knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
BOOMHAUER BOOMHAUER @editor
League of Legends 11.23 Yama Notları
Bu Haberi 535 Kişi Okudu

League of Legends 11.23 Yama Notları

League of Legends 11.23 yama notları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Riot Games, League of Legends evrenindeki rekabeti güçlendiriyor. League of Legends 11.23 Yaması'nda Vadi yeni Kimya ve Hextech Ejderleri, 6 yeni eşya, 24 eşya güncellemesi, 3 rün değişikliği ve harita hedefi ödülleriyle bambaşka yenilikler geliyor. Lol Ulti Büyü Kitabı da yeni Ulternatif Sihirdar Büyüsü ve ormancılara özel bir sürprizi beraberinde getiriyor.


LoL 11.23 yama notları detayları haberimizde.Lol 11.23 Yamada Öne Çıkanlar


Tatlı Pastane Gwen, Tatlı Pastane Soraka, Tatlı Pastane Annie, Tatlı Pastane Bard, Tatlı Pastane Sivir ve Tatlı Pastane Vladimir 2 Aralık 2021 tarihinde çıkıyor. Ayrıca sınırlı bir süreliğine oyuncular 22 Kasım 2021'den itibaren Arcane Caitlyn'i ve 24 Kasım 2021'den itibaren Arcane Jinx'i kazanabilecek.


Arcane'e Doğru

 

 • Kimya Ejderi ve Hextech Ejderi, ilk çıkışını yapıyor! Ulti Büyü Kitabı boyunca sadece bu iki ejder ortaya çıkacak.
 • Arcane temalı harita dekorasyonları eklenecek.


Lol Harita Hedefi Ödülleri


“Harita hedefi ödülleri yalnızca bir takım yeterince geriye düştüğünde etkinleşir ve ödüllü hedefler her iki takım için de mini haritada işaretlenir. Eğer gerideki takım etkin ödülü olan bir hedefi alırsa, takımın tüm üyeleri hedef ödülü altını kazanır.”“Hedef ödülleri arka planda dört etmene göre hesaplanır: XP farkı, altın farkı, ejder farkı ve kule farkı. Etkinleştiklerinde, gerideki takımın her bir harita hedefinin başına bir ödül konur. Harita hedefi ödülleri beş takım üyesine eşit bölüştürülecek şekilde şöyle başlar.”


*BARON VE KADİM EJDERHA: 500 Altın
*EJDERLER VE VADİ'NİN ALAMETİ: 500 Altın
*DIŞ KULE: 250 Altın
*İÇ KULE: 400 Altın
*ÜS KULESİ: 400 Altın


“Kaybeden takım daha da geriye düştükçe bu taban miktarlar fazladan %60'a kadar artabilir. Her bir hedefin ödülü Tab tuşuyla açılan menüde kaybeden takımın harita hedefi simgelerinin altında görülebilir.”Mavi takım geride; bir hedefi ele geçirdikten sonra kazanacağı ilave altın, her bir hedefin simgesinin altında gösteriliyor.


“Harita hedefi ödülleri bir takım, belirlenen eşiğin gerisine düştükten 15 saniye sonra etkinleşir ve eşiği aştıktan 15 saniye sonra devre dışı kalır. Bu devre dışı kalma süresi, kaybeden takım hedef ödülüyle çatışmada ise uzar.”


Orman Değişiklikleri


Sihirdar Vadisi'ne yepyeni güçlendirmelere, ruhlara ve yüzey şekli etkilerine dahip iki yeni ejder getiriyoruz. Kimya Vadisi ve Hextech Vadisi çıkma ihtimalleri, yalnızca Lol 11.23 Yaması boyunca geçici olarak iki katına çıkarılacak. Böylece Sezon Öncesi Dönem'de yeni harita değişikliklerini ve ejder ruhlarını daha sık deneyebilirsiniz.


Kimya Ejderi - YeniKimya Ejderi sıra dışı stratejiler kullanmak, hesaplanmış riskler almak ve en ufak avantajlar için bile savaşmaktan ibarettir. Kimya Ejderi Ruhu, sizi kendinizi riske atmaya ve hayatınızı değerli hamleler için feda etmeye teşvik eder.”

