knight-online-haberleri
Knight Online Haberleri
pubg-mobile-haberleri
Pubg Mobile Haberleri
valorant-haberleri
Valorant Haberleri
league-of-legends-haberleri
League of Legends Haberleri
cs-go-haberleri
CS:GO Haberleri
metin2-haberleri
Metin2 Haberleri
black-desert-haberleri
Black Desert Haberleri
diger-oyun-haberleri
Diğer Oyun Haberleri
WAR MAİDEN WAR MAİDEN @editor
League of Legends (LoL) Başlangıç Rehberi
Bu Haberi 7487 Kişi Okudu

League of Legends (LoL) Başlangıç Rehberi

Merhaba League of Legends oyuncuları, GameSatış olarak sizler için oyun hakkında detaylı bir rehber hazırladık. Bu rehber sayesinde aklınıza takılan soruların cevaplarını ve daha merak ettiğiniz bir çok şeyi bulacaksınız.


Lol Rp Satın Al

 

League of Legends Oyun Nasıl Oynanır?

 

league of legends başlangıç

 

League of Legends, Defense of the Ancients örnek alınarak geliştirilmiştir. Dota modundan farklı olarak oyunda "Kabiliyetler" ve "Rünler" sistemi vardır. Oyunda yeteneklere getirilen bir değişiklik Dota'dan farklı olarak kullanılan şampiyonların yeteneklerine, alınan eşyaların katkılarını eklemesidir. Yani edinilen her eşya, sahip olunan yeteneklerin etkilerini artırmaktadır. Bazı yetenekler, edinilen eşyalardan %50-%60 olarak etkilenirken, bazı yetenekler ise eşyanın direkt olarak katkısını alabilmektedir. MOBA türü strateji oyunudur. Takım çalışmasına dayanır ve rakibin alanını istila etmeye yöneliktir.

 

League of Legends Sihirdar Vadisi ve Diğer Haritalar
 

Oyunda 3 farklı oyun tarzı sağlayan toplam 3 adet harita vardır. Bunlar Sihirdar Vadisi, Uğursuz Koruluk ve Sonsuz Uçurum'dur.

 

lol sihirdar vadisi

 

League of Legends Sihirdar Vadisi Haritası
 

Haritada en fazla beşer kişi olmak üzere eşit sayıda oyuncusu olan mavi takım ve kırmızı takımın savaştığı haritadır. Haritanın sol alt köşesinde mavi, sağ üst köşesin kırmızı takım bulunmaktadır. İki takımın ana üslerini birbirine bağlayan toplam 3 adet koridor bulunmaktadır. (üst koridor, orta koridor ve alt koridor) Her koridor üzerinde iki takımında üçer adet kule ve inhibitor bulunmaktadır. Kuleler rakip takım oyuncularının kendilerini savunmaları için büyük avantaj sağlamaktadır. İnhibitörlerin yıkılması ise karşı tarafın saldırı gücünü arttırmaktadır. İnhibitör yıkıldığı zaman yıkan takımın minyonlarına ek olarak her dalga süper minyon ilave olarak gelmektedir. Eğer her koridordaki minyonler yıkılırsa her koridordan ikişer adet süper minyon gelmeye başlar. Takımların ana üslerinin merkezinde Nexus binası ve bu binayı koruyan 2 adet kule bulunmaktadır. Karşı takımın Nexus'unu yıkan takım oyunu kazanır.

 

Haritada bulunan 3 koridor üzerinden de belli aralıklarla 6-7 (7. minyon 3 seferde bir, cannon minion) minyon gelmektedir, her takım 3 koridor üzerinden gelen minyonları veya düşman şampiyonlarını öldürerek para ve tecrübe kazanırlar. Koridor üzerindeki kendi kulelerini koruyup karşı tarafın kulesine olabildiğince zarar vermeye çalışırlar. Ayrıca para ve tecrübe kazanmak için üç koridorun arasında bulunan ormanda tarafsız yaratıkları öldürebilirler. Bazı tarafsız yaratıklar para ve tecrübe yanında ekstra özellikler de vermektedir.

 

lol Uğursuz Koruluk
 

 

League of Legends Uğursuz Koruluk Haritası
 

Sihirdar Vadisi haritasıyla benzer özellikler taşımaktadır, 3.sezonun başlamasıyla bilgisayara karşı oynanabilir.


