knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
PURPLE MUFFİN PURPLE MUFFİN @editor
League of Legends'in yeni kozu Vex İle tanışın!
Bu Haberi 1774 Kişi Okudu

League of Legends'in yeni kozu Vex İle tanışın!

Yeni Şampiyon Vex Hakkında İlk İzlenim


Yeni şampiyon Vex hakkında şuan için çok fazla şey bilmesek de animasyon ve görsellerden gölge ile sıkı bir dostluğu olan büyü hasarı şampiyonu olduğunu biliyoruz. Akshan'ın vadiye katılması ile oyun düzeninin nasıl değiştiğini ve hepimizin buna ayak uydurması gerektiğini biliyoruz, Vex de partiye katılınca ortalığı darma duman edecek gibi gözüküyor.


Lol Rp Satın Al


Vex Nasıl Oynanır? Yetenekeleri Nelerdir?

 

Riot Game yetenek ağacını ve detaylarını açıklamasa da Vex’ in oynanış şekli hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Pasif yeteneği bekleme süresinde değilken isabet ettirilen her yeteneğin rakipleri Fiddlestick gibi korkutabildiğini ve gölgesini kullanarak haritada bir yerden bir yere gidebildiğini görebiliyoruz, bu yeteneğin kesin olmamakla beraber Tristana w'su gibi resetlenme mekaniği olabileceğini görüyoruz. Ayrıca gölgesini rakiplere acımasızca fırlatarak ani hasar ve koridor ittirme gücünün olduğunu da tahmin ediyoruz. Rakiplerini Lux’un pasifi gibi işaretleyerek işaretlenen rakiplere daha çok hasar verdiğini de görüyoruz.


* Vex Hangi Koridorda Oynanır?


Yeni şampiyon Vex uzun menzile sahip bir büyücü olduğu için orta koridorda aktif olarak oynanması bekleniyor. Kalkan kazanıp çevresine hasar verme özelliği sayesinde orman rolünde de görev yapabileceğini görebiliyoruz.


* Vex Hangi Rün ile Oynanır?


Vex rün sayfası oyun tarzınıza göre değişiklik gösterecek olsa da popüler rünler hakkında bilgi vermek istedik. Koridor aşamasında rakibinizi Vex’in uzak menzili ile sürekli rahatsız ederek koridoru rakibinize dar etmek için Sihirli Yıldız rününü tercih edebilirsiniz. Orman rolünde ise haritada gezerek yük toplayabileceğiniz ve anlık hasar çıkartmanıza yardımcı olacağı için Kara Hasat rün sayfasını tercih edebilirsiniz.


Lol Rp


Vex’in League of Legends Hikayesindeki Yeri ve Fiziksel Özellikleri Nelerdir?


Vex, Harabe'nin Runeterra'daki genişlemesine güç veren ve aynı zamanda Viego'yu sadık bir dost olarak takip eden şampiyon olarak hizmet ettiği için Mahvolmuş Kral'ın hikayesinde çok önemli bir rol oynuyor. Koyu renklerin hakim olduğu küçük şampiyonumuz bizlere Veigarı anımsatıyor, ana güç kaynağı olarak hırçın gözüken ama Vex'in emirlerini eksiksiz uygulayan gölgesini kullanıyor. Bu gölgenin bütün yetenekleri ile bağlantılı olacağını tahmin ediyoruz. Vex ile ilgili ilk tanışmada bize aktarılanlar bunlardı, hepimiz sabırsızlıkla vadiye katılmasını bekliyoruz.


Vex Ne Zaman Çıkacak?


Riot Game Vex Ne Zaman Çıkacak sorusunu net bir tarih vermeyerek eylül ayı olarak yanıtlamıştır. Yeni şampiyon Vex’in PBE sunucusunda aktif olduğunu da söylemek isteriz. 22.09.2021 Çarşamba günü gelecek olan 11.19 yaması, Eylül ayının son yaması olduğu için bu tarihte Vex'in vadiye inmesi muhtemeldir.


Vex’in tahmin edilen 1-18 seviye statları şu şekildedir;


 

Vex Temel Değerleri
Can 520-2050 Mana 490-1034
Can Yenilenmesi 6,5-16,7 (5 Sn.) Mana Yenilenmesi 6-19,6 (5 Sn.)
Zırh 23-78,25 Saldırı Gücü 54-100,75
Büyü Direnci 28-36,5 Kritik Hasarı 175%
Hareket Hızı 335 Hasar Menzili 550

 


Lol Rp Satın Al

League of Legends'in yeni kozu Vex İle tanışın! Sıkça Sorulan Sorular

Vex ne zaman çıkacak?

Vex'in vadiye inmesi 22.09.2021 Çarşamba günü gelecek olan 11.19 yamasında muhtemeldir.

Vex hangi koridorda oynanır?

Vex uzak menzile sahip büyücü olan bir orta koridor şampiyonudur, kalkan kazanıp çevresine hasar verme özelliği sayesinde orman rolünde de oynanabilir.

Vex kaç mavi öz, kaç rp?

Vex mağazaya 7800 Mavi öz veya 975 RP olarak gelecektir.