 

 • KİMYA EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ: Canları 1-18. seviyelerde sizinkinden 340-1020 fazla olan rakiplere karşı yük başına en fazla %5 İlave Hasar kazandırır.
 • KİMYA EJDERİ RUHU: Bir takım Kimya Ejderi Ruhu'nu ele geçirdiğinde, takım üyeleri bir sonraki katledilmelerinin ardından kısa süreliğine hayatta kalır. Şampiyonlar taban canlarının %80'ine + ilave canlarının %50'sine eşdeğer miktarda canla dirilir ve azalarak kaybolacak şekilde %75/30 Hareket Hızı (yakın dövüşçü/menzilli) kazanır. Dirilen şampiyonların aldığı hasar %40, verdiği hasar %33 azalır. Ayrıca başlangıçtaki canlarının her 0,25 saniye artan yüzdelik bir bölümüne eşdeğer miktarda hasar alırlar.
 • KİMYA VADİSİ: Ormandaki dört noktada içindeki şampiyonlara kamuflaj etkisi kazandıran gaz bölgeleri ortaya çıkar. Bölgenin içindeki şampiyonlar, mevcut canları kendilerinden daha yüksek olan rakiplere en fazla %10 daha fazla hasar verir. Rakibin canı, saldırganın seviyesine bağlı olarak ondan 34-1020 daha azsa azami hasara ulaşılır.
 • KAMUFLAJ: Kamuflaja bürünen rakipler normal görüş totemlerince açığa çıkarılamaz; ancak kontrol totemleri, keşif çiçekleri ve görünmez rakipleri açığa çıkaran diğer etkiler tarafından açığa çıkarılabilir. Ayrıca rakipler yakınınızda duruyorsa da açığa çıkar.Hextech Ejderi - YeniHextech Ejderi haritayı kontrol etmek, rakiplerinize kanatlardan saldırmak ve rakip takımı muhteşem bir kombo için köşeye sıkıştırmaktan ibarettir. Hextech Ejderi Ruhu, rakipleri yavaşlatarak takım savaşlarını kontrol etmenizi ve kaçanları kovalamanızı sağlayan özel bir yıldırım saldırı kazandırır.”


 

 • HEXTECH EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ: Yük başına 5 Yetenek Hızı ve %5 Saldırı Hızı sağlar.
 • HEXTECH EJDERİ RUHU: Bir takım, Hextech Ejderi Ruhu'nu ele geçirdiğinde şampiyonların bir sonraki normal saldırısı veya yeteneği 1-18. seviyelerde 25-75 Gerçek Hasar veren, fazladan 3 hedefe seken ve rakipleri 2 saniyeliğine %45/35 (yakın dövüşçü/menzilli) (1000 İlave Can başına +%5, 100 YG başına +%1, 100 İlave SG başına +%3) yavaşlatan bir zincirleme yıldırım kazanır (8 saniye bekleme süresi).
 • HEXTECH VADİSİ: Haritada hex-geçit çiftleri ortaya çıkar ve şampiyonlar bu geçitleri kullanarak haritada hızlıca seyahat edebilir. Hex-geçitler hareketsiz bırakma etkileri veya hasarla engellenebilen kısa bir yoğunlaşmanın ardından etkinleşir. Her bir hex-geçit çiftinin, şampiyon başına 30 saniyelik bireysel bir bekleme süresi vardır.Lol Rp Satın Al


Bulut EjderiBulut Ejderi güçlendirmesi, epey kuvvetli olmasına rağmen bu yıl pek ilgi görmedi. Bunu ayarlamak zordu; çünkü etkili bir ödül olabilmesi için güçlendirmenin çok fazla ulti hızı sağlaması ve bu miktarın oyunun gidişatını baştan aşağı değiştirmemesi gerekiyordu. (Bulut Ejderi Ruhu ve Bulut Vadisi değişmedi.)”     


BULUT EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ: 12 Ulti Hızı ⇒ Çatışma hızı +%3,5 Hareket Hızı, +3,5 Yavaşlatma Direnci


Yampiri Yengeç“İlk Yampiri Yengeç oyunun erken safhalarının sonucunu belirlemede fazla etkiliydi. Dolayısıyla sağladığı XP'yi azaltarak onu daha önemsiz hale getiriliyor. Artık yengeç daha narin (ve daha minik) olduğundan, sizin ya da rakibinizin onu yenmesi kolaylaşacak. Böylece taraflar daha hızlı şekilde güvenli bölgelere dönebilecek.”