Haritada en fazla üçer kişi olmak üzere eşit sayıda oyuncusu olan sol tarafta mavi takım ve sağ tarafta kırmızı takımın savaştığı haritadır. Takımların ana üslerini birbirine bağlayan 2 adet yol bulunmaktadır. (üst koridor, alt koridor) Yolların her birinde ikişer adet kule ve inhibitor bulunmaktadır. İki koridorndan da belli aralıklarla minyonlar gelmektedir, karşı tarafın inhibitörü yıkılınca o yoldan süper minyon ilave olarak gelmektedir. Her takımın ana üssünde Nexus binası ve bunu koruyan kule bulunmaktadır. Karşı tarafın Nexusu'nu yıkan takım oyunu kazanır.


Haritanın üst tarafında ve iki yolun arasında bulunan ormanda tarafsız yaratıklar bulunmaktadır. Bu yaratıklar öldürülünce para ve tecrübe vermektedir, bazıları ekstra özellikler de vermektedir.


lol sonsuz uçurum

 

League of Legends Sonsuz Uçurum Haritası


ARAM oyun modunda oynanan haritadır. Beşer kişilik takımlardan oluşur. Üsse geri dönüş yoktur. Köprünün iki ucunda da takım üsleri yer alır. Herkes oyuna 3. seviye ve tüm yetenekleri açabilme hakkıyla başlar. Tek koridor vardır. Bu koridorda iki takımında ikişer kule ve 1 inhibitörü vardır.

 

League of Legends Sınırlı Oyun Modları

 

Bu üç haritanın dışında oyuna belli zamanlarda farklı oyun modları da gelmektedir. Bunlara ekstra etkilerle eğlenceli bir oyun sağlayan Ultra Rekabet Faktörü, eski bir oyun modu Dominion'un biraz değiştirilmesiyle gelen Ben De Oyun Moduyum Dominion, Bütün takımın aynı şampiyonu seçtiği Birimiz Hepimiz İçin ve oyuncuların 20 dakika saldırı, 20 dakika savunma yapıp karşı merkezi yıkmaya veya kendi merkezlerini korumaya çalıştığı Kuşatma modu örnek gösterilebilir.


*Haritalar sezonluk etkinliklere göre farklı dekorasyonlara bürünebiliyorlar.

 


"Sihirdar Vadisi" Tarafsız Yaratıklar ve Etkileri

 

Yaratık

Etki Adı

Etki Süresi

Tekrar Doğma Süresi

Etki Özellikleri

Notlar

Mavi Gözcü

“Sezgi Sorucu”

90 sn

5 dk

%10 Bekleme Süresinde azalma

%15 Yetenek Gücü Artışı

Gelişmiş Mana Yenilenmesi

Etkiye sahip kişi ölürse etki rakibine geçer.

Kırmızı Korkabuk

“Közden Sorguç”

90 sn

5 dk

Fiziksel saldırılarda rakibi yavaşlatır ve fazladan gerçek hasar verir.

Etkiye sahip kişi ölürse etki rakibine geçer.

Ejderha

“Ejderha Avcısı”

Kalıcı

6 dk

Alev Ejderi : Yük başına %8 saldırı gücü ve yetenek gücü verir.

Her ejder türünden en fazla 3 tane bulunabilir.

Okyanus Ejderi : Mana ve can yenilenmesi verir ve yüke bağlı olarak 18, 12 ve 6 saniyede bir eksik can ve mana değerinin %10’unu doldurur.

Dağ Ejderi : Yük başına kulelere ve büyük canavarlara %10 daha fazla hasar verilmesini sağlar.

Bulut Ejderi : Yük Başına savaş dışında %4 ektra hareket hızı kazandırır.

90 sn

10 dk

Kadim Ejderha : 35. Dakikadan sonra vadiye iner. Alınan element ejderlerinin etkisini 90 saniye boyunca 2 katına çıkartır ve kule dışındaki birimlere gerçek hasar bonusu ekler.

Etkiye sahip kişi ölürse etki kaybolur.

Baron Nashor

“Baron’un Yaveri”

3 dk

7 dk

40 Saldırı gücü

40 Yetenek Gücü

Yakınındaki minyonları güçlendirir

Üsse dönüşü geliştirir

Öldürüldüğünde bütün takım etkiyi kazanır.

Öldüren kişi 325 Altın, takımdaki herkes 300 altın alır.

Etkiye sahip kişi ölürse etki kaybolur.

Vadi’nin Alameti

“Alamet’in Gözü”

3 dk

-

Katledildiğinde ziynet bölümüne “Alamet’in Gözü” olarak geri döner. Kullanıldığında en yakınındaki kuleye hasar verir.

