knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs2-haberleri
CS2 Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
Galatasaray ve Fenerbahçe Şampiyonluk Liginden Çekildi
Bu Haberi 809 Kişi Okudu

Galatasaray ve Fenerbahçe Şampiyonluk Liginden Çekildi

Riot Games tarafından LoL Espor EMEA Şampiyonluk Ligi ile alakalı radikal karardan sonra, üst üste iki büyük LoL Espor klübünden çarpıcı açıklamalar geldi. Bu açıklamalar taraftarları üzerken diğer takımlar için ise bir örnek teşkil etti. Galatasaray Espor ve Fenerbahçe Espor'un yeni LoL Espor EMEA Şampiyonluk Ligi Düzenlemesi ile alakalı gösterdiği tepki haberimizin detaylarında. Eğer sizde Galatasaray Espor ve Fenerbahçe Espor LoL EMEA Şampiyonluk Liginden Çekildi Mi? Sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz.Galatasaray Espor Kulübü'nün League Of Legends Şampiyonluk Ligi Hakkında Duyurusu


Bir kaç haber öncesinde size LoL Espor EMEA Şampiyonluk ligi hakkında Riot Games tarafından alınan radikal kararlardan bahsetmiştik. Bu kararların en etkili olduğu ülkelerden biri ise Türkiye oldu. Bu kararın hemen ardından ise Türkiye'nin en eski ve köklü Espor Kulüplerinden tepki gecikmedi. Bu tepkilerden ilki FIFA, PUBG Mobile, NBA2K, eFootball, Valorant oyunlarında aktif olarak faaliyet gösteren ve bir çok başarı elde eden Galatasaray Espor Kulübü'nden geldi. League of Legends’ta yapılan statü değişikliği sonucunda Türkiye Şampiyonluk Ligi şampiyonlarının MSI ve Worlds Dünya Şampiyonaları'na katılamayacağı bildirildi. Yaşanan bu gelişme sonucunda Galatasaray Espor LoL takımını League Of Legends Şampiyonluk liginden çekme kararı aldığını bildirdi. Taraftarlarının bu duruma üzülmeleri yanı sıra kendilerininde bu konuda üzgün olduklarını anlayabiliyoruz. 


Galatasaray Espor Kulübü'nün League Of Legends Başarıları

 

  1. 6 Kez Play-Off
  2. 2021 Türkiye Şampiyonluğu
  3. League Of Legends Dünya Kupası Temsilciliği
  4. 2022 LoL Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi İkinciliği

 

 


 


Fenerbahçe Espor Kulübü'nün League Of Legends Şampiyonluk Ligi Hakkında Duyurusu


Riot Games tarafından verilen karar ile alakalı olarak tepkisini gösteren bir diğer takım ise yine LoL Espor Şampiyonluk Ligi'nin aktif kulüblerinden biri olan Fenerbahçe Espor oldu. Bir çok oyunda çeşitli başarılar elde eden ve Türkiye Espor arenasında aktif olarak faaliyet gösteren Fenerbahçe Espor konuyla alakalı olarak uzun bir açıklama metni yayınladı. Yayınladıkları bu metinde Riot Games tarafından alınan bu radikal karara karşı sitemlerini dile getirip LoL Şampiyonluk Ligi'nden çekildiklerini açıkladılar. Tıpkı Galatasaray Espor gibi diğer aktif faaliyet gösterdikleri Espor arenalarında faaliyet göstermeye devam edeceklerini bildiren Fenerbahçe Espor Kulübü konuyla alakalı düşüncelerini açıklama metninde şu şekilde dile getirdi;


Fenerbahçe Espor LoL Şampiyonluk Ligi Duyurusu


League of Legends tarafında Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin statü değişimi gündeme geldi ve bununla birlikte Türkiye Şampiyonluk Ligi şampiyonları MSI ve Worlds Dünya Şampiyonalarına katılamayacağı açıklandı. Bu nedenle 2017’den beri mücadele ettiğimiz ve kesintisiz yatırım yapmayı sürdürdüğümüz League of Legends Şampiyonluk Ligi’nden 2023 Kış Mevsimi itibarıyla çekilme kararı aldığımızı bildirmek isteriz. Çünkü; Fenerbahçe Espor olarak dünyanın en iyileriyle yarışma imkanı bulamayacağımız bir platformda olmamızın takımımıza, taraftarlarımıza ve büyük Fenerbahçe camiasına bir katkısı olamayacağına ve yakışmadığına inanıyoruz.

                                        

                         

 


Detaylarıyla size Galatasaray Espor ve Fenerbahçe Espor'un League Of Legends Şampiyonluk Ligi'nden neden çekildiğini açıklamaya çalıştık. Yaşanan bu olaydan dolayı bizim de üzgün olduğumuzu ve League Of Legends Şampiyonluk Ligi'nin tekrar eski haline dönmesini umut ettiğimizi bildirmek isteriz.


LoL RP

 

Siz de en uygun fiyatlar ile RP almak ve vadinin şampiyonu olmak ister misiniz? Hemen görsele tıkla ve en ucuz fiyatlı RP satın al!
 

Galatasaray ve Fenerbahçe Şampiyonluk Liginden Çekildi Sıkça Sorulan Sorular

Galatasaray Espor League Of Legends Şampiyonluk Liginden Çekildi Mi?

Evet, Galatasaray Espor artık League Of Legends Şampiyonluk Ligi'nde mücadele etmeyecek.

Fenerbahça Espor League Of Legends Şampiyonluk Liginden Çekildi Mi?

Evet, Fenerbahçe Espor artık League Of Legends Şampiyonluk Ligi'nde mücadele etmeyecek.

League Of Legends Şampiyonluk Ligi'nden Kaç Türk Takımı Eksildi?

Resmi açıklamalar doğrultusunda şuan Galatasaray Espor Kulübü ve Fenerbahçe Espor Kulübü olmak üzere iki takım eksildi.