knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
League of Legends 2022 PC Sistem Gereksinimleri
Bu Haberi 3170 Kişi Okudu

League of Legends 2022 PC Sistem Gereksinimleri

2009 yılından beri en çok ilgi gören MOBA türü oyunlardan olan League of Legends, tüm dünya genelinde en fazla katılımcı sayısına sahip olan çevrimiçi oyunlardandır. İndirmesi ve oynaması tamamen ücretsiz olan League of Legends’ı indirmek için oyunun talep ettiği temel gereksinimlerin karşılanması yeterlidir.


League of Legends sistem gereksinimleri olarak kabul edilebilecek bu gereksinimler, günümüzde üretilen hemen her dizüstü ya da masaüstü bilgisayarın karşılayabileceği niteliktedir. Buna karşın yine de LoL severlerin oyunu bilgisayarlarına indirmeden önce League of Legends minimum sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olması ve sahip oldukları cihazların oyunun talep ettiği temel gereksinimleri karşıladığından emin olması gerekir. 


Aksi durumlarda kıyasıya rekabetin eşsiz görsel ve grafiklerle sunulduğu LoL dünyasına katılım sağlanması mümkün olmayabilir. Aynı zamanda oyunun talep ettiği minimum şartları karşılamayan bazı bilgisayarlara indirilmesi halinde ise; kasma, donma ve ısınma gibi temel problemlerin ortaya çıkması da olasıdır. 
 

İndirimli Riot Points Satın Al
 


League of Legends Kaç Gb 2022? 


League of Legends ekosistemine dahil olarak kıyasıya gerçekleşen 5’e 5 mücadelelerde yer almak ve gerçek bir güç gösterisinde bulunarak eşsiz stratejiler geliştirmek hemen her oyuncunun hayalidir. League of Legends dünyasında var olmak isteyen pek çok oyuncunun merak ettiği en temel durumların başında ise League of Legends kaç GB 2022?


Sorusunun cevabı gelir. Riot Games tarafından oyunda yapılan son güncellemelerle birlikte League of Legends’ın 2022 yılında bilgisayarlarda kapladığı toplam alan 12 GB boyutundadır. 


Buna karşın herhangi bir aksaklık olmadan League of Legends deneyimi yaşamak için çok daha fazla boş alana ihtiyaç duyulur. Özellikle oyunda düzenli olarak gerçekleşen güncellemeler yeni depolama alanlarına ihtiyaç duyuyor olduğundan, cihazlarınızda minimum 16 GB boş alan olduğundan emin olmanız tavsiye edilir. Bu kapsamda League of Legends kaç Gb? Merak edenler için oyunun minimum 12 GB talep ediyor olmasına karşın, 16 GB depolama alanının bulunduğundan emin olunması önerilir. 


League of Legends Gereksinimleri 


Riot Games tarafından 2009 yılında yayınlandığında, pek çok bilgisayar için League of Legends sistem gereksinimleri karşılanamaz durumdaydı. Özellikle bu dönemde önce üretilmiş dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için League of Legends’ın sistem gereksinimlerinin karşılanması yüksek düzeyde zorluk içermiştir. Günümüzde ise bu durumun aksine, son teknolojik donanımlar ile üretilen her türden bilgisayar aracılığıyla League of Legends dünyasına dahil olmak ve benzersiz bir savaş arenasında sıra dışı deneyimler yaşamak mümkündür. 


League of Legends sistem gereksinimleri kapsamında gözetilmesi gereken iki temel durum olduğu belirtilmelidir. İlki oyunun talep ettiği minimum sistem gereksinimleridir. Bu gereksinimler sahip olunan bilgisayarların oyunu indirerek çalıştırması için yeterli olan donanımlardır. Buna karşın sağlıklı ve kusursuz bir League of Legends deneyimi yaşamak için önerilen sistem gereksinimlerinin karşılanması gerekebilir. Minimum sistem gereksinimlerini karşılayan cihazların genel durumu ve bakımlarının da League of Legends indirerek sağlıklı bir şekilde oyuna katılım sağlayabilmek adına son derece büyük önem arz ettiği bilinerek hareket edilmesi tavsiye edilir. 