10. dakikada vadiye iner.

Katledildikten sonra bir daha doğmaz.

Katledilmezse 20. Dakikada yerine Baron Nashor gelir.

 

League of Legends Şampiyonlar

 

lol şampiyonlar

 

Oyunda 141' dan fazla şampiyon bulunmaktadır ve belirli aralıklarla yeni şampiyonlar eklenmektedir. Her şampiyonun bir tanesi pasif olmak üzere oyun kendi özgü beşer adet yeteneği bulunmaktadır. Bu yetenekleri ve şampiyonların özellikleri doğrultusunda şampiyona eşya alınarak şampiyon yapılandırılır.
 

League of Legends Koridor İsimleri ve Şampiyon Seçimi

 

lol oyun metası

 

Oyunda oyuncuların tecrübelerine ve haritanın özelliklerine bağlı olarak kalıplaşmış sistemler uygulanmaktadır. Bunlar genelde büyük turnuvalarda ve yeni patchlerden sonra değişir, insanlar tarafından benimsenir ve uygulanır. Oyunda 5 çeşit rol vardır. Her role uygun şampiyonlar vardır. Bunlar genel olarak bilinir ve bunların dışına pek çıkılmaz. Çıkıldığında ise genelde başarısız olunur. 

 

1.    Üst koridor; Takımın üst koridor oyuncusudur. Bu koridorda genellikle tank ve dövüşçü şampiyonlar seçilir. Diğer koridorlara en uzak koridor olduğu için genellikle ışınlan ve tutuştur sihirdar büyüsü tercih edilir.
2.    Ormancı; Takımın ormancısıdır. Orman yaratıklarını öldürerek güçlenir. Baskın potansiyeli yüksek, mobil, tank veya suikastçı şampiyonlar tercih edilir.
3.    Orta koridor; Takımın orta koridor oyuncusudur. Takımın yüksek hasar yüklerine sahiplerdir. Genelde kontrol büyücüleri ya da suikastçılar tercih edilir.  
4.    Alt koridor; Takımın ana hasar yükünü karşılar. Alt koridorda oynar. Eskiden bu pozisyonda nişancılar çok sık tercih edilse de artık ara sıra dövüşçü ve kontrol büyücüleri de oynanmaktadır.
5.    Destek; Takımın destek oyuncusudur. Alt koridor ile durur. Başlıca görevi takımdakileri korumaktır. Takımın görüş ihtiyacını karşılar. Genelde destek büyücüleri ya da tanklar tercih edilir.

 

League of Legends Saldırı Gücü Şampiyonları


Saldırı gücü (AD - Attack Damage) şampiyonlarının yapılandırılırken 5 özelliğin bazıları güçlendirilir. Bunlar saldırı gücü, kritik vuruş şansı, saldırı hızı, can çalma ve zırh delmedir. Neredeyse her AD şampiyonda fiziksel hazar, saldırı hızı, can çalma geliştirilir, diğer ikisi opsiyoneldir.


Saldırı gücüne sahip şampiyonlarda amaç düşmana kısa sürede en fazla fiziksel hasarı vermektir. Bunun için karakterin saldırı gücü arttırılır ve saniyede daha fazla vuruş yapabilmesi içinde saldırı hızı (bazıları hariç) arttırılır. AD şampiyonlarının yapılandırılmalarında genellikle kritik hasarda kullanılır. Kritik hasar tek seferde rakibinize 2 katı hasarlı vuruş yapmanızı sağlar (bazılarında 1,5), rakibinize kritik vuruş yapabilmeniz için kritik vuruş şansınızı arttırmanız gerekmektedir. Rakibinize yaptığınız vuruşun etkisi rakibinizin zırhına oranla azalır, bunun için zırh delme ile rakibin zırhı azaltılır. Yapılan bütün yapılandırma saldırı amaçlı olduğu için savaşlarda uzun süreli hayatta kalabilmesi için savaşlarda fazla hasar almayacağı yerlerde durur ve can çalma kullanarak azalan canını tekrar artırır. Can çalma yaptığınız vuruşun belli bir kısmının sizin canınıza eklenmesini sağlar.


Lol Rp Satın Al

 

League of Legends Yetenek Gücü Şampiyonları


Yetenek gücü (AP - Ability Power) yapılandırılmasında 5 özelliğin bazıları güçlendirilir. Bunlar yetenek gücü, mana, bekleme süresinde azalma ve rakibin büyü nüfuzu. Her AP şampiyonda yetenek gücü geliştirilir, diğerleri opsiyoneldir ancak çoğu zaman AP şampiyonlarının 4 özelliği de geliştirilir.


