynarken karşı taraf size fazla hasar verdiğinde devamını getirmek için sınırları zorlayabilir. Eğer yaralı durumda olan oyuncu sizseniz hayatta kalmaya çalışın. Bu, bir yere saklanıp hiç çıkmayın anlamına gelmiyor. Gerekirse savaşmaya devam edin.


4- Hızlı loot yapın:


Hızlı loot yapmak, battle royale oyunlarının ortak kuralıdır. Loot yaparken aynı bölgede uzun süre zaman harcamayın. Yeterli olduğunu düşündüğünüz silah ve zırhları bulduktan sonra daha fazla oyalanmayın ve tekrar aynı yere geri dönmeyin. Saatlerce loot yaptıktan sonra tek bir düşman bile vuramadan ölmek hem moralinizi bozabilir.


Apex Legends Coin Satın Al


5- Dikkatli ve geniş flank'ler yapın:


Flank, rakibinizi arkalamak için yaptığınız koşuya denir. Geniş noktalardan yapılan flank'ler risklidir ancak yeterli mesafeye sahip olduğunuz zaman oldukça etkili bir taktiktir. Düşmanı arkalamaya karar verdiğinizde, takım arkadaşlarınızla görüşünüzü koruduğunuzdan emin olun.


6- Haritada nasıl gezeceğinizi öğrenin:


Apex Legends'ta maçları kazanmanın taktiği, oyuna iyi bir başlangıç yaptıktan sonra bunu sürdürmekten geçiyor. İlk loot aşamasından sonra agresif bir şekilde oynamaya devam edin, birkaç kişiyi etkisiz hale getirin ve bu tempoyu düşürmeden hızla devam edin. Bu noktada harita bilgisi de büyük önem taşıyor. Karşı takımın potansiyel geçiş yollarını, en kalabalık yerleri ve alternatif yolları öğrenmeniz gerekir.


7- Atağa geçmeden önce doğru pozisyonda olduğunuzdan emin olun:


MOBA, FPS veya battle royale, türü bütün oyunlarda savaşı kazanmak istiyorsanız doğru pozisyon almak bunun en az yüzde 80'ini oluşturur. Bu noktada iyi bir aim'e sahip olmanın da etkisi olsa da, doğru zamanda doğru pozisyonda olabilmek de oyunları kazanmanıza büyük oranda fayda sağlar. "Highground" olarak tabir edilen, düşmandan yukarıda olduğunuz pozisyonlarda olmaya özen göstermeniz gerekir ve zorunda olmadıkça düşmandan aşağıdayken savaşmayın.


Apex Legends En İyi Loot Noktaları


Pusulara ve düşmanlara dikkar: Runoff


Runoff, önceki sezonlarda Apex Legends'ın en popüler iniş bölgelerinden biri olarak biliniyordu. Şuadna eski popülerliğini kaybetmeye başladı. Bölgede çok fazla loot bulunuyor ancak büyük çoğunluğu birkaç odaya ve binaya yayılmış durumda, bu nedenle düşmanların pusularına ve diğer takımlara dikkat edin. Ayrıca burada işiniz bittikten sonra daha sakin ancak loot açısından iyi bir bölge olan Slum Lakes'e doğru yönelebilirsiniz.


Apex Legends Runoff


Vakit kaybetmeyin: Water Treatment


Apex Legends Water Treatment, haritaya iniş yapıp, iner inmez hızlıca savaşa başlamak isteyenlerin tercih edebileceği geniş bir bölgeye sahip olan ve ayrıca saklanıp iyileşecek birçok alan bulunduruyor. Bölgede ana binanın yanı sıra doğu ve batıya doğru uzanan diğer binalarda da iyi lootlar yer alıyor. 


Apex Legends Water Treatment


Kontrollü başlayın: Spotted Lake


Apex Legends 8. Sezon ile haritaya eklenen Spotted Lake haritası, maça daha kontrollü başlamak isteyen ve daha yavaş bir oyun tarzından hoşlanan oyuncuların tercih edebileceği bir konum. Burada loot toplayabileceğiniz onlarca farklı yer bulunuyor.