BEBEK HATASI: İlk Yampiri Yengeç artık %35 daha az cana sahip, %80 daha az XP veriyor ve değerinin düştüğü belli olsun diye cüsse olarak da daha küçük. (Not: %80 azalan XP'si, Avcı pasifinin başlangıç ormancı eşyalarına sağladığı ilave XP'yi etkilemeyecek.)


Yeni Eşyalar


Geçen yıl Sezon Öncesi Dönem'de yapılan eşya sistemi güncellemesinden beri anlamlı seçenekleri olmayan büyücüler, tanklar, eli ağırlar ve suikastçılar için bazı yeni eşyalar ekleniyor.

 

 • Parçalanmış Kraliçe'nin Tacı
 • Denge Örtüsü
 • Aksiyom Akımı
 • Gölgealev
 • Yaklaşan Kış


Büyücü Eşyaları


Büyücü eşyası seçenekleri, bu sezon özellikle de YG eli ağırlar ve bazı savaş büyücüleri için epey sınırlıydı. Bazı seçenekleri özgünleştiriyor ve eşyaları tüm YG kullanıcıları için daha çekici hale getiriliyor.

 

 • Hepbuz
 • Uğursuz Koruma
 • Başmelek Asası
 • Kozmik Hızlandırıcı
 • Ufukgetiren
 • Hiçlik Değneği
 • Doran'ın Yüzüğü
 • Hextech Alternatörü
 • Hextech Füzekemer
 • Gece Tırpanı


Arcane Caitlyn, Jayce ve Jinx Güncellemeleri


Caitlyn'in gelecekteki görsel, kostüm ve genel gelişimini tutarlı hale getirmek için Piltover Şerifi'ne bir Görsel ve Sürdürülebilirlik Güncellemesi getirildi. Caitlyn ve sekiz kostümünün hepsinin oyun içi modelleri, seslendirmeleri, ses efektleri ve görsel efektleri modernleştirildi. Ayrıca tüm açılış görselleri güncellendi, bazıları yeniden tasarlandı.


“Ayrıca Jayce ve Jinx de netlik ve temayla ilgili amaçlarımız doğrultusunda modernleştirildi.”


Lol Yakında Gelecek Kostümler


Arcane Jinx


Arcane Jinx


Arcane Caitlyn


Arcane Caitlyn


Tatlı Pastane Gwen


Lol Gwen


Tatlı Pastane Soraka


Lol Soraka


Tatlı Pastane Annie


Lol Annie


Tatlı Pastane Bard


Lol Bard


Tatlı Pastane Sivir


Lol Sivir


Tatlı Pastane Vladimir


Lol Vladimir


Lol Rp

League of Legends 11.23 Yama Notları Sıkça Sorulan Sorular

Lol 11.23 yaması ne zaman?

League of Legends 11.23 yama notları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Lol 11.23 güncellemeleri 17 Kasım itibari ile oyunda.

Lol 11.23 harita hedefi ödülleri neler?

Harita hedefi ödülleri yalnızca bir takım yeterince geriye düştüğünde etkinleşir ve ödüllü hedefler her iki takım için de mini haritada işaretlenir. Eğer gerideki takım etkin ödülü olan bir hedefi alırsa, takımın tüm üyeleri hedef ödülü altını kazanır. Hedef ödülleri arka planda dört etmene göre hesaplanır: XP farkı, altın farkı, ejder farkı ve kule farkı. Etkinleştiklerinde, gerideki takımın her bir harita hedefinin başına bir ödül konur. Harita hedefi ödülleri beş takım üyesine eşit bölüştürülecek şekilde,

 • BARON VE KADİM EJDERHA: 500 Altın
 • EJDERLER VE VADİ'NİN ALAMETİ: 500 Altın
 • DIŞ KULE: 250 Altın
 • İÇ KULE: 400 Altın
 • ÜS KULESİ: 400 Altın şeklindedir.