Yetenek gücü şampiyonlarında amaç şampiyonun yeteneklerinin verdiği hasarı maksimuma çıkartmaktır. Yeteneklerin hasarının artması için karakterin yetenek gücü arttırılır. Şampiyonlar (birkaçı hariç) yeteneklerini kullanmaları için manaya veya enerjiye ihtiyaç duyarlar, hasarlarını yetenekleriyle verdikleri için diğer şampiyonlara oranla daha çok yetenek kullanırlar bunun için ekstradan manaya ihtiyaç duyabilirler ayrıca azalan manalarını arttırmak içinse mana yenilemelerini arttırabilirler. Her yetenek kullanıldıktan sonra tekrar kullanabilmek için belli bir süre beklemek zorundalar, bu bekleme süresini azaltmak içinse bekleme süresinde azalma almaları gerekmektedir. AP şampiyonlarının verdikleri hasar rakibin büyü direncine oranla azalır, bunun içinde büyü nüfuzu ile hasarlarını arttırabilirler.

 

League of Legends Tank Şampiyonları


Tank şampiyonlarının yetenekleri de karakter özellikleri de defansiftir ve yapılandırmalarında 4 temel özelliklerini güçlendirirler. Bunlar can, zırh, büyü direnci ve can yenileme. Her tank şampiyon canını arttırır, karşı tarafın saldırı durumuna göre zırh ve büyü direncini arttırırlar, bazı tanklar opsiyonel olarak can yenilenmelerini arttırırlar.


Tankların esas amacı rakip takımın saldırılarını üzerine çekerek takım arkadaşlarının hasar görmelerini engeller. Tankların savaşta uzun süre ayakta kalabilmeleri için canlarını kesinlikle arttırırlar, daha sonra karşı tarafın durumuna göre defanslarını geliştirirler. Rakibin Fiziksel hasara göre zırh, yetenek gücüne göre büyü direnci arttırılır. Duruma bağlı olarak can yenileme alınabilir. Tanklar yapılandırmaları sırasında alan etkilerini de kullanırlar. Savaşın tam ortasında yer alacakları için aldıkları alan etkileri defansif veya ofansif olabilir.

 

League of Legends Destek Şampiyonları


Destek (Support) şampiyonlarının özelliği takımındaki arkadaşlarını desteklemektir. Yetenekleri genellikle saldırı amaçlı değildir. Genellikle yetenek gücü olurlar. Yapılandırmaları 2 temel özelliğe dayanır; ktile kontrol ve bekleme süresinde azalma.


Destek şampiyonlarının özellikleri kitle kontrole sahip ve takımı korumaya yöneliktir. Daha sık ve devamlı yetenek kullanmak için bekleme süresinde azalma çıkılır. Genellikle takım savaşlarında takımın taşıyıcısına yakın olur ve onu korurlar.

 

League of Legends Hibrid Şampiyonları


Hibrid (Hybrid) şampiyonları yukarıdaki 3 çeşit şampiyonun (AD, AP, Tank) 2 çeşidinin aynı anda geliştirilmesiyle oluşurlar. Ortak özellikleri pek yoktur, gelişimleri şampiyona göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak Jax hibrid bir şampiyondur, AD veya AP özellikleri geliştirilir. Ancak Guinsoo'nun Hiddeti ve Hextech Silahkılıç gibi hibrid eşyalarla iki özelliği aynı anda geliştirilirse Jax oyunda çok daha etkili olur.

 

League of Legends Sihirdar Nedir?
 

Oyuncuların hesaplarına verilen addır. Oyunun girişindeki ad ile başka sihirdarlar tarafından görülen ad farklıdır.

 

League of Legends Rünler Ne İşe Yarar?

 

lol rünler

 

Rünler oyunda karakterin seviyesine göre oyun başında oyuncuya verilen özelliklerdir. Bu özellikleri kullanarak oyun içerisindeki görevinize daha kolay uyum sağlamanız ve oyun başındaki gücünüzün artmasına yardım eder. Beş ayrı rün grubu vardır.

 

League of Legends İsabet Rünü


Bu rün grubunu genellikle nişancılar ve dövüşçüler tercih eder. Hedef aldığı noktalar; saldırı gücü, saldırı hızı, can çalma, sıvışma ve ani hasardır. Bu rün grubu 4 adet anahtar rüne sahiptir.