Apex Legends Spotted Lake


Apex Legends Coins Satın Al


Yüksek seviye ganimet için: Icarus


Apex Legends Olympus'a yeni eklenen Icarus bölgesi, içinde birçok yüksek seviye ganimet barındıran bir gemi. Sakin olduğunu söyleyebileceğimiz bölgede rahatça loot yapabilir, savaşa tam donanımlı bir şekilde daha sonradan sakin bir şekilde başlayabilirsiniz.


Apex Legends Icarus


Yeteri kadar loot bulabileceğiniz: Fight Night


Oyuna ilk eklendiği zaman haritanın en sıcak noktalarından biri olan Apex Legends Fight Night, şuanda çok daha sessiz ve sakin. Birçok çıkış noktası bulunduğundan mükemmel bir başlangıç noktası kabul edilen Fight Night, loot açısından da oldukça zengin bir bölgedir.


Apex Legends Fight Night


Savaş ve saklan: Grow Tower


Çok fazla yüksek alanın olması sebebiyle savaşmak ve saklanmak için ideal bir bölge olan Apex Legends Grow Towers, her oyun başında birkaç takımın kesin olarak iniş yaptığı bir bölge. Bölgede çok fazla loot olsa da bunları tek başınıza toplamadığınızı ve her an düşmanlarınız tarafından pusuya düşebileceğinizi unutmayın.


Apex Legends Grow Tower


Dikkat kalabalık olabilir: Landslide


Apex Legends Trainyard bölgesinin yerine oyuna eklenen Landslide, daha yeni bir bölge olduğu için oyuncuların ilgisini çekiyor. Fazla sayıda korunaklı alan ve geçitlerle başlangıç için iyi bir nokta olsa da buraya inmeden önce bölgenin kalabalık olabileceğini unutmayın.


Apex Legends Landslide


Gözetleme alanları ve loot ile dolu: Climatizer


Bölge olarak oldukça geniş bir alana sahip olan ve ganimetlerle dolu olan Apex Legends Climatizer, çeşitli gözetleme noktaları ve saklanma alanlarıyla iyi bir başlangıç noktası olarak kabul edilir. Yeni Apex Legends güncellemesiyle birlikte Refinery'nin yerine eklenen bu bölge de tıpkı Landslide gibi oyuncuların dikkatini çekiyor. Bu nedenle bölgeye indiğinizde ortam sakin olmayabilir.


Apex Legends Climatizer


Bolca loot barındırıyor: Lava Siphon


Başlangıçta Sorting Factory olarak adlandırılmış olan Lava Siphon, Apex Legends Sezon 10'da inebileceğiniz en iyi bölgelerden biri. Dar geçitler ve açık alanları olduğu için pek korunaklı olmayan bölge de yeni olduğu için oyunculardan ilgi görüyor. Ancak loot miktarının iyi olduğunu söyleyebiliriz.


Apex Legends Lava Siphon


Apex Legends'a yeni başlayanlar ve Apex Legends loot noktalarını öğrenmek isteyenler için Apex Legends taktikleri ve Apex Legends en iyi loot noktalarını derledik. Apex Legends evreninde hayatta kalan takım olmak için hemen Apex Legends Coins satın al!


Apex Legends Coins Satın Al

Apex Legends Taktikleri ve En İyi Loot Noktaları Sıkça Sorulan Sorular

Apex Legends Taktikleri neler?

 • İniş yapacağınız bölgeye doğru karar verin
 • Agresif oynayın
 • Sağlığınız azaldıysa ölmemeye çalışın
 • Hızlı loot yapın
 • Dikkatli ve geniş flank'ler yapın
 • Haritada nasıl gezeceğinizi öğrenin
 • Atağa geçmeden önce doğru pozisyonda olduğunuzdan emin olun

Apex Legends En İyi Loot Noktaları nerede?

 • Runoff
 • Water Treatment
 • Spotted Lake
 • Icarus
 • Fight Night
 • Grow Tower
 • Landslide
 • Climatizer
 • Lava Siphon