knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Call of Duty Oyunda Hileyi Affetmeyecek!
Bu Haberi 1484 Kişi Okudu

Call of Duty Oyunda Hileyi Affetmeyecek!

Call of Duty, yeni hile yazılımı Ricochet'i duyurdu. Call of Duty, birinci şahıs nişancı türü aksiyon oyunları serisidir. Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Modern Warfare(2019), Call of Duty: Black Ops 2, Call of Duty: Black Ops 3, Call of Duty: Ghosts, Call of Duty: Advanced Warfare, Call of Duty: Infinite Warfare oyunları modern zamanlara göre kurgulanmıştır. Call of Duty: Black Ops'ta Soğuk Savaş dönemi oyuna konu edilmiştir. Başta Call of Duty: WWII olmak üzere serinin diğer oyunları ise II. Dünya Savaşı konuludur.


Geçtiğimiz günlerde Call of Duty Twitter hesabından "Yarın görüşürüz" başlıklı hilecileri kapsayan tweet atmıştı. Ertesi gün ise yeni anti hile sistemini duyurdu.

 

 

 


Call of Duty: Vanguard ve popülerliğini her zaman koruyan Call of Duty: Warzone için Ricochet'i duyurdu. Ricochet, oyundaki hilecilerle mücadele etmeyi hedef almış bir anti hile sistemi olacak. Call of Duty: Vanguard, seriyi İkinci Dünya Savaşı dönemi köklerine geri götüren yıllık birinci şahıs askeri nişancı oyununun en son yinelemesidir. Call of Duty: Modern Warfare (2019) ve Warzone ile aynı motor üzerine inşa edilen yeni oyun, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların dikkatini çekti. Call of Duty: Warzone tartışmasız günümüzün en çok oynanan video oyunlarından biri oldu. Activision, oyundaki hileleri önlemeye yönelik bazı adımlar atmış olsa da, oyun içinde hile yapanlarda önemli bir azalma görülmedi ve bu şimdi değişmek üzere gibi görünüyor.


Ricochet, hile ile mücadele için çok yönlü bir yaklaşım benimsemekte. Bu, hileyi belirlemek için analitiği izleyen yeni sunucu tarafı araçları, hilecileri ortadan kaldırmak için gelişmiş araştırma süreçleri, hesap güvenliğini güçlendirmek için güncellemeler ve daha fazlasını içerecek. Easy Anti-Cheat ve BattleEye gibi birkaç önde gelen hile karşıtı sistem olmasına rağmen, Riot Games'in popüler oyunu Valorant için geliştirilen Vanguard, hile önleme uygulamasıdır. Vanguard, Valorant'ı bilgisayar korsanlarından ve dolandırıcılardan korumakta oldukça başarılı oldu ve Ricochet, Call of Duty: Vanguard ve Warzone için aynısını yapabilir.


Geçtiğimiz günlerde Activision tarafından yapılan bir haber bülteninde oyuncu gizliliği veil Ricochet anti hile sisteminin bgisayarlarında neler yapacağı hakkında çeşitli ifadeler ve güvenceler yer aldı.


Activision, "Oyun gizliliğini sağlamak son derece önemlidir ve çekirdek seviyesinde bir sürücü olasılığı bazı oyunculara duraklama sağlayabilir." Dedi. Oyuncular Call of Duty: Warzone'u kapattığında, sürücünün de kapandığını belirtti.

 

Call of Duty Oyunda Hileyi Affetmeyecek! Sıkça Sorulan Sorular

Call of Duty Warzone Nedir?

10 Mart 2020'de piyasaya sürülen ücretsiz bir battle royale video oyunudur. Battle Royale'in mantığı gayet basit, solo veya takımınızla birlikte uçaktan Warzone sahasında belirlediğiniz bölgeye atlarsınız; silah, mühimmat, zırh, para gibi birçok şeyi yerden toplarsınız ve alanın içinde kalmaya çalışarak karşınıza çıkan bütün düşmanları yok ederek birinci olmaya çalışırsınız.

Call of Duty hile yazılımı Ricocheat Nedir?

Call of Duty Warzone oyununda kullanılacak olan Ricochet Anti-Cheat sistemidir. Hileleri tespit etmek adına analitiği takip eden sunucu tarafı araçları, hileci oyuncuları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Hile sistemi, Call of Duty serisi dahil olmak üzere ilk olarak Warzone oyununda kullanılmaya başlanacak. Hile sistemi oyunla etkileşime girmeye ve oyunu manipüle etmeye çalışan yazılım ve uygulamaları inceleyerek hilecileri belirleme sürecini iyileştirecek ve sunucunun güvenliğini en üst seviyeye taşımayı amaçlıyor.