•    Saldırıya devam: Bir şampiyona 3 saldırı isabet ettirmek ona ilave hasar verir ve 6 saniye boyunca daha çok hasar almasını sağlar.
•    Ölümcül tempo: Bir şampiyona hasar verdikten sonra 3 saniye boyunca ilave saldırı hızı sağlar.
•    Ayağı çabuk: Pasif olarak yük biriktirir. Maksimum yüke ulaşılıp saldırı yapıldığında can ve hareket hızı sağlar.
•    Yenilmez: 4 saniye boyunca çatışmada kaldığın zaman sonraki saldırın ilave hasar verir ve verdiğin hasarın bir kısmını gerçek hasara dönüştürür.

 

League of Legends Hakimiyet Rünü


Bu rün genellikle suikastçiler ve bazı nişancılar tarafından tercih edilir. Hedef aldığı noktalar; ani hasar, saldırı hızı, can çalma ve hareket hızıdır. 4 adet anahtar rüne sahiptir.


•    Elektrik ver: Bir şampiyona herhangi 3 kaynaktan hasar verdikten sonra ekstra hasar veren bir elektrik sağlar.
•    Yırtıcı: Çizmelerine aktif ekler. Kullanıldığında giderek artan hareket hızı sağlar.
•    Kara hasat: Hedefleri katlettiğinde kalıcı hasar artışı sağlar.
•    Keskin sağanak: Şampiyonlara yaptığın ilk 3 saldırıda ekstra saldırı hızı sağlar.

 

League of Legends Büyücülük Rünü


Bu rün genellikle kontrol veya destek büyücüleri tarafından tercih edilir. Hedef aldığı noktalar; yetenek gücü, dürtme, mana ve hareket hızıdır. 3 adet anahtar rüne sahiptir.


•    Aery'i çağır: Takımındakilere kullandığın yetenekler kalkan, rakiplere kullandığın yetenekler ekstra hasar verir. 
•    Sihirli yıldız: Rakibe tutturduğun yetenekten sonra ilave hasar veren yıldız gönderir.
•    Sürat coşkusu: Rakiplere 3 saniye içinde 3 yetenek tutturduğunda ilave hareket hızı sağlar.


Lol Rp Satın Al

 

League of Legends Azim Rünü


Bu rün genellikle tanklar ve ezergeçerler tarafından tercih edilir. Hedef aldığı noktalar; can, zırh ve büyü direncidir. 3 adet anahtar rüne sahiptir.


•    Hortlağın pençesi: Çatışmada 4 saniye kalıp hasar verirsen can çalar, ilave can kazanır ve ilave hasar kazanırsın.
•    Artçı şok: Bir rakibi hareketsiz bıraktıktan sonra etrafındaki alandaki rakiplere ilave hasar verir.
•    Muhafız: Takımındaki biri hasar aldığı anda yakınında durursan, ikinize de kısa süreli kalkan verir.

 

League of Legends İlham Rünü


Bu rünün belirli bir şekilde hitap ettiği kesim yoktur. Oyuncuların kendi opsiyonlarına bağlı olarak bu rünü tercih edebilirler. Hedef aldığı noktalar; oyundaki belirli kuralları esnetme, bekleme sürelerinde azalma ve ilave etkiler sağlamaktır. Bu rün 3 adet anahtar rüne sahiptir.


•    Buzul takviyesi: Saldırıların rakipleri yavaşlatır. Aktifi olan eşya kullanmak, önündeki alana giren rakipleri yavaşlatır.
•    Arakçı: Rakiplere yetenek isabet ettirmek altın ve bazen tek kullanımlık eşyalar kazandırır.
•    Dizginsiz büyü kitabı: Çatışma dışındayken sihirdar büyünü tek kullanımlık olarak değiştirebilirsin.

 

League of Legends Sihirdar Büyüleri

 

sihirdar büyüleri

 

Sihirdarların oyunda 2 tane büyü seçme hakkı vardır. En çok tercih edilen büyülerden biri sıçradır.

