knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Diablo 4 Oyun Rehberi ve Taktikleri
Bu Haberi 354 Kişi Okudu

Diablo 4 Oyun Rehberi ve Taktikleri

Diablo 4, cehennemden gelen ordulara karşı savaştığınız izometrik ARPG türünde bir oyundur. Diablo serisinin son halkası olan 4, keşfedilmeyi bekleyen farklı bölgeleriyle oyunculara bir açık dünya deneyimi sunuyor.

 Yıllar süren geliştirme ve beta süreçlerinin ardından nihayet yeni nesil konsollar ve PC için çıkış yapan oyun, Blizzard’ın sevilen Diablo serisini modernize ettiği bir yapı ve birçok yeni sistem barındırıyor. İster tek başınıza, isterseniz arkadaşlarınızla Diablo 4 dünyasını keşfedebilirsiniz.


Bu, Diablo 4 oyun rehberi içeriğimizde özellikle yeni başlayan oyuncuların işini kolaylaştıracak taktikler ve ipuçları ile onlarca hatta yüzlerce saat sürecek Diablo deneyiminize yardımcı oluyoruz!


Diablo 4 Hikayesi


Diablo serisi her ne kadar hikayenin odak noktada olduğu bir seri olmasa da serinin meraklıları için keşfedilecek oldukça derin bir evrene sahiptir. Diablo 4 hikayesi serinin üçüncü oyunu olan Diablo III: Reaper of Souls’un 50 yıl sonrasını anlatmaktadır.


Oyuncular, Lilith'in realm of sanctuary’de kurduğu kudretli güce karşı bir maceraya atılırlar. Toplamda 6 Bölüm ve bir epilogdan oluşan Diablo 4 hikayesini tamamen keşfetmek için, bölümler arasında geri dönüşler yapmak ve hikayeyi birden fazla kez bitirmek gerektiğinden uzun bir yolculuğa hazır olun.Diablo 4 Nasıl Oynanır?


Diablo 4 oyunculara sunduğu farklı karakter geliştirme şemaları, ekipmanlar ve yetenekler dolayısıyla oynanış bakımından oldukça çeşitli bir yapıya sahiptir.


Oyunda temel amaç, size sunulan haritadaki çeşitli zindanları, sunakları ve açık dünya alanlarını keşfederek karakterinizi güçlendirmek, böylelikle oyundaki zorlukların üstesinden gelmektir.


Dolayısıyla, oyunda deneme-yanılma ile keyif aldığınız içeriği anlamak ve karşılaştığınız bir zorluğu aşmak için farklı yollar denemek oldukça kritik bir role sahiptir.


Diablo 4 Karakter Sınıfları Nelerdir?Diablo 4, Barbar (Barbarian), Druid, Ölüm Büyücüsü (Necromancer), Büyücü (Sorcerer) ve Haydut (Rogue) olmak üzere toplamda beş adet karakter sınıfına sahiptir. Her biri kendine has özellikler barındıran bu sınıflar, oyun deneyimini tamamen değiştiriyor.


Siz de farklı karakter sınıflarını deneyerek hem daha farklı bir Diablo 4 deneyimi yaşayabilir, hem de oyunda karşılaştığınız zorluklara alternatif çözümler üretebilirsiniz.


Ayrıca, 2024 yılının sonunda çıkış yapacak olan Vessel of Hatred DLC paketi ile bu sayının artması beklenmektedir.


Diablo 4 Taktikleri


Diablo 4, içerik bakımından oldukça zengin olduğundan özellikle daha önce Diablo serisini hiç deneyim etmemiş oyuncular için ilk bakışta oldukça karmaşık görünebilir. 


Ancak, oyun hakkında öğreneceğiniz bazı ipuçları ile alışma süreciniz çok daha kolay bir süreç haline dönüşebilmektedir. İşte, Diablo deneyiminize katkıda bulunacak bazı Diablo 4 taktikleri:


1. İlk Oynayışınızda Kademe I Zorlukla OynayınDiablo 4'ün zorluk sistemi, oyunun mekaniklerine alışmak ve kademeli bir şekilde loot yapıp karakter geliştirmek için oldukça güzel bir yol sunmaktadır.