League of Legends Minimum Sistem Gereksinimleri


Belirtilmiş olduğu gibi sahip olunan bilgisayarların bazı minimum gereksinimleri karşılaması halinde, oyunun rahatlıkla indirilerek çalıştırılması olanaklıdır. Çalıştırma sürecinde her ne kadar sorun yaşanmıyor olsa da League of Legends minimum sistem gereksinimleri kapsamında oyuna katılım sağlama konusunda çeşitli problemlerle karşılaşılabilir.


 Özellikle dizüstü bilgisayarlarda minimum sistem gereksinimlerinin karşılanıyor olmasına karşın oyuna giriş yaptıktan sonra çeşitli sorunların ortaya çıkabileceği belirtilmelidir. Bilgisayarın sahip olduğu donanımların tamamının, sağlıklı ve olması gerektiği gibi çalıştığı düşünülüyorsa eğer bu minimum sistem gereksinimleri oyunu çalıştırmak ve League of Legends deneyimini derinlikli olarak yaşamak adına yeterli olacaktır. 


 

İşlemci 2 Ghz İşlemci. Sahip olunan İşlemci SSE2 Yönerge Kümesini desteklemeli ya da daha yüksek bir sürüm olmalıdır 
İşletim Sistemi  Windows 7 ve daha üzeri tüm işletim sistemleri
Depolama Alanı Minimum 16 Gb kullanılabilir boş alan 
Ekran Kartı Shader 2.0b Sürümü ya da daha yüksek ekran kartları
RAM 2 GB ve daha yüksek RAM
Ekran Çözünürlüğü  1920x1200'e kadar

 

League of Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri 


Gerçekçi ve sorunsuz bir League of Legends deneyimi yaşamak ve yüksek düzeyde keyifle 5’e 5 müsabakalarda yer almak için ise öneriler sistem gereksinimlerini karşılayan cihazlara oyunun indirilmesi tavsiye edilir.


League of Legends sistem gereksinimleri 2022 için revize edilmiş ve tamamen en yüksek performansın alınabileceği önerilen donanımları kapsar. Dolayısıyla aşağıda belirtilen donanım ve yazılımlara sahip olan bilgisayarlar aracılığıyla League of Legends’ı herhangi bir; donma, kasma ya da ısınma sorunu olmadan büyük bir konforla oynamak olanaklıdır. 


 

İşlemci 3 Ghz Çift Çekirdekli İşlemci
İşletim Sistemi  Windows 10 64-Bit
Depolama Alanı 16 GB ya da daha fazla depolama alanı
Ekran Kartı  Yüksek Performanslı NVDIA Geforce 8800, AMD Readon HD 5670 ya da daha yüksek performanslı ekran kartları
        RAM 4 GB RAM
 Ekran Çözünürlüğü 1900x1200'e kadar

 


Lol Rp Satın Al

League of Legends 2022 PC Sistem Gereksinimleri Sıkça Sorulan Sorular

Lol 2022 yılında kaç GB?

League of Legends dosya boyutu önerilen ayarlarda kullanmanız halinde 16 GB olacaktır. Minimum sistem ayarlarında çalıştırmanız halinde 12 GB dosya boyuna sahip olacaktır. Bu bilgi 2022 yılı için League of Legends’in resmi sitesindeki bilgiye dayanmaktadır.

League of Legends Mac önerilen özellikler nelerdir?

  • 3 GHz çift çekirdekli işlemci (SSE2 yönerge kümesi veya daha üstünü desteklemeli)
  • 4 GB veya daha fazla RAM
  • 10 GB boş sabit disk alanı
  • NVIDIA GeForce GT 330M / ATI Radeon HD 4670 ya da daha iyisi
  • macOS 10.13 (High Sierra) ve macOS 10.14 (Mojave)


Not: OS X'in sadece tam sürümleri desteklenir.