 

•    Arındır: Şampiyonu etkileyen bütün engelleme ile sihirdar büyüsü dezaavntajlarını ortadan kaldırır ve alınan engelleme etkilerinin süresini kısaltır.
•    Bariyer: Şampiyonu birkaç saniyeliğine seviyesine bağlı olarak alacağı hasardan korur.
•    Berrak Zihin: Şampiyonun azami mana değerinin bir kısmını doldurur. Takım arkadaşlarınınkini de bundan daha az bir miktarda doldurur.
•    Bitkinlik: Hedef şampiyonu bitkin düşürerek birkaç saniye boyunca, hareket hızı, saldırı hızı, zırh ve büyü direnci değerleri ve verdiği hasarı azaltır.
•    Çarp: Hedeflenen canavara veya minyona seviyeye bağlı olarak gerçek hasar verir. Ormancılar tercih eder.
•    Hayalet: Şampiyonun bir süre boyunca birimlerin içinden geçmesini sağlar ve seviyesine bağlı olarak hareket hızını artırır.
•    Işınlan: Birkaç saniye odaklandıktan sonra şampiyonu dost kule, totem ya da minyona ışınlar.
•    Sıçra: Şampiyonu imleç doğrultusunda kısa bir mesafeye ışınlar.
•    Şifa: Şampiyonu ve hedef alınan dost bir şampiyonu seviyeye bağlı olarak iyileştirir.
•    Tuttur: Rakibe düz bir hatta kartopu fırlatırken gerçek hasar verir. İsabet ettiği rakibi işaretler. İkinci kullanımda yanına gidebilir.
•    Tutuştur: Hedef şampiyona tutuşturarak zamanla gerçek hasar verir. Hedefin görünmesini sağlayarak iyileştirme etkilerini azaltır.
 

League of Legends Oyun İçi Mağaza
 

Mağaza oyun içindeki alışveriş yeridir. Mağazadan yeni şampiyonlar, rünler, totem görünüşleri, şampiyon kıyafetleri ve birkaç kullanıcı eşyası alabilirler (örneğin; sunucu değiştirme bileti veya kullanıcı ismi değiştirme bileti). Mağazadan alışveriş Riot Points (RP) ile yapılmaktadır.

 

lol magaza

 

League of Legends Sunucular
 

Riot Games Inc şirketi tarafından yayınlanan League of Legends'ın 9 adet yürürlükte olan sunucusu vardır;

 

•    League of Legends Kuzey Amerika
•    League of Legends Batı Avrupa
•    League of Legends İskandinavya, Doğu Avrupa
•    League of Legends Brezilya
•    League of Legends Türkiye
•    League of Legends Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu
•    League of Legends Latin Amerika Kuzey
•    League of Legends Latin Amerika Güney
•    League of Legends Okyanusya
•    League of Legends Güney Kore (Bu sunucu ayrı arayüz üzerinden çalışır.)
•    League of Legends Japonya


    Ayrıca farklı şirketler tarafından yayınlanan 2 farklı sunucu daha vardır. Bunlar;


•    League of Legends Çin
•    League of Legends Singapur & Malezya

 

League of Legends Dünya Şampiyonası

 

Sezon

Kazanan

İkinci

1. Sezon

Fnatic (FNC)

Against All authority

2. Sezon

Taipei Assassins (TPA)

Azubu Frost

3. Sezon

SK Telecom T1 (STK T1)

Star Horn Royal Club (SHR)

4. Sezon

Samsung Galaxy White (SSW)

Star Horn Royal Club (SHR)

5. Sezon

SK Telecom T1 (STK T1)

KOO Tigers (KOO)

6. Sezon

SK Telecom T1 (STK T1)

Samsung Galaxy (SSG)

7. Sezon

Samsung Galaxy (SGG)

SK Telecom T1 (STK T1)

8. Sezon

Invictus Gaming

Fnatic

9. Sezon

FunPlus Phoenix

G2 Esports

 

League of Legends Sistem Gereksinimleri

 

league of legends

 

27 ekim 2009 yılında çıkış yapmış olan League of Legends, MOBA yani Multiplayer Online Battle Arena türünde oyundur.

 

LoL sistem gereksinimleri ise şu şekildedir;

 

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 2 GHz İşlemci
 • Win XP için 1 GB RAM
 • Win 7/Vista için 2 GB RAM
 • 2 GB Sabit disk alanı
 • Shader 2.0 destekli ve DirectX 9.0c destekli ekran kartı
 • Windows XP, Win 7 veya Vista

 

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

 • 3 GHz İşlemci
 • Win XP için 2 GB RAM
 • Win 7/Vista için 4 GB RAM
 • 6 GB Sabit disk alanı
 • GeForce 8800 veya eşdeğeri GPU
 • DirectX 9.0c destekli 512+MB ekran kartı
 • Windows XP, Win 7 veya Vista


Lol Rp Satın Al