Toplamda 4 kademeye sahip olan bu zorluk sistemi, oyunculara her artan seviyede daha fazla altın ve deneyim sunuyor olsa da düşmanların ve karşılaşacağınız zorlukların da seviyesi artmaktadır.


Dolayısıyla, yeni başlayan oyuncular için en iyi seçenek birinci kademe zorluktur. Diablo serisine aşina olan oyuncuların da başlangıç karakterlerini belirli bir seviyeye kasana kadar I. kademe zorlukta oynamaları önerilmektedir.


2. Kayıt Noktalarını Manuel Olarak Aktif Etmek Gerektiğini UnutmayınDiablo 4’ün geniş açık dünyasında birçok kayıt noktası bulunmaktadır. Kayıt noktaları hızlı seyahat imkanı sağladığından oldukça önemlidir. Çoğu oyundan farklı olarak, Diablo 4’de bu hızlı seyahat noktaları otomatik olarak değil, manuel olarak aktif edilmektedir.


Basit bir şekilde kayıt noktasının yanına gidip atadığınız etkileşim tuşuna basarak bu noktaları aktifleştirebilirsiniz. Aksi takdirde, Diablo 4 dünyasını keşfetmek her yere uzun uzadıya gitmenizi gerektireceğinden oldukça zor bir hale gelebilir.


3. Haritadaki Rastgele Etkinliklere KatılınMini haritada turuncu bir çember şeklinde beliren etkinlikler, tamamlandıklarında oyuncuları çeşitli içeriklerle ödüllendirmektedir. Etkinliklerin çoğu birbirine benzeyen sıradan içerikler olsa da zaman zaman oyuncuyu güzel bir eşya ile ödüllendirmektedir.


Dolayısıyla, haritada gezerken bir etkinliğe denk geldiğinizde o etkinliğe katılmak yararınıza olabilir. Sonuçta, fazla mal göz çıkarmaz.


4. 15. Seviyeye Kadar Karakterinizin Farklı Yeteneklerini Deneyin


Diablo 4 karakter ağacı oyunculara farklı birçok yetenek sunduğundan karakterinizi hangileriyle donatmanız gerektiğine karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. 


15. seviyeye ulaşana kadar karakter ağacındaki yetenekleri sıfırlamak altın ödemenizi gerektirmediğinden, deneme yanılma yaparak en çok beğendiğiniz yeteneklerden ilerlemek oldukça mantıklı bir seçimdir.


5. Yalnızca Ana Görevlerden İlerlemeyin


Diablo 4, sürükleyici ana hikaye görevlerinin yanı sıra birçok yan göreve de sahiptir. Yan görevler, vakit kaybı olarak görüldüğünden birçok oyuncu tarafından göz ardı edilmektedir.


Diablo 4 yan görevleri bu genel tanımın aksine hem oldukça ödüllendirici olması hem de oyunculara sunduğu kaliteli hikaye anlatımı sebebiyle vaktinize mutlaka değecektir. Dolayısıyla, Diablo 4 gibi karakter kasmanın bu kadar önemli olduğu bir oyunda yan görevler büyük önem taşımaktadır. 


Diablo 4 Sistem Gereksinimleri


Diablo 4 modern bir oyun deneyimi sunmasına karşın, diğer AAA oyunlara kıyasla daha mütevazı bir sistem gereksinimi ile oyuncular tarafından erişilebilmektedir. İşte Diablo 4 sistem gereksinimleri:

 Diablo 4 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • Windows OS: 64-bit Windows® 10 1909 ya da daha yeni sürüm
 • İşlemci: Intel® Core™ i5-2500K or AMD™ FX-8350
 • RAM: 8 GB
 • Depolama Alanı: 90 GB kullanılabilir alan
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 660 veya Intel® Arc™ A380 veya AMD Radeon™ R9 280
 • DirectX: Sürüm 12


Diablo 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • Windows OS:  64-bit Windows® 10 1909 ya da daha yeni sürüm
 • İşlemci: Intel® Core™ i5-4670K or AMD Ryzen™ 1300X
 • RAM: 16 GB
 • Depolama Alanı: 90 GB boş alanlı SSD
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 970 veya Intel® Arc™ A750 veya AMD Radeon™ RX 470
 • DirectX: Sürüm 12